Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


2009. jan. 26. 11:50
Detti nekünk elég hányós volt kiskorában,kis gyengegyomrú volt pár hónapos koráig, próbáljatok meg neki kevesebbet adni kajából és ha nem hánya ki akkor később még adjatok neki,kvázi egy etetést 2 felé osszatok el,az is lehet túleszi magát hirtelen,nem tudom, de meg lehet próbálni ezt a varriációt is.
414. sportegér (válaszként erre: 413. - Soma21)
2009. jan. 26. 11:47
Hát lehet a vakaródzás miatt is, hogy mivel sebes volt nehezebben nő vissza a szőr oda. De nekünk is a fülük mögött alig van szőr,Dennisnek több mint Dettinek, van amelyik bullynak tökre szőrös van amelyiknek kopaszosabb.Ez nem tudom miért van igy. Ha nem vakarja és nem sebes, vagy korpás ott a füle mögött akkor nem kell aggódni.
413. soma21 (válaszként erre: 412. - Sportegér)
2009. jan. 26. 08:31

Lekopogom, tegnap és még ma sem hányt a kutyus! Most csak rizst, főtt répát/zöldséget és olyan tasakos kölyökeledelt adunk neki(abban min. 4% a csirke, tehát nincs sok benne).

Eddig mindig csak a kaját hányta ki, nem sokkal étkezést követően.Nem volt sárga, csak olyan habos tápszínű. De volt olyan, hogy kapott vacsit, elmentünk egy órára, majd mikor hazaértünk, akkor tisztelt meg minket... (mintha direkt megvárt volna, hogy lássuk, milyen "ügyes").

Ma visszatérünk az eredeti táphoz, reméljük most már minden rendben lesz.

Régebben nagyon vakarta a füle melletti bőrfelületet a kis drága, szinte már véres volt. Az állatorvos adott rá szteroidos kenőcsöt, amitől helyre is jött szépen. De most vettük csak észre, hogy ott, ahol vakargatta, eléggé kihullott a szőre. Ez a kenőcstől lehet? Vagy hogy annyira kivakarta ott a szőrt? Ez vissza fog nőni oda valaha,vagy már ilyen szőrhiányos lesz örökké????

2009. jan. 25. 23:40

A hányás attól is lehet ha sok a gyomorsava,ilyenkor legtöbbször csak habosat,vagy enyhén sárgásat hánynak. Sima hányás sok-sok futkározás után is jelentkezhet,ez normális,

De mit hány ki konkrétan, a kaját????


Szemtisztitásra mi állatosba kapható szemtisztitó cseppet használunk,ha mégis begyullad a ránc Flucinar kenőcsöt kenünk rá,ez 2 nap alatt helyrehozza,de ez ritka.

411. soma21
2009. jan. 25. 16:05

Sziasztok!


Tudom, hogy nem a mi kis kedvenceink vannak a videón, de érdemes mégnézni, nagyon - nagyon aranyosak....


[link]

410. Rikyke (válaszként erre: 409. - Soma21)
2009. jan. 25. 09:45
Hy! Tudomásom szerint olívaolaj, de nem próbáltuk, 8 hetesek vagyunk még csak. Ha valaki többet tud hallgatom.
409. soma21
2009. jan. 24. 20:39
Nem tudja valaki, hogy a kuytus pofikáján lévő redőket mivel/hogyan kell tisztítani?
408. soma21 (válaszként erre: 404. - Katibaba)
2009. jan. 24. 16:37
Február 9én lesz 5 hónapos. Egy igazi rosszcsont. Sajnos most az elmúlt héten szinte minden nap hányt. Először a macskakaki nyalogatás számlájára írtuk, - de mivel 3 napja követem minden lépését és azonnal elterelem, ha illetlen dolgot szeretne (t)enni, plussz igyekeztem minden idegen ürüléket eltávolítani, de sajnos még mindig előbb veszi észre mint én az új termést - most tanácstalanok vagyunk, hogy mi is lehet a gond. Nemrég váltottunk tápot, de az elején attól nem volt baja, kifejezetten ízlet neki. Most főtt rizsen és csirkehusin él, de már ezt is kihányja. Pedig ez bevált eddig. De az is lehet hogy allergiás a csirkére, mert az új fajta tápban csirkére van alapozva...
407. R75 (válaszként erre: 405. - 920e4d5f7e)
2009. jan. 24. 14:04
helloka! na, ennek örülök!!!
2009. jan. 24. 00:05
405. 920e4d5f7e (válaszként erre: 401. - R75)
2009. jan. 23. 22:59

Szia Reni !Rég láttalak.:-)

Nagyon boldog vagyok Lui nagyon jo lett.

Teljesen meváltozott ˇ"lekopogom".

404. katibaba (válaszként erre: 398. - Soma21)
2009. jan. 23. 17:34
Igen tényleg hasonlítanak! Castor is nagyon szép kutyuli. Lucky 3 hónapos. Ő mennyi idős?
2009. jan. 23. 17:30
Köszi Reni és köszi soma21 Lucky nevében is. Most 3 hónapos. Eleinte elaludt a saját kis ágyikójában, de egyszer felraktam magam mellé. / Ami nagy hiba volt, így utólag visszagondolva! :)/ Azóta persze csak velünk hajlandó aludni. Én nem félek hogy összenyomom, inkább ő aki engem nyom össze. :D Le kéne szoktatni valahogy, de nem tudom hogy csináljam. Az első hónapban neki se volt hangja, de nem kell aggódni emiatt , meg fog az jönni. Először akkor ugatott mikor felbosszantotta magát csak úgy valamin és elkezdte ugatni a plüss játékait. Olyan vicces volt. De már ha csengetnek vagy kopognak hozzánk ő mindíg jelzi. Igazi kis házőrző már most! :)
402. abb9705ce4 (válaszként erre: 401. - R75)
2009. jan. 23. 16:44
Na örülök, s remélem, hogy eredményes lesz a kence Reni :). Egy kérdésem lenne még. Szóval egy hónapja van itt, de eddig csak akkor adott ki hangot, mikor fel akart ülni az ölembe. Igazán kutyaugatás félét még nem hallottam. Ez nem gond? Bár nem hiányzik a vakkantás, ez a szuszmákolás bőven haláli jó :D... csak úgy mégis :). Ja egyébként a legkedvencebb játéka az a 2literes üres flakkon. Próbáljátok ki Ti is :)
401. R75 (válaszként erre: 396. - Abb9705ce4)
2009. jan. 23. 16:37
na, kaptunk direkt ilyen problémára krémet, mancsápoló viasznak hivják!!! ki is próbáljuk!!! Amúgy Reni vagyok:-))
400. sportegér (válaszként erre: 393. - Abb9705ce4)
2009. jan. 23. 13:50

Nem az a gond hogy összenyomod,hanem ha már nagy lesz és lesz benne vagy 15kg és letúr az ágyról,meg egész este ott fog horkolni,meg pukizni.....onnan tudom hogy mi beleestünk ebbe a csapdába,azóta Dennis rendszerint lenyomorít,fáj mindenem mikor felkelek :D

Én is tettem fel képeket a kutyáimról!!!

2009. jan. 23. 12:30
De arik ezek a kis játékzsákok!:)/én is rakok már fel nagyobb képeket is/A mi kutyink is előszeretettel ette a kakiát mikor odakerült, hiába szórtuk be borsal,bekentük erős Pistával,sőt volt mikor ette és mi rajtakaptuk és megmostuk a fogát hogy majd hátha nem tetszik ha kakievés után mindig fogmosás lesz,erre...ízlett neki és nagyon tetszett a fogmosás is!De mostmár a sajátját nem eszi meg hanem a cicánk kakiát vadássza az udvaron és inkább azt!Úgyhogy soma21 nem vagy egyedül a problémával!:)
398. soma21 (válaszként erre: 392. - Katibaba)
2009. jan. 23. 11:46

Nagyon szép a kis Lucky, olyan cuki a kis pofija... Hasonlít a mi kis gazfickónkra.

Milyen idős?

397. soma21 (válaszként erre: 390. - Sportegér)
2009. jan. 23. 11:33

Mindig kinn vagyunk vele a kertben, de ez sem tántorítja el a nyalakodástól.

Próbáltuk a borsot, a paprikát...de mindig talál egy újat, amit még nem hintettük be. Amúgy nagyon ízlik neki.:)Hiába hívjuk, hogy jöjjön elő a bokrok alól, a füle botját se mozgatja. Annyi időnk meg sajnos nincs, hogy naponta 3szor átvizsgáljuk a kertet.Hámon azért mégse vihetjük ki...

Amúgy a kakiját mindig figyeljük, nehogy férges legyen a kis drága.

2009. jan. 23. 09:48
Köszönöm R75 :)! Tündéri a kislányod, s aranyos a kutyud:). Jajj szegény. Nekem mondjuk annyiban jó, hogy nyugis környéken lakunk, s föld út van, úgyhogy ez a sóveszély nem áll fent. Ha megyünk nagyszülőkhöz vagy bárhová, velünk tart. Szeret autózni, bár van mikor elalszik útközben:), de mostmár kíváncsiskodik, úgyhogy aktiválja magát :).
395. R75 (válaszként erre: 392. - Katibaba)
2009. jan. 23. 09:39
Kati, Lucky is irtó cuki... nagyon arik a képek!
394. R75 (válaszként erre: 389. - Abb9705ce4)
2009. jan. 23. 09:38

wow! beindult a fórum:-))


Cirmike, Brian nagyon cuki! Imádom a tigriscsikosokat:-)))


Mi most azzal szenvedünk, hogy a hó miatti sózástól tönkre mentek a tappancsai Brooknak, hiába a kenegetés.... megbeszéltük, hogy jövőre bármilyen vicces is, veszünk cipőcskét..

2009. jan. 23. 09:34
sportegér! köszönöm válaszos, s tanácsod. Végre az első olyan hajnal volt, hogy végig aludta a kis gazfickó az éjszakát, nem kellett hajnal 3-kor kivinni. De legalább jelzi hajnalban is ha "gondja" van. Most reggel mikor felkeltem, az volt az első hogy kivittem, s 2 nagydolog volt :), szerintem kijött a hajnali is :). Sikerült arról is leszoktatni, hogy velem aludjon, mert annyira nyújtózik, hogy féltem hogy összenyomom, de mostmár mellettem alszik a kis szalonjába:). Nagyon ügyes fiú, jó úton haladunk azt hiszem a szobatisztaság felé. Hétfőn megyünk parvo ismétlő oltásra, kicsit sajnálom, mert a kombinált nagyon megviselte 2 héttel ezelőtt szegénykét.
2009. jan. 23. 08:55
Hatalmas öröm ért ma reggel, ugyanis a kis drágám ma végezte először a nagydolgát a szabad ég alatt. :) Próbáltam már sokszor levinni ( ugyanis a harmadikon lakunk) de annyira hidegek voltak, hogy egy tapottat se volt hajlandó mozdulni, lefeküdt és megmakacsolta magát, csak remegett mint egy kocsonya. Peresze nem akartam hogy megfázzon és nem eröltettem. Nállunk a pelus nem jött be és az újságpapírt előszeretettel szaggatta darabjaira. Mint egy igazi aprítógép! :D Remélem jönnek a jó idők és ezentúl szeret majd kint lenni. Egyébként hiperaktív és nállunk úgy működik hogy 10perc pihi és játszás órákon át. :)
391. sportegér (válaszként erre: 389. - Abb9705ce4)
2009. jan. 22. 23:45
Hát a hónuk alatt nekünk is kevesebb a szőr,de ez normális mivel ott összeér az oldalával ahogy jön megy és kikopik.
390. sportegér (válaszként erre: 388. - Soma21)
2009. jan. 22. 23:44
Én a legnagyobb gondot a kóbor cicák ürülékének megevésében látom....ha egy mód van rá legyetek kinnt vele és ne engedjétek a bozótosba,mert a kóbor cicák sajnos nagyon sok betegséget terjesztenek, férges is lehet a kutya ettől...meg még számtalan betegséget beszedhet az ürülékevéssel..
2009. jan. 22. 22:42
Sziasztok! Régi olvasója vagyok a fórumnak. Nagyon régi álmom volt egy francia bulldog, így a tapasztalataitok olvasása során sokat tanultam, s olykor jókat mosolyogtam. A lényeg, hogy 1 hónapja én is francia bulldog (Brian) gazda vagyok, s nekem is van egy gazfickóm. Imádom! Minden megvan nála (büfögés, horkolás, szuszogás, az elmaradhatatlan pukkantások), egy igazi bulldog :D. Tigriscsíkos. Igazi zabagép. Én akitől vettem Friskies juniorral etette, úgyhogy én maradtam is ennél, mert ez bevált, persze kiegészítőként kap konczervet, házi koszt, nyalánkságok. Most 4 hónapos, a kis radarja vissza hajlik vagy 4 napja, úgyhogy vettem neki kálcium tabit, mert elvileg nem épült be rendesen a szervezetébe a kálcium. Lekopogjam bajt, allergiát az elmúlt 1 hónapban nem tapasztaltam, remélem nem is lesz. Jelenleg fogváltás van, de ezzel sincs gond. Kakis, pisis dolgok is rendben vannak (udvaron végzi) ha nem nézem el az időt :). A mellső kis lábhajlatainál (hónalj:) ) a szőr igen ritkácska, az természetes? Vagy kezdődik a baj? Aktív kutyu amúgy, persze kb. 15 percig pörög, aztán alvás min. 1 óra:). Imádja az egész család! Visszatérő olvasója vagyok a fórumnak (sokat tanultam tőletek, s szívesen veszem a tanácsokat) , úgyhogy még biztos "hallunk" egymásról :)...
388. soma21
2009. jan. 22. 21:45
Sziasztok!Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.A párommal 1,5 hónapja vagyunk boldog francia bulldog gazdik.a mi kis gyöngyszemünk 4,5 hónapos és nagyon eleven. A szobatisztaság még nálunk sem tökéletes, de ha nem esik az eső és nincs kinn nagyon hideg, akkor hajlandó kinn végezni a dolgát.Nekünk a kutyapelenka nem jött be, az újságpapír úgyahogy...Nemrég váltottunk tápot,de nem bizonyult jó döntésnek. Nagyon vakarózott a füle mellett, először azt hittük bolhás. Mivel véresre vakarta, az állatorvos adott rá szteroidos kenőcsöt, ami megszüntette a problémát.De nem is ez a legnagyobb gond. A kertben kakilás öröme mellett sajnos más élvezeteket is felfedezett a kis drágánk. Előszeretettel fogyasztja a kertbe pottyantó macskák ürülékét. Próbáltuk már a beborsozást, de ez sem tántorította el. Mivel tuják és fenyők vannak a kertben, esténként nem tudjuk követni a mozgását. Kivételes adottságának köszönhetően mindig felleli a legfrissebb ürüléket, bárcsak a szarvasgombát is ilyen intenzitással találná meg...:))Igazából a probléma ezek után következik, mégpedig az étkezéseket követően az elfogyasztott tápmennyiséget vissza is köhögi. Habár megkapott minden oltást, azért mégis aggódunk ezek miatt a rosszullétek miatt(ami sajnos mostanában egyre sűrűbben fordul elő). Van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg ötlete ezzel kapcsolatban?
387. sportegér (válaszként erre: 386. - R75)
2009. jan. 21. 22:53
Detti kisfia mellett most éli második gyerekkorát,olyan rossz néha....de szerintem ha nem hagyjuk meg Dennist egész nap csak aludna és ő is korán beöregedett volna. Dennissel játszanak,szaladgálnak,együtt alszanak,szóval igy jól elvannak.
386. R75 (válaszként erre: 384. - Sportegér)
2009. jan. 21. 20:39
Dettidnek milyen a hangulata? Csak mert Brook most lesz 3éves, és néha olyan morc, mint vmi öregember...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook