Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
5935. H.Ancsi
2012. aug. 24. 21:46

nagyon édes:))) én abszolut ivartalanitás párti vagyok, csak jót teszel vele, és magaddal is, nem lesz gond a tüzelés, nincs mosás, egyebek, nem üldöznek a fiu kutyák, de ami a legfontosabb, nagyon sok későbbi betegséget elkerülsz vele. Nekem már háromszor volt szerencsém átélni, soha semmi baj nem volt, egy hétig kell vigyázzni,hogy ne bántsa a sebet, de kb ennyi. A rövid orruk miatt az altatás a veszélye a dolognak, de ennek kockázata minimális. Szóval szerintem vágj bele, minél előbb, a legideálisabb amugy az első tüzelés előtt, de még most sem késő.

én kicsit nyaralgattam, azért nem jöttem, a kutyáim meg is vannak sértődve rám:))))

2012. aug. 24. 21:34
Hol vagytok senki nem ír semmit???? H.Ancsi tettem fel képet Lizikéről badysat !!!Van egy nagy gondom nem tudom el dönteni, hogy Lizikémet mötsék - e meg? Van - e valaki akinek a lány kutyáját megmútötték hogy ne tüzeljen?? segítsetek mi családtagnak vettük és nem azért hogy pénzt csináljon. Imádom de ez volt az első tüzelése de nagyon nyűgös volt lassan a végére érünk rengeteget mostam, mi tévő legyek???? és ha valakinek már megcsinálták ezt a beavatkozást mennyibe került és hogy viselte a kutyus a műtétet?
2012. aug. 19. 16:39
Rudibaba! olvasom hogy te is így jártál mint mi, én sem tudok mást tenni.
2012. aug. 19. 16:37
Sziasztok, tettem fel egy pár képet Lizikémről nézzétek meg, !!
5931. Vicus014 (válaszként erre: 5927. - Rudibaba)
2012. aug. 18. 21:15
Köszi! :) Már nagyon várom! :)
2012. aug. 18. 18:07

Ezt találtam:


[link]

2012. aug. 18. 13:35
Képzeljétek ! Megvagyok most döbbenve az én kis bosszantómon, gondolunk egyet és már be is pisiltünk. Teljesen mindegy hogy hová, szőnyeg, bírka, szoba nem számít. Most megfogtam a grabancát és kitettem az előtérbe, látta hogy nagyon mérges vagyok!!! Szerintetek miért csinálja??? gondolom, hogy van valami magyarázat, mert eddig mindíg ment az ajtóhoz, hogy ki akar menni, !!!
5928. Rudibaba (válaszként erre: 5899. - Thomas74)
2012. aug. 18. 13:33
Szia! A mi kutyánk kb 1 éves korára szokott le a kakievésről. De nem a sajátját ette soha, és nem is mindet, válogatott! Mostmár a kakit messzíről kikerüli, csak ha elmegyünk erdőbe vagy ilyen helyre ahol lovak voltak..nos, azt valamiért mindig megtalálja, nemtudom mi lehet a lószarban :)
5927. Rudibaba (válaszként erre: 5920. - Vicus014)
2012. aug. 18. 13:29

Szia! Igen a lényeg az, hogy prémium minőségű táp legyen! Amit Vigyorex írt, szó szerint!:)

Sztem a gyerekekkel sem lehet probléma, Rudi ha gyerekhangot hall, egyből keresei honnan jött, imádja őket, ő is kan, de én ilyen barátságos, játékos kutyát, aki emberrel és állattal szemben is ilyen kedvesen viselkedik még nem láttam:)

5926. Rudibaba (válaszként erre: 5924. - 0636571bd4)
2012. aug. 18. 13:18
Szia! A mi kutyink nagyon ritkán hány. Lehet azért mert csak egyféle kaját kap. Viszont ő is rettentő mód habzsol, volt olyan, hogy hányt, és a kaja egészben jött ki neki, megismertem a kifli formájú tápot! Írtál még nyáladzást is előrébb, Rudika nem nyáladzik abszolút, csak melegben, de azt sem űgy, mint egy bernáthegyi! Amúgy nagyon szép kutyusod van:)
5925. Rudibaba (válaszként erre: 5914. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 18. 12:48
Szia! Nálunk is ez volt, mármint a kakilás, sose kakilt be, de adtam neki csontot, és reggelre a szoba 3 sarkába tett egy csomagot..a probléma sztem csak az volt, hogy túl sokáig ette a csontot..most már figyelek rá, hogy elveszem tőle egy idő után, és nem lesz baleset:) Viszont ha hány tőle akkor ne adj neki!
2012. aug. 18. 09:50

Sziasztok!

Megint kérdésem van.

Olvasom itt a fórumon elég gyakori problémaként azt, hogy sokszor kijön a bulldogokból a kaja. Mint ahogyan az is gyakori, hogy azt írjátok, hogy "kiskorában még semmi baja nem volt, most meg ettől is hányik, meg attól is".

Az enyém ilyet még nem tett.

De van-e valami tapasztalat arról, hogy az mitől lehet, hogy eddig nem hányt, most meg elég sokszor?

5923. 0636571bd4 (válaszként erre: 5919. - Vigyorex6)
2012. aug. 18. 09:43
Köszönöm a válaszotokat!
5922. Vicus014 (válaszként erre: 5921. - Vigyorex6)
2012. aug. 17. 19:28
Köszönöm a segítséget! :)
5921. Vigyorex6 (válaszként erre: 5920. - Vicus014)
2012. aug. 17. 14:35

A lényeg a tápnál, hogy prémium legyen.

Pl.: Royal Canin (nem kell, hogy francia bulldogoknak való legyen), Acana, Hill's, Dog Chow, Happy Dog, Eukanuba, Pro Plan ... stb ...

Ezekből mind van kölyök táp is. Majd 1 éves kora után áttérhetsz felnőttre, csak kerüld a csirkéset. A pénztárcádhoz is tudod igazítani.

Nem lehet általánosítani, hogy meddig elég a táp. Mindegyik zacskó/zsák hátulján rajta van az adagolás. Kérhetsz mérőpoharat, vagy mérlegen mérheted. A kölyköt napi 4-5 alkalommal szükséges etetni, majd mindig kevesebbszer, végül felnőtt korában már csak napi 1 alkalommal.

Nekem kan kutyám van. Az 1 éves kismacskám megveri. :) Imádja az embert, a gyereket, de nem engedem, hogy sokáig nyúzzák, mert borzasztóan kipurcan.

5920. Vicus014
2012. aug. 17. 14:09

Sziasztok!

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek! Decemberben szeretnénk venni egy bullit. A párommal megbeszéltük, hogy fiú legyen... Amikor elhozzuk, egy ideig mindenképp azzal a táppal szeretném majd etetni, amit a tenyésztő ad neki.(de ezt még nem tudom mi) Tudnátok ajánlani jó tápot a kölyök korra és majd a felnőtt korra? Néztem a Royal Canin Francia bulldognak valót, de elég kicsinek tűnik a 4kg-os kiszerelés, és elég húzós az ára... Az mennyi ideig lenne elég kb? Igazából nem tudom pontosan hogy "jó" etetni? Van egy pomerániai spiccünk, aki elég keveset eszik: reggel konzerves kaja, este pedig száraz táp... Viszont ő csak 3 kg, a bulli meg 10-14 kg lesz, szóval lövésem sincs miből mennyit is eszik... Ti mit adtok nekik és hányszor?

Más: fiú kutyánál milyen habitusra lehet számítani, mennyivel agresszívabbak mint a lányok? Pár éven belül szeretnénk gyereket, ezért kicsit tartok tőle, nehogy a dominancia miatt valami probléma legyen... Azt olvastam, hogy imádja az embereket és a gyerekeket, ezért még jobban tetszik ez a fajta. :)

Előre is köszi a segítséget!!!

5919. Vigyorex6 (válaszként erre: 5917. - 0636571bd4)
2012. aug. 17. 09:05

Szia!

Az enyém márciusban múlt 3 éves és NEM nyáladzik! :)

Tovább megyek! Van két 2 éves boxerünk, és ők sem. :)

(Mindhárom kutyánál olyankor fordul csak elő, hogy ha nagyon beleélik magukat a játékba, vagy átéléssel habzsolják a kaját (nem tápot), esetleg olyat esznek ami az embert is nyáltermelésre készteti. De ahogy abbahagyják a tevékenységet megszűnik.)

5918. Bobcsi82 (válaszként erre: 5917. - 0636571bd4)
2012. aug. 17. 09:03

Szia!

Érdekes, ilyet én még nem hallottam. A miénk másfél éves, de nem nyáladzik, remélem nem is fog :))

2012. aug. 17. 06:05

Sziasztok!

Válaszoljon valaki, akinek 1 évesnél idősebb bulija van!

Tegnap találkoztam egy 2 éves francia bulldoggal. A kutyus annyira nyáladzott, mint egy boxer. A tulaja azt mondta, hogy amig kicsi volt a kutyusa, ő sem nyáladzott, de mióta felnőtt azóta folyton. "Megnyugtatott", hogy az enyém is fog, ha nagy lesz. Ez igaz? A ti kutyátok is nyáladzik?

Köszi a válaszokat!

5916. Bobcsi82 (válaszként erre: 5914. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 16. 21:23

Szia!

Hasonlóképp jártam én is Edivel, nálunk úgy volt, hogy "kisebb" korában (most másfél éves) szerette a csontot, kapott is párszor és semmi baja se volt tőle. Az utóbbi időben viszont hány tőle, megeszi és aztán kihányja. Pedig nem kap olyan sűrűn és sokat sem, úgyhogy én inkább nem adok neki mostanság.

5915. 0636571bd4 (válaszként erre: 5914. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 16. 17:29
Nagyon szééép!
2012. aug. 16. 15:09
H.Ancsi tettem fel egy pár képet Lizikéről nézd meg és mindenki megnézheti. Vettem neki új badyt csak még nem alakítottam át. Ja képzeljétek a csont, vettem én olyan nagy cubákokat megfőztem és Lizike elrágicskálta. és most egy -vagy két hónapja adtam neki és volt hogy egész éjszaka hányt, most a héten megint adtam neki és újra kihányta a kaját és 3 hejre bekakilt, pedig ilyen soha nem történik meg. Nem tudom mi az összefüggős a csont evés és a hányás + kaki között!!???? szerintetek, ??? nem adok neki többet csülök csontot.
5913. H.Ancsi (válaszként erre: 5911. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 14. 08:24
tüzelőbugyit, ezt lehet kapni viszonylag olcson, jó mert betétet lehet bele tenni:)))) amugy amig nekünk nem volt, kivágtam egy oldalt kötös fürdőbugyit, a farkának és az is megteszi. A bodyban édes lehet, de nem tul praktikus, -azért ha ráadod fotózd le:)))_
5912. 0636571bd4 (válaszként erre: 5908. - H.Ancsi)
2012. aug. 14. 05:42

Szia!

Köszönöm a segítségedet! Többedszerre is... :)

2012. aug. 13. 16:46
Én is csak annyit tudok a kakihoz hozzászólni, hogy az én Lizim soha meg nem póbálta, hogy megegye. Amikor még kicsi volt és baleset történt bent a szőnyegen hátranézett és már rohant is el. Volt pl. olyan hogy elmentünk előtte jól lakott hát nehogy éhezzen a drágám, és mire haza jöttünk volt vagy három adag, de soha - soha hozzá nem nyult. Azért volt nekem is nagyon furcsa hogy ilyeneket írtok. Most tüzelünk nekem abban segits Ancsi hogy milyen gatyát adjak rá. Az unokám penkáját próbáltam, de levette, most viszont vettem neki egy badyt és azt akarom még ráhúzni hogy ne tudja levenni. Szerinted, vagy szerintetek jó ötlet, vagy van valami más??? köszi.
5910. H.Ancsi (válaszként erre: 5907. - 0636571bd4)
2012. aug. 13. 12:49
szerintem nem, de hát ettől szép az élet, ahány élet, annyi vélemény:))))
5909. H.Ancsi (válaszként erre: 5905. - Vigyorex6)
2012. aug. 13. 12:48
igen, azt különösen szeretik:))))
5908. H.Ancsi (válaszként erre: 5904. - 0636571bd4)
2012. aug. 13. 12:47
a bórvizet nyugodtan öntsd bele a fülébe, én ugy szoktam, hogy egy vattát csorgósra áztatok és úgy nyomom a fülébe, jó mert nem csak akoszt hozza ki, hanem a kisebb fertőzést és gyulladást is megszüntetni, nagyon jó a pofaredők és a szem tisztitására is
2012. aug. 13. 11:56

De az biztos: a kutya akkor nyalja a falat, ha mészhiánya van. Mondták régen. És nyalta is. És nem is hazudtak. Ma mindez már megváltozott, mióta műanyag alapú a festék.

Az kutya, aki eszi a kakamatyit, annak hiánya van.

Hogy éhes-e? Hogy kalcium-e? Hogy jól nevelt-e? Nemtom.

De nem véletlen eszi.

Mint ahogy az ember sem tesz véletlenül dolgokat...

Szerintem.

5906. 0636571bd4 (válaszként erre: 5905. - Vigyorex6)
2012. aug. 13. 11:43
Ne csináld, mert infarktust kapok!... :)
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook