Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6535. dömperke (válaszként erre: 6534. - Ancspancs)
2013. jún. 4. 15:22
Szia :) ilyesmi nalunk is elofordult, mi ujsagpapirt hasznaltunk, vagy papucsot, es rasoztunk a fenekere, ha szoltunk neki, es nem vett vissza a dologbol. Nem faj neki, viszont hangos, es elrettenti, azota ha nem viselkedik, es nem hagyja abba elso szora megemeljuk es mar egybol tudja hol a helye, de nem retteg tole, ezt hozzateszem :) Sok sikert es turelmet a bullihoz :)
6534. ancspancs
2013. máj. 30. 21:43

Sziasztok!


Benire minden nap egyszer rájön az 5 perc, olyankor a játék már átvált kicsit agresszióba és minél jobban fegyelmezem annál durvább lesz. Iyenkor leginkább a kezemet harapja, de volt olyan is, hogy az arcomnak ugrott... Most lett fél éves és félek, ha ezzel nem kezdek valamit, később akár nagyobb sebet is tud ejteni a kisebb karcolásoknál. Valószínü ezt az egész falkavezér dolgot elrontottam, mert jól elkényeztettem... Tudom ez nagy hiba, de attól még ha azt mondom neki, hogy nem szabad vagy megfogom a grabancát, akkor tudnia kéne hol a helye. Szval emiatt nem kéne agresszívnak lennie. Nálatok milyen fegyelmezési módszerek váltak be? Mert nála csak úgy tudok ennek véget vetni, ha kicsukom a szobából...

2013. máj. 27. 19:55

Szia andezit!

olvastam a problémádat, nem biztos hogy a táptól van, a kiskutyuli új helyre került, minden szokatlan mindne új. Elképzelhető hogy van benne egy kis stressz, nekem a menhelyes kutyusum szokta rágicskálni a lábát, pedig már lassan 5 hónapja van velünk , de ahogy látom szépen lassan kezdi abbahagyni,. Én mindíg ott vagyok valük mikor enni adok nekik, Alizka ő a menhelyes és csirke allergiás lett, ezért Pro-Plan Sensitiv tápot adok neki, azóta visszanőt a kis szemöldökén a szőr, mert teljesen kivakarta, ez az én tapasztalatom hátha segít valamit.

6532. PártosJ (válaszként erre: 6531. - Andezit)
2013. máj. 22. 19:35

Elsőként ez a jele, esetleg a szem bedagadhat, kisebb foltokban hullhat a szőre, vakarózhat, máshol is rágni kezdi magát. Volt nálam egyszer ideiglenesen egy bulldog, az akkor már úgy került hozzám, hogy véresre vakarta és rágta magát több helyen, 2-4 hét alatt jött rendbe, a dokitól kapott egy durva injekciót (az ára is az volt) + teljes étel váltás. De ez már a nagyon oda nem figyelés eredménye.

Szerintem figyeld, ne ijedj meg, mivel ha oda figyelsz és romlik a helyzet étel váltással abszolút kezelhető.

Egyéb: a felmosásnál ph semleges felmosószert használj és a szőnyegek tisztítására is figyelj, ezek is irritálhatják.

6531. andezit (válaszként erre: 6530. - PártosJ)
2013. máj. 22. 14:38

PártosJ!

Megnéztem a kis tappancsait, nincs kipirosodva a lábujjai közötti rész, se a párnácskáinál. Igen olvastam a szárnyas tápokról, sajnos!. Milyen jelei vannak még, ha allergiás a kutyusunk? Miket figyeljek meg rajta? Egyébként, nem azt mondom, hogy folyamatosan rágcsálja (már amikor ébren van ugyebár, mivel pici, sokat durmol:)), szóval amikor eszébe jut...nem tudom, hogy most meg kell-e ijednem, vagy csak rágcsálási mániájának köszönhető.:S

6530. PártosJ (válaszként erre: 6529. - Andezit)
2013. máj. 22. 13:45

Szia!

Így elsőre a lábrágás tipikus allergiás tünet. Nézd meg, hogy a lábujjak közt és/vagy a mancs párnák közötti része ki van-e pirosodva, ha igen akkor ez bizony az. Az allergia fokozatosan jön elő, a szervezetben felgyülemlik az allergizáló anyag és egyszer csak elő jönnek a tünetel. Egyébként a Royal Canin táp összetevőit, ha elolvasod, akkor kiderül, hogy van benne szárnyas, ami igen gyakran okoz ételallergiát nem csak bulldogoknál. Én nem adok az enyimeknek semmi olyat ami szárnyas összetevőt tartalmaz és a kölyköknek sem. Az Acana, Orjen, Pro Plan, Trovet tápokat tudom ajánlani azok között van teljesen szárnyas mentes. Én egyébként főleg külön főzök nekik, elsősorban nyúlhúst és vadhúst, az állateledel boltokban elég jó áron beszerezhető és zabálják. Persze ez azért heti 2-3 óra főzőcskézés.

Remélem tudtam segíteni.

6529. andezit
2013. máj. 22. 13:19
Sziasztok! A francia bulldogunk, most múlt 12 hetes,vasárnap hoztuk el a tenyésztőtől,3 napja van nálunk! Megfigyeltem, hogy rágcsálja a lábát, első napban inkább a két hátsót, próbálta mert nehezen éri még el, most már a két első mancsát is. Hozzá tenném, "normális" tenyésztőtől van a kis kutya..és nem olyantól aki, csak annak mondja magát, na de nem is ez a lényeg..mindenki onnan veszi, ahonnan és persze nincs garancia, hogy a tenyésztőnél is makk egészséges kiskutyák lesznek mind, csak azért írtam le, hogy honnan van a pici, és hány napja van nálunk, hogy több információt írjak, mivel, ha mondjuk a tápra allergiás, az nem ebben a 3 napban jelentkezik, amióta nálunk van, ezt a tenyésztő is észrevette volna (szerintem). Royal Canint evett a tenyésztőnél, természetesen mi is csak azt adunk neki.Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy a tenyésztőnél nagyon jó étvágyú kis kutya (volt), mondták is, hogy sokat eszik, és a képek is alátámasztották, amiket kaptunk róla. Viszont, amióta nálunk eszik, az adagjának a felét eszi meg. Nem immel-ámmal, hanem normálisan, és mi mindig magára hagyjuk, hagy egyen nyugodtan, és pár perc múlva mint aki jól végezte dolgát, szalad be a szobába, nyalogatja a kis száját..15 percig van előtte az táp (egyik nap direkt kipróbáltuk, hogy tovább órákig, akkor se evett már belőle)...hiába kihívtuk, nem eszik már ..csak néz..max beleszagol. Tegnap voltunk állatorvosnál, megvizsgálta, mindent rendbe talált, a lábrágcsálásra nem mondott különösebb dolgot, annyit..h még nem szabad áttérnünk más tápra (ha esetleg szükséges lesz), Tenyésztővel is beszéltem, ő azt mondta, nyugodjak meg, nincs semmi probléma. Hozzátenném még, nagyon rágcsálós kiskutya, erőszeretettel harapgál, mikor rágja a mancsát, és oda teszem a kezem, hogy ne és rá szólok, hogy nem szabad, akkor meg a kezemet rágcsálja. Persze vannak játékai, azt is ilyenkor a szájába dugom, akkor rágja azt, ha mondjuk kiesik a szájából, és közelebb van a lába, akkor meg azon rág tovább. Mit gondoltok mi lehet a probléma?
6528. Psycho
2013. máj. 21. 23:07
Bulldogok a Velencei tónál voltak, meg én is az enyémmel :D Klassz volt
2013. máj. 16. 23:24

Ezt el kell mondjam.

Van ez a néhány napos kutya világkiállítás itt Budapesten. Több tonna németajkú érkezett erre a kutyájával és a tőlünk kétszáz méterre lévő hotelben szálltak meg. Abba a parkba viszik sétáltatni őket, ahová én is járok a bulikkal. Nehogy azt higyjétek, hogy bármelyikőjüket megközelítheti a két kutyám! Már kiabálnak is németül mindenfélét. És még a kutyáim csak az ő kutyájuk felé mennek... Eddig 3 sznob kutyatulajjal jártam így tegnap és ma.

Egyetlenegy nagyon kedves külföldivel találkoztam, aki egy bertnáthegyivel volt és EMBERKÉNT viselkedett. Nos, ő Brazíliából jött. És az is igaz, hogy nem a hotelben lakik, hanem csak a diákszállón. De nem volt "fakszalap"...

6526. Kikkancs
2013. máj. 15. 11:43

Sziasztok!

Kb. egy hónapja "panaszoltam", hogy Bodza kutya nem bír magával és a két régi kutyánkkal. Az elmúlt idők viszont pozitív változást hoztak, úgy tűnik Bodzi kedzi felfogni, hogy nem csak ő van a világon. Már póráz nélkül megyünk a kertbe, de azért még felügyelet szükséges. De már nem akar támadni, nem ront neki a többieknek. :) Szóval lassan teljes lesz a béke, és jöhet a következő lépcső, az utcán való kultúrált séta!

6525. Rudibaba (válaszként erre: 6524. - Dömperke)
2013. máj. 12. 13:09
Az én kutyámnak dettó ilyen a természete. Nagyon barátságos, mindenkit szeret, sosem morog vagy ugat, de viszont a kutyák nagy része utálja őt. Felugrál, teljesen kajla, bezsong ha valakivel találkozunk, annyira örül, majd kiugrik a bőréből. Valószínűleg a furcsa levegővételétől nem barátkoznak vele a kutyák, talán morgásnak veszik, nem tudom. Egyébként nekünk is volt egy ilyen helyzetünk, Rudikának nagyon megtetszett egy roti( előtte már találkoztak, túrák alkalmával, nem volt semmi gond), de a roti vagy rossz passzban volt, vagy akkorra unta meg Rudi hiperaktiviását, elkapta a nyakát, és mint egy rongybabát, úgy cibálta. Tudom, hogy nekem kellene valahogy változtatnom a viselkedésén, de egyenlőre mindennel kudarcba fulladunk. Ha valakinek van ötlete, segíthetne! Köszönöm! Ja és ne aggódj dömperke, a te kutyád is fog találni barátot, nekünk már van egy pit barátnénk :)
6524. dömperke (válaszként erre: 6523. - Psycho)
2013. máj. 9. 20:02
Hat azert ez nem gondolom hogy ez ilyen egyszeru! Szeret jatszani, de altalaban kisebb kutyakkal szoktak talalkozni, es azokkal sem jatszik, de o is szerette volna, hogy baratkozzon. Aztan ez lett a vege... nem gondolom, hogy mi hibaztunk volna, igy alakult. azt az erzest tenyleg senkinek nem kivannam, hogy azt sem tudod el-e, hal-e a kutyad es egy masik a nyakat szoritja... de mindegy, tul vagyunk rajta, azota jobban figyelem a kutyakat, nagyobb termetuhoz mar oda sem merem engedni, mert sajnos o nem tud jatszni, es ugral, kotekszik. Illetve vannak kutyak, akik ezt jateknak fogjak fel, es vannak akik nem... ezentul sajat sulycsoporthoz engedem csak oda, akkor nagy baj nem tortenhet :) ennyi volt nekem a tanulsag
6523. Psycho (válaszként erre: 6467. - Dömperke)
2013. máj. 9. 14:33
Ha a gazdája előre szólt, hogy nem szeret játszani a kutyája, ő megtette a magáét. A te dolgod az lett volna, hogy nem hagyod a kutyád, hogy rámásszon.
6522. H.Ancsi (válaszként erre: 6520. - Dömperke)
2013. máj. 7. 19:38
igen, és utána főzöm meg,
6521. Edja (válaszként erre: 6518. - Kulcsár Csabáné)
2013. máj. 7. 19:32
Nekünk a Pro Plan lazacos vált be, azt kapja Yoda már három éve. Én mindig teszek rá egy kanál Activiát is nagyon szereti. Vagy néha húslevest zöldséggel, ilyesmit. Nagyon szép a szőre és még sohasem volt hasmenése.Mondjuk nálunk ha valami olyat eszik ami nem jó neki, inkább a hányás jön szóba. A kullancsriasztó nyakörvet én ki sem mertem próbálni, mert agyon sok bulldogostól hallottam a szőrhullásról. Olyan is volt amelyiknek a nyakörv alatt teljesen kihullott a szőre. Szegénykének ! :( Mi cseppet kaptunk a dokinktól, de azért már azóta is szedtünk ki belőle vagy négyet (erdő mellett lakunk). Talán annyi, hogy nem éltek már. Vagyis úgy látom, hogy a csepptől még belemegy, de a mérgét talán már nem tudja kiereszteni, mert elpustul a szemét! Nagyon utálom őket!! Zizike túl van az ivartalanitáson, nagyon jól viselte hál istennek, most már rosszcsont. Yoda még mindig játssza a herceget, de azért már kezdi megszokni Zizkét! :)
6520. dömperke (válaszként erre: 6515. - H.Ancsi)
2013. máj. 7. 12:38
Guszta, en is kiprobalom majd :) a majat nyersen dralod le?
6519. dömperke (válaszként erre: 6518. - Kulcsár Csabáné)
2013. máj. 7. 12:36

Szia, en ilyet rendeltem:

[link]

Eddig ugy tunik hatasos. Kb egy hete hasznaljuk de semmit nem talaltam meg benne.

Egy furdesen is tul vagyunk, tobbet mar nem kerul fel a kiltix. Annyi szor kihullott furdes kozben es utana, hogy en ennyit meg nem lattam :( A lakas tiszta szor volt, most egy fokkal jobb a helyzet. Remelem be fog valni, es hamarosan rendbe allnak a dolgok. A happy dogrol nem tudok semmit, milyen lehet. Nezegettem en is, mert nekunk ugy tunik ez az acana pacifica nem nagyon valik be. Hol szilard a szeklete tole, hol fosik, mint a muranyi szegenyem, es mar szinte semmit nem kap melle. ahogy elfogyott rendelni fogok mast. Elote pro plan lazacost etettunk, de mondom lehet taptol is van a szorhullas, igy valtottunk... De ha neked bevalt ki fogom probalni ezutan. Vagy visszaterunk a pro plan-ra, arra nem volt szeklet panasz....

Valakinek valami otlete esetleg segithet-e a hasmenesen valami?? koszi

6518. Kulcsár Csabáné (válaszként erre: 6508. - Dömperke)
2013. máj. 4. 16:31
Szia! Én úgy látom hogy lassan kezd hejre jönni Lizikének a szőre. Annyi mindent kipróbáltam akár tápot is mire nagy nehezen rájöttem a problémára. Most már valószínű hogy a nyakörvnek is és még a kukoricának is szerepe volt a szőr hullásban. A Happy Dog Irland tápot adom most neki a kiltixet kivittem és csak cseppentettem a nyakára és úgy néz ki hogy 1-2 szál szőr marad a kezembe ha a nyakán bele csípek a szőrébe. Egy hónapja azt hittem hogy megfog kopaszodni a kutyám annyi szőr maradt a kezembe. Nem akarom elkiabálni de valószínű hogy most már rendbe jön.A tápot mennyi ideje adod neki? az ultrahangos kullancs riasztót nem ismerem, írjál már valamit majd rólla, hogy honnan rendelted és mennyibe került, mielőbbi gyógyúlást kívánok.
6517. viron (válaszként erre: 6516. - H.Ancsi)
2013. máj. 3. 14:46
köszi :)
6516. H.Ancsi (válaszként erre: 6513. - Viron)
2013. máj. 3. 07:58
ha eddig állt, akkor tuti hogy állni fog:) ragaszd fel, és rendbe jön
6515. H.Ancsi
2013. máj. 3. 07:56

[link]


igy néz ki, a recept nagyon egyszerü,kb fél kg máj -mindegy milyen- ledarálva, vagy turmixolva. felforralom, kb 5 percig, és annyi grizt teszek bele, hogy kb. tejbegriz sűrűségű legyen, és ennyi. formába öntöm, hűtőben összeáll, és díszithető. A siker garantált

6514. Encsi05 (válaszként erre: 6512. - H.Ancsi)
2013. máj. 3. 07:24
köszi:) és hogy készíted?
6513. viron
2013. máj. 2. 20:59

sziasztok!


Segítségetekre lenne szükségünk. 4napja mia (6hónapos, 10kg, kislány) füle lekonyult, azóta növeltem a kalcium adagját (vet-med cal-d-phos) napi 2 tabi + porcerősítő. holnap lesz féreghajtva is.

Felragasszuk e a fülét, ha ezek után sem áll fel? meddig várjak, ha úgy döntünk hogy felragasztom? egyéb ötlet,tipp,praktika?


A kis első fogait már 2 hónapja kidobálta, lehet hogy most a nagy hátsó fogai gyorsan nőnek, és azért van ez?

köszi!!!

6512. H.Ancsi (válaszként erre: 6503. - Encsi05)
2013. máj. 2. 08:31
nálunk a májtorta a sláger, ez kihagyhatatlan, gyors, olcsó és garantált sikere van:)
6511. 0636571bd4 (válaszként erre: 6510. - Ancspancs)
2013. máj. 2. 06:49
Igen, láttam. Semmi gond egészségügyileg. Hogy egy kiállításon mit szólnak hozzá, azt viszont nem tudom.
6510. ancspancs
2013. máj. 1. 10:24

Sziasztok!


Beninek elkezdtek kiesni a tejfogai és növésben vannak a csontfogak. Észrevettem egyik nap, hogy a felső fogsora mögé kezd nőni egy másik fog is. Hallottam, hogy nekik nőhetnek ferdén a fogaik, de szerintem később ez zavarni fogja. Tettem fel képet, léci nézzétek meg ti is. Elviszem dokihoz is, de kíváncsi vagyok, hogy láttatok e már ilyet.

6509. ancspancs (válaszként erre: 6508. - Dömperke)
2013. máj. 1. 10:05

Szia!

Nálunk a barátom beagle-jénél nagyon bevált az ultrahangos, de Beninek vettünk mellé cseppet is, mert előtte, amikor csak a riasztó volt rajta, a hasán volt egy kullancs... szval nekünk a kettő egyszerre vált be.

6508. dömperke (válaszként erre: 6487. - Kulcsár Csabáné)
2013. ápr. 30. 20:20
szia, mi is szenvedunk szorhullassal, es mi is a killtix nyakorvre gyanakszunk. Most Acana pacifica tapot eszik, halasat, ez gabonamentes, tehat gyanitom nem a taptol van. De a mellkasan szegenykemnek foltban kihullott a szore, razza a fejet, vakarja a fulet is :( borvizes vattaval kitorlom neki mindig, de mikor kimegyunk visszateszem ra a nyakorvet. Most rendeltem ultrahangos kullancs, es bolhariasztot kiderul milyen lesz. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? :)
6507. 0636571bd4 (válaszként erre: 6506. - Viron)
2013. ápr. 30. 17:52
Nagyon szép és rettentő karakteres a pofija. :)
6506. viron
2013. ápr. 30. 08:16

Sziasztok!


Hol is kezdjem... Nos újra itt, jó pár kalandos hónap után úgynézki utolértük magunkat, fél éves lett a kiscsaj!

Azt kell hogy mondjam megállapítottuk a Kedvesemmel, nem is olyan nagy ördöngősség süket bulldoggal együtt élni, nevelni, tanítani... Ha nem mondom, mások észre sem veszik hogy csak dísznek van a füle. :D Személyes sikerünknek könyveljük el :)

Kézjeleket nagyon értelmesen, okosan sajátítja el, folyamatosan figyel minket, nem megy el csak nagyon ritkán, legtöbbször póráz nélkül sétálunk.

Túl vagyunk egy elég makacs megfázáson, most pont épp a bal fülével küzdünk... 2 napja úgy gondolta viccesebb lesz ha újra lelógatja, de én nem tartom annak, úgyhogy felragasztottam...

Tudnátok ajánlani valami porcerősítőt? vagy szedjen rá valamit egyáltalán? Köszi szépen, és mégegszer újra üdv Mindenkinek! visszatértünk :) Mia, Timi, Balázs


Ja, képeket raktam fel a kis bolondról! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook