Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
5965. Rudibaba (válaszként erre: 5958. - Barbra)
2012. szept. 19. 21:57
Szia! Tapasztalataim alapján az ember közelében érzik jól magukat, de persze a munkával össze lehet egyeztetni..sajnos mi is sokat dolgozunk, én 10 órát vagyok el otthonról, mondjuk most a párom munkahelyet váltott ahol 2 műszak van és így szerencsére csökkent az egyedüllét ideje..persze hozzá lehet és kell is szoktatni az egyedülléthez! Az elején nálunk sok volt a rombolás, pusztítás, hiszti, de már nem csinálja..tudja hogy elmegyünk, de hazamegyünk! Egy tanács ha elhozzátok :amennyiben lehetőségetek van rá, vegyetek ki 1-2 hét szabit, és az alatt az idő alatt próbáljátok meg fokozatosan minél hosszabb időre egyedül hagyni..10 perc, fél óra..és az első naptól kezdve nevelgetni! minél előbb tisztában van a határokkal annál jobb! remélem sok örömötök lesz a kutyusban! :)
5964. Vigyorex6 (válaszként erre: 5961. - Kulcsár Csabáné)
2012. szept. 19. 21:57

Rudibaba leírta amit szerettem volna. :)

Én is lefogom Spikyt, mert nem szereti a tisztogatós műsorokat.

Póráznál én is azt mondom, hogy rövid legyen. Lehetőleg bal láb mellé szoktasd szorosan. Használj vezényszavakat, mint pl lassabban, megáll, stb ...

Gyakorlással elsajátítható, és összeköti a szavakkal a teendőt.

Okosak, de bulldogok, tehát makacsok. Ezért van, hogy keménynek kell lenni bármilyen cukik. :)

5963. Vigyorex6 (válaszként erre: 5960. - Barbra)
2012. szept. 19. 21:52

Mikor picike, akkor négyszer-ötször kell kapnia.

Nekem szerencsém volt, mert abban az időszakban otthon voltam.

Nem tudom munka mellett ez hogy kivitelezhető.

Talán van itt olyan, akinek meg kell és meg is oldotta.

5962. Rudibaba (válaszként erre: 5961. - Kulcsár Csabáné)
2012. szept. 19. 21:49
Szia! Nálunk is hiszti van a szemtörlésnél, de én egyszerűen lefogom..amit anya mond azt kell csinálni!!! Olyan pórázt vettél, ami "elengedős"(nem tudom pontosan a nevét)? Szerintem ha azt akarod, hogy megtanuljon szépen sétálni akkor a hagyományos pórázt használd. Fogd rövidre, a lábad mellett menjen! Én mindig mondom neki, hogyan kell menni :lassabban, most megállunk a zebránál, odamehetsz a fához pisilni stb. Előbb-utóbb megtanulja hogyan kell csinálni! De ez nem egy-két nap lesz, hanem hosszú idő, sok türelem kell hozzá! Remélem valamit tudtam segíteni!
2012. szept. 19. 16:26
Sziasztok!!! segítsetek már nekem az én kis dinka kölyköm nem engedi hogy a szemét mossam és bekenjem. Ti mit csináltok hogy engedje, ja még el kell mondanom hogy szenvedünk a sétálással, most vettem neki egy teleszkópos pórázt, és a legelső kirohanásnál megfogtam és a kisújjamat szétvágta. Köszi a válaszokat puszi nektek!!! tettem fel Lizikéről másik képek ami most készült.
5960. Barbra
2012. szept. 19. 11:36
Köszönöm a válaszod :) Így azért nyugodtabb vagyok, hogy vannak olyanok, akik szerint nevelés kérdése az egész. Én is így gondoltam, de azért jobb megkérdezni a tapasztalt gazdákat :) Meg szeretném kérdezni, hogy ha 13- 14 óráztatok, akkor hogyan oldottátok meg a napi háromszori étkezést? Vagy akkor már nagyobb volt a kutyus?
5959. Vigyorex6 (válaszként erre: 5958. - Barbra)
2012. szept. 17. 08:15

Szia!

Alapvetően emberközelben szeretnek lenni. Hajlamosak csakúgy, mint az ember befordulni. - ez általánosság.

Ha az enyémet nézem, akkor ő nagyon alkalmazkodó. Egy időben 3 műszakoztunk, 12 óráztunk, így előfordult, hogy 13-14 órát volt egyedül, és jól elvolt. Minden más változást is megszokott kb 2 hetes átállással.

Én azt mondom, hogy mint ahogy nincs két egyforma gyerek sem, így ember sem, ezért nem lehet tudni, de ha kezdetektől úgy szokja meg, hogy nem vagytok otthon, akkor elviekben neki is ehhez kell szoknia.

Viszont az eleje nehéz, mert kicsik, és nem ismerik a határokat, szabályokat, általában nem szobatiszták (bár van tenyésztő, aki már gondot fordít arra, hogy a kicsik megtanulják, hogy egy adott helyre kell menni), így aki elejében nem tud otthon lenni velük, az sokszor tapasztalja, hogy kárt tesznek a berendezésben, össze-vissza végzik a dolgukat.

Így én mondjuk a kettőt alapból kizárnám. Egyel is elég gond van. Más az, amikor egy beszokott kutya mellé megy egy kicsi.

5958. Barbra
2012. szept. 16. 19:40

Sziasztok!


Nemrég találtam erre a fórumra, sok fontos információt találtam benne. Viszont még így is lenne egy nagyon fontos kérdésem. Párommal szeretnénk egy kis bulldogot, de félek, hogy mi lesz vele, hisz ő elég sokat dolgozik, nekem is napi 8 órás elfoglaltságom van...Mennyire bírják az egyedüllétet? Már több bulldog gazdával is beszéltem, és megoszlottak a vélemények. Volt, aki azt javasolta, hogy rögtön kettőt vegyek. Ez sajnos semmiképpen sem jöhet szóba egyelőre :( Szóval várnám a véleményeteket, hogy mit tanácsoltok. Előre is köszönöm :)

5957. Gáspi (válaszként erre: 5956. - LadyGirbal)
2012. szept. 14. 18:31
Az első kutyánkat lakásba vittük, de mindenki elfoglalt volt napközben és a kutyunk nagyon unatkozott, rágcsált. Némi tépelődés után hoztunk még egy ebet. Egy csapásra megváltozott minden, nyugis, békés volt mindkettő.
2012. szept. 14. 14:32

Sziasztok!

Most költöztünk be az új lakásba a 15kerületben, a párommal mindketten dolgozunk, a kutty szokott bejárni velünk a munkahelyre, de annyira nem élvezi, hogy anya is meg apa is pultozik, el szokott fáradni az este végére. Gondolkodunk rajta, hogy hozunk neki testvérkét, és akkor itthon lehet őket hagyni estére, ketten annyira már nem unatkoznának. Attól félek, hogy így nem lesz olyan kapcsolatom a kis lükével mint eddig. Mi a véleményetek? Jobb neki, ha van egy játszópajti?

5955. ZoTyA01
2012. szept. 12. 19:45

Kinek mi a véleménye az ivartalanításról?

Nálam kan kutyáról lenne szó.

Előnye, hátránya, stb.....

2012. szept. 11. 14:42

szia ancspancs!


Hidd el hogy nagyon jó döntés a bulldi vásárlás, nekem is most van elősször de imádom ez már nem is kifejezés, olyan mint a gyerek, sok sikert a vásárláshoz.

5953. ancspancs
2012. szept. 10. 18:22
Jajj de jó!! ha vki tudna adni vmi elérhetőséget azt megköszönném! Már egy ideje olvasgatom a fórumot és szeretnék én is egy kis bullit, de megbízható helyről és persze az sem hátrány, h Pátka közel van Fehérvárhoz. Gáspi és wicky85 nagyon szépek a kutyusaitok! Tudom, h nem illik ilyet kérdezni, de ti mennyiért hoztátok el a kutyust?
5952. Gáspi (válaszként erre: 5949. - Ancspancs)
2012. szept. 10. 15:57
Az én kutyusom is tőle van!Nézd meg a képeket!! Nagyon korrekt!
5951. wicky85 (válaszként erre: 5949. - Ancspancs)
2012. szept. 10. 06:59

Szia!


Nekem szerintem tőle van a kutyusom és abszolút megbízható, korrekt tenyésző, ha egy emberről beszélünk.

5950. H.Ancsi (válaszként erre: 5946. - Encsi05)
2012. szept. 10. 06:46
én a web kutyáról szoktam rendelni, gyors,pontos és abszolut megbizható,
5949. ancspancs
2012. szept. 9. 17:42

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!

Pár hónapja összefutottam egy férfival a székesfehérvári állat orvosi rendelőben, aki éppen francia bulldog kiskutyákat oltatott be és említette, hogy Pátkán francia bulldogok tenyésztésével foglalkozik. A neten semmi infót nem találok róla és az lenne a kérdésem, hogy ti hallottatok e már akármit is vele kapcsolatban?

5948. Vigyorex6 (válaszként erre: 5947. - Rudibaba)
2012. szept. 5. 08:06

De azért ez nagyon durva!

Én most rendeltem a neten egy roboráló port Spikynak. Megkérdeztük itt helyben a boltban 3200Ft.

Keresgéltem a neten és ahonnan rendeltem 1500Ft, még postaköltséggel is jelentősen olcsóbb.

5947. Rudibaba (válaszként erre: 5946. - Encsi05)
2012. szept. 5. 07:50
Szia! Mi mindig netről rendelünk, mert sokkal olcsóbb, mint a Fressnapfban..meg itt nálunk az állatorvosi rendelőkben meg a létező összes helyen megkérdeztem és nagyon drága, szállítási költséggel is olcsóbb!tutitáp, webkutya, tápfutár, ezek biztos jók!
5946. Encsi05 (válaszként erre: 5944. - Encsi05)
2012. szept. 5. 07:17

köszi szépen! már ki is próbáltuk, be is vált!:)

csak a fressnapf-ba elég drága, legalábbis ahhoz képest, hogy neten jóval olcsóbban lehet rendelni, csak nem merek mert nem tudom mennyire megbízható:/ ti szoktatok netről tápot rendelni? ha igen honnan? köszi előre is:)

5945. wicky85 (válaszként erre: 5944. - Encsi05)
2012. aug. 30. 07:44

Szia!


Én tudom ajánlani a Pro Plan sensitive derma-t. Abban tuti nincs semmi és van junior és felnőtt változatban is. És prémium kategória, tehát az érzékeny bulldog gyomor is jól bírja. :)

5944. Encsi05
2012. aug. 30. 06:56

sziasztok!

tudtok vmi jó tápot ajánlani egy 4 hónapos valószínűleg csirkeérzékeny kis bulldognak? olyan tápot szeretnék amiben magas a hús tartalom! köszi előre is! :)

5943. H.Ancsi
2012. aug. 27. 15:01
Mancinál semmit nem vettem észre, Tuffi kifejezetten megváltozott, bár egyre inkább az az érzésem , hogy nagyon rossz néven vette, hogy egy hétre elmentünk:)))))
5942. wicky85 (válaszként erre: 5941. - H.Ancsi)
2012. aug. 27. 07:20
Nem, semmi ilyet nem tapasztaltam. Ugyanolyan kis dinka volt. Max annyi, hogy makacsabb a tüzelés alatt, nem olyan szófogadó.
5941. H.Ancsi (válaszként erre: 5940. - Wicky85)
2012. aug. 26. 14:29
Viki, mivel a mi Tuffijaink teljesen egyformák, hátha megnyugtatsz. Én Tuffim még nem tüzel, de nagyon megváltozott, szomorkás -bár lehet haragszik, mert egy hétre elmentünk- és kifejezetten kötekszik, főleg kajánál kell nagyon figyelnem. Nálad semmi ilyen nem volt, természete nem változott. Mancinál semmi ilyen nem volt
5940. wicky85 (válaszként erre: 5938. - H.Ancsi)
2012. aug. 26. 09:54

Az első tüzelés Zsebinél is 1 hónapig tartott és nagyon durva volt. De azóta semmi gond nincsen. Az első tüzelés lehet ilyen hosszadalmas és erős, de utána beáll rendesen. Legalábbis ezt nekünk a doki mondta. (És nálunk be is jött.)

Persze nem az ivartalanítás ellen eszélek, csak leírtam. :)

2012. aug. 26. 07:43
H.Ancsi ezt úgy értsd mint ahogy írtam, előbb pár csepp, utánna egy kicsi szünet az lehetett egy hét és most 2 hét az már több volt így értem az egy hónapot. De mondtam hogy mindenféle képen mellette vagyok én is. Köszi hogy segítel tényleg nekem nagyon sokat jelent. A sétával még mindég küzdünk, rohan és rohan.
5938. H.Ancsi (válaszként erre: 5937. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 25. 23:12
egy hónapig??? az nagyon sok, a vérzés max 2 hétig szokott tartani, enasetleg még a harmadikon kicsit, de egy hónap a sok, mindenképpen pakoltasd ki szerintem...
2012. aug. 25. 21:02
Köszi a tanácsot H.Ancsi én is így gondoltam, hogy beszélek a dokival és elmegyünk.Nagyon sajnálom a drágámat nem tudta rendbe tartani magát, úgy mint a törpeshnauzerem az már 13 éves de igaz nem benti kutya de nem volt utánna semmi. Lizikém az úgy csinálta, hogy ha valaki az utcáról bejött volna akkor ki is fordúl, mert igen azt hitte volna hogy gyilkosság történt. Bocsi ez egy kicsit túlzás de vércseppek mindenhol a párnákat most mostam ki remélem elmúlt a kicsimnek.Hát Tibi66 ez kemény egy teljes hónapig tartott. Előbb csak kicsi egy kis szünet és utánna rázenditett. Szóval sokat takarítottam a badyt elteszem mert ha megmütik akkor lehet hogy rá adom hogy ne bántsa magát.Köszi a tanácsot meg fogadom, mert így rázós 13-14 évig. Jó pihenést nektek és jó éjszakát!!!
5936. 0636571bd4 (válaszként erre: 5934. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 25. 06:29

Szia!

Infógyűjtésben vagyok. Mettől meggig tartott a tűzelés?

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook