Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
5905. Vigyorex6 (válaszként erre: 5903. - 0636571bd4)
2012. aug. 13. 08:29

Hát ... ha azt mondom, hogy később is lesznek még érdekes dolgok?! :)

Múltkor a párom a boxer lányainkkal volt sétálni, két évesek. Egyszer az egyik megjelent teli pofázmánnyal, és kakit evett. Kérdeztem a páromtól, hogy tudja-e milyen kaki volt feltehetően? Mondta, hogy tudja, hogy nagyon ember ürülék gyanús. Én is erre gondoltam.

5904. 0636571bd4 (válaszként erre: 5902. - H.Ancsi)
2012. aug. 13. 08:29

Jaj, majd elfelejtettem! Ami miatt beléptem most: segíts légyszí!

Kutya füle. Bórvízes, vagy csak nedves vatta a fül tisztítására, azzal rendben is volnék. De tudod, ott ahová már nem nyúl be az ember, ott lenn a fültőnél, ott mi a helyzet? Látom, hogy kezd piszkos lenni.

Köszi a segítségedet!

5903. 0636571bd4 (válaszként erre: 5902. - H.Ancsi)
2012. aug. 13. 08:22

Szia Ancsi!

Vitatkoznék erősen. Nem minden kiskutya csinálja. Még csak azt sem mondanám, hogy jellemző, inkább előfordul.

De a fokhagyma jó ötletnek tűnik.

5902. H.Ancsi (válaszként erre: 5899. - Thomas74)
2012. aug. 13. 08:04
ez teljesen ösztönös, minden kiskutya csinálja. Magától abba fogja hagyni, lehet próbálkozni a kleszoktatni róla, de nem sok sikerrel, mert ez csak nekünk gusztustalan, nekik természetes, ahogyan a mamakutya megeszi akár két-három hónapos korukig a produktumot. Én azt tapasztaltam, ha belecsempészel a kajába némi fokhagymát, akkor tuti nem eszi meg
5901. 0636571bd4 (válaszként erre: 5899. - Thomas74)
2012. aug. 13. 05:46

Szia!

Én tennék a zsebembe sok-sok jutalom falatot. Vagy helyettesíthető azt száraztáppal, így sokkal olcsóbb, valami párizsi kockákkal, vagy bármivel amit szeret.

Leültetném a kakamatyi elé közvetlen. Elmagyaráznám neki, hogy ez a dolog fujj. Aztán ottmaradnék vele és ahányszor afelé indulna, annyiszor határozott fujj. És okos kutya, simogatás + 1 db. jutalom falat. Én így indulnék ennek a dolognak.

Aztán otthagynám a kakit egy pár órára, de a fél szemem mindig rajta lenne, hogy ne nyúljon hozzá. Biztos, hogy az egy stresszes idő lenne neki, de a saját higiéniám érdekében és a kutyámért megtenném.

Szerintem nem baj, ha éri negatív tapasztalat is a kutyákat, szocializálódnia kell és meg kell értenie mit szabad és mit nem.

Kitartó legyél, ez fontos!

5900. Vigyorex6 (válaszként erre: 5899. - Thomas74)
2012. aug. 12. 21:13

Szia!

A kakievés egy elég jellemző dolog.

Tudatos munkával le tudod róla szoktatni. Ha látod, hogy nekiáll, akkor "fújj" vagy "nem szabad".

Erőteljesen! Meg kell tanulnia, hogy melyik kifejezéssel akarod vele tudatni, hogy nem jó amit tesz. Ha már össze tudja kötni a két dolgot, akkor már bármire használhatod.

5899. Thomas74
2012. aug. 12. 20:58
Sziasztok!2 hónapos a kutyusom,és ma észrevettem,hogy eszi a székletét.Mit tanácsolnátok,mit csinálhatnék,hogy ne tegye?Válaszokat elöre is köszönöm!!!
2012. aug. 12. 20:50
H.Ancsi! Szépek vagytok! Édesek ezek a kis vackok imádom őket, egyik tündérebb mint a másik. Tudod mikor tudnám megennia pafáját? mikor röfög. Na nem untatlak már.
5897. H.Ancsi (válaszként erre: 5896. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 12. 16:31
csontot honnan? hát a hentestől:))) szerintem, bár nem akarok okoskodni, nem valószínű hogy a főtt kajától hullik a szőre, meg viszket.Az lehet, hogy van valami kaja -leginkább a csirke- amire allergiás, de szerintem ezt ki lehet kisérletezni. Ne legyél kőszivű, adjál neki mást is. Próbáld ki pld. a halat -olajos hal pld.- tésztával, imádják. Megjegyzem amikor nálam a kölykök, kb 7 hetesek voltak , kipróbáltam mit szólnak a jól megfőzött cs.farháthoz, gondolhatod hogy tolták befelelé, egyiknek sem volt tőle baja, pedig voltak 10-en:))
2012. aug. 12. 14:52
Szevasztok! olvasoma bejegyzéseteket a főtt kajáról, Lizike ha főtt kaját kap nagyon hullik a szőre és nagyon viszket neki a nunija ez a házi kosztra vonatkozik. A dr.-nő azt mondta azért nem jó mert só van benne és a veséjük nem bírja a sóst. Az én gyönyörűségemnek is főztem mikor ide került hozzánk hat és félhetesen és imádott enni. A sulya pedig elszaladt és azóta is hála istennek nagyon jó étvágya van, mosst hogy egy kicsit diétára van fogva, képzeljétek el hogy a spájz ajtó nyitvamarad és a kenyérhajas kosárból válogatja a kenyérhajat. Azt hittem megeszem a pofáját. Igen de azt a csontot H.Ancsi nem tudom hogy honnan lehet venni, nem írtál hülyeséget az a lapátcsont. Lizike a zöldpaprikát, paradicsomot, őszibaracot, banánt, almát sárgadinnyét, körtét, ezeket kapta nem tudom közzülök melyiket nem eheti. A szőlőt én úgy olvlastam hogy nem szabad adni neki.
5895. H.Ancsi (válaszként erre: 5894. - 0636571bd4)
2012. aug. 12. 12:13
naná, én is enném:) az enyémek imádják a gyümölcsöt, a szőlőért egyenesen hisztiznek:)))
5894. 0636571bd4 (válaszként erre: 5892. - H.Ancsi)
2012. aug. 12. 10:11

Szia!

Köszönöm a tanácsot!

Eddig úgy kapott pulyka combcomtot tőlem, hogy fogtam a kezembe azt, míg jól lerágta a csont két végét. Ez egy jó félórás program... A közepét nem adtam neki.

Egyébként én is vegyesen etetek. Szoktam venni pulyka szívet. 1 kg. 300egynéhány forint. Tegnap is vettem, 17 db. volt egy kiló. Egy kajálásra adok neki egy szívet, pár kanál leveslevet és abba megy a táp. Eszi mint kacsa a nokedlit.

5893. H.Ancsi (válaszként erre: 5891. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 12. 09:03

bocs, ezt később olvastam. Nem baj ha szét tudja rágni , sőt kell is neki, péld. az oldalas csont, csöveset azért tilos adni, mert élesen, szilánkosan törik, és kiszurhatja a beleit.

Ne felejtsük el, ők kutyák, alapkaja náluk eredetileg a csont!!!! és imádják is, szerintem legjobb a lapocka csont, az a lapos -lehet hülyeséget irtam:)- azt egy az egyben megehetik

5892. H.Ancsi (válaszként erre: 5889. - 0636571bd4)
2012. aug. 12. 09:00

igazad van, bocs az off-ért:)

nézd én kicsit hagyományosabban etetek, mint a mostani megszokott. Persze én is adok tápot -Happy Dog- de kapnak főtt kaját , sőt maradékot is. Pld. imádják a tápot némi kis pörkölttel:)) nyugodtan lehet adni csontot, bármilyet, kiivétel természetesen a csövescsont, pulyka,csirka comb, szárnycsont, de farhátat, nyakat bátran. Először csirkecsontot óvatosan, mert előfordulhat hogy a csirkére allergiás, bár ez azért ritka. Marha, sertés csont mehet, sőt kell is, elsősorban azért mert ők kutyák:), na meg persze a rágás az fontos és imádják is. Bordacsont, lábszárcsont -természetesen nem nyersen, minden mennyiségben mehet,

2012. aug. 12. 06:47
Én úgy hallottam hogy marha lábszárcsontot vagy disznó csülök csontot főve. Ezeket nem tudja szét rágni és a fogai is erőssödnek, de ez nem biztos.
2012. aug. 12. 06:44
H.Ancsi! Én mindennek nagyon örülök, szeretem ha tőlem többet tudó ember elmondja a véleményét. Csak köszönni tudom ha segítenek nekem a gyerek nevelésben. Soha nem volt ilyen kutyám, és szeretném ha nem lenne buta. Ha beszélek hozzá néz rám és mintha tudná mit akarok mondani, imádom!!!! Attól függetlenül gyönyörű ringó segge van!!!!
2012. aug. 12. 06:07

Érdekes itt ez a téma a két ancsi között, de nem lehetne befejezni már?

Köszönöm!

Segítsetek légyszíves! Milyen állat csontját lehet adni bulldognak? Gondolom a csirke kizárt.

Sziasztok!

5888. H.Ancsi (válaszként erre: 5886. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 11. 21:09
megnéztem, az első képen tényleg nem tünik soványnak, de a kép csalóka lehet, az sem mindegy mennyi idős, egy éves kor alatt, nem baj ha dundi, még kölök, változik. A többi képen nekem nem tünik kövérnek, sőt ha jól emlékszem én még életemben nem láttam kövér bulldogot:)) szóval, ne haragudj de nem tudok neked egyértelmüen válaszolni,mert nem látszik a képeken. na, sokat segitettem:)))))
5887. H.Ancsi (válaszként erre: 5885. - Ancsix)
2012. aug. 11. 21:04
ááááááá, szóval már értem, valami régi sérelmet szeretnél megbosszulni igy név és egyéb nélkül, azt hiszem tudom ki vagy, már többször kitiltottak innen , ugye???téged, aki uton utfélen hirdeted, hogy te aztán kemény csaj vagy, ja az vagy, látjuk.privit??? miért irnék én neked privit??? miattam még senkit nem tiltottak ki innen, akit kitiltottak az olyan stilust engedett meg magának, amilyet te szoktál, csak másik néven, igaz???? és akkor itt megkérlek szépen, hogy ne irogass nekem cimezve semmit, ez itt nem erről szól. Ne játszd a mártirt, mert aki egy kicsit visszaolvas az látja, hogy egyértelmüen te kötöttél belém,szóval szállj le a témáról, ha megkérhetlek szépen. kösz
2012. aug. 11. 20:52
Ja elfelejtettem tettem még fel úgy hiszem 2 db képet Lizikéről nézd már meg hogy tényleg kövér???? köszike H.Ancsi!!!
5885. ancsix (válaszként erre: 5881. - H.Ancsi)
2012. aug. 11. 20:51

Én ilyen stílusban nem beszélek soha senkivel,mint te így nem is reagálok mostantól. Nem egy és nem két ember lépett innen ki miattad (sorolhatnánk a neveket ugye?) én csak figyelmen kívül hagylak.

"A stílus maga az ember", ezt sose feledd s mivel itt a francia bulldogok miatt vagyok nem miattad azokkal kommunikálok, akik az állatok szeretete miatt vannak itt, nem azokkal akik falkában jönnek kekeckedni, mert egyedül érvelni sem képesek. :)

Nyugodtan írjatok továbbra is privit meg itt nem veszem figyelembe.Szép estét.

2012. aug. 11. 20:51
Köszi a gyors választ H.Ancsi most is voltunk kint sétálni és tudod mit csinált az én drágám mikor megálltam lefeküdt és úgy nyafogott. De úgyan úgy rohant és az jutott eszembe hogy most ki viszi a kutyát sétálni hát ő engem.!! igyekszem csak sajnálom ezt a kis lükét mert teljesen ki van tikkadva. puszi
5883. H.Ancsi (válaszként erre: 5878. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 11. 20:18

dehogy késő:))) Manci kb egy éves volt amikor egy barátnőm tanította ezeket neki -mellesleg nem lát és neki van a világon a legokosabb és leghíresebb kutyája-

. Türelem és türelem, nem könnyü nekik megérteni, hogy mit szeretnénk tőle. pld. ha hazamész és nem nézel rá, azt mondod nem ugrál, akkor viszont gyorsan dicsérd meg és meg is simizheted azonnal, ha ugrik elfordulsz és ott hagyod. Hidd el rá fog jönni, hogy mit akarsz. Sétánál ugyan ez, kitartás menni fog

5882. H.Ancsi
2012. aug. 11. 20:13
huuuu, de egyszerre írtunk, köszönöm Viki....., amugy emlékszel Rumlira???, Tuffi alomtesója volt, nagy tigris kan??? na róla folyt a csevej:))))ő a nem normális beteges:)))
5881. H.Ancsi (válaszként erre: 5873. - Ancsix)
2012. aug. 11. 20:09
vicces...., nem gondolnám, hogy egy arc és valószínüleg kutya nélküli, annonimitásba bújó akárkivel vitatkoznom kellene, teljesen nyilvánvaló, hogy csak piszkálódsz, nem is ismersz és véleményt alkotsz rólam. Van egy kötözködés c.fórum, ott szivesen elcsevegek veled, de ez itt nem erről szól, szóval itt számomra a véleményed a kb annyi, amennyi a képed az adatlapodon. pá édes....
5880. wicky85 (válaszként erre: 5873. - Ancsix)
2012. aug. 11. 20:08

Megkérdezhetem, hogy neked mi a fogalmad a francia bulldog tenyésztőről? Amúgy Ancsi nem azt mondta, hogy 20 éve Francia bulldogokat tenyészt, hanem, hogy kutyákat.

Nekem tőle van a kutyusom és maximálisan büszke vagyok rá, mert egy ilyen kutyám van tőle amilyen. Bármikor bármivel felhívhatom, segít ha kérdésem van még így majdnem 3 év után is.

5879. wicky85 (válaszként erre: 5857. - Ancsix)
2012. aug. 11. 20:03

Ancsix! Ha valaki az én kutyáimra vagy a tőlem származó kiskutyákra mondaná, hogy beteges, én sem biztos, hogy jó néven venném. Szerintem erre reagált Ancsi is. Tényleg vannak kirívó esetek. A fajta standard az elvártakat foglalja össze, ami alapján egy versenyen minősítik a kutyákat. Ennek ellenére előfordul olyan, hogy egy kutya nem felel meg a standard előírásoknak, de ez attól még nem beteges.

Az én kutyusom is 14,5 kg. Az egyik kölyke most 4 hónapos és 8,4 kg. Egy deka fölösleg nincs rajta. Akkor ő is beteges?

5878. Kulcsár Csabáné (válaszként erre: 5855. - H.Ancsi)
2012. aug. 11. 18:22
H.Ancsi,, én is kipróbáltam hogy ha haza mentünk nem vettem tudomást hogy szaladt elében, igaz a szivem sajgott mert imádom és nem akartam megsimogatni, nem is ugrált rám, és mostmár napok óta nyugisan fogad. Eggyüt nyitjuk ki a kaput Apának hogy beálljon és jön velem a drágám és csak később simizem meg. Hát a séta az iszonyat, én rontottam el az egésszet mert úgy hogy séta nem igazán mentünk, csak a dr-nénihez ha kellett. Akkor úgy vettem észre hogy milyen ügyes a kicsim mert tudunk menni hámmal, csak akkor is rohantunk. Most viszont szeretném minden este kivinni de borzalom. Próbáltam úgy ahogy mondtad, mentünk megálltam, ahogy léptem már repült. Próbáltam nyakörvvel hogy megfordúltam mikor húzott, az sem volt jó. Egyszerűen nem tudom hogy kezdjem el. Szerinted későn kezdtem a sétáltatást??? A Maci mennyi idős volt mikor elkezdted tanitani sétálni??? Köszi a választ.
5877. 4c35511f0b (válaszként erre: 5876. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 11. 18:09

:)))

Ha nem lesz nasi minden rendben lesz, nagyon aranyos megnéztem:)

2012. aug. 11. 18:01

Szia Zsó00l!


Igen én nem írtam jól mert Lizike már elég rágóta ilyen súlyban van, és az volt a problémám hogy milyen tápot adjak neki és mennyit?! Igazad van tényleg 10 kg -irtam megnéztem. Igen más volt a jelszavam de az nem jött be néha és így maradt a nevem. A lényeg Lizike 14 kg RC tápot kap és csak kicsit, és bizok a fogyásában, már nincs nasi, mert bizony eddig volt. Remélem nem fog tovább hízni megyünk rohangálni, csak a séta az nem megy.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook