Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
5995. dömperke (válaszként erre: 5993. - 0f45a6d169)
2012. okt. 5. 23:04
Istenem a szívem szakad meg,mikor ilyet hallok :( szegény kutyus.valószínűleg allergiás is, a virsli azért nem lehet jó, mert baromfi virsli, és lehet csirke allergiája, nekünk az allergiától volt korpás a kutyusunk szőre, és ki is hullott neki foltokban. Nem próbálod meg megvásárolni tőlük jelképes összegért? bár az ilyen bar.... tuti nem válnának meg tőle. ezeket kellene kitenni egész napra étlen, szomjan, hogy felüdjenek az ürülékükbe.... szurkolok nagyon a kutyusért! Tájékoztass minket, ha történt valami változás!
5994. dömperke (válaszként erre: 5978. - Ggabi39)
2012. okt. 5. 23:01
Szia,nem tudom voltatok-e már orvosnál, de nálunk is ezek voltak a tünetek, és mostanában kiderült csirke allergia :( kihullott a szőre szegnykémnek foltokban, a lábujjai között rágta, és piros hólyag szerű valamik nőttek ki neki, sodukrém, hintőpor jó rá és nagyon hullott a szőre, és olyan is volt, mintha korpás lett volna. Mi pro plan lazacos tápra váltottunk, ajánlom nagyon, azóta nincs gond, gyönyörű a szőre.
5993. 0f45a6d169 (válaszként erre: 5992. - Zuzóka)
2012. okt. 5. 16:44
Màr probaltam keresni egyedul de, nem sok sikerrel!Pàrizsban talaltam!de az messze van!majd hazajon a baràtom és vele keresunk egyet mert o erti mi van oda irva!aztan felhivja!meg szolt az egyik munkatarsanak is ,hogy nezzen utanna mert o 10 eve kint van.valahogy megoldjuk:) persze ;hogy torodok olyan kis szomoru feje van meg mindig felfele nez hogy mikor dobok le neki valami kajcsit:)
5992. Zuzóka (válaszként erre: 5990. - 0f45a6d169)
2012. okt. 5. 15:52

Szia!

Nagyon rendes tőled, hogy így törődsz azzal a szegény kutyussal. Franciaországban is kell legyen állatvédő szervezet, hívjátok fel őket, biztosan tudnak segíteni.

2012. okt. 5. 15:02
Ezek szerint a helyzet változatlan :(
2012. okt. 5. 14:00

Szia!koszi szepen! nagyon szeretem az allatokat

es nem tudom nezni minden nap ;hogy ezt csinaljak vele! tegnap volt lent a baràtom egy hulye kis seggdugo nyitott ajtot!sajnos nem nagyon beszeltek franciaul mondta neki ;hogy jobb lesz ha kutyaval normalisan torodnek mert minden nap ki van rakva es normalis helye sincs!es ha tovabbra is igy marad fel lesznek jelentve!es tegnap annyit megcsinalt az a gyoket ;hogy a kakit osszeszedte!reggel leneztem ;hogy mi ujsag a kis blokivel es ugyan ugy van kint egy parnan fekszik !Ma vizestalat se raktak ki neki!! tegnap is este 6kor jottek haza!viszek le neki vizet valamit kitalalok mert tul kicsi a keritesen a lyuk es egy tal nem ferne be... Szemetladak !ma felhivatom az allatvedoket a baratommal!es bejelentjuk!!remelem minnel elobb kijonnek!szerintem tiszta depresszios a kutya egsz nap senki se szol hozza meg nem simaogatja senki! meg olyan a szor a hatan mint ha korpas lenne meg hianyos!Irok ha sikerult elintezni!!!

5989. Rudibaba (válaszként erre: 5982. - 0f45a6d169)
2012. okt. 4. 21:24
Szia! jó hogy vannak még ilyen jó szándékú emberek, mint te! Kérlek szólj mihamarabb a barátodnak, hogy beszéljen a szomszédokkal! Ha a szép szóra nem hallgatnak, fenyegessétek meg őket, hogy kihívjátok az állatvédőket! Vizet sehogyse tudsz bejuttani hozzá? Az fontos lenne! Írj, ha jutottatok valamire azokkal a szemét mocskos emberekkel!
2012. okt. 4. 15:06
pff az durva lenne! de ilyen embereknek minek kutya.... jol van ha tudtunk intezni valamit akkor mindenkepp megirom! most nagy nehezen talaltam egy oldalt oda bekuldom a kepeket!aztan meglatom! lehet a rendorseg is tudna segiteni!na majd irok mi tortent!!:)
2012. okt. 4. 15:00
Csak óvatosan, nehogy bekaszlizzanak külföldön kutyalopásért :) Azért majd priviben tájékoztass lécci, hogy szabadlábon vagy -e még :) Addig is kitartást!
2012. okt. 4. 14:50
Jol van akkor:) addig adok neki virslit! elmegyek es nezek valami kutyakajat! sajnos ok pont,olyan emberek akik lesz**jak ,hogy mit mondasz nekik !talan az allatvedosokbe lehet bizni, mert talan kulfolfon kemenyebb toreny. Màr neztem a keritest egyszeru drot siman ki lehet vagni. ha nem csinal senki semmit okosan kilopom ugy ;hogy ne vegyek eszre!mondjuk idegenekre ugat de, en mindig beszelek hozza meg kajcsit is kap tolem. hat ez eleg kemeny akcio lesz ha erre kerul a sor!csak nem tudom; mi lesz ha eszreveszik ;hogy nalunk van.....:D
2012. okt. 4. 14:39
Nem értek a francia bulldogokhoz, de, abból nem hiszem, hogy baj lesz, ha adsz neki virslit. Jobb, mint a semmi... Egy ismerősömnek viszont van ilyen kutyusa és úgy emlékszem, mesélt arról, hogy hörög néha a kutyusa, szóval talán nincs baja... Figyelj...nem akarok rossz tanácsot adni, meg hülyeségeket írogatni, de, ha beszéltek velük (bár sztem nem mentek velük sokra), vagy állatvédőkkel és nem történik semmi, valahogy lopd el a kutyust :) Én ezt tenném
2012. okt. 4. 14:31
Szia! ugy sajnalom szegenyt! virslit szoktam adni neki remelem nem lesz baja tole! Az a baj ;hogy en meg nem beszelek franciaul !a baratom igen csak o katona es este 7re szokott hazaerni!mar szoltam neki ragom a fulet minden nap o is sajnalja es mondta hogy lemegy el beszel veluk mit muvelnek a kutyaval!vagy pedig akkor adjak oda nekunk mert en szivesen torodnek vele!mert en is francia bulldogot szeretnek es igy mindenki jol jarna!csak eleg furcsa emberek ket fiatal par es este uvoltetik a zenet meg szerintem drogoznak is vagy nem tudom ! de nagyon merges vagyok!most is be van borulva es nem tud sehova elbujni! es lehet beteg is mert nagyon furcsa hangot adott ki este ilyen horgest vagy nem is tudom!megprobalok keresni allatvedoket es felhivatom a baratommal!mert nem jo igy!
2012. okt. 4. 14:05
Szia Wieder, nem túlzod el, ez szörnyű! Nem tudom, hogy milyen szervezetnek szólhatnál, de más felhasználó biztosan tud segíteni! Addig is sztem etesd szekénykét...Esetleg van arra mód, hogy beszélj a gazdával?
2012. okt. 4. 13:37
Sziasztok! Szeretnek segitseget kerni!meg pedig abban ,hogy az alattunk levo szomszed szerintem nem megfeleloen tartja a francia bulldogjat! Raktam fel kepeket rola nezzetek meg!!! minden nap kint alszik etel es viz nincs kint neki! a kutya gazdajuk reggel elmennek es delutan 5kor jonnek haza es akkor szokott kapni!nem engedig be a lakasba csak ha esik az eso. es mindig nyoszorog az ajtonal es elzavarjak!reggel is kineztem es ott fekudt a parnan es reszketett!En franciaorszagban lakon es este 10-15 C van napkozben 20! nem reg koltoztem ki a baratomhoz es nem tudom milyen szervezetnek tudnek szolni ez ugyben.. vagy egyaltalan szoljak-e mert szerintem eleg szomoru a kutyus es eleg sovanynak tunik! en szoktam dobalni neki kajat napkozbe. mar nagyon zavar ;hogy nem foglalkoznak vele setalni se viszik nem jatszanak vele soha! tiszta kaka minden es fel se szedik!nagyon budos van mar ! es meg van nekik egy Rottweiler amit bent tartanak egesz nap a lakasban delutan 5ig aztan kiengedik 10 percre.a kis bullival neha osszdekap es jol megtepi aztan behivjak gyorsan!szerintem nem normalisak!es azon gondolkoztam az este ;hogy kivagom a keritest es elhozom a kutyat! legyszi irjatok mar velemenyt hogy ez igy tenyleg nem helyes!vagy csak en tulozom el, es ez igy jo a kutyunak.. :S ?!
5981. 0636571bd4 (válaszként erre: 5980. - Ggabi39)
2012. okt. 4. 11:18

Szia!

Jajjj, de örülök!

De amit írtál, hogy a jutalomért tartotta a markát: Ha úgy érzem adott pillanatban mint te gondoltad, hogy ő vitte el, akkor adott volna pénzt neki a jó édes an.ja, az!

Mert vannak ilyen szemétládák sajnos... Akik bőven megérdemlik, hogy az ember szépen orrba verje őket, a la snassz.

De a lényeg, hogy meglett a blöki!!!

5980. ggabi39
2012. okt. 3. 15:46
Szia! Az ijedtségen kívül semmi baj, persze a jövő héten elvisszük állatorvoshoz, mert ugye a chip mellől is töröltetni kell, hogy elveszett. Hát, szerintem az hozta vissza aki elvitte, mert előtte nem telefonált, mint a becsületes megtalálók általában, este 10-kor fütyült az ablakunk alatt... elég érdekes volt. Persze a jól megérdemelt jutalomért tartotta a markát, de hát mit tettem volna? Ha nem adok, talán még el is szalad a kutyával. A gyerekek meg örömükben sikítoztak, meg sírtak. Persze én is.
5979. Rudibaba
2012. okt. 2. 21:31

szia! örülök, hogy meglett a kutyusotok!!! nincs semmi komoly baja?

az én kutyusom is rágja a lábát a lábujjai között, sokszor vörös, én megtísztítom és sudocremmel kenem pár napig, aztán elmúlik..

szerintem már veszik fel a téli bundát, azért látod úgy, hogy vedlik :)

5978. ggabi39
2012. okt. 2. 15:25

Sziasztok! Visszakaptuk a kutyust a jutalom ellenében, már minden rendben, hála az égnek.


Segítsetek nekem, az miért van, hogy az ujjai között sokszor kisebesedik a bőr és nedvedzik? Már másodszor jött ez elő és nem tudom az okát.

Szőrhullásra van valami tippetek? Rettenetesen hullik a szőre a foltosnak, de nem kopaszodik, csak olyan, mintha folyamatosan vedlene. Ez valami vitaminhiány lehet, vagy mi a fene?

5977. Rudibaba (válaszként erre: 5976. - 0636571bd4)
2012. szept. 28. 13:17
Szia! Köszi a tippet, de azt hiszem megoldódott a probléma..vasárnap óta tegnap először megette végre a tápot minden más nélkül..szerintem vagy finnyáskodott egy kicsit, vagy az utcán felkapott valamit és nem vettem észre..sajnos szokása gyűjtögetni, hiába, mindig kicselez..
5976. 0636571bd4 (válaszként erre: 5974. - Rudibaba)
2012. szept. 28. 06:22

Szia!

Próbáld ki, hogy a napot valami kekszel kezded. A keksz ne legyen édes, hanem valami Győri zabfalatok, vagy bármi más. Adj időt a kutyusnak, hogy a keksz felszívja a savat és csak fél óra elteltével add oda neki a kajáját.

Ilyenkor az ember csak tippelget mi lehet a baj, de ezt mindenképpen próbáld ki, mert sokszor segít.

Szia!

5975. Encsi05 (válaszként erre: 5973. - H.Ancsi)
2012. szept. 27. 07:19

köszi szépen a segítséget!:):)

most egy olyan kérdésem lenne, hogy pár napja a kiskutyánknak szorulása volt.. egész nap csak aludt meg olyan kedvetlen volt aztán estére sikerült neki.. azóta minden ugyan olyan mint volt, tök hiperaktív, rosszcsont:) viszont néha kergeti a fenekét, ez mit jelenthet? holnap megyünk állatorvoshoz a másikkal oltás ügyben, szerintetek vigyem őt is?

ja meg a pici kakilás után mindig húzza a fenekét, egy kicsit olyan mintha "kitörölné" bár nem hiszem, hogy ez így van elég furcsának találnám :D arra gondoltunk férges de kapott féreghajtót rendesen, nektek mi a véleményetek, mitől lehet?

köszi előre is:)

5974. Rudibaba
2012. szept. 25. 19:34
sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni! Rudinak szombaton a táp mellé adtam egy kis párizsit..eddig nem is volt gond..vasárnap megint adtam neki szintén a táp mellé, és utána egyből kihányta..tegnap nem adtam neki, csak tápot, de hozzá sem nyúlt, nem evett egész nap semmit..ma az előbb pedig mikor enni adtam neki,( most kevesebb táp+főtt répa+rizs) megint egyből kihányta..nem tudom mi baja lehet..séta közben evett füvet, örültem is neki, legalább helyrerakja a gyomrát, de azt is egyből kihányta..valaki valami tapasztalat! köszi előre is!
5973. H.Ancsi
2012. szept. 24. 08:09
hát igen, erre figyelni kell, mit csinál a másik kutya mikor nekitámad??? elméletben rendre kéne utasitania, mert ugye a kölyök legalul van a rangsorban. Nálunk hasonló gondok voltak, csak nálunk a saját anyjára morgott -nem mart oda!-, a mama pedig birka természete lévén hagyta a dolgot, de én nem. Többször ráförmedtem, majd a végén anyja helyett anyjaként kapott egy anyai taslit, némi grabanc rázással egyetemben. Azóta pontosan tudja, hogy a helye..... ennyit tudsz te is tenni, amugy elméletben a többi kutyának le kellene rendezni ezt a helyzetet-persze normális módon-, ahogy a falkasorrendet is ki fogják alakitani, remélhetőleg kulturált módon. Egyenlőre annyit tudsz tenni, hogy ha ilyet csinál, akkor rákiabálsz és elveszed tőle a kaját, ha szerencséd van, hamar rájön a dolgokra:)))
5972. Encsi05
2012. szept. 24. 07:13

sziasztok:)

nekem egy olyan problémám lenne, hogy úgy tűnik az én kis francia bulldog kanom, aki még csak most lesz 5 hónapos, elég aggresszív.. ha kaja szagot érez vagy vmi játékot talál és közben közeledik hozzá egy másik kutya egyből odamar neki és megtámadja elég durván.. de amúgy meg egy tünemény csak hát amit a sajátjának érez azt nagyon megvédi:/ van még egy szuka francia bulldogunk meg egy jugoszláv farkasölőnk és ez előbb-utóbb nagy gondot fog jelenteni úgy érzem mert ugyebár a két kis bulldog együtt van tartva és sokszor vannak kettesben is és nem akarom hogy bántsa őt, mit tudnék tenni hogy erről leszokjon?

5971. ggabi39
2012. szept. 23. 22:26

Ne haragudjatok, hogy ide is beteszem, de hátha olvassa valaki aki tud segíteni...

MA DÉLUTÁN ELLOPTÁK A FRANCIA BULLDOG KUTYÁNKAT A ZÁRT KERÍTÉS MÖGÜL(!) MISKOLCON A KAFFKA MARGIT UTCA 59 SZÁM ALÓL!

TIGRISCSÍKOS FEKETE 1 ÉVES SZUKA KUTYUS. CHIPES!

CHIP SZÁMA: 972274000084492

3 GYERMEKEM KÉTSÉGBEESETTEN KERESI!

AKI MEGTALÁLJA, VAGY ELADÁSRA KÍNÁLJÁK NEKI, KÉREM JUTALOM ELLENÉBEN HOZZA VISSZA!

TELEFONSZÁMOM: 06 30 772 3507

2012. szept. 22. 09:21

Sziasztok! nagyon köszönöm a válaszokat csak a pórázt azért gondoltam hogy cserélem a teleszkóposra hogy ne rohanjon állandóan ez a kis dinka. Így 5 méter tud szaladni de lehet hogy ezt még későbbre elteszem. Vissza vesszük a régit és megyünk azzal. Ja képzeljétek annyira útálja a szeme tisztítását hogy ha bekenem kicsit vazelinnel ledörzsöli a fekhelyén. De nagyon imádom

puszi nektek köszike a tanácsokat jó hétvégét!!!

5969. 0636571bd4 (válaszként erre: 5968. - Vigyorex6)
2012. szept. 22. 06:47

Szia!

Szóval, te sem mered vágni a körmöt!

Én is ódzkom tőle rendesen, szó se róla.

De, mondom megkérdezem itt a fórumon, hogy oldják meg mások ezt a dolgot.

Köszönöm a válaszodat!


Ui: Jó a szép vagyok fotó a profilodon!

5968. Vigyorex6 (válaszként erre: 5967. - 0636571bd4)
2012. szept. 21. 10:33

Szia!

Van speckó körömvágó csipesz kutyáknak.

Van aki elég bátor, hogy levágja otthon, de én nem merném, mert félek, hogy belevágnék az idegekbe, és az nagyon fáj.

Fekete körömnél valóban nem látszik meddig vághatod, de ha nem fekete, akkor jól látszik hol kezdődnek az idegek.

Az én kutyámnak is látszik, de hozzá sem mernék kezdeni.

2012. szept. 21. 10:11

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a körömvágásról!

Már voltunk egyszer dokinál, aki levágta 800 forintért, de amikor elvittük már akkor is vártunk vele két-három hetetmert már akkor kezdődött, hogy nagy volt az első lábain a köröm.

Most úgy egy hónap elteltével megint megnőtt rendesen, úgyszintén az elsők. Gondolom, akkor a doki sem merte annyira levágni, mint kellene és mint mondta, a bulldogoknál nincsen színkülönbség a levágható köröm és a maradó köröm között, mint más kutyusoknál, így nekik nehéz körmöt vágni.

Van-e valaki közülünk aki vág körmöt otthon házilag, azt milyen erősségű körömvágóval teszi és meddig vágja a körmöt?

Aki tud, kérem segítsen!

Köszönettel, Tibi!

5966. Rudibaba (válaszként erre: 5960. - Barbra)
2012. szept. 19. 22:00
Ja és az etetés..hát mi párom szüleinél laktunk még akkor, így ők adtak neki enni, mikor eljött az idő :) de ha megkéred a szomszéd nénit vagy ismerőst, valaki talán ráér :)
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook