Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


445. abb9705ce4 (válaszként erre: 442. - Rikyke)
2009. jan. 31. 19:42

Én is kétségbe estem azért az elején... :), de örülök, hogy így legalább már most tapasztaltként adhatom tovább :).


Kálcim legyen benne az a lényeg. Nekem ajánlottak egy drágábbat, majd az ismerős kisállateledeles sráchoz elmentem, s adott egy másikat. Én nem sajnálom Rá... de végül amit az ismerősöm ajánlott olcsó is s jónak is bizonyult, mert hát áll a radar.


Ez egy 100 db-os - MULTIVITAMIN, KÁLCIUM és FOSZFOR valamint FOKHAGYMAPOR - Neve: Cani-tab Puppy.


Most itt van előttem, s amit ír róla:

Optimális arányban tartalmazza a kölyök kutyák számára létfontosságú vitaminokat és ásványi anyagokat. Kiválóan alkalmas fejlődő állatok fokozott vitamin és ásványi anyag igényének pótlására. Fokhagymapor tartama erősíti az immunrendszert, emésztést segítő, féreg- és élősködőűző hatást biztosít. Rendszeres etetése biztosítja kedvencünk egészséges fejlődését, fokozza ellenállóképességét. Felnőtt állatoknak is ajánlott. Adagolás naponta 1 tabletta 5 kg testúlynál.

2009. jan. 31. 19:41
Hát az én kis szarosom még csak most lesz velem egy hónapja, imádom de még mindig látom rajta hogy még nem igazán oldódott fel, sajnos de ezért néha néha :)csinálja a hangzavart :)
443. Rikyke
2009. jan. 31. 19:38
Zsolti kutyusát én is megnéztem és tényleg cuki, aranyos! Csak kiviből: mennyi idős a Drága?
442. Rikyke (válaszként erre: 439. - Abb9705ce4)
2009. jan. 31. 19:33

Ezt tulajdonképpen köszönöm, hogy leírtad Nekem, mert ha Velünk is előfordul, akkor ne essek kétségbe, csak egy kis vitaminbomba és minden rendben lesz!

És mi a neve annak a vitaminbombának, mert lehet, hogy ettől függetlenül már most adok neki!

2009. jan. 31. 19:31

Zsolti a Te kis Yoda-d is nagyon Édes.


Én is spiccen voltam mikor nagyba tegnap takarítottam, s nem tudtam elképzelni honnan ez a hang :). Lassan 2 hónapja van velem, s ez volt az első produkciója :).

2009. jan. 31. 19:25
Szia cirmike88! Megnéztem a videód hát nagyon aranyos :) és a kutyámnak is tetszett legalábbis a hangja :) el kezdtem nézni és egyből ugrót hogy honnan ez a hang :) végig spiccen volt még vége nem lett :)
439. abb9705ce4 (válaszként erre: 437. - Rikyke)
2009. jan. 31. 19:11
Igen Rikyke jól látod. Ahogy nőtt, úgy nőtt a füle... s a porc nem úgy erősödött benne (ez előfordul mondta a doki). Ezért most napi egy db vitaminbomba tabit kap. Már egy pár napja a bal fülecskéje újra "vételi pozícióba" emelkedett, s most már a jobb is fel-fel emelkedik. Jól megfigyelted ;). S semmi gond, nem vettem bántásnak.
2009. jan. 31. 19:06
Rosszcsont kutyám kezdi meg szokni az új kis életét :) bár még látszik rajta hogy, meg van szeppenve de remélem ezt hamar ki heveri, és hála istenek kezdi a szobatisztaságot is bár elégé lassan de jelzéseket add hogy ki akar menni az udvara :) IMÁDOM :)
437. Rikyke (válaszként erre: 436. - Abb9705ce4)
2009. jan. 31. 18:49

ÉN tuti megfogadom, okos tanács!

Ne haragudj, hogy ilyet kérdezek Tőled - Cirmike88, de megnéztem a feltöltött képeidet és az igazán gyönyörű kutyusodnak: egy picit hátra hajlott a füle vége?! Vagy csalnak a képek? Nem bántásnak szántam!

2009. jan. 31. 18:33

Sziasztok! Én a gazfickómnak napi 2x adok enni. Reggel mikor felkelek (6.30körül) bár ez hétvégén néha eltolódik akár 11-ig is:), s olyan 3-4 között kapja általában a második adagot. Attól függ mikor érek haza. Akitől vettem az is így csinálta, s nem rég jött le meglátogatni... mondta hogy szépen fejlődik, s lassan szoktathatom a napi 1x-i táplálkozásra. Azt mondta, hogy a lényeg...


pl.: reggel adok neki enni, de ha nem eszi meg az egészet kb. 20 perc elteltével, vegyem el előle a kaját, ne legyen előtte egész nap. Tanulja meg, hogy mikor kaja idő van, akkor egyen. Most már nem is mer otthagyni egy falatot sem :D. Azt mondta hogy ez a fejlődésben is sokat számít. Gondoltam leírom... egy ötlet / tanács.

435. Rikyke (válaszként erre: 432. - Abb9705ce4)
2009. jan. 31. 18:29

Igazán nincs mit! :)

Az, hogy idősebb korában kezdett el ugatni, még nem azt jelenti ám, hogy későn érő!

Nekem pl. nagyon fura volt, hogy ilyen "hamar" el kezdett ugatni. Te nem tudsz tanácsot adni hámmal kapcsolatban?

434. adamn
2009. jan. 31. 18:16

Ja és kérdezni is szerettem volna még valamit.

Akarok neki venni egy kabátot, mert ugye most 12 hetes, febr 15.-én viszem majd ki először az utcára, pont a legkeményebb fagyban.

Nem akarom késöbb öltöztetni, meg semmi ilyen ferdehajlam, ő egy igazi tökös csávó lesz. Viszont. Ilyen kicsinek féltem, hogy megfázik. Átlagosan kb mekkorák lesznek 15-16 hetes korukra ezek a kis fingógépek? Mert most kell leadnom a méreteket, h addigra elkészüljön a ruhája:D

Köszi,

adam & lajos

433. adamn
2009. jan. 31. 18:12

Köszönöm a válaszokat.

Én is napi 4x adok neki enni: reggel 7 körül amikor felkelt:D, aztán délben, este 7 körül újra és közben/utána néha-néha egy-egy pici szem ropogtatós. Ez olyan 4-re jön ki átlagban.

Szép bulldog formája van elvileg, és az orvos azért mondta a túletetős sztorit, mert a csontjaik most alakulnak a kicsiknek. Ha nagyon meghízlalja az ember már most akkor hajlamosak a lábaik kicsit begörbülni. Ezért jobb ha picinek vékonyabbak és esznek kálciumot mert akkor tuti nem lesz gond késöbb a csontokkal meg a gerinccel.. :)

432. abb9705ce4 (válaszként erre: 430. - Rikyke)
2009. jan. 31. 17:54

Köszönjük! :D

Akkor Ti nagyon hamar kezdtétek :D. Én megvallom kicsit féltem, hogy néma lesz vagy mit tudom én :D:D... mert hát febr. 12-én leszünk 5 hónaposak... de hát amolyan későn érő típus :D.

431. Baliee
2009. jan. 31. 17:47
sziasztok.nekem olyan kérdésem van hogy 2008 októberi francia bulldog kiskutyámnak füle még nem állt fel. ez rendellenes e vagy majd idővel fel áll vagy mi a teendő ilyenkor? elöre is köszi
430. Rikyke (válaszként erre: 428. - Abb9705ce4)
2009. jan. 31. 15:56
A Te Brian-od, nagyon-nagyon aranyos!!! Megnéztem a videótokat. Az én Rikim így 2 hónaposan, már csaholgat. Édes kis "kezdő" hangja van. :P
429. Rikyke
2009. jan. 31. 15:51
Szia/Sziasztok! Tanácsot és tapasztalatot szeretnék kérni Tőletek! Az Én kicsikémnek 3 napja vettem egy hámot (anyagból), hogy mire 3 hónapos lesz, megszokja. Mióta "folyik" a szoktatás, mindig csak 2-3 órát van rajta, DE vakarózik tőle. Meg fogja szokni idővel? Vagy allergiás a hám anyagára? Kérlek benneteket segítsetek egy picit! - Köszi előre is!
2009. jan. 31. 12:01

Sziasztok! Tegnap egy nagy történelmi esemény történt :D . Brian rájött hogy van hangja... mindehhez egy piros nagy pöttyös labda kellett:). Felfedezte tehetségét... alig akarta abbahagyni, a végén már be is rekedt. Nem semmi hang/kaffogás XD.


Ha gondoljátok nézzétek meg:

[link]

2009. jan. 31. 09:53

Tényleg nagyon cuki a kis Lajos! :D

Én eleinte 4-szer adtam neki enni, de nem volt dagi kiskutya. Persze a sok rohangálás miatt nem is lehetett az, mert ledolgozta mindíg a felesleget. :) Mostmár 3-szor eszik egy nap, de hamarosan átállunk mi is a kétszeri etetésre. Lucky vegyesen kap száraz tápot és konzerves kaját. De egyébként megenne mindent. /kakit szerencsére nem/ Folyton kórincsál tőlünk is bármit eszünk.

426. R75 (válaszként erre: 425. - Adamn)
2009. jan. 31. 08:57

halihó! nagyon édes a kis Lajos:-))) tündéri!


- én 2szer adtam Brook-nak mikor ilyen pici volt, amit az orvos mondott, azt igazából nem értem, vmi csonterősitőt adjál neki és akkor biztos nem lesz gond a lábaival, én a Lavet-et szoktam...


- kakievésben nem vagyok ott, mert Brook ritkán csinálta csak, azt is utcán, de meg lett fegyelmezve,és most már nem csinálja..

425. adamn
2009. jan. 30. 23:53

Helló!

Véletlen találtam a fórumot, de nagyon örülök neki.

Egy hete van nálam a kis Lajoskám, 12 hetes. Lenne pár kérdésem ha nem gond és főleg az etetéssel kapcsolatban:


-napi hányszor adjak neki kaját? van száraz rágcsa tápja és pedigree junior zacskós-mállós kajája, mindkettőt szereti. persze a pedigree-t jobban, de abból kevesebbet is adok neki.


-ebből következik a második kérdés, mivel nem akarom túletetni. az orvos azt mondta, hogy a lábak elgörbülésének elkerülése érdekében nem szabad elhízlalni ilyen picinek (majd csak 1.5 éves kortól, h felvegye a bulldog formát). tehát addig inkább vékonyabban tartom, szerintetek helyes ez?


-újra kaja. nagy kakievő. ha nem vagyok itthon, mindig csak a kaka foltját találom meg a papíron (mert nagyon ügyesen már 1 hét után tudja, hogy csak a papirra kakilhat)... valami tipp amivel leszoktathatom? vagy majd ha elkezdem kivinni ott úgyis abbahagyja?


köszönöm előre is az ötleteket, remélem szép egészséges lesz a kiskutyám. nagyon értelmes egyébként, közepesen hiperaktív, mivel én sokat lustálkodom ezért ő is szeret lazulni, de minden nap beindul kicsit örjöngeni is :))

2009. jan. 30. 11:17
Üdv mindenkinek :) ezek a kutyák isteni teremtmények :)
2009. jan. 30. 10:57
A fülfelállás miatt se aggódjatok, olykor vissza-vissza konyulhat,ez teljesen normális,az én Dennisemnek 5 hetesen állt a füle,mégis olyan 3 hónaposan az egyik visszakonyult. Ahogy növekszik a porcsejtek elsősorban nem a fülekre irányulnak, én úgy tudom hogy a calcium segithet ezen,de a fület porcsejtek alkotják és maga a calcium adása nem tudom hogyan hat a fülekre,mivel az a csontot erősiti.
2009. jan. 30. 10:55

Valóban nagyon gyakori manapság az allergia a bullcsiknál, csak azzal nem vagyok elégedett hogy sokaktól hallom hogy elviszik a kutyát xy állatorvoshoz és mindenféle vizsgálat nélkül ( allergiateszt) rámondja egyből hogy csirkeallergiás a kutya, holott ezzel szemben lehet még ezer dologra allergiás,mondjuk lehet az az allergia éppen fehérje allergia,fehérje meg sok mindenben van,vagy éppen poratkára, vagy mosóporra,ha esetleg felmegy az ágyra valakinél.Vagy lehet csak a bűzmirigye gyulladt és ki kell nyomni...

Szóval minde vizsgálat nélkül ne dőljön be senki az orvos válaszának,hogy csirkellergia, hanem ki kell viszgáltatni. Megelőzésnek talán talán...segithet ha antiallergén tápot adtok,de én ezekben sem bizom,egy illetőnek is allergiás lett a bullcsija úgy 4 hónaposan,adták neki ezt a tápot és semmit nem segitett,:( esetükben sem történt semmilyen kivizsgálás, szóval érdemes rászánni az allergiatesztre a pénzt, mielőtt kiadunk ugyanilyen összeget az antiallergén tápokra.

421. sportegér (válaszként erre: 419. - Soma21)
2009. jan. 30. 10:48
Hááát..hereleszállitásra semmi tippem, elvileg olyan 3 hónapos koráig le kell szállnia,ha nem műteni kell,de akkor érdemes a leszálltat is kivetetni,magyarán ivartalanitani.
420. abb9705ce4 (válaszként erre: 419. - Soma21)
2009. jan. 28. 11:55
Szia! Mi most voltunk az orvosnál (oltás), megvizsgálták elég rendesen a gazfickót. Az allergiával kapcsolatban annyit mondtak, hogy elég sok francia bulldog szenved allergiában (s nagyon gyakori a csirke), viszont említette, hogy ezt a többsége kiskorában az első félévben / évben jó esetben kinövig. Ezért fontos az első 1 évben odafigyelni a táblálására. Fő étel táp legyen, csak kiegészítőnek adjunk néha főtt kaját. A táp tartalmazza azokat a fontos vitaminokat amikre ilyenkor szükségük van, s nem is híznak el. Én friskies juniorral etetem, (az első gazda is ezt adta neki, s nekem is ezt tanácsolta a továbbiakban), néha kavarom egy kis pörkölttel, húslevessel...épp ami otthon aktuális kaja nálunk. Mivel ilyenkor a táp megpuhul, s igazán a fogát nem úgy koptatja (bár elég mohó, úgyhogy amúgy sem rág a kaján sokat :S :) ), van mű csontunk, kisutyáknak amolyan rágóka, ami ehető, meg hasonló fogerősító cuccok. Eddig lekopogjam allergiás tünetek nincsenek, s más probláma sem áll fent. Az orvos azt mondta szép, egészséges fiú, s szépen fejlődik. A füle is mostmár kezd teljesen "vételi pozícióba" emelkedni :) ... mert ahogy nőtt a kis fülének a hegye visszakókadt, mert a porc nem erősödött úgy ahogy kellett. Kálcium tabit adok neki 1 nap 1szer... s úgy látom bevállt.
419. soma21 (válaszként erre: 417. - Katibaba)
2009. jan. 28. 09:14

Köszönöm az jó tanácsokat és az aggódást.Újra visszatértünk arra a tápra, amit a tenyésztő ajánlott, és azóta semmi gondunk nincs. Ebben a kajában rizs+hal van, így nagy valószínűséggel a csirkével lehetett a baja. Csak azt nem tudom, hogy ezt a csirkeallergiát kinövi egyszer vagy egész életében sensitive táppal kell etetnünk?


Nincs valakinek tippje, hogy hogy lehet levarázsolni egy kutyus heréjét a zacsijába? Szegénykémnek az egyik golyója még nem szállt le, de nagyon bízom benne hogy lejön (van még rá 1,5 hónapunk). Szerencsére nem a hasfalában van, hanem az ágyékánál. Mondta a doki, hogy ez kb egy 10 perces rutin műtét, de nem szívesen szabdaltatnám fel a kutyust(tudom, hogy sajnos muszáj lesz, ha nem száll le magától). Nincs rá valami praktika? Próbálkoztunk a masszírozással, de nem nagyon segített...hormoninjekciókat meg inkább kihagynám!

418. Rikyke
2009. jan. 28. 09:02

Sziasztok!

Az Én kis Rikikémnek úgy néz ki, hogy ma végleg/végre felállt a füle (30.-án lesz 2 hónapos)! Az egyik füle, amikor elhoztuk a tenyésztőtől, kajla volt. Egy picit aggódtam, hogy nem fog felállni, de végre ma azt látom, hogy sikerült! Bár 2 hete van Nálunk és abból kb. 1 hete kálcium-csonterősítő tablettát kap. Nagyon örülök, mert szerintem a francia bulldog attól bulldog, hogy szépen állnak a radarjai! Aki nem így gondolja - sorry!!!!!

417. katibaba (válaszként erre: 413. - Soma21)
2009. jan. 27. 11:10
Örülök hogy jobban van a picurkád, remélem már teljesen rendbe jön !
2009. jan. 27. 11:09
Az én drágámnak se sok szőr van a fülecskéje mögött, de eddig fel se tűnt csak most hogy írtatok erről. És arra is volt már példa hogy ő is kihányta a reggelijét, de tudtam hogy azért mert mohón bezabálta az egészet. Azóta úgy csinálom hogy kétszerre kapja meg és így van ideje kicsit pihennie a pocakjának. A mi legnagyobb problémánk az hogy még mindíg nem szobatiszta és nem tudom hogy is lehetne ezt megoldani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook