Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
6025. Thomas74
2012. okt. 26. 18:08
Sziasztok!Nekem is lenne egy kérdésem.Nekem 5 hónapos a kutyám.Napi 3-szor kap enni.És mi közvetlenűl az evés után viszük le.Máshogy kellene csinálnunk?Köszi a válaszokat!
6024. Odi2011
2012. okt. 26. 11:28
Sziasztok!most csatlakoztam hozzátok, másfél éves csaj francia bulldogom van. Nagyon sok érdekes dolgot olvastam itt eddig is, most viszont kérdeznék is a tapasztaltabbaktól. Tegnap kombi oltás után feldagadt a kutyum feje, tipikus allergiás tünetekkel kísérve. Visszamentünk a dokihoz, segített rajta, egész éjszaka mászkálás, vakarózás volt, de reggelre már majdnem teljesen rendbe lett. a kérdésem, hogy más gyártó anyagától mennyire valószínű, hogy előfordul legközelebb is? ill. hogy mennyire gyakori, hogy egyéb más dolgokra (parlagfű, darázs, hangya...stb)is allergia alakul ki ezek után?
6023. Vigyorex6 (válaszként erre: 6022. - Dömperke)
2012. okt. 26. 07:42
Az esti séta után adj csak neki. Ha 5-6 körül mentek, akkor állj, be a mindennapos 7 körüli etetésre, és csak akkor kapjon napjában egyszer. Nem rossz neki, sőt felnőtt kutyánál így kell.
6022. dömperke
2012. okt. 25. 21:02
Köszönöm a segítséget Vigyorex és Rudibaba! Gondolom nem a reggeli sétára gondoltatok, sajnos reggel 10 körül ő nem hajlandó enni, és utána 5-6 körül megyünk. Akkor utána adjak neki? de addigra már nagyon éhes, nem rossz neki, ha addig nem eszik? Várom még ezzel kapcsolatban a tapasztalatokat!Köszönöm :)
2012. okt. 25. 11:17
Itt vagyok !! szevasztok, Vigyorex6, köszike a választ, túl vagyunk rajta . A gallért még az este le vettem, mert ahogy mondtad még kába volt a drágám, és az a nagy szar meg húzta. Este 7 körül adták ki, akkor még nagyon kómásan, /egyem a kicsi húsát,/ haza vittük és lefektettem a helyére. Olyan 8 körül vitte még a kis feje, és akkor hányt egyet. Fél 10 körül gondolt egy nagyot felkelt és indúlt kifele pisilni. Ma még kicsit bágyadt, de itt vagyok vele. A sebet nem tudja nyalni mert nem ér oda a feje, még én sem látta hogy milyen a vágása. Vigyázok rá nagyon, puszi!
6020. Vigyorex6 (válaszként erre: 6019. - Kulcsár Csabáné)
2012. okt. 24. 16:54

Erre nem tudok válaszolni, mert fiú kutya tulajdonos vagyok.

Az viszont tény, hogy mi levettük a gallért róla, mert lógott a feje a bódítástól és csórikám csak kotort vele a földön. :(

2012. okt. 24. 16:47
Vigyorex6, köszike a nyugtatást, abban bízok én is hogy nagyon fa....a csaj az én lányom. Már kerestem neki sálat amival majd a hasát átkötöm, lehet nem bírja majd a gallért. Szerinted jó ötlet???
6018. Vigyorex6 (válaszként erre: 6017. - Kulcsár Csabáné)
2012. okt. 24. 16:39

Picit kótyagos lesz. Nálunk hányás is volt, de pikkpakk összekapják magukat.

Gyors felépülést neki! :)

2012. okt. 24. 16:36
Köszi Vigyorex6 a választ, nem tudom hogy van-e olyan kép, de ahogy mondod olyan kis karcsú és nagyon formás ringó feneke van, imádom mikor riszálja, de nem olyan mint egy bolyler. ÁÁÁ dehogy, ha majd felgyógyúl próbálok olyan képet csinálni róla, bár útálja ha fotózom. Nagyon ideges vagyok most a műtétje miatt, nem tudom hogy viseli ha felébred. Na puszika még olvasgatok egy kicsit.
2012. okt. 24. 16:31
Szia ggabi39! én is örülök , hogy meg lett a kutyus bele betegedtem volna ha az enyémet lopják el, nekem is most ültetik be a csippet, meg ivartalanítják is. A szőr hullásról én annyit tapasztaltam, hogy ha bármi házi koszotot kap Lizike egy két és annyira hullik a szőre, hogy őrület,. Ha teljesen le állok a házi koszt etetéssel csak tápot kap gyönyörűen vissza áll minden. Én ezt tapasztaltam, és bár mennyire mondják hogy szívtelen vagyok, szerintem ezzel csak a kutyusnak ártok. Egy az hogy hízik a másik meg hogy hullik a szőre, az meg az én nyügöm mert nem győzöm porszívózni a szőrt. Azt hallottam még hogy azért nedvezzik a lába ujja mert alergiás a csirkére, nem tudom ez csak hallás.
6015. Vigyorex6 (válaszként erre: 6014. - Kulcsár Csabáné)
2012. okt. 24. 16:22

A standard súly azt jelenti, hogy a szabvány, ami 8 és 14 kiló között van.

Ez leginkább versenyeken fontos.

Nehéz ezek alapján a képek alapján megmondani. Ha áll a kutya és oldalról nézed, akkor a hasnak és a lágyékrésznek felhúzottnak kell lennie valamelyest, és ha fentről nézed, akkor pedig picit a pocakjánál be kell "horpadjon". Ha ezeket nem látod, akkor már kis bojlertestű. :)

Az én kutyám is 15,5 és kiló, tehát ő sem standard (mondjuk ő kan).

2012. okt. 24. 16:07
Sziasztok ! Rég nem voltam itt,ez azt jelenti hogy nincs semmi problémám Lizikével. Most sincs, remélem nem is lessz, mert most van éppen ivartalanítját,. Nagyon sajnálom a kis dilinyómat, nem tudom, hogy fogja viselni a műtét utáni időt. Ha van valami jó tanácsotok nagyon szivesen irjátok meg , már előre is köszönöm. Vigyorex6 segíts nekem mi az a standart?? Lizikém és 15,5 kg most mértük, hogy vittük a műtétre, annyiszor megfogadom, hogy nem adok neki semmi féle + kaját de nem tudom megállni és csak egy-egy falat. Megfogadom, hogy többet nem történik ilyen mert nagyon kövér lesz, és csak bajt csinálok neki. Teszek fel képet és nézzétek már meg, hogy kövér vagy csak jó súlyban van, írjátok meg. Amúgy meg csupa izom iszonyat milyen kemény masszív. Köszike a választ, várom !! puszi nektek !
6013. Rudibaba
2012. okt. 23. 21:36
Thomas74 nagyon szép kutyusod van, egyáltalán nem látszik rajta h 5 hónapos létére sok lenne a 10 kg! nagyon arányos! :)és ahogy Vigyorex írta most kezd majd izmosodni :) :)
6012. Thomas74 (válaszként erre: 5982. - 0f45a6d169)
2012. okt. 23. 20:58
Szia!Ha beleszolhatok,hát én kizárnám a gazdáját és ugyanugy tartanám mint ö a kutyáját,söt még alapossan meg is verném nap mint nap.Minek az ilyen embernek kutya?Aki nem adja meg egy állatnaka megfelelö bánásmodot azt azzonal likvidálnám!!!
6011. Thomas74 (válaszként erre: 6010. - Vigyorex6)
2012. okt. 23. 20:43
Az apa,anya biztos francia bulldog volt,láttam őket.Nekem ez már a negyedik franciám,de még egyik sem volt ilyen rossz és neveletlen.Ugyanugy horkol meg viselkedik mint az elözöek,de kicsit nagynak találom.Köszi a válaszod!!Szia!
6010. Vigyorex6 (válaszként erre: 6009. - Thomas74)
2012. okt. 23. 20:37
Igen. A képek alapján tényleg olyan, mintha nem tiszta francia lenne, úgyhogy várható, hogy több lesz a súlya, mint a standard. Most fog még elkezdeni "kicombosodni". :) Nagyon jófej kutyus. :)
6009. Thomas74 (válaszként erre: 6006. - Vigyorex6)
2012. okt. 23. 20:32
Szia!Raktam fel képeket Hektorrol.Nézd meg légyszíves,hogy mi a véleményed róla.Köszi!!!
6008. Rudibaba (válaszként erre: 6001. - Thomas74)
2012. okt. 23. 19:19
Szia! Az én kutyim elmúlt másfél éves, 14 kg körül van, és én nagyon vékonykának látom! De ne aggógj, van köztük amelyik sportosabb alkat, mint az enyém, van amelyik dundi, van amelyik pedig csupa izom! Nem lehetnek egyformák :)
6007. Rudibaba (válaszként erre: 6002. - Dömperke)
2012. okt. 23. 19:17
Szia! Én 1 éves kora óta napi egyszer adok neki enni, természetesen séta után! Előtte nem ajánlatos enni adni, mert bélcsavarodást kaphatnak!
6006. Vigyorex6 (válaszként erre: 6001. - Thomas74)
2012. okt. 23. 15:08

Látni kellene, hogy valamit lehessen mondani.

De ha valóban izmos felépítésű, akkor nincs gond.

Az enyém sem standard; 15,5 kg.

6005. Vigyorex6 (válaszként erre: 6002. - Dömperke)
2012. okt. 23. 15:06

Teljesen mindegy mekkora a kutya, felnőttnek napi egyszer kell enni adni a táp fajtájának és a kutya súlyának figyelembevételével.

Séta után egyen mikor már lenyugodott. Ez kb fél óra alatt megtörténik.

6004. Thomas74 (válaszként erre: 6003. - Dömperke)
2012. okt. 23. 14:41
Köszönöm válaszod!!!
6003. dömperke (válaszként erre: 6001. - Thomas74)
2012. okt. 23. 12:11
Szerintem ne aggódj a kutyus súlya miatt, a standard írja ezt, de láttam már 20 körüli francia bulldogot is, ez nem jelenti azt, hogy nem fajtiszta! Az én kutyusom most 13,5 kg. De elég törpének látom :D, remélem erősödik majd még!
6002. dömperke
2012. okt. 23. 12:07
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék! Elértük az 1 éves életkort, és úgy veszem észre a kis rosszcsont nem is eszik annyit, legalábbis reggel egyáltalán nem, csak este, de akkor megeszi a napi adagot. Abban kérnék tanácsot, hogy séta előtt, vagy után etessek? Mennyi idővel előtte vagy utána? annyi mindent olvasok, hogy napi 2x ajánlott az etetés a kisebb fajtáknál. Szóval kíváncsi lennék Ti tapasztalt kutyatartók mit javasoltok! köszönöm :)
6001. Thomas74
2012. okt. 23. 11:40
Sziasztok!A kan kutyusom 5 hónapos és már 10kg.Nincsen elhizva,tiszta izom.Olvastam,hogy 8-13kg között mozog a súlya egy kifejlett egyednek.Nektek ilyen idösen hány kiló volt a kutyus?Gyanitom,hogy nem teljessen fajtatiszta.köszönöm a válaszokat!!!Szép napot mindenkinek :)
6000. Encsi05
2012. okt. 20. 13:43
persze nem direkt hagytam, amint megláttuk egyből elhoztuk onnan.. köszi a gyors választ, remélem tényleg nincs baj:)
5999. Vigyorex6 (válaszként erre: 5998. - Encsi05)
2012. okt. 20. 11:30

Szia!

Azért békával nem túl jó ha hagyod játszani, nehogy szemen pisilje. :/

Egyébként néha az enyémnek is habzik a szája, de sosem volt ezzel összefüggésben beteg.

Azért ha levert, nem eszik, nem iszik, az jelez, de ha nincs ilyen, akkor semmi probléma.

5998. Encsi05
2012. okt. 20. 11:07

sziasztok.

a kiskutyám pár hete játszott egy békával és habzott a szája utána, ennek utána olvastam és állítólag normális.. de tegnap előtt meg ma is habzott picit a szája pedig a közelben sem volt béka.. szerintetek mitől lehet? vigyem állatorvoshoz? köszönöm előre is!

2012. okt. 17. 22:15
Sziasztok!Bocsi,hogy csak most irok!De el kellett utaznom a baratommal 2 hetre, mert mutottek es tegnap jottunk haza! szoltunk az allatvedoknek es azt mondtak ,hogy mivel messze vagyunk toluk par hetbe beletelik meg el tudnak ide is jonni ,mert rengeteg helyre hivjak oket!nem nagyon orultem neki :( ma a pasi rautott es a sarokba rakta a parnajat es oda zavarta es mondta neki;hogy ott maradsz! ja es a rottweiler az fiu es azert vesznek ossze folyton, es azert zarjak ki a kicsit! a baratom beszelt veluk es mondtak ;hogy nem adjak el, mert a baratnoje kutyaja es szereti!nagyon szeretheti amikor egyszer se hallom hogy beszelne hozza vagy simogatna csak disznek van !az a nagy "rohadek" meg bent van egesz nap!! meg nem jutottunk semmire !de legszivesebben elhoznam mar most! a virsli az sertes!es szerintem a rossz taptol van baja ,mert ugyan azt kapja mint a nagy ,valami egyszeru tap es kesz!de ugy latom meg egyszer le kell menni hozzajuk ,mert a kutyànak meg mindig nincs haza!es eleg surun esik itt az eso ,es nem bir elbujni! jo lenne mar ha kijonnenek hozzajuk!nem tudom ;hogy mukodik az egesz!de idegesito nagyon!egyik se szimpatikus! megteszunk mindent! irok meg!
5996. Thomas74
2012. okt. 10. 19:33
Sziasztok!Tudnátok ajánlani 4 hónapos bulldogomnak valamilyen olcsobb tápot?Köszi!
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook