Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


745. Szasza08 (válaszként erre: 744. - Katibaba)
2009. febr. 24. 19:59
Köszönöm, akkor nem izgulok...:)
2009. febr. 24. 19:58

Addig nekem se volt gond amíg a lábamnál csucsukált, de ő ugyebár azt hiszi mindent szabad és néha még a párnámról is képes letúrni. :) Na meg mostanság kettőnk közt érzi magát a legjobban.


A szőre neki is nagyon hullik, de ez szerintem természetes.

2009. febr. 24. 19:58

Én is 5kor mászok ki az ágyból, de Szasza rögtön rohan utánam, mert tudja, hogy 15perc séta jön...:)

Tökig érő hóban, -5fok, kávé előtt, nem is látok, és futok vele cigivel a pofámban:D

Még a végén teljesen egészséges életmódra szoktat:D

742. hajini
2009. febr. 24. 19:54

köszi Szasza!

nálunk az első naptól az ágyunkba alszik.na és?Imádom. az ágy alján a kis törölközőjén.senkit sem zavar. de amint a férjem kimászik reggel 5kor az ágyból,már ott is van pít helyén úgy, hogy a feje a párnán, mint a nagyoknak.nagyon okos kis dögök:)

2009. febr. 24. 19:53

A tieiteknek is hullik a szőre mint az állat?

Vagy csak túlságosan féltem, közben ő már érzi a tavaszt?

740. Szasza08 (válaszként erre: 739. - Katibaba)
2009. febr. 24. 19:50

Nekem is fáj mindenem azóta, hogy itt van Őfelsége:)

Megvárja amíg elalszunk utána úgy jön fel az ágyra, hogy észre sem vesszük, ráfekszik a lábaimra úgy, hogy mozdítani sem bírom őket reggelig, és csak hajnalban ébredek fel arra, hogy irgalmatlan hangosan horkol, viszont olyan édes, hogy akkor már nincs szívem lezavarni... Amikor még ébren vagyunk és felugrik, le kell vonszolni az ágyról, mert folyékony lesz, nem tud lábra állni, nincs ereje:D

739. katibaba (válaszként erre: 734. - Szasza08)
2009. febr. 24. 19:46

Kis huncut!!! :) hát hihetetlen miket megcsinálnak csak hogy nekik legyen igazuk.

Lucky is velünk alszik bár én nem szeretném, de őt le se lehet zavarni onnan. Van neki is ágyikója de csak a játékait pakolja bele. Én meg minden reggel fájó csontokkal kelek, nem tudom hogy lehetne őt leszoktatni arról hogy feljöjjön az ágyra.

2009. febr. 24. 19:46

Hajni!

A drágaságod gyönyörű!

737. phys
2009. febr. 24. 19:46

ha eddig jól követtem az eseményeket, akkor most kellene lennie a hónapos találkozónak.

minden hónap első vasárnapja a hajógyári szigeten?

2009. febr. 24. 19:44
mikormikormikor???
735. phys
2009. febr. 24. 19:41
Ezen a hétvégén lesz bulldog találkozó?
2009. febr. 24. 19:41

Este nem engedtük fel az ágyba, mint ahogy eddig soha.(Bár ahogy elalszunk mindig feljön):D


Ezért fogta magát, ellátta a kosarában a plédeket egy kis pisivel, aztán meg úgy nézett, hogy "nem tudok itt aludni, valaki idepisilt..."

És már indult is az ágyba..

733. hajini
2009. febr. 24. 19:40
akkor már a mienkre is ráférne...
2009. febr. 24. 19:38
Szasza még nem kapott veszettség ellenit...
731. katibaba (válaszként erre: 730. - Hajini)
2009. febr. 24. 19:37
Nekünk augusztusba kell visszamenni , szóval mostantól fél év.
730. hajini
2009. febr. 24. 19:35
ja, azt az én kicsikém is megkapta akkor . azóta viszont nem kapott. most 10 hónapos. emlékeztetőt nem mondta mikor kell?
2009. febr. 24. 19:29
Lucky 4hónapos és még épp belefértünk azt mondta a doki hogy ilyen idős korára meg kell kapnia a kötelezőket. Nekünk így jött össze , bár biztos hogy lehet hamarabb is csak legyen meg a többi kötelező.
728. hajini
2009. febr. 24. 19:20
a veszettség oltás mennyi idős kortól ajánlják?
2009. febr. 24. 19:16
Mi is voltunk ma dokinál, mi csak a veszettség elleni oltás miatt. Örülök hogy letudtuk , ez volt az utolsó. Kaptunk féreghajtót, sikerült is megetetnem vele. /Joghurtba kevertem a drágámnak/ Remélem legközelebb csak fél év múlva megyünk megint amikorra hívott az orvos.
726. phys
2009. febr. 24. 19:15

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Sok érdekes dolgot lehet itt olvasni a francia bulldog tartásáról, s talán így nem kell egyből állatorvoshoz rohanni...

Az én kis kutyusom másfél éves, és mit mondjak? A párom szinte a 2. helyre szorult :-)

A jó idő közeledtével én a kezdő bulldog tartóknak arra hívnám fel a figyelmét, hogy nagyon nem szeretik kedvenceink a meleget! Mindig legyen nálatok víz, és egy póló vagy rongy, mert sokszor szükség van "nedves borogatásra"!


Ha jól figyeltem az eseményeket, akkor most hétvégén lesz találkozó?

725. Tibi81 (válaszként erre: 719. - Zsolti & yoda(F. bulldog))
2009. febr. 24. 19:08
Szia! nekünk is kap cseppet a kiskutya az elsö Cestal plusz volt a 2. advokate azt nem tudom hogy elüzi e az atkát de állitólag védelmet nyujt egy hónapig akkor talán el is üzi! Ja és azt a kutyus sújához képest adják!
724. hajini
2009. febr. 24. 18:55
itthon:) a kis tündér épp egy fogtisztítót gyilkol...a szőnyegen
2009. febr. 24. 18:10
Szia! Nekünk ma írták fel. Még nem használtam, de azt mondták, hogy 10ml kell 2-2,5 liter vízhez. 5 naponta fürdethetem vele. Nem tudom milyen lesz. A csepp nekünk 1-3 napig volt eredményes, nem vakarózott annyira erősen. viszont még után nézek, mert hallottam olyat, hogy elvileg azt nem kell lemosni róla, hanem hagyni kell megszáradni rajta. Ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól, s ő is elfelejtette mondani. HA van vmi megírom, viszont ha van olyan közületek, aki tisztában van hogy hogy kell használni, megköszönném a tanácsot.
722. Tibi81
2009. febr. 24. 15:55
Sziasztok! Bosco még 15 hetes de nincs semmi baja nincs különleges betegsége reméljük igy is marad!Mindent megeszik és nem megy tölle a hasa bár az igazi kajája Royal Canin meg Pedigree!
2009. febr. 24. 13:33

Sziasztok!

Konzervekhez visszaterve, en Becsbe dolgozom es itt a Fressnapf-ba nagy a valasztek a konzervekbol is, en mindig itt vasarolom.100% hus van benne, PREMIERE BEST MEAT a neve, nezzetek meg nalatok is, nem draga 1,69E, es 800g.Az en dragam imadja, megnezte allatorvos is az osszetetelt es mondta,h rendben van.Ezt keverem szaraz tappal.

Cimike!

En is veled orulok, h meglett a kutyusod es hidd el, el kell telnie kis idonek, h ujra bizzon a kis draga!


Sajnos, az en kutyulim is eleg gyakori vendeg az orvosnal.Mind a ket szemerol leoperaltak azt a 3.halyogot,ami nagyon gyakori a bulliknal, volt mandulagyulladasa, tudogyulladasa es a legutolso amibe azt hittuk belepusztul szegenykem az a hasnyalmirigy gyulladas volt.Most meg enyhe dysplaziat allapitottak meg nala.Nincs az a penz amit ne koltenek ra,h meggyogyuljon es ne legyen fajdalma.

Mindig voltak kutyaink, de oltason kivul nem hordtuk oket orvoshoz,mert makk egeszsegesek voltak.A bulldogok egy tultenyeszett faj,azert ilyen gyenge az ellenallokepesseguk.

De ettot meg nagyon imadom oket!!!!

720. zsolti & yoda(F. bulldog) (válaszként erre: 718. - Scotie)
2009. febr. 24. 12:15
Szia ahogy tudod azonnal fényképezd le őket és rakd ide fel hogy mi is meg tudjuk őket nézni :)))) Olyan cukik mikor még olyan picikék:)) Persze így nagyban is de akkor a leginkább :)
2009. febr. 24. 12:12

Szia cirmike88

Erröl a samponról ha tudsz írhatnál egy két dolgot mert mi is atkáktól szenvedünk járunk dokihoz de eddig eredménytelennek tűnik a nyakához bekent csepp. Előre is köszike.

718. scotie (válaszként erre: 716. - Abb9705ce4)
2009. febr. 24. 10:30

Sziasztok


Uj vagyok ezen a forumon, igy udvozlok mindenkit.


Figyeltem hogy mi tortenik a kutyud-dal, nagyon orulok hogy meg lett.

En is fogok venni, holnap lesznek 3 hetesek a kicsik. Meg 5 het. Nehez ki varni.

717. katibaba (válaszként erre: 713. - R75)
2009. febr. 24. 09:22
Igen énis szörnyülködve szoktam olvasni, hogy sok kutyusnak milyen bajai vannak. Tényleg nagyon szerencsésnek mondhatom magam hogy egy ilyen egészséges szép energikus kutyust sikerült találnunk. Mikor elmentünk kiválasztani, hát azt sose felejtem el. Nagyon sok apróság volt ott, és mind kiszaladt az ólból, vagy pajtából ahol akkor éltek. Ott rohangáltak körülöttünk, csak Lucky nem. Ő kis szégyenlős volt, inkább csak bentről figyelt azokkal a boci szemeivel. Ahogy rámnézett rögtön 'beleszerettem' és tudtam hogy ő az én kicsikém.
2009. febr. 24. 09:19

Sziasztok!


Meg volt az első éjszakánk :). Hozzá teszem nem sokat aludtam. El sem hittem hogy újra a horkolását hallottam. Öleltem, pusziltam. Nem tudom, szerintem nem a legjobb kezekben volt, mivel olyat csinált mint még eddig soha. Alvás közben nyüszítve ugatott, többször volt, hogy olyan szaporán vette a levegőt. Öleltem, szeretgettem, úgyhogy nyugodtan aludt... ki volt merülve mert egész éjszaka nem kelt fel, wc-ni sem kellett kivinni.


Ma reggel 8-ra már mentem is vele a kórházba. Kitisztították a fülét, megkaptuk az oltást, felírták a TAK-TIK-ot átvizsgálták.


Hozzá teszem először lettek hirtelen vagy 5-en (orvosok-asszisztensek), felfigyeltek a kutyura, de aztán elmondtam, bizonyítottam, hogy hazakerült. Jól esett, hogy tényleg ennyire figyeltek, hogy mennek e vele.


Hazafelé elmentünk a Fressnapf-ba, vettem a kedvenc marhaszíves konzervjét, meg fogtisztítót, s ilyen csontos rágcsát.


Egész úton meg volt szeppenve hogy hová kerül már megint, de hogy újra itthon vagyunk viháncolás van. :)


Boldog vagyok!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook