Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


535. Rikyke
2009. febr. 17. 08:14

Sziasztok!

Van egy franciás ismerősöm, aki nem tud itt regisztrálni, de megkért, hogy kérdezzem meg: 3 és fél hónapos a kutyusa és még mindig nem áll fel a radarja! --> Aggódnia kell már?

És: hogyan kell, mi a módszer a fül felragasztásra???

Fontos lenne, hogy segítsetek! Nagyon aggódik!

2009. febr. 17. 07:29

Szia

Tudom hülyeség amit én tapasztaltam, a kaki evés ellen, nálunk egy kis fogkrém és persze fogmosás be vált :)nem nagyon szerette de többet nem is evet kakit :) és persze a száj szagon is segített:)

533. zsolti & yoda(F. bulldog) (válaszként erre: 525. - Katibaba)
2009. febr. 17. 07:23

Szia

Kb 1 éves kora környékén már kifejletnek tekinthető persze mint tudjuk élete végéig változik mint mi is :) Yoda jobban van :)szedi szét a lakást, mintha semmi sem történ volna, gyorsan gyógyul és ezzel együtt egyre rosszabb :) bár ennek csak örülök.

2009. febr. 16. 20:25

Bizony,nagyon szepek a kutyusaitok!!!


Az enyemnek van egy terepszinu ruhaja, igy elneveztuk Öt Killah-hadnagynak,aki epp bevetesen van.Nagyon illik neki!

531. katibaba (válaszként erre: 530. - Abb9705ce4)
2009. febr. 16. 19:36
A te kutyusod se semmi hallod! :) Tud ám ő is pózokat vágni :D ! És nagyon dögös a rucijában , jól áll neki!!! :)
2009. febr. 16. 18:29

Sziasztok! Nagyon szépek a kutyusaitok!


Én is betértem egy turiba, s vettem a kis gazfickómnak egy kis rucit:). Hát kicsit többet vagyunk így kint, jobban bírja:).


Akiknek kakievéses problémája van:

Olvastam egy kutyakönyvet... ajánlom mindenkinek / Jan Fennell - Kutyapszichologia/-> Netről letölthető;), aki nem találja, s érdekli, szívesen elküldöm.


Szóval a kutyunak adni kell kis kocka ananászt. Elvileg ettől olyan "ízt" kap a széklete, ami elveszi a kedvét attól, hogy arra fanyalodjon, hogy egye. Bár nem tudom mennyire hatásos, mivel nekünk ilyen problémánk nincs... de gondoltam megosztom veletek.

2009. febr. 16. 14:48
Koszonom, nagyon szeretjuk ot, mar talan tulsagosan is.Nagyon beteg volt 2 hete azt hittuk nem eli tul.Hasnyalmirigy-gyulladas,borzaszto volt.Nagyon aggodtunk.Tied is gyonyoru,most akarunk venni, feketet a parom huganak.Esetleg ha tud valaki eladot irjon!koszi
528. R75 (válaszként erre: 527. - Killah fr.bulldog)
2009. febr. 16. 12:04
megnéztem a kutyád, gyönyörű, ilyen szinvariációt szerettem volna én is, mikor Brook-ot vettük, de sajna akkor csak feketék voltak...
2009. febr. 16. 10:10
Sziasztok!Van egy majd masfel eves bulldogom Killah, olvastam a bulldog talalkozorol es mi is szivesen elmennenk, szeretnem megtudni a pontos helyszint, mi Szlovakiabol vagyunk es nagy Fr.bulldog rajongok.Elore is koszonom.Betti
526. R75 (válaszként erre: 525. - Katibaba)
2009. febr. 16. 10:09
hát szerintem egy éves korára biztosan.. vagy?
2009. febr. 16. 08:19

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, és a tanácsokat. Mostmár értem hogy miért nem akar a lépcsőn lefele közlekedni, de szívesen veszem ölbe és hordom úgy le ameddig csak kell. :) Abba még tudtok segíteni hogy kb a végleges magasságát mikorra éri el a kutyus?

Nagyon jó hír hogy Yodáról lekerült a gipsz :D . Reméljük tényleg hamar felépül!!!

2009. febr. 15. 19:52
Jó hogy írtad a dátumot,mert múlt hónapban is készültünk rá mégis lecsúsztunk véletlen:)De most tuti megyünk!!!!Már alig várom,kíváncsi vagyok milyen lesz!Örülök,hogy Yoda már jól van!
523. zsolti & yoda(F. bulldog) (válaszként erre: 522. - Berta17)
2009. febr. 15. 19:09
Francia bulldog találkozó minden hónap első vasárnapján vagyis március 1 én lesz a szigeten a mokka cukka helyén bár én nem voltam még de mindenki így tudja, és ha minden igaz akkor mi is megyünk mert le vették a gipszet yoda lábáról :) bár még egy pár napig nem szabad erőltetni de szerintem addigra össze szedi magát, sőt lehet addigra rá is tud állni rendesen :)a kiskabát jó ötlet volt az a lényeg hogy ne fázzon meg szegényke azt hogy mások meg mit gondolnak erről... :):) ja különben az én yodám kis barátnője is mopsz :) nagyon szereti látnád mit csinálnak mikor találkoznak, a mi csókjaink utol se éri az övékét :)
522. berta17 (válaszként erre: 519. - Zsolti & yoda(F. bulldog))
2009. febr. 15. 14:26

Szia Yoda!


Tegnap a forumosok ötletét felhasználva, előkotortam a 16 éves fiam 1 éves korában hordott csíkos , plüss kabátkáját és aabban vittem sétálni. Nagyon dögös volt és még élvezte is. Az oviban nem adtam rá, mert ma is voltun nehogy kiröhögjenek , bár talán nem is fázott, annyit szaladt. Egyébként a Herosz kutyaoviba járunk xxII. kerületben. Őrült jó fej, ma egy kis mopsszal haverkodott, sajna buldik nincsenek.Ti tudtok valami francia bulldog találkozókról. Ő nagyon szereti a társaságot.

2009. febr. 15. 10:33
Nagyon jól viseli és azt mondom jóban fut így 3 lábal mint 4 :) na rossz volt de ez az igazság, ma megyünk vissza a dokihoz és nézik meg a lábát. Remélem mindent rendben talál. :)
2009. febr. 14. 21:27
Azt hiszem megfogadom a tanácsodat,bár olyan nehéz már Dózer,mint egy cementes zsák:)Yoda jobban van már?hogy viseli a gipszet?
519. zsolti & yoda(F. bulldog) (válaszként erre: 516. - Berta17)
2009. febr. 14. 21:10

Szia berta17

Az én kutyusom is korpás néha de úgy vetem észre hogy a hőmérséklet változás miatt, nagy hidegben adjál neki ruhát mivel kicsi és rövid szőrű meg így hamar meg fázik szegény, lehet e miatt is vakarodzik, de a csirkés dolgoktól is lehet, próbáljatok neki valami mást adni pl. kacsa nyakat, pulyka húst az enyém nagyon szereti ezeket persze csak módjával és keverem neki Royal Caninal, tudom drága ez a táp de nekünk be vált. Milyen oviban voltatok ?

2009. febr. 14. 20:54

Sziasztok

Tényleg jobban jártok ha cipelitek a kutyikát a lépcsőn lefelé és persze a mélyebb emelkedőn se nagyon engedjétek le mert úgy jártok mint én Yodával, ilyenkor még nagyon gyengécske a csontozatuk a porc az ínszalag könnyen törik szakad és egyből jön a baj, sok vitamin és egyéb olyan készítmény kell nekik amik segítik ezek erősödését.

517. R75 (válaszként erre: 516. - Berta17)
2009. febr. 14. 19:39
sok fr. bulldog allergiás a csirkére, próbáljatok neki egy darabig mást adni, hátha attól van tényleg..
516. berta17
2009. febr. 14. 19:37

Sziasztok! Nekünk még sosem volt kutyánk. A lányomnak minden vágya egy francia bulldog kutyus volt, de a férjem hallani sem akart róla. Azt sem tudtuk milyen ez a kutya. Érdekes sztori nem untatok senkit, de most örömmel mondhatom, hogy van egy gyönyörű,édes, okos, mokás...BORISZUNK, aki olyan öröm, hogy sose gondoltam volna.

3 hónapos mult, a kakiját ő is szereti, de szobatisztasággal jól haladunk és ma voltunk előszőr oviban amit nagyon élvezett, de úgy elfáradt, hogy azóta alszik. Egy félelmem van, hogy vakarodzik. Csirkés eukabanát kap. 3X eszik, de csak a napi adag 2/3át. Nagyon formás, erős már 6kg fölött van.Lehet, hogy a kajától viszket? Nem bolhás, viszont korpás. Mennyi időnként fürdesem, nagy hidegben kell neki ruha? Várom válaszotokat.

2009. febr. 14. 11:41
Na a lépcsőzéssel mi is bajba vagyunk,pedig mi már a hatodik hónapot tapossuk.Felfele simán megy,lefele meg ölbe:)Azt hiszem egy kicsit el is van kapatva a drága...Bezzeg ha a barátnője jön látogatóba nem akadály a lépcső:)
514. R75 (válaszként erre: 513. - Katibaba)
2009. febr. 14. 11:38
szia! még egy darabig legalább lefelé próbáld meg kézben vinni, mert a lépcsőzés nem tesz jót az ilyen pici kutyáknak... túlságosan ránehezednek az első lábukra!! én a 4.ről cipeltem Brookot, mikor 10kilós volt.. hát, az sem volt egyszerű:-))
2009. febr. 14. 08:26
Az én kicsikém most 4 hónapos, azt veszem észre hogy egyre jobban ragaszkodik hozzám. Ennek nagyon örülök. A séták is egyre nagyobbak, és már arra megyünk amerre én akarom. :D De ahogy fejlődik és nő a súlya is nekem egyre nehezebb, mert az istenért se jönne le a lépcsőn a saját lábán. Ölbe kell levinnem a harmadikról. Kint az utcán már minden rendben , és felfele is vidáman szalad.
512. 56aa700e62 (válaszként erre: 511. - Adamn)
2009. febr. 12. 16:50
Nagyon édi a kutyid,de ezen a képen még nagyon pindurka.Újabb nincs véletlenül?
511. adamn
2009. febr. 12. 13:53

Hali


Mikor lesz legközelebb tali a hajógyárin?

Köv hó első vasárnapja?

A 4 hónap körüli Lallert is vihetném oda, v még pici hozzá?

510. Rikyke (válaszként erre: 508. - 56aa700e62)
2009. febr. 12. 12:36
Én is köszönöm, imádom Őt! Remélem sikeres is lesz majd. :)
509. Rikyke (válaszként erre: 506. - R75)
2009. febr. 12. 12:35

De tényleg...! :)

Egyszerűen csak most jutott eszembe, hogy megkérdezzem Tőletek, hogy a később - NYÁRON, szabad-e!!!!!

Különben is 2 és fél hónapos.

508. 56aa700e62 (válaszként erre: 505. - Rikyke)
2009. febr. 12. 10:23
Köszönöm,Neked is nagyon szép a kutyid és sok sikert a rucikészítéshez:)
507. R75
2009. febr. 11. 22:36
Pesten ma útközben kocsiban a piros lámpánál megálltunk és egy pasi pont egy fr. bulldogot fotózott, akin egy kapucnis kis ruha volt...:-)) nagyon édi volt egyébként..
506. R75 (válaszként erre: 499. - Rikyke)
2009. febr. 11. 22:35
most akarjátok fürdetni tóban?:-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook