Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
5665. dömperke (válaszként erre: 5663. - 4c35511f0b)
2012. ápr. 28. 11:57
A royal canint sokan dícsérik,lehet megpróbáljuk azt. Zsó te milyen táppal etetsz? Francia bulldoggal vagy mediummal? Nem tudok allegiáról a tesóknál vagy csak elhallgatták..... jó lenne rájönni mi ez,de szerintem nem fogunk rájönni,főleg ha a gyógyszer használni fog.
5664. dömperke (válaszként erre: 5662. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 28. 11:56
Mi is próbáltuk,de nálunk is habszolás lett a vége, és fél óra fulldoklás. :S Felsértette a lebenyét vagy mi az és injekciót kellett rá adni,mert 10 percenként öklendezett mintha megakadt volna neki valami:( amúgy nagyon szerette, de ezért váltottunk bárányos hills-re,mert az nagyobb táp.Bajban vagyok,hogy most mit adjak neki.Mondjuk egyáltalán nem kapott csirkés tápot.
5663. 4c35511f0b (válaszként erre: 5660. - Dömperke)
2012. ápr. 28. 10:21
Igen ezt több állatorvos mondja ill. azt nem akkora ellenség a csirke, nem tudom mi igaz mi nem, de én bulldim 6 hónapos és már a tenyésztő is RC-ot adott neki, ami csirkés(mai napig ezt eszi) 20 éve tenyészt és minden kutyája ezt kapja (illetve más prémium tápot/konzervet,de az most lényegtelen, amúgy abban is van csirke)semmi gond... nincs allergia (enyémnél sem és tesóknál sem, tartjuk a kapcsolatot). 3 kutyust ismerek, akik más idősebbek és tőlük vették őket, egyik sem allergiás, tehát...Persze ez változhat, meg szerencse is, de azért jelent valamit.
5662. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5660. - Dömperke)
2012. ápr. 27. 22:49
Mi azt adtuk neki az elején, szerintem ár érték arányban az egyik legjobb táp, érdemes kipróbálni. Mi azért váltottunk, mert Nelli nagyon habzsol, és nem rágta meg a szemeket, hanem egészben nyeldeste le...:S
5661. dömperke (válaszként erre: 5659. - Missagi1)
2012. ápr. 27. 21:43
Szia!Te tudtad mire lett allergiás? mert a tápra gyanakszom,de lehet ugye bármi szinte.... :( a kezelés után nem tért vissza a kutyusodnál allergia?
5660. dömperke
2012. ápr. 27. 21:43
Voltam orvosnál tegnap, allergia, nem atka, megvizsgálta a fülét azért, de csak mert mondtam neki,de nem atka egyből tudta a doki,hogy allergia. de hogy mire azt nem lehet tudni. tablettát kaptunk és közölte az orvos hogy a marha hústól előbb jöhet ki neki allergia, mint a csirkétől.Érdekes, ezt sem hallottam még. A lényeg, hogy diéta kb 10 napig gyógyszer és jobban lesz (remélhetőleg). viszont nem tudom milyen tápot adjak neki utána. Pro plan lazacosról mi a vélemény? mert lehet a hills bárányostól jött ki ez neki:(
5659. missagi1 (válaszként erre: 5657. - Dömperke)
2012. ápr. 26. 22:15
Szia! Az én kutyusomnak is volt ilyen sebe és allergia volt az ok! Kapott szurit és kenegetni kellett és meggyógyult - de mindenképpen vidd el orvoshoz!
5658. missagi1
2012. ápr. 26. 22:13

Sziasztok!


- Gerincprobléma kérdés -


Pancho 7 hónapos. Sosem hagytam lépcsőzni, de a kanapéra naponta 10-15-ször fel-le ugrált. A héten egyszercsak elkezdett másként mozogni és viselkedni. Ma voltunk röntgenen és rettenetesen néz ki a gerince, "ékcsigolyája" és csigolyatorlódása van - gyakorlatilag úgy néz ki, mint egy sátor forma. (Mi a dr. Juhász Tamás Állatkórházba járunk.)

Természetesen rémeket látok és rettenetesen kétségbeestem. Viszont mivel még növésben van, nagy erőkkel kutatok a neten, hogy hátha valami fizikoterápia, vagy egyéb tud Neki segíteni kicsit visszafordítani a folyamatot.

Minden kezelés, gyógyszer, orvos, műtét érdekelne, ha esetleg tudnátok segíteni.

Nagyon köszönöm!!!

Üdv, Ági

5657. dömperke (válaszként erre: 5656. - Karancsi1982)
2012. ápr. 25. 19:12
megírom mi volt a baja,engem is nagyon érdekel mi a gond! hamarosan 7 hónapos, már nagy legény :)majd csinálok róla képet,ha meggyógyult :)
5656. karancsi1982 (válaszként erre: 5655. - Dömperke)
2012. ápr. 25. 18:04

ok, gondoltam hogy tudod , de sokan járnak ide olvasgatni és gondoltam bemásolom.

Ha voltatok orvosnál légyszi írd le mi volt.

Mennyi idős a kutyád?Meg rakhatnál fel róla képet.:)

5655. dömperke (válaszként erre: 5654. - Karancsi1982)
2012. ápr. 25. 16:44

tisztában vagyok ezekkel mind,imádom a kutyámat,de ő egy kutya,attól függetlenül,hogy családtag.Soha nincsenek fűszrezve az ételei,ahogy most se.a diétától nincs hasmenése. A fülei rendesen állnak, alap helyzetben oldalra állnak kicsit ha figyel valamire, akkor merednek az égbe :D egy jó ideje már,h áttértünk a napi kétszeri étkezésre, de nem volt semmi baj.semmi bajunk nem volt eddig! mindig ugyanabban az időben kap enni, és nincs előtte hagyva, csak míg eszik,ha nem eszik, ami ritkán fordul elő elveszem előle és késöbb kap enni.

De megyünk a napokban orvoshoz,akkor kiderül mi a gond.

5654. karancsi1982 (válaszként erre: 5653. - Dömperke)
2012. ápr. 24. 18:05

az atka nem csak fekete,nagyon sok fajtája van.Lehet hogy túlszaporodott az élesztőgomba a fülében azért rázza a fejét.a fejrázás vagy sokszor vakarózás biztos jele hogy valami nem stimmel a fülével.Rendesen állnak a fülei vagy kicsit oldalra?

Ha hasmenése van a diétától akkor valami nem kóser a kajával.


A kutyák etetésénél (és nevelésénél is) a legtöbbször azt rontják el a gazdáik, hogy emberként bánnak velük. Az antropomorfizálás sok jóhoz még nem vezetett, tudomásul kell vennünk, hogy a kutya az kutya. A kutyának nagyon gyenge az ízérzékelő képessége, főleg a szagok alapján dönti el, hogy szeret egy adott éltelt vagy sem, és egyáltalán nincs szüksége az emberi értelemben vett változatos étrendre! Ha megkapja azon tápanyagokat, amiket kell, akkor egyáltalán nem rossz neki, ha minden nap ugyanazt kell ennie, téves feltételezés, hogy a fűszerezés, mindenféle "finomságok" belekeverése a vacsorájában javít az életminőségén! Sőt, egy hirtelen diétaváltás erős hasmenéssel is járhat... Ha étrendet váltunk, akkor is mindig ragaszkodjunk a fokozatossághoz! Még két táp közötti váltásnál is először csak 10-20%-ban keverjük hozzá a régihez az újat, és szánjunk rá pár napot, mire teljesen átállítjuk a kutyát! Egy egészséges eb azt sem sínyli meg, ha egy nap nem kap enni. Sőt, igazából az sem áll távol a szervezeti sajátosságaitól, ha csak kétnaponta kapna például, feltéve, hogy akkor elegendő mennyiségű és minőségű takarmányhoz jut. De ha hozzászokott, hogy minden nap egy adott időpontban kap enni, akkor lehetőleg ragaszkodjunk ehhez a rendszerhez, mivel az ő szervezete várni fogja a következő alkalommal is az ételt, és ha nem jut hozzá, akkor felgyülemlik a gyomorsava, ami gyakran hányáshoz vezet. Ez előfordulhat akkor is, ha a napi 2-3x etett fiatal kutyától megvonjuk az egyik étkezését. Idő kell, míg a szervezete átszokik. Sokan esnek abba a hibába, hogy a kutya falánkságát félreértelmezik, és úgy hiszik "szegényke mindig éhes", holott ez csupán egy ősi, örökölt tulajdonság. A vadon élő állat nem jutott minden nap élelemhez, így ha úgy adódott, hogy enni tudott, akkor minden alkalmat megragadott, és igyekezett degeszre tömni magát, hisz nem tudhatta, mikor tud újra enni. A kutyánk hiába kap minden nap este hatkor enni, attól még élhet benne ez az ősi ösztön... ezért nem szabad "hinni" neki! Ha egyébként jól etetjük, nem sovány, egészséges, akkor nem éhezik. Szintén gyakori eset, amikor a gazda válogatni hagyja a kutyáját. Az étel mindig csak addig legyen a kutya előtt, amíg az eszi, ha felemelte a fejét, elmászkál, nem rág többet, akkor el kell venni előle!

5653. dömperke (válaszként erre: 5647. - Karancsi1982)
2012. ápr. 22. 22:59
sikerül diétára fognom. de visszaolvastam mit írtál miért kérdezted rázza-e a fejét?ma észrevettem párszor,és ma hasmenése is volt nagyon ugye.de atka tutira nem, az fekete.... várok pár napot,jókedvű,nincs nem észrevehtő hogy baja lenne.ja és sok a sava, adunk neki száraz kenyeret,mert a füvet rágja kint, es többször hanyt habosat,sárgát.de ha nincs javulás pár nap után irány a doki és mindenre választ kapunk.köszönöm,hogy leírod a tapasztalatod!
5652. karancsi1982 (válaszként erre: 5651. - LadyGirbal)
2012. ápr. 22. 16:40

na a kis superman.Én nem merem bele engedni mert nehogy elmerüljön és be kell érte mennem.

azért gratula.

2012. ápr. 22. 16:03

Sziasztok!:)

Most egy picit szeretnék dicsekedni a fiammal, mert a kis kuka belemászott a kerti tóba, és az elején csak pancsizott a szélén, ugrabugrált, majd belevetette magát a mély részébe, és !úszott!:) Most egy törölközővel szárítgatom a nappaliban, hősiesen tűri.:)

5650. dömperke
2012. ápr. 22. 14:25
igen, igen csak hátha valaki járt így,hogy ilyen tünetei voltak, ezért mert gondolni sem tudok mire, mert sokminden lehet :((
5649. karancsi1982 (válaszként erre: 5648. - Dömperke)
2012. ápr. 22. 14:08
ez a legjobb döntés,Sajnos igy neten keresztül nehéz segíteni.
5648. dömperke (válaszként erre: 5647. - Karancsi1982)
2012. ápr. 22. 13:53
hills bárányos tápot kapott,nagyon szerette, de lehet nem vált be.de annyi minden lehet nem tudom :( de el fogok menni vele orvoshoz, mert rossz látni,hogy csúnya, de a kedve jó.a fülét néztem tudom milyen a fülatka, nem az, rendszeresen tisztítva van, barna,koszos csak neki, de ez szerintem természetes.hasmenése nem volt a táptól,most ez az új lehet nem válik be, mert most volt neki.minden olyan, mint eddig volt,csak ez a szőrhullás nem tudom mitől lehet.az atkáról viszont azt olvastam akkor jön ki,ha gyenge az immundrendszere,de kap vitamint, rendes tápot, kutyák közelében sem nagyon van. Mindegy, nem fogok találgatni,irány a doki,ha nincs javulás. és sajnos a rizst nem tudom vele megetetni, kiválogatja a húst csak közüle és azt ott hagyja a kis rafinált :D
5647. karancsi1982 (válaszként erre: 5646. - Dömperke)
2012. ápr. 22. 12:50

kutyasamponnak szerintem a johnsons nagyon jó.lehet hogy porallergiája vagy atkája van.ha sokszor vakarja a fülét akkor lehet fülatka vagy a fülébe az élesztő gombák túlszaporodtak.

ha kajára allergiás akkor nem fog megszünni a probléma egyik napról a másikra, mert a szervezetnek át kell állnia és kiürülnie.


Nem tudom a kutyád állapotát, mennyire gáz, de én biztos elvinném dokihoz, biztos ami biztos.

Mondd meg a dokinak hogy a füléből vegyen mintát és nézze meg mikroszkóp alatt milyen.

hasmenés van?rázza a fejét?tápot milyet kap?


ha kaja allergiára gondolsz akkor szerintem érdemes lenne 1 hetes diétát használni, főtt rizs,darált marha, zöldségek és figyelni hogy javul-e, nem vakarózik annyit.

5646. dömperke (válaszként erre: 5635. - Karancsi1982)
2012. ápr. 21. 20:39
ti milyen sampont használtok? milyet ajénlasz? azon gondolkodunk,hogy lehet a táppal van a baj :( vettünk másikat,de ha nem lesz javulás jövő héten irányaz orvos.de ugye a sampon sem mindegy.... és sokszor vakarja a füleét és rágja a lábait,ezért is gyanakszok allergiára ez arra jellemző. ha allergia elég a táp váltás? vagy amiatt is orvoshoz mennétek? köszi a válaszokat.
2012. ápr. 21. 00:43
Igen a pocaksimi nálunk se tesz jót:D Ő mindig este mikor idefekszik közénk kezd el pukkangatni, sztem a saját szagától teljesen bekábul és ezért alszik ilyen jókat:D
5644. karancsi1982 (válaszként erre: 5643. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 21. 00:36

az enyém is 8 hónapos.a doki le akar húzni.

az se jó ha sokat fingik a miénk is , de a barátnőm kikisérletezte mitől nem és most már napi egyszer kétszer pukkant.a zselés kajától sokat fingik meg ha a hasát simogatjuk.:)

2012. ápr. 21. 00:30
most kezdte a 8. hónapját. Még fiatal:) Megnyugodtam, igazából én is úgy gondoltam, hogy a kutyám teljesen rendben van, ezért nem értettem miért mondta a doki ezt az allergia dolgot... Itt fekszik most is mellettem, már 2x kellett ablakot nyitni olyanokat ereget:D
5642. karancsi1982 (válaszként erre: 5640. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 21. 00:13
mennyi idős a kis Nelli?
5641. karancsi1982 (válaszként erre: 5640. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 21. 00:12

a húsleves dolog saját találmány.:)

nem kell annyit aggódni meg pátyolgatni mert attól lesznek puhányok.:)

adj neki csak tápot néha szórhatsz rá kis sajtot meg kicsi reszelt répát meg húslevest.Időbe telik mig beáll a kakija.az enyémnek se olyan húde kemény, de elég hogy kiürítse a bűzmirigyét.


Ne aggódj annyit, ha vidám és játékos és nem vakarja halálra mgát akkor semmi baj nincs vele.

2012. ápr. 20. 23:59
Uh, ez a húsleveses ötlet tetszik tuti kipróbálom majd! Az a helyzet hogy Nelli is a RC fajtatápot eszi, ezért nem értem miért nem ürül neki normálisan... :S Megnyugodtam akkor kicsit. Szerintem semmi baj nincs a kutyámmal, a fenékhúzáson kivül nem csinált semmi szokatlant... :)
5639. karancsi1982 (válaszként erre: 5624. - H.Ancsi)
2012. ápr. 20. 23:51
A zsír az tényleg jó.Lesz benne energia nem lesz kimerült.
5638. karancsi1982 (válaszként erre: 5637. - Nelli&Orsi)
2012. ápr. 20. 23:47

bűzmiriggyel kapcsolatba én azt hallottam hogy nem szabad kinyomni, mert akkor sűrűbben feltelik.De az orvos jobban ért hozzá.nem tudom mennyi idős a kutyád de mi száraz táppal etetjük, habár nem hajlandó megenni ezért hússal adom neki, és most jön a trükk, ha csinálsz húslevest akkor rakd bele jégkockatartóba , fagyaszd le és egy kockát adj neki egy kajához(mikróba felolvasztod és hozzákevered).Imádni fogja.ilyen szar konzerveket mint a darling meg mittudomén ne adj neki helyette vegyél marha darálthúst.(forró vizet rá , ennyi).Az hülyeség hogy azért vakarja a fejét mert jön a tavasz,meg allergiás.

Ha meg az akkor kellene allergia tesztet csinálni.

Nem tudom mennyi lehet egy teszt de abból megmondják mitől van az allergiája.

Én Royal canin francia bulldog kajával etetek, és semmi gond vele.azt hiszem 5000ft 4kg.de még mindig olcsóbb mintha mindig vinnéd állatorvoshoz.


Arra meg nem kell adni hogy ő a doki, nekem volt olyan állatorvosom aki adott féregtelenítőt 2000ft-ért ami kötelező volt hogyha vissza akarom hozni a kutyát angliába.Még szerencse hogy aggódó szülő lévén felhívtam egy másikat és ő azt mondta hogy ez a tabletta nem jó(visszafordítanak francia országban), akkor elmentem hozzá és fizettem 750ft-ot és kapott normális drontal-t.


amúgy a francia bulldogok inkább kajára allergiásak, fosnak meg vakaróznak,hullik a szőrük. szerintem hülyeség hogy jön a tavasz.Folyna az orra és sokat tüsszögne mint mi.

Ha a pollenre allergiás akkor jó neki a benedryl tabletta.Ha a kajára akkor próbálkozni kell másik táppal vagy kajával.

Szerintem tápot adj neki attól kemény lesz a kakija és nem lesz gond a bűzmirigyével.Tudom hogy adtál neki csontot hogy fogja meg de szerintem a kajája amit kap attól híg a széklete.

Én is hiába eszek töltött káposztát és iszok rá tejet meg 2 szén tablettát attól még fosni fogok.

2012. ápr. 20. 22:53
Köszönöm a segítséget mindenkinek mégegyszer! Most lenne egy újabb gondom, vagyis inkább kétségeim támadtak. Ma voltunk állatdokinál bűzmirigyet kinyomatni meg féreghajtóért, mert hiába adtam neki csontot húzta a fenekét, meg néha vakargatta a pofiját. Na mindegy biztos, ami biztos megnézettem dokival. A bűzmirigyet kinyomták, de a doki azt mondta, szerinte a fejét nem azért vakarja, hanem mert jön a tavasz és a bulldogok között sok az allergiás, lehet az enyim is az. Kaptunk valami olajat, amit a kajájára kell tenni és figyelni, hogy mennyit vakarózik. De nem tudom, szerintem semmi egyéb baja a kutyának, nem vakarja magát annyit (napi 2-3x) és nem is erőteljesen csinálja, és a szőre se kopott. Szóval kicsit az a z érzésem támadt, hogy pusztán azért, mert buldog egyből megbélyegezték, hogy biztos allergiás... Ugyanakkor meg ott van bennem az is, hogy de ő a doki, ezt tanulta, jobban ért hozzá mint én. Nektek mi a véleményetek? Akinek volt már allergiás a kutyája valamire, hogy vettétek észre, milyen tünetei voltak? Annak azért durvább jelei vannak, nem?
5636. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5633. - Dömperke)
2012. ápr. 20. 22:46
Szia, szerintem se várj inkább vidd el most orvoshoz mielőtt nagyobb lesz a baj!
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook