Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
5245. wicky85 (válaszként erre: 5243. - Ggabi39)
2011. nov. 18. 09:10

Én sem vitatkozás miatt írtam, egyszerűen ez a véleményem.

Tudod nálunk mennyi kárt okozott ez a két kutyi együtt? Tapétázás, parkettázás, teljes bútor csere és igen, mindig amikor hazamentünk össze kellett szedni a kakit és fel kellett törölni a pisit.

Ja és ezek mellett ott vannak az orvosi költségek, az etetésük, ami szintén nem olcsó mulatság.

Az meg, hogy a kicsi megharapta...hááát, előfordul. Kutyák, játszanak. Kizártnak tartom, hogy egy 3 hónapos kutya, amelyik nem ivarérett dominancia harcot vívna. Ha pedig igen, akkor ezt ők le fogják rendezni egymásközt, és ezt rájuk kell hagyni.

Az én 15 kg Tuffim a mai napig behódol a 10 kg Zsebinek, mert kicsinek elintézték egymásközt. Kutyák, a két kutya már falka, tehát ki kell alakítaniuk a rangsort.

Engem azért háborít fel mélységesen az ilyen eset, mert én rendszeresen nyomon követem a helyi menhely és a fajtamentők működését és látom, hogy mennyi kutya kerül be és mennyinek van sanyarú sorsa az emberek felelőtlen döntései miatt. És erre most mondhatod azt, hogy de te nem menhelyre adod be, hanem keresel neki egy szerető családot, de akkor is, ez a kutya sérülni fog. És majd egyszer próbáljatok belenézni egy kutya szemébe, akin túladnak és nem érti, hogy mi történt a gazdival, akiért ő mindent megtett volna, feltétel nélkül szerette. Azok a szemek mindent elmondanak!!!!

De amúgy hosszútávon tényleg jobb lesz ennek a kutyusnak, ha egy olyan családhoz kerül, aki feltétel nélkül szereti és NEVELI (mert ezzel minden megoldható)!

És erről a témáról nem fogok írni többet, csak ez kikívánkozott belőlem.

5244. H.Ancsi (válaszként erre: 5242. - Wicky85)
2011. nov. 18. 07:48

nekem már nagyon sok durva vitám volt ilyen dolgok miatt és először szivem szerint én is pont ezt irtam volna, aztán rájöttem, nem, nem irom. Nem vagyunk egyformák és elfogadom, hogy valaki jót akar és menet közben rájön, hogy túlvállalta magát.

Ami itt nagyon fontos, hogy tényleg nagyon meg kell nézni, hogy ki legyen a következő gazdája.

Addig pedig Gabi szerintem, találj neki a lakásban egy olyan helyet, ahova el tudod zárni őket, amig nem vagy otthon, konyha, előszoba, ilyenek, már ha megoldható:)

5243. ggabi39 (válaszként erre: 5242. - Wicky85)
2011. nov. 17. 22:58
Igen, van szőr és bőrproblémája, valószínűleg atka, azt mondta a doktornéni, akihez másodszor elvittük, és pont ott ahol kenni kell a szerrel, kiharapta neki a kicsi a verekedés közben. Igazad van egyrészt, de nem akarok vitázni ezen. Bocs, hogy írtam erről... Azért nem vagyok én olyan gonosz, csak türelmetlen, és kicsit tele van a hócipőm.
5242. wicky85 (válaszként erre: 5240. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 21:46

Lehetek őszinte?Engem kicsit érzékenyen érint,hogy valaki ennyire felelőtlenül vásárol állatot.Ez számomra olyan,mintha valaki szülne egy gyereket és ha nem tart rendet a szobájában,összefirkálja a falat vagy esetleg nem szobatiszta(ami baba korban,mint ez a 3hónapos kutya is nem ritka) akkor fogná és lemondana róla,keresne neki új családot mert neki ez már sok.Nekünk is 2kutyusunk van és voltak,sőt vannak nehéz helyzetek,de ezt a két kutyát mi akartuk,felelősek vagyunk értük.

ezekután kérdezem én,hogy akkor most biztos a két kutya viszonyával van a gond vagy csak ismét egy felelőtlen döntés következményével?

a nagyobbiknak nem azt írtad eddig hogy szőr vagy bőr problémája van?akkor most a kicsi harapta meg?

És most akkor megértjük mert nem utcára kerül a kutya hanem új családot keresnek neki?hááát...egy fokkal jobb,de számomra elfogadhatatlan.

lehet rám haragudni a válaszomért,lehetek utálat tárgya a fórumon,de én ezt nem tudom szó nélkül hagyni.

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért,amit megszelidítettél."

5241. H.Ancsi (válaszként erre: 5240. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 21:10
drukkolok, hogy sikerüljön:)
5240. ggabi39
2011. nov. 17. 16:45

Jajj nem akartam elrettenteni senkit sem, de 3 gyerek mellett nagyon sok ez így... igen talán hamarabb kellett volna erre gondolni, de azt hittük ő is olyan jó kutyus lesz, mint a nagy. Ha a nagyobbik egyedül van, nagyon rendes. Ő nem pisilt be a szobába, nem kakil oda ahová nem szabad, szól ha ki kell mennie, de a kicsi... komolyan, mintha direkt csinálná... és persze kiharapta a nagynak a fejét, most annak a homloka középen nincs szőr.

Persze, biztosan jobb lesz egy idő múlva, csak nem tudom hogy kellene túlélni. De őszintén, ha jelentkezne család, ahol van gyerek is és elvinnék, azt hiszem odaadnám.

5239. H.Ancsi
2011. nov. 17. 14:49

én megértem Gabit, de szerintem senkit ne rettentsen el ez a dolog. Igen, amig kicsik dupla a gond, de szerintem ezt ha tuléled utána sokkal könnyebb lesz két kutyussal. Elszórakoztatják egymást és le is fárasztják rendesen.

Szóval senki ne riadjon vissza, két kutyával könnyebb -egy idő után-, higyjétek el.

5238. Bobcsi82 (válaszként erre: 5235. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 13:44
Óh, jesszus!!! Ez durva.. én is gondolkodtam rajta régebben hogy jó lenne még egy bulldog hogy ne legyen egyedül, de ezek után azt hiszem leteszek róla. A miénk egyébként a pelenkát egyedül is szétszedte napközben ha olyanja volt, nem tudom miért csinálta.. Egyébként amíg nincs annyira hideg, a mi kutyusunk kint van nappal, csak éjszaka alszik bent. Hőszigetelt kutyaháza van, az alja, az oldala és a teteje is szigetelve van.
5237. R75 (válaszként erre: 5235. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 13:40

Nekem ezt a kutyám egymagában csinálta.. :-)

De átérzem a problémát...

5236. timcsikee (válaszként erre: 5235. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 13:31
Uh basszus..mi is szerettünk volna még egyet, de jobban átgondoltuk...de úgy látom jól döntöttünk. Van már érdeklődő?
5235. ggabi39 (válaszként erre: 5231. - H.Ancsi)
2011. nov. 17. 12:10

Konkrétan elszakadt a cérnám :( Elegem van. Míg egyedül volt a nagy, nem volt semmi baj. Szobatiszta volt, szépen viselkedett. Mióta itt a kicsi, azóta fenekestől felforgatták a házat. Tudom ezen mosolyogni szoktak az emberek, de amikor hazajön az ember hulla fáradtan, nem éppen vicces látvány. A pelenkát apró darabokra szaggatták. Ez nem is lenne baj. De nem azon van a kaka meg a pisi, hanem mindenfelé szétkenve. A múltkor beszabadultak a fiam szobájába, gondolom ahogy verekedtek, kinyílt az ajtó. Mindent, de úgy higyjétek el mindent összeszartak, szétkenték, szétrágtak amit találtak... Tegnap pedig napközben valahogy elhúzhatták a tolóajtós gardrób ajtaját és a kicsi teletojta az összes téli cipőnket. Nem rá, hanem bele... Oda pisil ahol éri a szükség... áááá nem bírom idegekkel.

Ez így nekem 3 gyerek mellet sok(k). Elég egy kutya is... szerintem. Bármennyire is szép és ártatlanul tud nézni, én ezt nem bírom. Még ha kint lehetne őket valahogy tartani...

5234. lujzika_
2011. nov. 17. 12:01
Sziasztok! Nekem jelenleg még nincs Francia Bulldogom, de a jövőben majd szeretnék. Mit ajánlanátok mikre figyeljek mielőtt megveszem a kutyit?! Tenyésztőtől vegyem, vagy nem fontos? Hallottam egy ismerősömtől, hogy a világos színű Fr. Bulldik betegesebbek mint a sötétebb színűek... ebben szerintetek van valami igazság? Már nem mintha annyira befolyásolná a döntésem, ennek ellenére továbbra is bézs foltosat szeretnék majd venni. Válaszotokat előre is köszönöm! :)
5233. Vigyorex6 (válaszként erre: 5232. - Timcsikee)
2011. nov. 17. 11:59

Szia! Én igen. Csak csülökcsontot.

Nem mindenkinek válik be, de az én kutyámnak nincs tőle szorulása. A bűzmirigye frankó tiszta. Megnézettem 1 év után, de okés. A fogkőre is frankó.

5232. timcsikee
2011. nov. 17. 11:57
Sziasztok! Tőletek is megkérdezem...ti, adtok a kutyuknak csontot (csülökcsontot, persze kifőzve) vagy nem ? Mik a tapasztalatok?
5231. H.Ancsi (válaszként erre: 5228. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 11:08
azzal nincsen semmi baj, morognak csúnyán de ez csak játék, most még biztos. Mi a fő baj?
5230. H.Ancsi (válaszként erre: 5229. - Wicky85)
2011. nov. 17. 11:07
még három kislányom gazditlan:))) hűha, akkor Manci nagymama lesz. Ne válassz túl nagy kant, gondolom Tuffi sem lett kicsi:)))) milyen lenne, gyönyörűűűűű:)
5229. wicky85
2011. nov. 17. 10:50

Szia!


Jól vagyunk, köszönjük. Várjuk a Tuffi tüzelését. Kíváncsi leszek, milyen kiskutyái lesznek. :)

És nálatok mennyien várnak még gazdára?

5228. ggabi39
2011. nov. 17. 10:49
Kislányok,de szoktak verekedni!
5227. ggabi39 (válaszként erre: 5225. - Wicky85)
2011. nov. 17. 10:46
kislányok
5226. H.Ancsi (válaszként erre: 5225. - Wicky85)
2011. nov. 17. 09:41
szia Viki, hogy vagytok?:)
5225. wicky85 (válaszként erre: 5223. - Ggabi39)
2011. nov. 17. 09:38

Szia!


Biztos nem összeszoktatható a két kutyus? Ennyi idősen még nem szoktak köztük harcok lenni...

Kislány, kisfiú kutyusok?

5224. H.Ancsi
2011. nov. 17. 09:08
mit müvelnek, verekednek??
5223. ggabi39
2011. nov. 17. 08:03

Sziasztok!

A kisebbik fehér-fekete foltos kutyust eladnánk. November 29-én lesz 3 hónapos. Oltva, féregtelenítve van. Sajnos nagyon nem bírják már egymást a naggyal, borzalmas amit művelnek. Külön-külön jobb lesz nekik. Nagyon olcsón odaadjuk, a lényeg, hogy szerető családba kerüljön. Akit érdekel, kérem írjon nekem privát üzenetet. Képek vannak fent róla.

5222. Edja
2011. nov. 16. 18:38
Nálunk Yoda az égvilágon semmihez sem nyúlt, ha egyedül volt, komolyan, még a játékaihoz sem.Bezzeg ha otthon voltunk, akkor aztán rosszalkodott. De határozottan rászóltunk ha valami olyat kezdett rágni amit nem volt szabad és abba hagyta. Szerintem a"nem szabad" és a "pfuj" szót tanulta meg először. Igaz, hogy én több mint egy hónapot otthon voltam vele és csak fokozatosan hagytam egyedül, először csak egy őrára, aztán kettőre stb.Szerencsések vagyunk, mert szinte mindig van itthon vele valaki.Amikor kicsi volt és már végképpen nem birtam vele, kicsit megrángattam a grabancát (az anyukája is ezt tette volna) Nekem bevált. Édes, aranyos, jókedvű, szófogadó, jól nevelt kutyus lett belőle. (Na jó, néhány kivétel azért van. Mármint szófogadás terén.)Imádom!! Mindig azt mondom, hogy ő a harmadik gyerekem. Ezt szerinte ő is tudja
5221. timcsikee (válaszként erre: 5220. - L.Laci)
2011. nov. 16. 17:25
Nálunk semmit sem rágott meg.. a virágok tetszettek neki, de párszor határozottan rászóltunk (eléggé határozottan) és azt is hagyta....uh. szerencsések voltunk..Vettünk neki marhabőr rágócsontot, azt napi 4-5 órán keresztül előszerettel rágcsálta...
5220. L.Laci
2011. nov. 16. 16:02
Köszi a választ mi is sokkal hománusabbak vagyunk annál mint hogy bezárjuk....mint írtam.Csak mégis kiváncsiságból írtam hogy találkozott e már valaki ehhez hasonló megoldással!
5219. H.Ancsi (válaszként erre: 5218. - L.Laci)
2011. nov. 16. 15:08

abból hogy a kutya egy ketrecbe be van zárva nem tanul meg semmit, ők nem igy müködnek. Nem tudnak következtetni! Az hogy amikor konkrétan a rosszat csinálja rászólsz hogy NEM, abból igen, szépen lassan. Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos hogy melyik kutyus mennyire rongál, azt nem lehet előre megmondani. Nekem az első kutyám egy magyar vizsla lány volt, konkrétan megette az egész lakást, ágyat , függönyt, mindent.

A máltaim semmihez nem nyult, a bulldogom néhány széklábat formázott át, de különösebb kárt nem okozott. Lehet csökkenteni az esélyt, ha nagyon sok játékot, rágcsálni valót hagysz ott neki, a spray nem rossz állítólag, érdemes kipróbálni, a ketrec emeletes baromság -szerintem-, aztán majd meglátod.

5218. L.Laci
2011. nov. 16. 15:01

3 hetente lenne egyedül úgy reggel 8-tól - délután 3-ig. Hozzáteszem úgy mennénk el melóba hogy előtte reggel úgy fél órás séta és mozgás lenne betervezve,mikor hazajövök rögtön megint séta úgy 3-tól, és este mikor hazajön párom 8-fél 9 körül még egy séta....

Azért kérdeztem a rágást mert mi albérletben lakunk és hát a bútorok zöme nem a miénk.Megmondom őszintén én nem vagyok annak híve hogy korlátozzuk a kutyát.Olvastam és láttam is olyat egyik rokonnál, hogy valaki úgy oldotta meg a témát hogy ne rágjon semmit szét a kutyus hogy hozzászoktatta egy benti ketrechez míg nem volt otthon de csak addig míg meg nem tanulta a kicsi hogy míg nincs otthon senki nem szabad rosszalkodni.Közben persze az otthoni "tréning" időt növelve míg otthon voltak azt "szimulálták" hogy nincsenek otthon és mindig figyelték hogy viselkedik a kutyus, mikor megbizonyosodtak róla hogy jól viselkedik onnantól elhagyták a ketrecet és bevált nekik csak az volt a gond hogy mivel nem volt ketrec nem volt hajlandó az új ágyán aludni így venniük kellett egy "díszesebb" szobaketrecet és csak abba volt hajlandó aludni....Nem tartom valami humánus megoldásnak mert mi gazdijai szeretnénk lenni kutyusnak és nem a smasszerei.Tévében láttam még olyat hogy sprével lefújták a bútort és mikor a kutya rágni akart nem ízlett neki ezért nem rágta.Ti mit szóltok ehez?

Ja és kinek mennyi időbe telt szobatisztára nevelni?

Bocs hogy sokat jár a szám de volt már kutyánk csak az "kinti" kutyus volt és a lakásba mint kutya még új lenne nekünk a helyzet.De hajlandóak lennénk áldozatokat vállalni érte!

5217. H.Ancsi (válaszként erre: 5215. - L.Laci)
2011. nov. 16. 09:18
mettől meddig van egyedül a kutyus????
5216. R75 (válaszként erre: 5213. - L.Laci)
2011. nov. 16. 09:02

Ez változó itt a fórumon, vkinek rágcsált a kutyája, van akinek nem...

Nekem térdig leszedte a tapétát, a fa székek lábát szétrágta, illetve volt egy fa "dobogó", azt is körberágta :-)


Persze ez nem általános azért :_) de számításba kell azért venni... pláne, ha 8-10órát egyedül van a kutyus...

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook