Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
5215. L.Laci
2011. nov. 15. 19:38
Azon gondolkodtunk a párommal hogy míg kicsi a bulldog és nem vagyunk otthon akkor az automata etetőből kapna enni a kutyu míg napi 3-4-5 étkezése van......valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
5214. Edja
2011. nov. 15. 17:14

Szegény kicsike! Hát persze, hogy sir, képzeld el, hogy mennyire fél, azt sem tudja mi van, nincs semmi ami biztonságot nyújtana neki. Kérlek szépen oldjátok meg, hogy szegényke még ne maradjon egyedül olyan sokat, hiszen még "csecsemő".

Fekhely: Szerintem az kicsi lesz később, ahogy Yodát elnézem ahogy hempereg, meg kinyúlik alvás közben... Neki egy 90x 60 cm-es "kanapéja" van.

5213. L.Laci
2011. nov. 15. 16:17

Sziasztok!


Még uj vagyok itt és uj gazdija leszek egy Francia bulldog-nak még karácsony előtt!Az lenne a kérdésem hogy "nálatok" mennyire merült fel a bútor és kárpit rágás problémája?Mert már szerintünk az alap problémás dogot átrágtunk a párommal és már csak ez maradt hogy vajon hogy fogják bírni a bútorok!Illetve fekvőhelynek elég szerintetek egy 35*60cm-es hely a kutyusnak akár felnőtt korába is?Én a kutyaház méreteket néztem de ott a 40*40cm-eset ajánlották de mivel lakásban lakunk így a kutyaház kilőve és ami fekvő helyet kinéztünk neki a lakásban az kb. ekkora csak!Szerintetek?

5212. H.Ancsi
2011. nov. 15. 13:19

szerintem is kutyája válogatja, az enyémek bármit megehetnek, semmitől semmi bajuk nincs, szerencsére.

A kicsik is kaptak már husit,zöldséget,tésztát, májat és neki igen, prémium táp.

Amugy most kezd felállni a fülük és igen jópofán néznek ki, és nagyon de nagyon rosszak. Viszont képzeljétek el, hogy ahogy meglátnak, rögtön fenékre vágják magukat, hiába jól nevelt csapat.

Viki, ujTuffi a régi klónja szerintem, csak ha lehet még hisztisebb:))

5211. Vigyorex6 (válaszként erre: 5210. - Wicky85)
2011. nov. 15. 09:55

Mondjuk én már írtam, hogy tápkérdésben a prémium táp mellett teszem le a voksomat, nem a himihumi közönségtermékek mellett. Az eddigi orvosaink is ezt mondták.


A házkosztról annyit, hogy ha bírja a gyomra, akkor menjen, mert szerintem a táp elsődlegesen + házikoszt táplálás a legjobb.

Kutyája válogatja, de 2 hátulütője van:

- vannak kutyák, akik ha házi kaját kapnak, akkor már a táp szagától is menekülnek

- az enyém pici korától fogva okádik, ha mást eszik, mindegy, hogy konzerv, vagy husi répával, rizzsel, magában, husileves, minden jön ki...

Ami nálunk bevált: táp + minden reggel kenyérkockák, így nem hány, és néha velőscsont.

5210. wicky85
2011. nov. 15. 09:20

Szerintem a legjobb ha táp témában kikéred az állatorvosod véleményét. Itt mi úgysem fogunk egyetérteni. :) Mi Ancsitól hoztuk a második kutyit és abban teljesen igazat adok neki, hogy egy kutya ehet mást is, mint tápot. Abban viszont én máshogy gondolkodok, hogy a táp amit adunk neki legyen mindenképp prémium minőségű. Nekünk az orvosunk mondta, hogy ezek a Tescoban meg minden nagyáruházban megvehető tápok a legrosszabbak, a mesterséges anyagok miatt. Én bízom az orvosunkban, akit nagy nehezen sikerült megtalálnunk és inkább adok nekik olyan tápot, amit ő javasolt, mert a bulldogoknak köztudottan érzékeny a gyomruk és nem akarok kockáztatni.

Az egyedüllétről meg tényleg csak annyit, hogy mi mind a két kutya esetében szabit vettünk ki, hogy fokozatosan szokják az egyedül létet. Az elsőnél 3 hétig voltam otthon, a másodiknál már kevesebb ideig, de neki könnyebb volt, mert nem teljesen egyedül volt, hanem volt mellette egy másik kutya, akivel a legelső pillanattól tökéletesen kijöttek, olyan mama pótlék szerű volt neki. :)

Meg az ember-kutya kapcsolatban is nagyon fontosak az első hetek, össze kell szoknotok, ki kell ismerned a kutyád és ez csak akkor fog menni, ha rengeteg időt töltesz vele.

5209. H.Ancsi
2011. nov. 14. 22:23

a kiskutya 8 hetes korában a legalkalmasabb alkalmazkodni az új környezethez. Ha előbb viszik el kimarad az az időszak amikor megtanítják egymást játszani, harapni, reagálni a másik jelzéseire. ha később, akkor neki kicsit nehezebb a elválás. Üzenem a tenyésztődnek hogy jobb lenne, ha virágokat szaporítana... bocs, de ezen ki vagyok akadva. Na és sír, vajon miért, nem mondta a tenyésztő, hogy tilos egyedül hagyni hosszu időre azonnal. Képzeld el, még szopnia kellett volna, amikor kivették a környezetéből, és a nap egy jó nagy részét, számára még idegen kornyezetben, egyedül tölti...... Ha szeretnél egy egészséges, boldog kiskutyát, akkor javaslom, hogy próbálj meg szabit kivenni, vagy napközben odaadni valakinek, aki vigyáz rá, mert igy be fog fordulni, rosszkedvü, boldogtalan kutya lesz belőle. Ahogy Viki irta, fokozatosan kell hozzászoktatni az egyedül léthez.

A fül elsősorban genetika, és természetesen rögtön a második a táplálás. Nem vagyok táppárti, de ezt már kifejtettem, pontosabban nem vagyok a mellett, hogy a kutya csak és kizárólag tápot egyen. Hogy melyik tápot? ezt ki kell tapasztalni.... szerintem amugy semmi baj nincsen később mondjuk a Pedigree tápokkal, szerintebb fontosabb hogy ne mindig ugyan azt kapja.

5208. 4c35511f0b (válaszként erre: 5198. - Teryextra)
2011. nov. 14. 21:15
Miért hoztok el ennyire kicsin egy kutyát? nem is értem...
5207. Rudibaba (válaszként erre: 5206. - H.Ancsi)
2011. nov. 14. 21:14
tény, hiába bizonygatja mindenki, hogy az a jó, amit ő ad a kutyájának, de hát látjuk mindegyiknél más válik be:)
5206. H.Ancsi
2011. nov. 14. 21:10
én meg inkább nem szólok a kaja témához, mert már lassan kezdek unalmas lenni:)))
5205. Rudibaba (válaszként erre: 5198. - Teryextra)
2011. nov. 14. 21:01

Szia!

Először is gratulálok a kutyushoz!

Kérdésedre válaszolva, egyetértek az előttem szólókkal, egy kiskutya sír ha egyedül van.Nincs vele az anyukája, testvérei és senki. Idővel meg kell és meg is fogja szokni ha egyedül van. (a mi kutyánk igazi lakberendezővé vált:)Játék mindig legyen vele, meg egy szőrös állat, az tényleg beválik.Én is csak a Pro Plant, Acanát, Royal Canint, Select Goldot tudom javasolni(mi a Pro Plant esszük)És a porcerősítő is többet árt mint használ..Rudinak pl olyan szépen állt a füle mikor elhoztuk, de lekonyult neki az első napokban, szokatlanul érezte magát, új volt a környezet, emberek, nem volt ott anyu, de majdnem egy hét alatt megint felállt neki.Ne aggódj, lassan ő is megszokja az új környezetet, de alkalmazkodni nemcsak neki kell, hanem nektek is hozzá!

5204. wicky85 (válaszként erre: 5201. - Teryextra)
2011. nov. 14. 19:20

Szia!


Nekünk voltak kiskutyáink, amik nálunk születtek, ezen kívül pedig 2 bulldog boldog tulajdonosai vagyunk.

Egy kiskutya sír, ha egyedül van. Ezért ha teheted próbáld úgy az egyedülléthez szoktatni, hogy eleinte csak rövidebb időre, majd egyre hosszabban maradsz távol. Így megtanulja, hogy mindig visszajössz, nem kell félnie.

A másik, amit mondanék, hogy sajnos a Pedigree táp nem prémium táp. :( A kutyus nem kapja meg belőle a szükséges tápanyagokat. Tele van színezékkel és mesterséges anyagokkal. Ami prémium tápnak számít (és ezek mellé nem kell kiegészítő vitamin) az a Royal Canin (van direkt Francia bulldogoknak is), Acana, Pro Plan (mi ezzel etettük a kicsiket és az új gazdiknak is ezt javasoltam), stb.

Ahogy Vigyorex is mondta a kálcium ebben a korban abszolút nem tesz jót.

Ja és amúgy mi is mindig a sensitive tápot adjuk nekik, mert sok bulldog allergiás a csirkére.


Ha bármiben tudunk segíteni írj nyugodtan!


Remélem te is olyan boldog bulldog tuljadonos leszel, mint mi itt olyan sokan. :)


Amúgy megkérdezhetem, hogy melyik kennelből vetted a kutyust és chipezve volt-e?


Viki

5203. zsanett001 (válaszként erre: 5201. - Teryextra)
2011. nov. 14. 17:09

Szia! Szerintem sem jó a Pedigre. Inkább adj neki Pro Plant vagy Royal canint, mivel valószínű, hogy a táp miatt nem áll a füle.

Nálunk a sírást egyől abbahagyta, ahogy oda adtam neki egy nagy plüss állatkát. Szerintem azt hitte hogy a mamája vagy a testvére. Onnantól kezdve mindig vele aludt.

Ha tudsz olyan színűt adj neki, mint amilyen a testvérei vagy az anyukája volt.

5202. Vigyorex6 (válaszként erre: 5201. - Teryextra)
2011. nov. 14. 14:54

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a Pedigree-t és társait elfelejted. Kevés az ami hasznosul belőle, és tele van ízfokozóval, színezékkel. Lehet, hogy jobban szeretné eleinte, mint a igazi prémium tápot, de semmi másért, csak a sok mesterséges cucc miatt. Ráadásul tele van csirkeszármazékkal, ez pedig egy francia bulldognak nem előny. :(


A 6 hetes leválasztás és a panel élet is ismerős sajnos. :( Reméljük hamar megszokja az egyedüllétet.

5201. teryextra (válaszként erre: 5200. - Vigyorex6)
2011. nov. 14. 14:45

Szia!


Köszönöm az infókat.Már ez a második hete,hogy nálunk van,és félek,hogy gond lesz emiatt a szomszédokkal.....ilyen a lakóparki élet....sajnos. Remélem,hogy hamar abba marad majd ez nála. Nem kap rossz tápot, Pedigre Juniort vettünk neki. Mellette kap házi kosztot is, húst,zöldségeket. Fő a változatosság.


A tenyésztő,akitől vettem, azt mondta,hogy mindig ilyen idős korban választják le őket, 6 hetesen, ezt én is picit korainak tartottam....de ez van sajnos.


Remélem javul majd a helyzet!


Segítséged utólag is köszönöm!

5200. Vigyorex6 (válaszként erre: 5198. - Teryextra)
2011. nov. 14. 14:39

Szia!


Első körben azt mondanám, hogy túl korán lett leválasztva sajnos. Kb 10 hetes koráig maradnia kellett volna az anyukájával az alomban.

Ha már így alakult, akkor nincs más hátra, mint előre..., meg kell szoknia. Meg is fogja néhány hét alatt minden bizonnyal. Most egyedül van, míg Ti távol vagytok, és ez új neki.


A füle később fel fog állni. Az enyémnek is csak később álltak stabilan.


Prémium tápot kellene, hogy kapjon, és mellé porcerősítőt nem. Ha lesz időd, picit olvass utána. Sajnos a sok kálciumtól könnyen törővé válnak a csontjaik.

5199. R75 (válaszként erre: 5198. - Teryextra)
2011. nov. 14. 14:20

Szia! Hát szerintem abban nincs különös, hogy egy 7hetes kiskutya sokat sír. Szinte most született, ez teljesen természetes, el lett választva az anyjától + a testvéreitől... idővel nyilván megszokja... azért játék legyen vele...


A füle biztosan fel fog állni... az enyémnek is olyan 9hetesen állt fel kb..

5198. teryextra
2011. nov. 14. 14:08

Kedves Mindenki!


Tudna nekem valaki segíteni,lenne egy-két problémám.

Páromnak vettem egy most már 7 hetes francia bulldog kan kiskutyust. Ma kaptam a hírt,hogy amíg mi dolgozunk ő sokat sír, egyedül van ilyenkor otthon. Mit csináljunk vele? Adjunk neki több játékot?

A másik probléma a füle lenne, amikor megvettük ,nagyon szépen állt,de mostanra mindkettő lekonyult. Nem kap rossz tápot és már porcerősítővel is erősítjük. Aki tud legyen kedves válaszolni,mert tanácstalanok vagyunk, megválni pedig nem szeretnénk tőle.


Előre is köszönöm!

5197. Ancsa090 (válaszként erre: 5196. - H.Ancsi)
2011. nov. 13. 13:02
Köszi így nyugodtabb vagyok!
5196. H.Ancsi (válaszként erre: 5195. - Ancsa090)
2011. nov. 13. 12:22

ez bár gusztustalan, de teljesen normális. Le fog róla szokni idővel, és már csak az ember és macska produktum izlik majd neki:)

ha tudod akadályozd meg, de semmi baja nem lesz

5195. Ancsa090
2011. nov. 13. 12:11
9 hetes lesz a francia buldim hétfőn.Azt szeretném kérdezni miért eszi meg az ürülékét?amikor látom rögtön rohanok felvenni,de éjszaka ez nem olyan egyszerű :S
5194. zsanett001 (válaszként erre: 5193. - H.Ancsi)
2011. nov. 10. 18:18
Köszi szépen, megnézem!
5193. H.Ancsi (válaszként erre: 5192. - Zsanett001)
2011. nov. 9. 23:09

szia, köszönöm a megtiszteltetést, de én már rég nemm járok kiállításokra. Még a pireneusi kutyámmal jártam, ő megnyert mindent, Derby-Fajta és minden győztes volt, aztán tíz hónaposan baleset érte, utána nem mentem többet.........

bocs, kicsit elkanyarodtam, szóval a HPJ -junipr kategóriában sorszámozott eredmény,- az nem csak egy szalag, arról papírt is adnak. Ha jól emlékszem 15 hónapos korig lehet a címet megkapni. Mi emléklapokat is kaptunk, amin rajta a kutya neve, dátum , eredmény.


itt nézd meg: [link]

2011. nov. 9. 19:27

Szia H.Ancsi!

Jövőre szeretném vinni a kutyusomat kiállításra (fiatal osztályba nevezni), de sajnos nem vagyok tisztában azzal, hogy pl. ki nyerheti meg a HPJ címet? És a színes szalagokkal milyen összefüggésben van? Ha a bírótól kapok egy kék-fehér szalagot, akkor az azt jelenti, hogy megvan a HPJ minősítésem? Előre is köszi!

5191. H.Ancsi
2011. nov. 9. 10:52
szerintem kapható, és ha jól látom tépőzáras, vagyis valamennyire még állítható is:)))
5190. Párduc11 (válaszként erre: 5189. - H.Ancsi)
2011. nov. 9. 08:52
Hát jó lenne, de remélem, hogy kis méretbe is kapható!
5189. H.Ancsi (válaszként erre: 5186. - Párduc11)
2011. nov. 5. 15:36

[link]


szerintem ez jó lehet:)

5188. Párduc11 (válaszként erre: 5187. - Rudibaba)
2011. nov. 5. 14:44
Szia, köszi a választ, ahogy látok valahol szólok!
5187. Rudibaba (válaszként erre: 5186. - Párduc11)
2011. nov. 4. 20:11

Szia!

Ha esetleg látsz valahol, szólj, mert nekem is kellene:)De amúgy elvileg létezik rövid orra is, hallottam 0-ás méretről..de nem tudom hol lehet beszerezni(ja csak azért lenne rá szükségem, mert buszra, vonatra enélkül nagy az esély, hogy nem engednek fel:S)

5186. Párduc11
2011. nov. 4. 09:29

Sziasztok!



Egy kérdésem lenne, kiváncsi vok, hogy mit mondtok. Francia bulldogra, rak valaki szájkosarat?...vagy lehet egyáltalán kapni rá? Sajnos szembesülnöm kellett a dologgal, vagyis a rákényszerítésre, és le esett az állam :(

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook