Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


625. abb9705ce4 (válaszként erre: 621. - R75)
2009. febr. 21. 22:00

Annyit feltüntettem, hogy rendszeres orvosi kezelésre szorul... hátha elrémiszti.

Segített az egyik klinika is... felrakta így:


[link]


Kedves tőlük! Így elég komolynak tűnik, ha netán olvasnák az iwiw-en.

624. Diegobaba (válaszként erre: 619. - Berta17)
2009. febr. 21. 21:59
nyugodtan ilyenkor éheztesd kicsit a 3 bol csak kettő kaja legyen mozgasd meg sokszor plDiego a nagy játékok után eszik nagyokat meg a nagy séták után és ha nem eszik vedd el tőle nyugodtan a kaját majd ő jelezni fogja nyüszögéssel vagy mással, hogy flamós
2009. febr. 21. 21:57

Persze, persze! Szólólapok minden felé vannak a környéken. Rendőrségen is voltam, jegyzőkönyv meg minden. Helyi rádióba bemondattam, újságba megjelent, megyei kórházba beszóltam, kisebb klinikákat, magánorvosokat meglátogattam, s ahová nem jutottam el dokik, ott a net segítség, valamint a telefon maradt.


Környezetemben pedig az iwiw-et használom! Egyéb ötletem nincs, de ha van még valakinek vmi...szívesen veszem.


Egyébként tudsz ilyen állatkommandó szervezetet? Mert azt is megpróbálnám, csak én nem tudom, hgoy hogy lehet beavatni őket.

622. Diegobaba (válaszként erre: 619. - Berta17)
2009. febr. 21. 21:57

Az teljessen jó súly a Diego 6 hónapos 12 kg és még mindig nem eszimeg a normál napi adagját ami nekünk szimpi lenne szárazból de akonzervet azt csipázza és ez a másik kérdés konzervet ka?

Mert ha kap ne felejtsd el hogy a napi adagot akkor felezni kell a konzervel nem a konzerven felül még napi adag szárazból mert az sok!Megbele kell számolni a jutifalikat kis ezt kis azt mindent aminek van tápértéke teljessen jó a sulya a korához nem hiszem hogy aggodni kellene :)néha ha gondolod csirke melletfőzzki saját lébe és a husit add neki alveét meg egy két napig használd a kajájába ésneked is mondanám a rízs virslivel denem a szójássameg a gyenge minőségüvel csakis ajóval mi megehetjük a szójássat habár nekünk se jó de őnekik kimondottan rosz

621. R75 (válaszként erre: 618. - Abb9705ce4)
2009. febr. 21. 21:55

lehet, hogy pont akkor hozná vissza, vagy vhogy visszajuttatná, nem??? gondolom neki nem biztos, hogy ilyen kezelésekre lenne kedve járni, ha van a kutyával vmi...

vagy?

620. Diegobaba (válaszként erre: 615. - Abb9705ce4)
2009. febr. 21. 21:52
Azt elhiszem és bízzunk benne nagyon remélem ott a környezetedben valakilát valamit vagy kiderül mert ha kiderül valaki számára az atka vagy nem tudja hogy te körbe szóltálés keresik akkor valahol megbukhat néhány fényképes szórolap ott a környező utcákba a központig dokihoz megér mindenféle képpen ha azt még nem csináltad ha esetleg ellopták tényleg érezze a valaki hogy keresve van a kicsi
619. berta17 (válaszként erre: 614. - Diegobaba)
2009. febr. 21. 21:51
4 hónapos, lassan 7 kg. Én 3x 80 -at adnék neki, ez kevesebb mint az adagja, de ezt sem eszi meg. Mást gyakorlatilag nem adok neki.
2009. febr. 21. 21:49
De ezeket az egészségügyi bajokat nem írtam ki üzifalra, meg sehová, csak a dokiknak. Nehogy a "gazda" fülébe jusson, s nem meri elvinni, vagy ilyenek...
617. berta17 (válaszként erre: 610. - Killah fr.bulldog)
2009. febr. 21. 21:47
Te mit csinálsz a "Dysplaziajaval"? Őt meg is röntgenezték? Az enyémnek semmi egyébb tünete, előjele nem volt.
616. berta17 (válaszként erre: 610. - Killah fr.bulldog)
2009. febr. 21. 21:47
Te mit csinálsz a "Dysplaziajaval"? Őt meg is röntgenezték? Az enyémnek semmi egyébb tünete, előjele nem volt.
2009. febr. 21. 21:46

Sajnos nem volt chippelve, semmi tetoválás semmi. Egyedül a szőratkáiban bízok, s a növésben lévő kajla fülecskéjében, mivel minden dokinak ezeket az ismertetőket adtam le.

El sem tudjátok képzelni... teljesen kész vagyok. Lépten nyomon nézem az utcát, este neszre ugrok, a telefonomtól válni nem tudok, hátha megszólal.

Ha más nem az áprilisi nagy területi oltásra számítok, hogy vki elviszi.


Féltem!!! Csak nehogy nagy kereskedők kezébe kerüljön, vagy nehogy bántsák.


Bele se merek gondolni! Azóta nem találom a helyem! Őrületesen hiányzik!!! :'(

614. Diegobaba (válaszként erre: 611. - Berta17)
2009. febr. 21. 21:45
Szia én is imádom őket a sajátom mindenkiét a másik fórumon is nagyon jó minden aranyossak stb szóval a napi adagja a mérőpohár ami az eaukanuba táphoz van pohár az a kérdés mennyi idős a tied és mit eszik még mellé?Sokszor a jutifali és egyéb inyencségek miatt nem olyan éhessek ám rafkossak nem éhes de ha te eszel akkor jön a soha nem ettem még tekintet és ugye azt nem akarod bekapni helyettem nézés
613. Diegobaba (válaszként erre: 609. - Abb9705ce4)
2009. febr. 21. 21:42
meg lesz meg kell lennie ő hozzád tartozik és elég nagy a kutyás társadalom normális emberekkel van tele volt chippelve mert akkor kibukik az első dokinál remélhetőleg ha nem korrupt és nem fenyegetik meg de akkor meg noném bejelenti ugy is :)
612. Diegobaba (válaszként erre: 607. - Abb9705ce4)
2009. febr. 21. 21:39
Felraktam iwiwrw a közösbe remélem sikerr lesz valakinél és a kicsi meg lesz ha meg ellopták kisebbségből akkor szolni kell az állatkommandónak hátha vissza tudják szerezni vagy a rendőrők ha tuti ő az
611. berta17 (válaszként erre: 605. - Diegobaba)
2009. febr. 21. 21:30
Nagyon köszönöm a válaszodat, megnyugtattál, annyira féltem ezt a kis szuszmákot. Abban is tudnál tanácsot adni, hogy ő Eukabanát eszik 3X, de sosem eszi meg a napi adagját. Van, hogy a felét sem. Ma narancsot kunyizott, rácsöpögtettem a kajájára és így megette az esti adagját. Szóval baj hogy keveset eszik, egyébként jól néz ki bár néha kicsit karcsubbnak tűnik a kelleténél?
2009. febr. 21. 21:28
Az en kutyusom 1eves es 3honapos, hasonlo gondom van nekem is.2 napja kezdodott,h felhuzza a bal hatso labat es nem tud tovabb jonni /de ez csak rovid ideig tart kb. 1perc aztan minden megy rendesen tovabb/, nekem viszont kezdodo dysplasiat diagnosztizaltak.De volt mar elojele,h a lepcson harom labon ugrealt le.De lehet,h neki a so marja a tappancsat, de szerintem azt latnad.Ha nem mulik mindenkeppen vidd el ot dokihoz, rontgen azonnal kimutatja.
2009. febr. 21. 21:28

Annyi még! Nem tudom hogy ki merre lakik... de aki Szabolcs-Szatmár-Bereg megye vagy környéke... megköszönném ha esetleg mentek orvoshoz... elmondanátok mi történt. Rakok még fel egy képet, ahol jól látszik a színe meg minden.


Hálásan köszönöm mindannyitoknak!!! :*

608. Diegobaba (válaszként erre: 606. - R75)
2009. febr. 21. 21:25
Jó az ötlet :)
2009. febr. 21. 21:25

Tényleg nagyon-nagyon aranyosak vagytok!!! Köszönöm a segítségeteket!

Ma még felhívtam pár orvost. A szemközti boltban elég kecsegtető hírt kaptam, hogy elvileg látták. Egy nő jár jómódú kisebbséghez úgymond takarítani, s ott. Ma elmentem arra kocsival, mivel ez a másik utca, de nem láttam semmit, bemenni meg nem merünk :S, mivel hát elég neccesek:S. Egy trükkünk volt, egy taxisunk elment arra, bement, mintha úgy tudta volna, hogy oda hívtak taxit... (azzal a reménnyel, hogy kijön Brian)...hát nem jártunk sikerrel. Holnap bemegyek megint a rendőrségre, elmondani, hogy ezt hallottam, hátha sikerül vmire jutni.


Amúgy a szöveg amit terjesztek:


Minimum 30.000 Ft a Becsületes megtalálónak!!!

2009. február 18-án ELTŰNT Nyíregyháza-Borbányáról egy kis tigriscsíkos, kan FRANCIA BULLDOG.

[link]

Becsületes megtaláló jelentkezését várjuk, jutalom ellenében!

A kutya rendszeres orvosi kezelés alatt áll, s a következő kezelése jövő héten lenne.

Aggódunk érte! NAGYON VÁRJUK HAZA!!!

Előre is köszönjük a segítséget!!!

606. R75 (válaszként erre: 604. - Berta17)
2009. febr. 21. 21:24
nem az, ne izgulj... nem birja a talpa a sót... mi is minden séta előtt kenjük Brookét ilyenkor télen... nézd neg a talpát, olyannak kell kinéznie, mintha ki lenne nagyon száradva... próbáljátok bekenni vmi jó kis zsiros krémmel.. valszeg nem fog neki tetszeni...
605. Diegobaba (válaszként erre: 604. - Berta17)
2009. febr. 21. 21:24
Szia ha a lakásban semmi baj akkor egyértelmú a só a diszplázia nem ilyen jövök megyek betegség és jegyezd meg sóban nem teszük le a kicsit a földre nem a séta nagysága a baj azután csak egy jót alszik de mindenféle képpen sós séta után ha más lehetőség nincs mossad meg a lábát az legyen az első ha csak ilyen helyen tudod sétáltatni érdemes rövidre fogni a sétát ha nem vesztek neki kis cipőt és inkább délután vagy hétvégén nagyot sétálni valamilyen réten
604. berta17
2009. febr. 21. 21:20

Sziasztok!

Kérlek segítsetek megint. Ma de. volt egy nagyobb sétánk kb: 5-6km aminek a végére sántitani kezdett Borisz,( bár elöttünk sózták fel az utcát )és most du. kb:1-1,5 km. Közben hóban is mentünk, játszottunk és megint el kezdett sántitani. Mind a kétszer ölben hazahoztuk, de itthon már semmi nyoma, vidáman játszik. Bagyon meg vagyok ilyedve, remélem nem Dysplasia?! Attól is félek, hogy ez a séta is sok volt neki. Amugy csak hétvégén szoktunk ennyit menni, hétköznap kevesebbet.

603. Diegobaba (válaszként erre: 602. - Janika & Vader)
2009. febr. 21. 21:20

Elméletileg a nagyobb állateledeles boltokban van de ha van nálatok fressnapf ott tuti van sőt segítő készek nagyon és az egyik olyan bolt ahova a kicsivel nyugodtan besétálhattok mert ez az ő üzletpolitikájuk ami nagyon jó döntés!Igen minden pénzt megérnek amig a nózija nedves a kedve jó és sokat mozog addig minden rendben oltásokra nagyon figyeljetek meg hogy jó dokija legyen a bőrére szörére annak tisztaságára a folyamatos csipásodását kell takarítani stb regisztrálj be az index fórumra is ott a Bulldogok avagy a nyomott pofik és ott is rengeteget tudnak segíteni érdemes mind a két fórumon fent lenni :)

az a lényeg és nagyon fontos csokit mazsolát nem ehet és nem tudom fiu vagy kislány de most vagytok elvileg ivarérés után meg eddigre a fogváltása is meg volt mi is 6 hónapossak vagyunk :)

2009. febr. 21. 21:08
Köszi a tanácsokat, mindenképpen megpróbáljuk a eaukanuba kaját, ez a drága minden pénzt megér. Ezt lehet hiperben is kapni vagy csak kutyaboltban? Akkor holnap rizses virsli diétát tartunk. Köszi mindenkinek.
601. Diegobaba (válaszként erre: 599. - Janika & Vader)
2009. febr. 21. 21:03

Szia!

Nem tudom mennyire vagy kutyusos én igazából függöje vagyok ezért én csak prémium tápot adok neki ebből is az eaukanuba(ejtsd:jukanuba) tápot ez száraz táp és van belőlle csirkés és marhahósos de minőségben ez az a táp ami mellett se csonterősítő se vitaminok nem kellenek a kicsinek de mellette jó a royal canin a freeshnapf saját kajája a select gold szintén royal más név alatt van az akana és rengeteg bio kaja neki egy dolog fontos a DARLINGOT ÉS AZ OLCSÓ nem jó minőségú kajákat felejtsd el amig kölyök mert ezek nem keverékek hogy bírják kicsit pihiztesd a pociját főzz neki virslit meg rízst ha csirke alergiája van és ezt doki mondta akkor azt hanyagold de ha nem volt meg a vizsgálat csak gondolja akkor lehet csak felhalmozodott a fehérje a kicsiben!

azon kyvül nem biztos a kaja a baj hanem ők mindent felszippantanak a földről megeszik a faágakat füvet stb ami hányásra készteti őket.

Azt figyeld meg ha eteted utánnamennyi idővel kezdpdik el nála a hányás mert itt ki kell zárni ilyenkor dolgokat!

Oltásai rendbe vannak tenyésztőtől vetted stb?

600. killah fr.bulldog (válaszként erre: 599. - Janika & Vader)
2009. febr. 21. 20:54
Az en kutyam is eleg hanyos volt kiskoraban.Mindenkeppen taplalek cseret ajanlanek.Mi eleinte pedigre-t adtunk neki, de az orvos azonnal lebeszelt rola.Egyes bulldogoknak nagyon erzekeny a gyomruk.Probalkozzatok royal kanin-al van kimondottan dietas konzerv es szaraz is.
2009. febr. 21. 20:49

Sziasztok!

Egy hete vettünk egy francia bulldogot(6 hónapos). és azóta szinte minden nap általában többször is hányik, nem sokat csak keveset, de ez akkor se normális, nem?Darling konzervet kap nyúllal meg tésztával + a száraz kutyatápot, de azt is kihányja. A doki azt mondta ne adjunk neki szárnyast mert nem bírja a gyomruk.


Segítsetek ki mit ad a kutyusnak? Vagy szerintetek mitől lehet, hogy hányik?

2009. febr. 21. 19:17

Ha mostanában nem voltatok youtube videot nézni akkor felrakok három linket az utolsó talikról nagyon jók voltak mindig hatalmas a hangulat :)


[link]


[link]



[link]

597. Diegobaba (válaszként erre: 590. - Abb9705ce4)
2009. febr. 21. 19:02
Lehet hogy hülye kérdés de most jutott eszembe a chippelése akkor dokinál ki kell buknia a dolognak valami központi orvvosi segítség kellene hogy keresve vagy körözve vagy ilyesmi de gondolom ez is meg volt
2009. febr. 21. 17:44
Egy kis nehézséget okoz az írásban hogy ez a mafla kutya az ölemben fekszik és röfög. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook