Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
5515. Edja (válaszként erre: 5514. - Dömperke)
2012. márc. 10. 17:47
Szia! Nekünk szokott lenni, a pofiján jön elő időnként egy piros kis dudorszerű valami. (most is van egy.) Kb. két három hét múlva múlik el, de nem tudom mi ez és engem is nyugtalanit, úgyhogy ha valaki tud erről többet feltétlenül irjon. Köszi
5514. dömperke
2012. márc. 10. 11:43
valaki járt már úgy hogy pattanás szerű dolog nőtt a kutyájának a szájára? ott van neki egy hete, de sehol máshol nincs,szőre sem hullik,máshol sincs búb rajta. szerintetek mi lehet? vigyem el orvoshoz vagy várjak vele?
5513. LadyGirbal (válaszként erre: 5502. - Sebeoksarolta)
2012. márc. 8. 18:04

Lulu nagyon helyes kutyus!:) Honnan hoztad el? Most keresgélek kölyköt, az egyikbe bele is szerettem, de 15O E Ft, és ennyi pénzért nem tudok kutyát venni jelenleg.:( Akinek van ötlete ilyen téren, azt nagyon szivesen fogadom!:)

Köszönöm a segitségeket fekhely-ügyben, az olcsokutyaruha oldaláról fogunk rendelni neki, nagyon szép ágyakat találtam, a törpetacsis barátnőmék is onnan vették, a kis örökmozgónak még nem sikerült szétrágnia, pedig rajta van a feladaton.:)

5512. Aaagiii (válaszként erre: 5511. - Rudibaba)
2012. márc. 6. 07:36
Ismerős a helyzet! Fél évig én is otthon voltam, addig nem volt semmi probléma! Mióta dolgozok azóta ilyen "rosszak"! Bár elhiszem, hogy rossz nekik minden nap 8-9 órát egyedül lenni egy lakásba bezárva! De amikor csak lehet viszem őket... :D
5511. Rudibaba (válaszként erre: 5510. - Aaagiii)
2012. márc. 5. 07:31
igen, mi is tegnap voltunk kint nagyon sokat, szegénykém annyira kimerült, meg annyira hörgött 2 óra után, hogy kénytelen voltam megfogni, hogy ne fusson többet:)igazából nem lenne probléma ha az ember napi szinten tudná vinni őket, csak nekem is olyan a munkaidőm, hogy mellette nem lehet semmit csinálni:S
5510. Aaagiii (válaszként erre: 5509. - Rudibaba)
2012. márc. 4. 09:37
:) Tőlünk is csak szóban kap a kis dög, mert imádjuk. Tegnap már egész jó idő volt, több mint 2 órát voltam lent velük és mintha nem is ő lett volna, mikor hazamentünk! Kiitta az összes vizet a táljából és elvonult aludni! Még a kaja sem érdekelte! Lehet a tiéteknek is túl sok energiája van!
5509. Rudibaba (válaszként erre: 5500. - Aaagiii)
2012. márc. 2. 21:22
hát igen, ne is mond, ma a tévéből húzta ki a kábelt, én meg csodálkoztam miért nincs adás:)2 napja a tv-állványt meg a kanapét fújom impregnáló srayvel(észrevettem, hogy gyűlöli ezt a szagot), dehát talált mást a drága:)sztem nekünk is rá kell jönnünk, hogy mit nem szabad előttük hagyni:)van ilyen távoltartó a fressnapfban, de inkább jelölés ellen van..a srác azt ajánlotta, hogy forró vízbe rakjunk ecetet és azzal kenjük be amit nem akarunk, hogy megrágjon(ezt még akkor kérdeztük, mikor megrágta a bútorainkat, mostmár ezzel felhagyott, csak szimplán pusztít:)de hogyan lehetne rá haragudni?most is itt fekszik az ágyon és csócsálja a plüssjátékát és dagasztja mint egy cica:)
5508. Rudibaba (válaszként erre: 5501. - Aaagiii)
2012. márc. 2. 21:02
Szia! a kakievés nálunk is megvolt, habár ő nem a sajátját ette,hanem másét, de leszokott róla..kb 10-11 hónapos korára..de ez kicsiknél sztem sem szokatlan..ha látod cseszd le, ha nem akkor meg űgysem tudsz mit csinálni:)de nyugi le fog róla szokni:)
5507. 4c35511f0b (válaszként erre: 5502. - Sebeoksarolta)
2012. márc. 2. 20:29

Nálunk is pontosan így van!

2-3 nap alatt megszokta a dolgot és ágyunk mellett van a fekhelye.

5506. 4c35511f0b (válaszként erre: 5505. - Aaagiii)
2012. márc. 2. 20:28
Azért ezt nem mondanám kevés olyan van, amelyik nem csinálja,,,az enyém 4 hónapos és sosem ette pedig egyedül is van ha dolgozunk és akikkel beszéltem bulldisokkal sem mondták soha lett volna ilyen gond! :)
5505. Aaagiii (válaszként erre: 5504. - Bobcsi82)
2012. márc. 2. 18:28
Köszi! Megnyugtató, hogy kinőheti! Pont ma beszéltem egy sráccal, aki nagyon ért a bulldogokhoz és ő azt mondta, hogy nagyon kevés olyan bulldog van, amelyik nem csinálja ezt! Érdekes!
5504. Bobcsi82 (válaszként erre: 5501. - Aaagiii)
2012. márc. 2. 16:15

Szia!

A mi bulldink is csinálta ezt egy ideig egy éves koráig kb, de mostmár jóval ritkábban. Egy ideig rászóltunk, hogy nem szabad, de utána láttuk, hogy ha egyedül van ugyanúgy csinálja. Szerintem a tiéd is ki fogja nőni a rossz szokását idővel :)

5503. Aaagiii (válaszként erre: 5502. - Sebeoksarolta)
2012. márc. 2. 14:03
Nálunk sincs ágyban alvás! Mindkét kutyának van saját helye, de általában együtt alszanak! :)
5502. sebeoksarolta (válaszként erre: 5485. - LadyGirbal)
2012. márc. 2. 13:59

Sziasztok!

A fekhelyre válaszolva: a mi kutyusunk (Lulu 4 hónapos) a helyén alszik. Van egy kosara a nappaliban, párnával, és van egy párnája a mi hálószobánkban az ágyunk mellett. És ő azon alszik. Kb. 70x50cm a párna. Nem jöhet az ágyba. Ez az első naptól így van. 3 nap kellett hozzá, hogy megszokja. Napközben szokott az ölemben aludni, de nincs ágyunkban alvás. (Van két gyerekem és egy férjem, akik már az ágyban vannak, a kutyus marad a földön) Bár szeretjük őt annyira, mintha a harmadik a gyerek lenne.

5501. Aaagiii
2012. márc. 2. 12:03
Ha már ide találtam lenne nekem is egy problémám! Guszti előszeretettel eszi meg a saját székletét. Sokan azt mondták, hogy a kölyköknél előfordul, mert az anyjuktól ezt látják, de kinövi. Aztán mondták azt is, hogy valami vitaminhiánya van. NA most ezt kétlem a mi esetünkben, mert prémium táppal etetjük és még mellé multivitamint is kap! Szerintetek mit tudok csinálni vele??? Amúgy lent séta közben nem nyúl hozzá, de ha otthon fordul elő a baleset (teszem azt éjszaka), akkor csak reggel látom a hátrahagyott nyomokat, még csak rá sem birok szólni! Lényegében feltakarít maga után, de én ezt nem tartom normálisnak. Segítsetek!
5500. Aaagiii (válaszként erre: 5470. - Rudibaba)
2012. márc. 2. 11:46
:) Örömmel hallom, hogy ez a probléma nem csak nálunk van jelen! Igaz a mi Gusztávunk még csak fél éves, de nem lehet arra fogni, hogy unatkozik, mert van mellette egy csivava is. Ha nem vagyunk otthon a konyhában és a folyosón lehetnek, de nálunk már a UPC kábelt is elrágta, a papír törlőt apró cafatokra szaggatta, a hűtőmágneseket leszedte és szétrágta és ugyan ez lett a sorsa a nem elpakolt kis seprőnek és lapátnak. Hallottam ilyen kutyát távol tartó spray-ről, de nem tudom, hogy mennyire működik, én még nem próbáltam. Kitartás!
5499. kirci
2012. febr. 28. 19:13
a doki megnyugtatott minket hogy lehet csak leesett a cukra és kimerült most várjuk a leleteket holnap kell visszamennünk,de szegénykémnak kint van az aranyere amire elkeztük a kezelést
5498. Edja (válaszként erre: 5496. - Kirci)
2012. febr. 28. 17:56
Tudom, hogy nagyon meg vagy ijedve, de ne gondolj mindjárt a legrosszabbra. Megértem, hogy nagyon aggódsz, az én kis ördögöm sem kutya státuszban van nálam, hanem inkább a gyerekem. De tegyük fel, hogy mégis epilepsziás (biztosan nem az), akkor is megfelelő kezeléssel karban lehet tartani és teljes életet élhet a kiskutyád. Szóval: Minden rendben lesz!
5497. Rudibaba (válaszként erre: 5496. - Kirci)
2012. febr. 28. 12:53
Szia! Velünk még nem történt ilyen, nem produkált ilyen tüneteket..Voltatok orvosnál?Remélem jól van a kutyusod! Egyébként lehet tényleg a kimerültségtől van, nem volt sok neki az 5 km?
5496. kirci
2012. febr. 27. 00:23

Sziasztok

Van egy 2 és fél éves kis szörnyetegünk vannak fent rola képek az adatlapomon.Tegnap este 3 szor is elkezdet remegni a kutya 1-1 percekre azzonal hivtuk az orvost aki megnyugtatott hogy lehet attol van hogy sokat futott kb 5 km-t de ma megint remeget nagyon félek hogy ez epilepszia és meghal,mert nekem ö azért több mint egy kutyus olyan mint a gyerekem...veletek történt már hasonlo...köszönöm válaszotokat...holnap reggel viszük a dokihoz

2012. febr. 26. 17:26

Köszönöm a válaszokat!:)) A mi kutyinkat sajnos a párom még érkezése előtt kitiltotta az ágyból, ráadásul a galériaágy nem hiszem, hogy tetszene neki...:) Gondolom első dolga lesz a kanapét befoglalni, de a biztonság kedvéért mégis kéne neki egy saját hely, hátha.

wicky85: Kiválasztottuk már, édesanyám állatorvos ismerősétől hozzuk el, viszi külföldre tenyésztőktől a kutyákat, és az egyik gyönyörű kislányt megtartja nekünk.

5494. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5485. - LadyGirbal)
2012. febr. 26. 10:23
A mi fekhelyünk se nagy, ovális, rózsaszín de csak olyankor használja, amikor egyedül van otthon, vagy amikor rosszat csinál és a párom leszidja, egyébként velünk alszik:)
2012. febr. 26. 10:17
Köszi a válaszokat, azt hiszem a tartással nem lehet gondja:) A párom mindig mondja,hogy a kutya jobbakat eszik mint mi:D Vagy legalábbis drágábbat:D Az étvágya az nagyon jó, ezért furcsáltam, hogy mégis olyan vékony. Múltkor séta közben találkoztunk egy párral, akiknek ugyancsak bulldogjai voltak, és megkérdezték, hogy nekem boston terrierem van?:D Tudtommal nem... :)
5492. benedekdorottya (válaszként erre: 5484. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 26. 09:20

Szerintem ne izgulj a mérete miatt, ha rendesen eszik és amúgy nincs vele semmi probléma. A mi Dömperünk totál gebe, alig van 11kg, ráadásul magasabb az átlag francia bulldognál.Pedig láttuk az apját, anyját is vásárlás előtt. Az apja valami hatalmas volt, az anyukája meg olyan átlagos méretű, Dömper meg mégis ilyen kis gizda..Annak ellenére, hogy a legjobb tápot, meg konzervet kapja, izom alig van rajta...:S De teljesen aktív, sőt néha úgy érzem túlságosan is...:)

A lényeg, hogy jól érzi magát, mi meg már nem foglalkozunk a meghízás témával...

Egyébként szerintem légy türelmes, mert még csak féléves a kutyád, még bőven van ideje "bulldogosodni"

Dömper&Dóri

5491. wicky85 (válaszként erre: 5485. - LadyGirbal)
2012. febr. 26. 09:18
Szia! A mi kutyusaink az ágyban alszanak, a fekhelyet, amit beszereztünk már az első teljesen tönkre vágta. A kiskutyák, akiket tőlünk vittek, szintén mind az ágyban alszik. A fekhelyek meg csak úgy vannak a gazdik szobájában. :) Honnan hozod a kutyust? Kiválasztottad már? Üdv a csapatban! :)
5490. benedekdorottya (válaszként erre: 5487. - Rudibaba)
2012. febr. 26. 09:12
A fekhelyre vonatkozóan ugyanezt irtam volna szóról-szóra....:D Nálunk is pontosan ugyanez a helyzet: kutya az ágyban alszik velünk, a fekhelye meg a konyhában áll a sarokban és a játékait tároljuk benne...:D még jó, hogy nem volt drága.....:)
5489. timcsikee (válaszként erre: 5485. - LadyGirbal)
2012. febr. 26. 08:52
Én nem vennék a helyedben először se nagyot, se drágát. Ki tudja, lehet megkezdi :)persze ezt kezelni lehet, ha látod, hogy szét akarja szedni, de ha pont nem!?
5488. timcsikee (válaszként erre: 5484. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 26. 08:49
A lányok hamarabb beérnek, de a fiúk csak 14-16 hónapos korukra :) úgyhogy legyél türelemmel...ő még nyúlik, aztán majd elkezd " betelni" nálunk is ez van hirtelen ugye nagyot nőtt, most 10 hónapos (12,5kg) most kezd még csak szélesedni. De ez attól is nagyban függ szerintem, ki hogy tartja a kutyát. :)
5487. Rudibaba (válaszként erre: 5485. - LadyGirbal)
2012. febr. 25. 21:49
szia, ém is csak egyszer vettem fekhelyet, ovális formájú, 70 cm hosszú kb meg 50 cm a rövidebb hossz..de mi csak játéktárolónak használjuk, mert velünk alszik az ágyban:)
5486. Rudibaba (válaszként erre: 5483. - Nelli&Orsi)
2012. febr. 25. 21:46

ja tényleg más az ha csajszi:)

szerintem kutyától is függ, hogy milyen lesz meg mekkora, mert láttam már 15kg-os nagy kutyust, meg 10kg-osat is, de izmosnak tűnt mindegyik..meg van amelyik nyüzügébb..mint az én Rudim:Dő egy éves, de talán most látom rajta hogy szélesedett a feje..neki a mellkasa nem olyan széles..egyébként többen mondták rá, hogy korához képest nagy..amúgy 13 kg, de remélem még 1-2 kg-val több lesz:)

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook