Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


955. R75 (válaszként erre: 950. - Diegobaba)
2009. márc. 3. 20:31

ezt én is elolvastam, de ebből sajna csak az derül ki, hogy max.15kiló lehet..:-))


Brook már 17kiló:-) és konkrétan tiszta izom...

2009. márc. 3. 20:27

Szia!

Most olvasom ti is kint voltatok a talin,kár hogy nem beszélgettünk:(Te csináltál fotókat?Lehet a mi fotóink között van a te kutyidról is:)és talán fordítva is?...

953. Diegobaba (válaszként erre: 941. - H.Ancsi)
2009. márc. 3. 20:25
Szia hidd el addig jó amig ilyen kis bohócok maradnak és az lesz felnőtt korában is ugyan nevelhető de a terrier vér miatt makacs sértődős amin persze mi megint jókat röhögünk.Látom nem áll a füle hát 7 hónapos kora után nem tudom hogy fog e de merről vettétek mit mondtak apukát anyukát tesót láttátok mert kicsit amerikai bulldog beütése van.Aztán a véres pisi miatt sürgőssen vidd el egy jó dokihoz hogy ne legyen komolyabb szövődmény de nem fajta jellegzetesség az tuti és ilyenkor télen ne hagyjátok leülni a hidegben mindig álljon sétáltatás közben sajna rövid szőrüek elég gyorsan meg tudnak fázni de nem annyira jellemző rájuk mert pl Diego ha fázik elvégzi a dolgát jelzi hogy menne rámnéz és nyüszög jelezve menni kéne!Tehát Doki és ha kell antibiotikum hogy ne maradjon vissza semmi.a fülecskéje meg ha nem áll az se baj mert őt akkor így kell szeretni de amugy szép és aranyos fénykép alapján!
2009. márc. 3. 20:17

amugy a házmérethez kb mondhatom ilyesmi méretetvegyél ennél nem kell nagyobb az ajtó méretet mondom vagy kutyabejáro:


50 szer 50 es legyen azon kényelmes lesz az élete.

2009. márc. 3. 20:12

Francia Bulldog

FCI Standard Nr. 101 / 1998. 04. 06./ D

950. Diegobaba (válaszként erre: 944. - Berta17)
2009. márc. 3. 20:12

Szia Berta nem tudom mekkora most a kutyidmindjárt nézek róla képet ha van fent de azt tudni kell,hogy 1-1,5 éves korukig nőnek és szélesednek és szinte alig van két teljessen pontossan ugyan olyan alagu bullesz van aki hoszabb lábú lesz van aki szélessebb ezért ajánlanám ha még kisebb akkor várj a kisházvásárlásra defelrakok ide egy standerd leírást és abból megtudod.



Fordítás: Michéle Schneider asszony

Származás: Franciaország

Az érvényes és eredeti standard dátuma: 1995. 04. 28.



FCI csoport beosztás: IX-es fajtacsoport Társasági-és kísérőkutyák

Szekció 11 Dog típusú kiskutyák

Munkavizsga nélkül


Rövid történeti áttekintés: Mint minden Dog, a francia bulldog is az Empirien és a Római Birodalom molosszusaitól származik. Rokona az Angliából származó Angol-Bulldognak, rokon a középkor alanerkutyáival és Franciaország kis és nagy dogjainak. A francia bulldog, úgy ahogy ma ismerjük, különböző keresztezések eredménye, melyeket az 1880-as években, Párizs munkásnegyedeiben szenvedélyes tenyésztők folytatták. Régebben Párizs központi piaccsarnokaiban hentesek és kocsisok teherhordója volt, de különleges testfelépítésével és jellemével, gyorsan meghódította a jobb társaság és a művészek világát. Így nagyon gyorsan elterjedt. Az első fajtaegyesület 1880-ban, Párizsban alakult. Az első törzskönyv 1885-ből származik és az első standard 1889-ben készült, abban az évben melyben a Société Centrale Canine a francia bulldogot önálló fajtaként elismerte. 1887-ben állították ki az első kutyát versenyen. A standardat 1931/32-ben és 1948-ban módosították, és 1986-ban H.F. Reant és R. Trquet átdolgozta (FCI megjelentetést 1987-ben). 1994-ben a Comité du Club du Bouledogue Francais R. Triquet úr segítségével újra átdolgozta.


Általános megjelenés: Egy tipikus kis formájú molosszer. Nagysága ellenére egy erőteljes, minden tekintetben rövid és zömök kutya, rövidszőrű, tompa orrú pofákkal és álló fülekkel, és természettől rövid farokkal. Élénk, eleven, nagyon izmos állat benyomását kell keltenie, tömör alkattal, és szolid csontozattal.


Viselkedés/Jellem (Wesen): Társaságot kedvelő, vidám, játékos, sportos, élénk. Különösen barátságos a gazdájával és a gyerekekkel.


Fej: A fejnek erőteljesnek, szélesnek és kvadratikusnak kell lennie. A fejbőrön szinte szimmetrikus ráncok és redők képződnek. A francia bulldogra jellemző a behúzott rövid arcorri rész, különösen az orr tájékán. A koponya szélességében bepótolja azt, amit a hosszában elvesztett.


Agykoponya:

Koponya: Széles, szinte lapos, erősen boltozatos homlokkal. Az előreugró szemöldökcsontok a szemek között húzódó erősen kifejezett barázda választja el egymástól. A barázda nem terjedhet át a homlokra a fejbúb nem különösen fejlett.

Stop: Nagyon kifejezett.


Arcorri rész:

Orrtükör: Széles, nagyon rövid, felfelé illesztett. Az orrlyukak tágak és szimmetrikusak, ferdén hátrafelé húzódó. Az orrlyukak hajlatának és az orrszivacsnak (felgyűrt orr) egy normális orrlégzést kell biztosítania.

Orrhát: Nagyon rövid és széles, szimmetrikus redőkkel, melyek az ajkaknál lefelé húzódnak

(hossza 1/6 az egész fejhossznak).

Ajkak: Vastag, kissé petyhüdt és fekete. A felső ajkak az alsó ajakkal középen találkozik és elfedi a fogakat. A fogak nem látszódnak. A felsőajak profilban lejt és lekerekített. A nyelv soha nem látható.

Állkapocs: Széles, kvadratikus, és erőteljes. Az állkapocs széles ívben húzódik előre, és az állcsont előtt végződik. Az előreharapás mértéke az állkapocságak, ívelt lefutása miatt csökken. Ez az ívelés arra szolgál, hogy az előreharapást mérsékelje.

Fogak: Az állkapocs metsző fogai nem helyezkedhetnek a felső metsző fogak mögé. Az alsó fogív elkerekített. Az alsó állkapocs ne legyen oldalt ferde, vagy torz. A metszőfog íveinek a távolságát nem lehet pontosan meghatározni, alapvetően fontos, hogy az ajkak úgy találkozzanak, hogy a fogakat takarják. Vagyis zárt szájnál a fogak nem látszódhatnak.

Pofák: A pofaizomzat jól fejlett, de nem kiugró.

Szemek: Mélyen illesztett szemek, kifejező tekintet, az orrtükörtől és a fülektől távol ülők. A színe fekete, nagy és kerek, enyhén kidülledő. A szemfehérje nem látható, a kutya előre tekint. A szemhéjjak mindig feketék.

Fülek: Közepesen nagy, a fültűzésnél széles, a fülhegy elkerekített. Magasan a fejtetőn tűzött, de nem túl közel egymáshoz. Egyenesen hordott, a fülkagylók előre nyitottak. A fülbőr vékony és puha tapintású.


Nyak: Rövid, enyhén ívelt, lebernyeg nélkül.


Törzs:

Felső vonal: A felső vonal az ágyéktájékig egyre emelkedő, hogy aztán hirtelen lejtsen a farok felé. Ennek a különös formának az oka a nagyon rövid ágyék.

Hát: Széles és jól izmolt.

Ágyék: Rövid és széles.

Far: Ferde.

Mellkas: Szélesen nyitott.

Alsó vonal: Felhúzott, de nem agárhas.


Farok: Rövid, mélyen tűzött, a combokhoz simuló, a tűzésnél vastag. Csomós vagy megtört farok, a vége felé elkeskenyedő. Mozgásban is mindig a vízszintes alatt hordott. Egy relatív hosszú, de nem a csánk alá érő megtört farok megengedett, de nem kívánatos.


Végtagok:


Mellső végtagok:

Lapocka: Rövid, vastag, jól fejlett izomzat.

Felkar: Rövid.

Könyökök: Feltétlenül a testhez simulók.

Alkar: Rövid, jól illesztett, egyenesen jól izmolt.

Elülső lábtő: Erőteljes és rövid.


Hátsó végtag: Erős és izmos, valamivel hosszabb mint a mellső végtag, ezáltal a far megemelkedik. Oldalról és hátulról nézve egyenesen és merőleges.

Comb: Izmos, feszes, nem túlzottan lekerekített.

Csánk: Mélyen illesztett, nem nagyon szögelt, de nem is meredek.

Hátsó lábtő: Erőteljes, és rövid. A bulldog nem születhet farkaskörömmel.


Mancsok: A mellső mancs kicsi és kerek, un. "macskamancs" talajt fogó, enyhén kifelé forduló. Az ujjak tömörek, a körmök rövidek, és vastagok. A talppárnák kemények, vastagok és feketék. A csíkos egyedeknél a körmök feketék. A "caille" (a fauve csíkos kutyák közepesen fehér foltozással) és "fauve" ( a fakó színű kutyák közepes vagy kiterjedt fehér foltozással) a sötét körmöket előnyben részesítik, de a világos körmök sem büntetendők. A hátsó mancsok igen tömörek.


Mozgás: Szabad mozgás, a végtagok párhuzamosan mozognak a talajon.


Szőrtakaró:

Szőr: Szép, dús, fényes és puha rövidszőrzet.


Szín: - egyenletesen Fauve, (arany-sárga) csíkos, vagy csíknélküli, vagy korlátozott

foltossággal,

- csíkos, vagy csíknélküli fauve, közepes vagy kiterjedt foltossággal.

A fauve összes árnyalata megengedett, a "vörös"- a "tejeskávé" színig. A teljesen fehér kutyákat a "csíkozott fauve kiterjedt fehér foltossággal" színhez soroljuk. Ha egy kutyának különösen sötét az orrtükre és sötétek a szemei, akkor különösen szép egyedeknél, egy kevés pigmenthiány a szemhéjjak körül megengedett.


Nagyság / Súly: Egy jól tartott bulldognak a súlya nem lehet kevesebb mint 8 kg, és nem lehet több mint 14 kg. A nagysága arányban van a súlyával.


Hibák: Minden eltérés a megengedettnél hibának tekintendő és a hiba nagyságának megfelelően kell értékelni.

Szűk vagy összegyűrt orr, krónikus horkolók, rosszul záródó ajkak, pimenthiányos ajkak, világos szemek, nyaklebernyeg, magasan hordott farok, túl hosszú vagy abnormálisan rövid farok, laza könyökök, meredek vagy előre illesztett csánk, rendezetlen mozgás, túl hosszú szőr,


Súlyos hibák: Orrtükör mely nem fekete, nyúlajkak, ollósharapás, tépőfog állandóan látszik, különböző színű szemek, nem álló fülek, csonkított fülek- farok vagy eltávolított farkaskörmök, faroknélküliség, a hátsó végtagokon farkasköröm vagy eltávolított farkasköröm helye, fekete cser jegyekkel egérszürke vagy barna szőr.

MJ.: A kanoknak két jól fejlett herével kell rendelkezniük, melyek a herezacskóban helyezkednek el.

949. hajini (válaszként erre: 946. - Szasza08)
2009. márc. 3. 20:08
nagyon cuki mr szasza. mint egy olasz maffiózó:)elküldeném acelottihoz:)
948. Diegobaba (válaszként erre: 946. - Szasza08)
2009. márc. 3. 20:08
Szia sziasztok ha aláncos kép az akkor nagyon komoly lett igazi kis bűnöző :)
947. R75 (válaszként erre: 946. - Szasza08)
2009. márc. 3. 20:01

hát ez tényleg komoly:-)))


én most megyek Brookot sétáltatni...

2009. márc. 3. 19:48

Sziasztok!


Végre itt megint...

Tettem fel egy nagyon komoly képet:)

Igazi maffiózó...Most éppen a farmeromat tanítja móresre:)

945. Tibi81
2009. márc. 3. 19:05
Sziasztok! Bosco ma kapott új ruhákat holnap nekilátunk és méretre szabjuk van póló, széldzseki meg egy figurás Tigris a Micimackóból nagyon édi benne:-))
944. berta17
2009. márc. 3. 18:48

Sziasztok!

Szertnék egy jó kis kutyaházat venni, de nem tudom mekkora legyen. Már kinéztem egy szupit, de félek a bejárata kicsi, és kinövi. Ha tudnátok abban segíteni, hogy várhatolag egy kan kutyus milyen méretekkel fog rendelkezni "nagykorában", akkor írjátok meg nekem.(Egyéb hasznos tanácsokat is örömmel fogadok e témában)

943. H.Ancsi (válaszként erre: 942. - Killah fr.bulldog)
2009. márc. 3. 15:32

Köszi, a Tied is nagyon szép.

Egy gondom van vele, már kétszer is felfázott, véreset pisilt, rohanni kellett vele orvoshoz. Félek mostmár nagyon vigyázni kell rá, ha hideg van. Már kötöttem neki gyönyörű sétáló ruhát, nagyon szexi benne. Ez a betegség jellemző a fajtára, vagy csak Mancika ilyen érzékeny?

942. killah fr.bulldog (válaszként erre: 941. - H.Ancsi)
2009. márc. 3. 15:02

Szia Ancsi!

Nagyon edi a kutyusod, hat igen lehet oket szeretni.A legszebb korban van a tied most,szerintem mindegyik ebben a korban olyan kis kajla, jatekos.

941. H.Ancsi
2009. márc. 3. 14:28

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, bár én még nem régen vagyok fr.bulldog gazdi, de már most

szerelmes vagyok ebbe a fajtába /is./

Mondjátok, minden francia kölyök ilyen iszonyú eleven, vagy csak én fogtam ki. Van rá esély ,hogy komolyadjon / 7 hónapos/, vagy marad ilyen bohóc? Imádom

940. Rikyke
2009. márc. 3. 08:17

Sziasztok! (rég jártam erre)

Egy jóízű kajálás után, a Ti kutyusaitok is nagy nyáladzanak? Nyálbuborék? összeállt nyál? Vagy valami baja van szegénykémnek? :) :(

2009. márc. 3. 01:38
Ja ez a készítmény neve: NEOSTOMOSAN ami a szőrtüsző atkára ( demodicosis) van. Persze jó még többféle dologra is. :)
2009. márc. 3. 01:30

:)Hogy is kezdjem, egyszerűen fantasztikus volt ez a találkozó,azt sem tudtam merre fordítsam a fejem annyi szép és csodálatos kutya volt kint, eleinte féltem hogy félni fog vagy bántja majd a többi kutya ezért is volt rajta póráz, de hamar le is vetem róla, na és akkor kezdet élni csak igazán :) hál istenek nagyon élvezte és nem volt semmi baj:) a következőn is ott leszünk :) az biztos. A másik új és nagy hír, lehet hogy a barátnőm is vesz egy kis F. bulldogot, persze kislányt. Nem rég születtek ha minden igaz most két hetesek, én még nem láttam a kicsiket de ahogy lehet, le fotózom őket és felrakom nektek hogy tudjatok gyönyörködni bennük. Szűken ennyi :) Az összes itt lévő gazdinak!!! nagyon aranyosak a kutyitok :)


UI : Ja akinek a kutyája szőrtüsző atkája van annak ajánlom azt a készítményt amit a múltkor ki írtam. Nagyon jó és ez tényleg segített szegénykémen. :)))))

937. 56aa700e62 (válaszként erre: 936. - Tibi81)
2009. márc. 2. 22:40
Nem sértettél meg:)egy kis kézügyességgel szerintem még aranyosabbak is mint a kutyaruha.És az sem utolsó szempont hogy olcsóbban is kijön:)Sok sikert a szabás-varráshoz!!!
936. Tibi81 (válaszként erre: 933. - 56aa700e62)
2009. márc. 2. 22:13
Köszi! Mi is erre gondoltunk csak nem tudtuk hogy ti is azt használjátok és nem akartalak meg sérteni:-) Sokkal olcsóbb mint ha igazi kutya ruhát hordana.
2009. márc. 2. 21:28
Na raktam fel párat,majd cserélgetem őket:)van még egy csomó...
934. 56aa700e62 (válaszként erre: 927. - Diegobaba)
2009. márc. 2. 21:17
Köszönöm a segítségedet,eddig én is eljutottam,azt hittem van valami más lehetőség is.Na akkor felnyomom oda ahova mondtad.
933. 56aa700e62 (válaszként erre: 926. - Tibi81)
2009. márc. 2. 21:14

Szia!

A kutyinkra a rucit én varrtam gyerekruhából,amit egy turiba vettem 200forintért:)De sajnos megint mennem kell beszerző körútra mert mindet kinőtte.

932. Janika & Vader (válaszként erre: 928. - Diegobaba)
2009. márc. 2. 21:00
Most is bárány és rizs konzerve van. Az igaz, hogy nagyon mohonfalja a tápot, de az miatt azzonal kihányná és nem csak órák múlva. Akkor holnaptól megy a virsli rizs diéta a konzervet meg felszoktam neki darabolni, mert nagyon nagyok, de akkor most nem teszem, hogy szenvedjen meg vele. Féregtelenítőt 10 napja kapott meg ma is egy 3/4-et. Köszi a segítséget
931. Tibi81
2009. márc. 2. 20:59
A mienk mindent megeszik és semmi baja! Kutyatápot eszik és van mikor azt amit mi de csak kicsit kap ( palacsinta,szalonna,kolbász) még a málnát is megette:-))
2009. márc. 2. 20:22

Sziasztok!

Az en kis pruntyom is nagyon hanyos, szamtalanszor voltam mar vele dokinal. Dietas tapot kap es azota jobb.Nagyon kenyes kis dogok ezek.Rettento erzekeny gyomruk van, az enyem pl. csak zsirszegeny tapot ehet.De ettol fuggetlenul imadnivalo kis kutyuk.

929. Diegobaba (válaszként erre: 925. - Tibi81)
2009. márc. 2. 19:59
Hidd el ha ugy neveled nem lesz lelépős és kb hat hónapos korától lesz nagyon fogékony a tanulásra de előtte is mehet a nevelés és hidd el imádom a Diegot rajongok érte de el kellett keményen seggelni mert a terrier vér miatt baromi makacsak tudnak lenni pedig azt mondtam sose fog kapni de imádjuk egymást de megtanulta hogy a gyere ide nem viccből van sajna így sikerült de ettől függetlenül a chip nagyon jó dolog rajta van a kutyi és a te neved az oltásai és a címetek is alapvető fontos dolgokkal egy egyedi sorszámmal. Kutyautlevél szerintem csak akkor kell ha sokat utaztok a kicsivel külföldre de ha nem felesleges és legyenek fent a nyakörvön vagy a hámon az oltásainak is a bilétái mindig ez is segíti a helyzeteket. Amugy figyelni figyelni nevelni de a chip minden normális és jó állatorvosnál uniossan leolvasható.
928. Diegobaba (válaszként erre: 925. - Tibi81)
2009. márc. 2. 19:53

Szia Tibi!

Nekünk is van hogy kihányja a Diego a kaját mert mohón eszik vagy mert kiugrálja szó szerint magából!Próbáld meg a rízs kis virsli vagy főtt csirkemell ríszel kimélő menüt.Ha ez után is hányik a kicsi akkor nézd meg hogy nem e alergiás a csirkére és vegyél neki bárány rizs konzervet vagy marhahusossat meg ilyeneket kell kipróbálni.Ha ezek után is akkor mindenféle képpen érdemes egy jó állatorvost felkeresni aki komolyan veszi a dolgot.Lehet gond csirkehósnál felhalmozódott fehérje mennyiséggel ami alergiás tünetet okozhat hányás hasmenés köröm rágás illetve szőrhullás formájában.Azonkívül ajánlanék szintén dokival egyeztetve egy féregtelenítő kurát illetve a kisebb mennyiség adását mindenféle képpen fogadd meg és adj neki danon aktiviát azt szeretik is és rendbe szokta hozni a pociját és ne csak tápot adj neki hanem konzervet is,Ha mind a kettőt adod neki akkor ne felejtsd el hogy mind a két kajának csak a felét add a napi adagjábaÉs próbáld meg lehet nagyon kicsi szemáü a táp amit adsz neki próbálj meg nagyobb szemüt venni neki amit meg kell rágnia és nem tudja mohón nyelni!Hirtelen ennyi.

927. Diegobaba (válaszként erre: 920. - 56aa700e62)
2009. márc. 2. 19:46

Szia Dózeroló!

Ahova felraktad a bemutatkozó képeidet oda rakd fel a képeket.Oda hogy raktad fel :) Bemész az adatlapokba képek képekfeltültése és ott kezd el felrakni vagy ha van oldalatok ahol meg lehet nézni tedd ide a linket és ott megnézzük :)

926. Tibi81 (válaszként erre: 920. - 56aa700e62)
2009. márc. 2. 19:06
Szia Dózeroló! Azt szeretném meg kérdezni hogy a kutyitokon kutya ruha van vagy ti csináltátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook