Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


145. Li-lo
2008. nov. 11. 11:32
Az én bébimet most műtik, sajna nem tudok vele lenni a párom vigyáz rá. Megszakad a szívem érte. :(
144. Bogyócska (válaszként erre: 134. - Kangaroo)
2008. nov. 10. 17:56
Minket érdekelne a bulditali a Népligetben. :)Írd meg légyszi mikor van és hol kell egyeztetni. Előre is köszönöm :)
143. Li-lo
2008. nov. 10. 14:41
Azt hiszem 101 trükk kutyákkal vagy valami hasonló, az a jó benne, hogy képekkel illusztrálva részletesen elmagyarázza, mit hogy lehet tanítani neki:) Ő meg élvezi a kaja miatt:)
142. Kangaroo (válaszként erre: 140. - Li-lo)
2008. nov. 10. 10:43
Mi a könyv címe? :-)
141. R75 (válaszként erre: 140. - Li-lo)
2008. nov. 10. 09:39
na, akkor azért ügyeske ő..
140. Li-lo (válaszként erre: 139. - R75)
2008. nov. 10. 09:29
Eddig semennyire... :( Ahol lakunk ott van egy nagy rét a házak mögött, és élvezi hogy szaladgálhat :) Tojik a fejemre. Viszont vettem egy könyvet, hogy lehet megtanítíni alap dolgokat meg trükköket a kutyának, azokat meg simán megcsinálja.
139. R75 (válaszként erre: 138. - Li-lo)
2008. nov. 10. 09:25
próbálkozz olyan helyeken, ahol nagy a terület, aztán majd meglátod, mennyire jön vissza..
138. Li-lo (válaszként erre: 135. - Master sergeant)
2008. nov. 10. 09:16
Köszi, próbálkozom, én is imádom, annyira szeretnivaló kis gombóc.Néha Dívának is szoktam hívni, mert neki se mindig akarózik az amit én szeretnék, kivéve ha jutalomfalatot kap. Mindent megcsinál ha olyanja van, csak attól félek, hogy amikor kiviszem sétálni, nem jön elsőre és valami baja lesz. (pl. autó)
137. master sergeant (válaszként erre: 136. - Juddit87)
2008. nov. 9. 18:41

Szia!

Az "alattad" lévő irkálmányomban utaltam egy két jellemére a bullinak. Betegségek? Az enyémnek a bőre 4 hónapos korában un: pörkös lett. De állatorvos által felírt gyógysampon megtette a hatását. A hatalmas lokátor füleit is állandóan tisztogatni kellett. Hajlamos lehet a fülgyulladásra. (Most már nem koszosodik annyira. Nem tudom, hogy miért. 1 éves az enyém.) Állatgyógyszertárban kapható erre alkoholos spec. fültisztító folyadék.A gyűrött pofiján lévő ráncokat is rendszeresen kell tisztítani. Valamint a szeme sarkait. Egyéb vonatkozásban nemigen kényes. Nyáron azért a nagy melegtől óvni kell. Mindíg legyen elötte hűvös, friss ivóvíz. Az egyik barátomnak bulli kislánya van. Sokkal kezelhetőbb mint az én tesztoszteronnal fűtött "fiam". De ez sem vészes. Ez egyébként vonatkozik minden kutyára.

Sok sikert a leendő bullidhoz! :-)

2008. nov. 8. 11:59
Sziasztok!A közeljövőben szeretnék szert tenni egy kislány francia bulldogra, és érdeklődnék, hogy mennyire nehezen nevelhetők,és mennyire igényesek/kényesek? Mennyire hajlamosak a betegségekre? A kutyus bent lenne tartva. Előre is köszi a választ!
135. master sergeant (válaszként erre: 130. - Li-lo)
2008. nov. 7. 22:43

Talán a korral benő majd a feje lágya! :-) De nagy reményeket ne fűzz a dologhoz mert állítólag van benne egy kis terrier vér is. Az én kutyám is akaratos! Akkor jön a hívásra amikor őkegyelme akarja! Különben csak néz elmélázva és oda se bagózik. Rá lehet ripakodni, de akkor hajlamos a besértődésre. Évekkel ezelött német juhászt nevelgettem. Az a megtestesült "parancs értettem" jellem volt. (Sajnos 12 éves korában el kelett altatni. Lebénult a két hátsó lábára...) "Ezzel" a lázadó hippi temperamentummal jó lesz megbarátkoznod! Túl sokat nem lehet változtatni rajta. Ennek ellenére én nem tudok haragudni rá. Ilyen szeretnivalóan ragaszkodó kutyát még nem láttam! A szomszédom nemrég hozott a menhelyről egy kb: 4 éves tigriscsikos boxert. Szinte kiköpött mása a bullinak csak lógó fülekkel. Ellenben őt 1 hét alatt megtanítottam az összes engedelmességi parancs azonnali végrehajtására! Talán mert őt a németek tenyésztették ki. A bulliban a francia hanyag és laza eleganciát látom.

De azért próbálkozz a neveléssel! Sok sikert hozzá! :-)

134. Kangaroo (válaszként erre: 126. - Bogyócska)
2008. nov. 7. 11:34

A Népligetben is szokott lenni kisebb bulditali (egy másik fórum-csapattal). Próbáljuk úgy összehozni, h mindenkinek jó legyen. Ha esetleg valakit érdekelne, priviben megírom, hol lehet "jelentkezni"! :-)

(nehogy reklámnak tűnjön)

133. R75 (válaszként erre: 132. - Li-lo)
2008. nov. 7. 09:30
hú, hát ezt nem tudom, mivel a mi kutyánk nem nagyon ugat, max. ha a "házat" védi... passsz...
132. Li-lo (válaszként erre: 131. - R75)
2008. nov. 6. 15:57
Akkor nem adom fel van még időm :) Az enyém "csak" 7 hónapos kislány :) És esetleg arról, hogy feleslegesen ne ugasson, vagyis pontosabban,ha nem figyelek rá akkor ugat, hogy észrevegyem őt végre.
131. R75 (válaszként erre: 130. - Li-lo)
2008. nov. 6. 14:23
hát vhogy biztos le lehet szoktatni, de nekünk sem sikerült még ez:-))) pedig Brooklyn már 2,5éves:-))) kitartás!
130. Li-lo
2008. nov. 6. 09:41

Sziasztok!


Az én kutyám baromi akaratos, és nem akar figyelni dolgokra. Ez a fajta velejárója? Le lehet szoktatni erről? Mit csináljak, hogy szót fogadjon?

2008. okt. 6. 19:45

Üdvözlök minden "rosszcsont" tulajt!

Az én "angyalom" e hó 21-én lesz 1 éves. Freddy a neve és kan. Fehér fekete ruhát hord. Most is itt fekszik a számitógép asztal alatt, fejét a lábamra hajtva pihenget. Ha valakinek lenne kérdése, eme ördögfiókával kapcsolatban, akkor jelezze. Hát nem egyszerű! Távolról sem Német juhász a lelkem. :-)

128. Li-lo (válaszként erre: 127. - Cagatha)
2008. okt. 1. 17:24
Szia! Én vettem neki pelenkát, két nap alatt megtanulta hová kell elvégezni a dolgát, mostmár átállunk a sétára és azt is hamar megszokta hogy a nagydolgot lent csinálja sajna pisi még van a pelenkára :)
127. cagatha
2008. szept. 26. 18:50

Sziasztok!

Én asárnap hozom haza a kis francia bulimat.Tegnap volt 9 hetes.Fehér alapon fekete pöttyös kislány, és Baba lett a neve.Tudnátok tanácsot adni hogy hogyan szoktassam rá a szobatisztaságra(mivel panelban lakom).Azt tudom hogy 2,5-3 óránként le kell vinnem pisilni,de amúgy még mit tehetek?Csak mert éjjel kinek van kedve lemenni ilyen időben(bár azt hiszem muszáj lesz).Mennyi idő mire szobatiszta lesz?

126. Bogyócska (válaszként erre: 125. - Li-lo)
2008. szept. 26. 18:42

Jó lenne valahonnan megtudni, hogy van-e még ilyen találkozó. De, vajon honnan tudhatnánk meg? Nem lenne rossz, ha valaki erre választ adna... Előre is megköszönném. :)

Amúgy a mi kutyánk nem fázik, alig várja, hogy levigyük sétálni.:) Vegyél a kutyusnak ruhát, nekünk is van. :)

125. Li-lo (válaszként erre: 124. - Bogyócska)
2008. szept. 24. 11:28

Ezt én is visszaolvastam, ezért kérdeztem hogy ez még van e és hány órától kezdődik. Bár ha kimegyek és nincs ott senki akkor sincs baj mert leglább jót sétálok a kutyámmal :)

Bár most nagyon hargszik ha leakarom vinni mert szegény borzasztóan fázik :)

124. Bogyócska (válaszként erre: 123. - Li-lo)
2008. szept. 23. 20:33
Szia,a Hajógyárin minden hónap első vasárnapján, és rá két hétre szombaton meg a PeCsa mögött van a találkozó. Csak azt nem tudom, hogy ez még mindig így van-e. Ezt kéne megtudni...
123. Li-lo (válaszként erre: 122. - Bogyócska)
2008. szept. 22. 14:18
Szia, én is szeretném vinni, csak épp nem tudom hol van ilyen...
2008. szept. 19. 14:29
Nekünk is van francia bulldogunk. Erről a fajtáról tényleg csak jókat lehet mondani. Röfög, horkol, pukizik, de azért a család szeme fénye.:) Gondolkodunk a bulldog talin...szerintetek nem ciki az első ilyen "találkozó"?
121. Li-lo
2008. szept. 16. 09:39
Ugye, és szegény pedig annyira szertne játszani, de találtunk végre egy francia bébit, csak sajna még 2 hónap mire jöhet sétálni, meg szembe jött velünk egy angol bulldog bébi, de rá is kell várnunk csak távolból csodáljuk! Sajna a pajti messze lekik így csak ritkán megyünk a másik bulldogos családhoz.
2008. szept. 11. 23:00

Li-lo! Ne csodálkozz ezen, az emberek nincsenek tisztában eme fajta tulajdonságaival, azt hiszik sokan harci kutya:))), vagy a röfögést, ami olykor csupán lélegzetvétel, morgásnak, támadásnak vélik, így sajnos barátságtalanok a fajtával szemben!! De! Ha megismerték képes az egész környezetet megfertőzni, és azt venni észre, hogy a közelünkben gombamód elkezdenek szaporodni, és egy-egy sétáltatás alkalmával össze lehet találkozni több franciával is, egymás között tudnak igazán jót játszani!!!!!!

Amúgy vannak talik, mi már rég voltunk kinnt, de az egy hatalmas élmény!!!!!!!!!!! Ajánlom......

2008. szept. 11. 22:55
Sziasztok! Nálunk hárman röfögnek egyszerre, nagyon imádnivalóak! Két éves, másfél, és egy három hónapos! Érdekes, hogy a franciák mintha nem is kutyák lennének, hanem egyenesen családtagok, nálunk ahogy asztalhoz ülünk, ők is elfoglalnák a helyüket a szabadon álló székeken, vagy fürdés után bepattannak a kádba, és egy kicsit élvezkednek (persze a már üres kádban)benne...szóval, volt régen másfajta ill. keverék kutyusunk, de azok kutyaként viselkedtek, nem úgy mint ezek a "zsebdömperek"! :)
118. Li-lo
2008. szept. 9. 14:33

Sziasztok!


Nekem is van francia bulldogom, bézsfoltos pöttyös kislány:) Az enyémmel sem akar senki játszani, illetve ha akadna akkor a gazdi arébb húzza a kutyáját.

Vannak még a Hajógyárin a Bulldogtalálkozók, vagy valahol? Szívesen vinném Lilo-t ha valaki megírná, hogy hol vannak találkozók. Előre is köszönöm :)

2008. aug. 31. 17:56

szia mpeti3!

a fogyasztását már most elkezdheted.csak és kizárólag száraz tápot adj neki,és abból is olyat ,aminek a zsírtartalma alacsony.menj el egy olyan kutyásboltba ,ahol megmondják neked,hogy melyik táp a neki való ,és abból mennyit kell adnod naponta.az nem baj ,ha 3 szor eszik kis adagokat.kiskorban pedig főleg fontos a jó minőségű kaja,hogy később semmi baja ne legyen.házi kosztot pedig egyáltalán ne adj neki,még kis falatkákat sem.az én kutyám 10 kg és egy éves,és naponta 10 dkg tápot eszik,mert megvan benne minden tápanyag amire szüksége van,nincs feltúrbózva a sok gabonával ,ami csak áthaladna a szerevezetén,de tápanyagot nem kap belőle.

116. o.andi
2008. aug. 28. 22:34
fiam szeretne egy francia bulldogot...meg van hallva érte:-))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook