Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
5725. litosz
2012. máj. 30. 09:25

Sziasztok!

Nem rég találtam egy francia bulldogot,utána olvastam már néhány dolgot,de ti mint profi bulldogosok úgy gondolom tudnátok adni tanácsokat.

Elég sok helyen olvastam,hogy ez egy szobakutya.

A házon kívűli életet hogy viseli?

A telet ki tudná húzni mondjuk egy hőszigetelt kutyaházba?

5724. hugi0103
2012. máj. 27. 18:08
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni kb 1 hónapja vettünk egy francia bulldog kan kutyust aki 8 hónapos volt. Az elején bepisilt amit főlleg az új helynek tulajdonítottunk ezért az elején 2 óránként vittem le. Kint élünk ausztriába de elég sokszor hazajövünk kint nagyon jól ment napi 3x séta és nem volt pisi bent. De viszont mikor haza jövünk magyarországra a pároméknál és nálunk is bepisil pedig mind a két helyen volt már többször is. Ma miután bejöttünk utána még 2x is bepisilt. Nem tudom hogy miért csinálja ezt egy 9 hónapos kutyának már szobatisztának kéne lenni.? Valaki tud valamilyen megoldást?
2012. máj. 27. 16:06
Hogy bírja ezt a meleget a kutyusotok? nekem lakásban jól, de kint...huuu...:)ellenben mindig a Napon lenne ha rajta múlna, bolond :)
2012. máj. 27. 15:58
Maja halál tündéri édes!:) Az én fiam is ilyen kis hebrencs, tuti imádnák egymást.:)
5721. dömperke (válaszként erre: 5716. - Ann-Mili)
2012. máj. 27. 12:00

Mi is imádjuk a zöldséget, gyümölcsöket :)) Sárgarépa, zeller, fehérrépa, barack, ananász, banán minden mennyiségben :D

A banán eddig nem volt menő, de nagyon rákapott pár napja :)

És jó hírek! gyógyulnak a foltok, ahonnét kihullott szegénykém szőre. Nagyon lassan, de gyógyul! A pro Plan lazacos táp úgy tűnik beválik, mellé nem nagyon kapott semmit. Nagyon boldog vagyok :)

5720. Ann-Mili
2012. máj. 26. 16:17
Szia! Nagyon édi Maja :)
5719. Vigyorex6 (válaszként erre: 5718. - Drdd)
2012. máj. 25. 09:04

Szia! :) Nagyon cuki! <3

... és közben rátaláltam erre is:


[link]


Haldokoltam a röhögéstől, mikor azt a nagy oroszlánt rángatta. :DDD

5718. Drdd
2012. máj. 25. 08:58

Sziasztok! Csináltam Majáról egy röfögős kis videót, ha van kedvetek, nézzétek meg :)


[link]

5717. Bobcsi82 (válaszként erre: 5716. - Ann-Mili)
2012. máj. 18. 09:22

Jó reggelt! :)


Igen, a miénk a gyümölcsöket imádja, nagyon sokfélét kósolt már. Zöldségek közül hüvelyeseket nem szoktam neki adni, de sárgarépát pl. igen. Azt is simán megeszi. Szerencsére nagyon jó evő, semmi gond nem volt eddig ezen a téren. Imádja a hasát :DD

5716. Ann-Mili
2012. máj. 17. 09:49

Szép jó reggelt!


A Ti kutyitok is eszi a zöldségeket,gyümölcsöket? :)

5715. Ann-Mili
2012. máj. 16. 10:29
Folyamatosan mosok és takarítok a kis nyavalyás után :)) Remélem megoldódik,ha már tudunk menni sétálni. Ma kapja az oltást és jövőhéten már mehetünk :D. Ja és ma találkozik az anyucijával is :) Heti egyszer vele van. Ilyenkor úgy kifárasztja a Kira-mama,hogy 2 napig K.O. Milikém :D Jó érzés,hogy nem szakítottam el teljesen Őket egymástól <3
5714. H.Ancsi (válaszként erre: 5712. - Ann-Mili)
2012. máj. 14. 07:44
ez sajnos eleinte előfordul,én is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld szagtalanítani a helyét, egyébként idővel abbahagyja -bár ez tudom nem vigasztal:))))
5713. LadyGirbal (válaszként erre: 5712. - Ann-Mili)
2012. máj. 13. 14:44

Szia!

Nagyon-nagyon mosd ki az ágyát, hátha azért pisil oda, mert érzi a szagot.

Nálunk a pelusozás nagyon nehezen ment, mindig a szőnyegre csinálta, és amikor leszidtam, beszaladt az ágy alá. Sajna a szőnyegből se könnyen tudtam kiszedni, 0-24 térdeltem és sikáltam a kutya után, teljesen reménytelenül. Mióta kimehetünk, azóta alig volt baleset. Már ki is kéredzkedik, olyan büszke vagyok rá.:)

5712. Ann-Mili
2012. máj. 10. 20:52

Kedves Tanácsadó gazdik :)

Ma vettem nyakörvet és hámot is,biztos ami tuti ziher :D

Majd meglátjuk melyik jön be a kisasszonynak.

Van még időnk a sétával. 2 hét múlva vihetem ki. Már nagyon várom,hogy szocializálódjon.

Eddig olyan ügyes volt,1 hete van velünk és a kezdettektől sikerült a kutyapelusra végeznie a dolgát. De tegnap kapott egy kutyaágyat és csak abba hajlandó pisilni. A nagydolog szerencsére pelusra megy. Szerintetek miért van ez,és mit tehetnék ellene? Bevetettem minden tudásom :) megszidás... nem szólok hozzá ( a szívem majd meg szakad-ilyenkor nem nézhetek rá,mert elgyengülök)..a pelusnál pedig nagy-nagy dícséret,öröm,boldogság. :)

5711. Ann-Mili (válaszként erre: 5709. - Kutyulimutyuli)
2012. máj. 10. 20:44

Szió,

Mi is így jártunk.

De szépen meggyógyult neki 2 nap alatt: reggel és este megtisztítottam babatörlőkendővel,aztán bekentem Sudocrem-mel :) Mint a babáknak. (végülis Ő az) :)

5710. kutyulimutyuli (válaszként erre: 5653. - Dömperke)
2012. máj. 10. 18:30
Igaz hogy már rég írtad a levelet de nekem azt ajánlotta egy bulldogos , hogy ha megy a hasa akkor csak egy sima joghurtot adjak neki.Mondtam az ismerősömnek ha reggelre összefossa magát akkor nem fogok örvendezni, és képzeld hogy reggel egy nagy kolbit nyomott a drágám és elvoltam hülve. De hála Istennek mióta a Royal Canint eszi azóta csak kolbik vannak.
5709. kutyulimutyuli (válaszként erre: 5640. - Nelli&Orsi)
2012. máj. 10. 17:41
Lizike is húzgálta a fenekét és azt hittem hogy a bűzmiriggyel van a gond, de lefektettem és végignézegettem hát a kis nunija piros volt és gondolom hogy az viszketett vagy fájt nem tudom. Szépen megmostuk és bekentem krémmel, azóta figyelem és kenegetem. Hát gondolom a melegbe bepálik, meg WC papírral megszoktam törölgetni neki.
2012. máj. 10. 17:26
Szia mindenkinek!! Már rég nem beszélgettem senkivel itt az oldalon. Képzeljétek nagyon büszke vagyok a kislányomra mert 5 hónapos korára szobatiszta lett. Nem tudom lehet hogy a másé még hamarabb de én olyan bulldog vagyok, szinte egyik napról a másikra csak azt vettem észre hogy reggel sehol egy tócsa vagy kaki. Reggel felébredünk és akkor jön egy iszonyatos nagy szeretkezés, röfögéssel egybekötve és utána kaka pisi majd folytatjuk tovább a szundikálást. Royal Canin tápot eszik a drágám és rendbe jött a kaki nem híg és a szőre sem hullik. Imádom ugye nem haragszik egyikőtök sem hogy ilyennel untatlak benneteket. Tudjátok nekem Lizike az első és ahogy olvastam " csak egy órára legyen veled és utána akkora a szerelem hogy minden más háttérbe szorul " ez nálam tényleg így van.
2012. máj. 10. 10:29
Látom a behívás másnál se tökéletes:D Megnyugodtam:))) Nelli is 10 esetből 8x szót fogad a maradék 2-ben viszont... Néz rám és kb. kiröhög:D Ő mondjuk kajával nagyon jól nevelhető, néhány falat sajtért vagy virsliért a csillagokat is lehozná:) Én is abban bízom, hogy azért komolyodik majd még:)
5706. Nelli&Orsi (válaszként erre: 5694. - Ann-Mili)
2012. máj. 10. 10:23
Szia! Mi nyakörvvel sétálunk, nekem nem vált be a hám:( Én tényleg nem tudtam fegyelmezni amíg hám volt rajta, iszonyúan húzott, de tényleg.. A nyakörvvel jobban tudom őt irányítani,ha elkezdene húzni csak picit rántok rajta és már figyel rám és jön szépen, anélkül, hogy fulladna. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy én első kutyás vagyok, idő kellett amíg megtanultam vezér lenni a kutyával. A Csodálatos kutyadoki sorozatot néztem mindig (most is ha épp elkapom:)), ott láttam, a nyakörves sétamódszert. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az a jobb, embere és kutyája válogatja:)
5705. 4c35511f0b (válaszként erre: 5704. - H.Ancsi)
2012. máj. 9. 16:18
Jó szó, IDEGmeló, mert persze az ember nem engedhet akkor annyi, vége :) Sosem hagytam rá, de még így is /6hónaposan/ be-bepróbálkozik, imádom:)
5704. H.Ancsi (válaszként erre: 5703. - 4c35511f0b)
2012. máj. 9. 13:49
ez jó kis idegmeló:) anno magyar vizslám volt, a Flórián téren kergettük 12 kutyással együtt cca 2 órát, nem ment el messzire, csak néhány méterre, de megfogni nem tudtam, nem volt könnyü nem lenyomni neki néhány taslit, mikor végre odajött:))) amugy ő gyakorlatilag távirányítós volt, mindig póráz nélkül sétált, mindent tudott, amit egy kutya tudhat, hát igen, régi szép idők, na meg a magyar vizsla egy igen jól tanítható fajta.......:)
5703. 4c35511f0b (válaszként erre: 5702. - H.Ancsi)
2012. máj. 9. 11:02

HAHA ez tényleg így van az elején velem is csinálta ezt...keményebb dió volt, mint anno a rotim, pedig az sem könnyű fajta.

Bulldim:Gondolt egyet és nem jött hozzám (kicsi volt még kb. 4-5 hónapos)csak ült s nézett a tér közepén :)

5702. H.Ancsi (válaszként erre: 5700. - LadyGirbal)
2012. máj. 9. 09:12
legfontosabb, hogy a kutya figyelmét fel kell kelteni, ha még tul izgatott a séta elején, vagy túl fáradt a végén, nem fog rád figyelni. A legjobb módszer -szerintem- nagyon hosszu póráz és egy parancsszó -mindig ugyan az-,pld. hozzám,vagy bármi. Fontos ha hivod és megy, mindig nagyon dicsérd meg, jutalomfalat is mehet és utána engedd vissza, ne az rögzüljön benne, hogy ha odamegy hozzád,akkor vége a játéknak. A másik -néha nagyon nehéz-, ha eleinte nem megy hozzád, és már sik ideg vagy mert egy órája kergeted, akkor is dicsérni kell, ha végre odamegy. Ez nem megy egy perc alatt, idő, türelem. Lényeg, mindig jó élmény legyen neki, ha odamegy hozzád..... amivel össze lehet kötni és nagyon hasznos lehet, a megáll és marad -ha távol van tőled, de ez már egy későbbi gyakorlat:)))
5701. H.Ancsi (válaszként erre: 5696. - Db78bacc4f)
2012. máj. 9. 09:07
szerintem a hámmal vezetett kutyát is lehet irányitani. A kulturált séta megtanításának konkrét módszerei vannak, -irányváltás váratlanul, NEM szó használata, dicséret, ha laza a póráz stb-, aminek semmi köze ahhoz, hogy melyik eszközzel tudsz jobban hatni a kutyára. DE persze ezt mindenki maga dönti el
5700. LadyGirbal (válaszként erre: 5699. - Ann-Mili)
2012. máj. 8. 19:06

Mi is hámmal sétálunk a fiammal, de szerencsére nem megy el a lábam mellől, bárhol elengedhetném, de jobb a biztonság.:) Már ügyesen lépcsőzik, ma egy buszra is sikerült felszállnia.:)

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a behívást hogy tanítottátok meg a kutyitoknak 100%-osan? Nálunk nem működik, csak akkor jön, ha éppen kedve tartja. Próbáltunk egy pár tippet amit olvastam, de nem nagyon működik egyik sem. Azt mondták, hogy idő kell neki, mert még kölyök, és izgága, de szeretném, ha mielőbb megtanulná. Van valami tanácsotok?

5699. Ann-Mili
2012. máj. 8. 18:01
Köszönöm szépen a tanácsokat! Igyekszem majd én is a póráz nélküli sétálásra tanítani :)
5698. wicky85 (válaszként erre: 5694. - Ann-Mili)
2012. máj. 8. 16:15
Szia! én is a hámot ajánlom,azért amit Ancsi is írt.szerintem hámmal is lehet szabányozni a kutyát,ha oda figyelsz rá és kiskora óta ahhoz szoktatod.
2012. máj. 8. 09:01

Én sem használok hámot tekintve én is úgy tanítottam mindenre (illetve tanítom is), hogy póráz nélkül: követnie kell, jönnie ha hívom stb.most 6 hónapos és a nyakörv is csak azért van rajta ha olyan helyen megyünk, ahol mindenképpen rá kell tennem a pórázt vagy nagyon forgalmas helyen, akkor vezethessem azon illetve néha azért tettem rá, hogy szokja.

A nyakörv pedig nem szorítja, mert vékony és lazán kell rátenni. Az más kérdés általában hámot ajánlanak, de mint mondtam enyém szinte soha nincs pórázon sem.

5696. db78bacc4f (válaszként erre: 5695. - H.Ancsi)
2012. máj. 8. 08:39
Ezzel csak részben érek egyet. A hámmal vezetett kutyákat nehezebb irányítani, "fegyelmezni" és ha rutintalan az ember, akkor folyamatosan húzni fog. A nyakörvvel ez könnyebben elkerülhető. Eleinte legalább. Aztán át lehet szokni hámra. Bár én ahhoz szoktattam a kutyám, hogy póráz nélkül sétálunk ahol csak lehet. Meg kellett szoknia, hogy követ, nem rohangál el..stb. Mondjuk nem bulldogról van szó, de nyomott orrú az enyém is.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook