Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
5635. karancsi1982 (válaszként erre: 5633. - Dömperke)
2012. ápr. 20. 20:38
szerintem vidd el orvoshoz, mert szerintem fog elmúlni magától, lehet hogy atkája van sőt több mint valószínű és csak roszabb lesz.
2012. ápr. 20. 20:36
normális samponnal kell fürdetni, nem gagyi 100 ft-ossal.szép is lenne ha az én kutyám nem lenne tiszta, mert velünk alszik az ágyba.Én 2-3 hetente fürdetek és semmi baja, most 9 hónapos.
5633. dömperke
2012. ápr. 20. 19:20

Sziasztok,

a kutyusomnak egy foltban hiányzik a szőre a mellkasán, elég piros, és sebesnek tűnik :( ma egy újabb foltot észleltem a lábán:(( nem tudom mitől lehet, most hills bárányossal etetek, és semmit nem kap mellé,csak háztartási kekszet a gyomorsava miatt. A fülét vakarta többször, azt kitisztítottuk, azóta kevesebbet vakarja. Nem tudom mi lehet a gond, mert amúgy szép a szőre.

Bobi samponnal fürdettök többször is, de lehet az nem vált be? Ha bárkinek tapasztalata van, akkor szívesen veszem, kapott konzervet is, lehet az a probléma, várok még egy hetet, hátha lesz változás, ha nem irány az orvos.

Köszönöm,ha válaszoltok és segítetek!

5632. Párduc11 (válaszként erre: 5631. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 20. 08:38
Szia, én is jó tanácsból mondom neked, hogy tényleg ne fürdesd, mert sajna én valszeg most ezt szenvedem :(...bolhaírtás előtt megfürdettem, persze már folyamatosan vakarózott és nagyon hullott a szőre! Majd még rosszabb lett minden. Most nem tudom, sajnos konkrétan mi okozta, de borzasztóan alergiás lett. Elvittem a dokihoz, most megint szegényt injekciózzák, de a doki mondta is nekem, hogy nem szabad fürdetni, ráadásul frontline-t se szabad neki adni :(...na és nem mindegy, hogyha az ember megfürdeti őket, akkor is milyen samponnal. Én kicsi kora óta ezzel fürdettem, "BOBI KÖLYÖK SAMPON"...mert itt olvastam, hogy az teljesen jó, de sajnos az enyémnek nem igazán, és inkább gyógysampont ajánlanak! Na elmentem a témától :)...szóval tényleg nem jó a sok fürdetés!!! Amúgy nekem is a fehér bulldogom, sárga a kosztol :)..egész nap játszik a kertbe, de még nem alszik velünk, mert nem szoba tiszta :)Így megúsztam még ezt a problémát. Viszont a másik kutyim igen, annak meg bozasztóan hullik a szőre :S
2012. ápr. 18. 21:08
Köszi! Megpróbálom akkor majd kikefélni a bundáját. Muszáj valamit kezdenem vele, mert két napja séta után kutyasimogatás után az én kezem is vastagon fekete lesz :s Úgy meg nem szívesen engedem fel az ágyba... Úgy tűnik Ő élvezi a koszt, mert nem igyekszik lerázni magát:D
5630. H.Ancsi (válaszként erre: 5628. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 18. 15:58
bár erről már sokat irtunk itt, újra leirom neked. A fr.bulldogot NEM KELL FÜRDETNI, EGYÁLTALÁN. kifejezetten ártasz vele, tehát csak azért, mert koszos -poros- nem kell fürdetni. Persze vannak kivételes esetek,belefetreng valamibe, esetleg bolhairtás szükséges. A port a szöréből ki lehet kefélni, érdekes nekem is van világos kutyám, reggeltől estig bunyóznak, ásnak a kertben, és sose poros, lerázza magát.:)))) Szóval ne fürdess, csak ha nagyon muszáj, sürű szőrű kefe, tökéletesen elég
5629. R75
2012. ápr. 18. 11:58

Mi kb. fél évente, max. évi 3x fürdetjük... általában mikor ugye jó idő van és meg tud száradni a napon...


Bár Brooklyn nem alszik velünk.

2012. ápr. 18. 11:57
Sziasztok! Véleményeket szeretnék kérni: Ti mikor, milyen gyakran fürdetitek a kutyáitokat? Mert úgy hallottam, nem túl jó nekik, ha sűrűn vannak fürdetve, viszont Nellinek lett most egy nagyon jó barátja, akivel minden nap találkozunk, és ha elengedjük őket a kutyafuttatóba, ami nem füves hanem poros, mire hazaérünk a fehér helyett egy szürke kutyám lesz... Ez azért elég nagy gond számunkra, mert ugye lakás kutya, aki ráadásul velünk is alszik... :S Nem tudom mit csináljak, mert se Neki, se magunknak nem akarok rosszat:(
5627. Párduc11
2012. ápr. 15. 10:49

Sziasztok! Nektek mi a véleményetek a Best Meat-ról?

Azt írják, hogy 100 % hús, de ebből csak olyan 50 % az amilyen ízeséítés rá van írva. Az én bulldogom nagyon érzékeny, és akanát eszik, bárányos almásat, de néha keverek neki mellé egy kis ilyet is.Bár sajnos egy ideje sokat szenvedünk megint a vakarózástól, és remélem, hogy ezzel nem rosszabbítok rajta :(

5626. LadyGirbal (válaszként erre: 5623. - Benedekdorottya)
2012. ápr. 11. 21:55
Én is megtaláltam a képeket, valami tüneményes kis tündér-bogyókák! Kelleni fog egy nagyobb lakás, hogy elférjen a sok bébi-bulldog amibe beleszeretek!:) Személyes kedvencem a feketés kislány. Van már nevük? Aaannyira helyesek, távol áll tőlem, de itt sipítoztam a gép előtt.:)) A vörös kislány majdnem olyan mint az én fiam volt bébinek, öröm őket nézni, még így képeken is.:)
5625. kutyulimutyuli (válaszként erre: 5622. - Wicky85)
2012. ápr. 11. 15:15
Szia! Tüneményesek a picikék,!!!
5624. H.Ancsi
2012. ápr. 11. 10:02

igen, a soványság ismerős. Tudom, hogy abszolut táppárti vagy, de az most kevés lesz. Adj neki zsírt!!!! Látom a fejedet:)))) igen, zsírt kell neki adni, persze csak finoman, főleg, hogy nincs hozzászokva. Az állatorvosom a töpörtyűt javasolta, Manci nem birta, de minden nap kapott tésztát hussal, zöldséggel. Mancinak mikor 10 kicsinye volt 5 ször evett egy nap, és mind az ötször a teljes adagját!!!!!!!!! Ahogy nőnek a kicsik ez még rosszabb lesz. A mostani alomnál, már nem volt gond, igaz "csak" nyolcan voltak, de az ötszöri kaja, plusz a babatáp -ja ezt nem is mondtam, vettem a biztonság kedvéért tápot, hátha kell a kicsiknek- nekik nem kellett szerencsére, de a mamának nagyon jó volt.

A gazdikkal kapcsolatban pedig teljesen jól csinálod, csak annak add oda, akivel szemben jók a megérzéseid. Az sosem csap be, időd van bőven.

5623. benedekdorottya (válaszként erre: 5622. - Wicky85)
2012. ápr. 11. 09:36

Wicky!

Azt hiszem pont most találtalak meg facebookon, az egyik bulldogos oldalról keveredtem valahogy hozzád. Megnéztem a fotókat a kicsikről, hát nagyon gyönyörűek! Úgy hoznék én is még egyet Dömpi mellé, de sajnos amíg albérletben lakunk addig nem lehet több...pedig ugye tudjuk, hogy egy bulldog az jó, de kettő az igazi:D Remélem sikerül megtalálni nekik az álomgazdit, csak kitartás a keresgéléshez és szerintem is mindenképpen légy türelmes és hallgass a megérzéseidre!

És persze várjuk az updateket!

Dömpi&Dóri

5622. wicky85 (válaszként erre: 5621. - H.Ancsi)
2012. ápr. 11. 09:23

Tuffi jól van, de iszonyú sovány. Kapja a tápot ezerrel meg a vitaminokat is. A kicsik tündériek. Épp ma 1 hetesek. Jó nagyot nőttek. Vannak kisebbek, nagyobbak. Van egy kedvencem, de őt egyenlőre nem is hirdetem. Ismerősnek szeretném odaadni, ha már megtartani nem tudom. Vörös, fehér folttal a fején, mellén meg a tappancsain és fekete a pofija. És amúgy kislány. Imádni való! De a többi is egyébként, csak ő olyan kis különleges. :)

Tegnap hívott valaki, aki vidámparkot csinál így az országba minden felé és oda vinné lakókocsiba lakni a kutyust. A kislányának akarja, aki másfél éves, de nem meri vele összeengedni, ezért majd valamelyik alkalmazott lakókocsijában aludna. Minek az ilyennek kutya???

Lehet, hogy paranoia, de csak olyannak adom, akivel minden stimmel és egy csepp rossz érzésem sincs. Nem kell, hogy megértse, akinek nem adok, egyszerűen ez van és kész. :)

5621. H.Ancsi (válaszként erre: 5619. - Wicky85)
2012. ápr. 11. 07:28

igen, pontosan, bár én kabalából négy hetes korukig nem hirdettem. Nyugi, meg fogod találni nekik a gazdit,. aki nem akar eljönni választani, azt kilőni. Kivétel ha anyagi okok miatt nem tudja megoldani, de akkor levelezz vele, hamar kiderül, hogy milyen. A kérdések nagyon fontosak, ha nem kérdez, csak kijelenti hogy kell neki, az tuti kereskedő. Mondd meg, hogy szigoru szerződéssel adod, ahol fel lesznek tüntetve az adatai és személyesen fogod ellenőrizni, hogy jó helyen van-e. Amugy pedig bizz az ösztönödben, nekem az mindig bejött, -nálad is:))))-. Lényeg ismerd meg az embert!!!!! Normális ember örül neki, hogy érdeklődsz, akinek terhes, azzal valami nem stimmel. Szóval ismerem az érzést, némi paranoia, de ez ezzel jár.

Amugy mesélj, milyenek a picik, hogy van Tuffi???

2012. ápr. 10. 20:15

Sziasztok!

Most kaptam facebookon, nézzétek meg, terjesszétek, hátha tudunk segíteni megtalálni a gazdiját a kis bulldognak!

[link]

1386011489344.56556.1203734114&type=1

Köszi: Dömpi&Dóri

5619. wicky85
2012. ápr. 10. 14:11

Sziasztok!


Annyira rosszul érzem magam, mert nem tudom, hogy én vagyok túl válogatós gazdi ügyileg vagy tényleg nem a megfelelő emberek találnak meg, de eddig összesen 2 kiskutyának sikerült gazdit találnom. A többivel odáig sem jutok, hogy esetleg képet küldjek nekik. Már az első telefonbeszélgetésnél nem ütik meg a mércét. Van aki megkérdezi, hogy a 4 NAPOS kutya szobatiszta-e, van aki a garázsban szeretné tartani, van aki el sem akar jönni megnézni a kutyát (ő majd csak elviszi), van akinek kapásból két szuka kellene, mert szaporítani akarja őket... ÁÁÁÁ Normális, szerető gazdik hol vagytok???? Nem adom fel, nem azért írtam, az előző alomnak is megtaláltam az álom gazdikat, csak kicsit sok volt ma hirtelen a sok bolond telefonáló. Ja, és akkor a kiviszem külföldre eladni verziót még nem is említettem... Ancsi, neked is ilyen nehéz volt?

2012. ápr. 9. 10:00
írtam privit
5617. zsanett001 (válaszként erre: 5616. - 4c35511f0b)
2012. ápr. 9. 08:24

Köszi szépen a válaszod.

Megtudnád kérdezni, hogy mégis mit kapott rá??Mert mi strongholdot cseppentettünk rá atka ellen de semmi javulás.


Előre is köszi.

Zsanett

5616. 4c35511f0b (válaszként erre: 5615. - Zsanett001)
2012. ápr. 8. 22:47
fül(atka) okozhatja bulldog ismerősnél ez volt, megkapta rá cuccost és pár hét múlva vissza is nőtt
2012. ápr. 8. 19:51

Sziasztok!!

Volt már valakinek olyan problémája, hogy elkezdett a kutya füléről ki hullani a szőr?De máshol szerencsére szép a szőre. Nálunk Daminál van ez már egy ideje elkezdett neki csak kis mértékben.Azt hittük hogy abba marad de most már elvittük dokihoz.Azt mondta lehet allergia :( de ,hogy Pro Plan bárányt, és lazacosat eszik csak ,csirkét soha életébe nem evett.Találkozott már valaki hasonlóval?? Igazából nem hinném ,hogy allergia lenne.

5614. H.Ancsi
2012. ápr. 7. 19:49
köszönjük szépen, Neked is:))) az én kutya mamám csúcs hülyesége az, amikor azt hiszi nem látja senki, laza légies mozdulattal felül az asztalra, mármint az étkező asztalra:)))))
2012. ápr. 7. 15:31

Ezt meg kell veletek osztani! Képzeljétek keresem a gyereket hogy hol van, azt mondja a férjem hogy kiment nem találom sehol, benézek a spájzba hát a süteményem tetejét nyalogatja, mert letettem egy kosár tetejére hogy elférjek. Hát modjátok meg nem kell megzabálni az ilyen kölyköt, imádom!!

Minden kedves Bulldogosnak nagy Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!!!!

5612. LadyGirbal (válaszként erre: 5609. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 7. 10:07

Mi is fr bulldog tàppal etetünk, pont a habzsolàs miatt, ès ettől kevèsbè szeles a kismanò. Egy bajunk van vele, meg kell neki àztatni meleg vízben, mert egyèbkènt nem hajlandò megenni.

A hasmenésre èn egy negyed szèntablettàt szoktam neki adni, ès kihagyunk egy etetèst, utàna rizseshusi, ès teljesen rendbeteszi.

Kèpzeljètek,tegnap voltunk elôször sètàlni, ès nagyon ügyes volt a fiam, màr kint vègzi a dolgát, mèg szól is ha menni kell, nagyon büszke vagyok rà.:-) Kètórànkènt megfuttat, de egy igazi tündèr.

5611. benedekdorottya (válaszként erre: 5607. - Kutyulimutyuli)
2012. ápr. 7. 09:09
Látom sikerült feltenni képeket!Nagyon szép kis bulldog, igazi vasgyúró lesz!
2012. ápr. 7. 00:22
Amúgy nagyon jóKépű a kutyusod:)
5609. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5607. - Kutyulimutyuli)
2012. ápr. 7. 00:22
Szia! Én is csak annyit tennék hozzá az elöttem szólókhoz, hogy mi is ProPlannal kezdtük, csak sajnos az nagyon apró szemű volt, és Nelli rágás nélkül lenyelte, így aztán gyakorta viszont láttam a parkettán... Azóta váltottunk Royal Canin fr. Bulldog tápra és az úgy van kialakítva, hogy muszáj legyen megrágnia... Nekünk pl ez vált be nagyon... :) Amúgy a mienk is ilyen kis fosos, ha átmegyünk Anyáékhoz, ahol folyton etetik minden földi jóval, merthát úgy néz mint Csizmás kandúr, 10 esetből 8szor neki is megy a hasa.:( Bár Neki simán a száraz táp is megfogja.
5608. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5603. - Wicky85)
2012. ápr. 7. 00:14
Szia! Nagyon édesek a picik, gratula hozzàjuk!!! :)
5607. kutyulimutyuli (válaszként erre: 5606. - Benedekdorottya)
2012. ápr. 6. 21:34
Szia benedekdorottya!! Nagyon köszönöm a jó tanácsokat és igyekszem úgy csinálni hogy a kicsimnek megfeleljen.A képnél csak az a baj, hogy a 4,5 Mega Bytet 2,5-re csökkenteni. De igyekszem köszi a jó tanácsokat.
5606. benedekdorottya (válaszként erre: 5602. - Kutyulimutyuli)
2012. ápr. 6. 21:17

Szia!

Táp témában én is nagyjából csatlakozom az előttem szólókhoz, mi bárányos Pro Plan Puppyval kezdtük, de azt egyik napról a másikra megunta és soha többé nem ette meg. Ezután váltottunk almás-bárányos Acanára, és bár az elején kb 2 hónapig hasmenése volt(fokozatos átállás ellenére), most már nagyon örülök hogy átálltunk, mert azóta az Acanát legalább megeszi(egy kis prémium Gran Carno konzervvel).....A szőrhullás nálunk is nagy gond volt régebben, de mióta átállt az Acanára azóta minimális lett, így is hullik valamennyire , de ez már jóval elviselhetőbb egy "lakáskutya" esetében.

A másik tanács, hogy bármilyen eledelről váltasz másikra , nagyon fontos a fokozatosság: előbb jópár napig sok a régi tápból, kevés az új tápból, atán folyamatosan növelni az új táp mennyiségét egy-egy etetésnél, míg a régi tápból lesz benne egyre kevesebb és a kutya elé kitett kaja nagy része a végén már az új eledel. Ha hasmenésre hajlamosabb a kutya, akkor ez bőven hetekig eltarthat, de türelem, mert ha meg össze-vissza ad neki az ember mindig mást(gondolván, hogy ha ettől ma fosizott, akkor holnap adok neki valami teljesen mást)akkor leginkább attól lesz szegénynek hasmenése.

Remélem érthető volt, amit írtam és talán tudtam segíteni. Nekünk még csak 1,5 éves múlt a bulldogunk és ő az első kutyánk, de már nálunk is "gyerekként" van nyilvántartva.

Majd azért remélem sikerül feltenned róla képet! :)

Dóri&Dömpi

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook