Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 7. 18:19
Már arra is gondoltunk, hogy azért hányik, mert elég taknyosnak néz ki. Krákog meg ilyenek csak ő úgye nem tudja kifújni az órát úgy igazából. Mit ajánlatok megfázásra, mert lehet, hogy amikor hűvősebb volt meghűlt és azóta se jött rendbe.
1224. H.Ancsi (válaszként erre: 1223. - Rigoattila78)
2009. ápr. 7. 17:28

Szia, tudom, hogy akinek nincs kutyája annak egy kutya megvétele is nagy lépés. Dícséretes, ahogy gondolkozol, biztos, hogy jó gazdi lesz belőled.

Én ugy oldottam meg, ezt a problémát, hogy mindig két kutyám volt, igy sosem unatkoztak és szerintem semmivel sincs több gond két kutyával mint egyel.

Én ezt javaslom, akkor biztos meglesz a mozgás is az én két szobacirkálóm futóversenyt szoktak rendezni a házban, nekem könnyű dolgom van, mert ha nagyon pörögnek kirakom őket a kertbe.

Szóval gondold át.

1223. rigoattila78 (válaszként erre: 1222. - Hajini)
2009. ápr. 7. 17:19
kösz ez jól esett:-))!!!
1222. hajini (válaszként erre: 1218. - Rigoattila78)
2009. ápr. 7. 17:04

szia!hozzánk 4 hónaposan került a kutyunk, az elején sokat rágcsált, de ezt most már szerencsére kinőtte. ő is egyedül van 7-12ig. kertes házban lakunk, csak még nincs kerítés. de őfelsége nagyon jól érzi magát bent is:)már megszokta h egyedül van és várja a déli harangszót.akkor jönnek érte, tudja. és boldog... mindig boldog bulldog.

ez ne tartson vissza, csak egy életed van, és azt éld úgy hogy minden álmod és vágyad teljesül.

2009. ápr. 7. 16:43
Sziasztok! Még mindig nem sikerült megoldani azt a problémát, hogy a kutyánk kihányja a kajáját, vagy ha nem is hányja ki akkor is vissza büfögi. Már mindenféle tápot kiprobáltunk, de mindegy neki. Pedigre Juniort kap a legtöbbet(konzerv). Próbáltuk a száraztápot, de azt mindig kihányja a konzervet meg nem mindig. Csak marhahúsosat adunk neki, de probáltuk már a nyúlasat is, de azzalis ugyanez a helyzet. Csirkét nem adunk neki, mert hátha allergiásrá. Nem eszik meg semmit séta közben, meg semmi ilyesmi. A doki azt mondta adjunk neki kevesebbet, most napi 400g kaját kap ami szerintem egyébként se sok. Szerintetek mi lehet a baja? MIt tudtok ajánlani?
1220. rigoattila78 (válaszként erre: 1219. - R75)
2009. ápr. 7. 15:42
Nem igazán a bútorokat sajnálnám,hanem a kutyust,hogy egyedül lenne hagyva.Nem lenne-e ez neki ugymond nagy megrázkottatás:-))??
1219. R75 (válaszként erre: 1218. - Rigoattila78)
2009. ápr. 7. 14:52

hát ha picinek veszitek a kutyát (feltételezem), akkor azért azzal számolni kell, hogy minimum 8-10 hónapos korig, vagy akár 1éves koráig rágcsálni fog... egyrészt a fogai miatt is, másrészt meg mivel 8-2ig unatkozni fog egy idő után(valószinű)...

persze, ha nem sajnálod a bútorokat, akkor mindegy, vagy van olyan helyiség, ahol nem tud semmiben kárt tenni esetleg....


bár nekem Brook a tapétát szedte le:-)))


én ajánlanám a tipust, csak már nagyon sok fr.bulldogot láttam hasonló okok miatt az utcára kitéve, elajándékozva, megverve,stb...

jól gondoljátok át mindenesetre.. ha kertben van egy kutya, az teljesen más...

2009. ápr. 6. 16:10
kedves francia bulldog gazdik!A tanácsaitokra lenne szükségem!Már karácsony óta beleszeretett a család a francia buuly-ba ,de sajnos bérházba lakunk.Nem is ez a legnagyobb baj ,hisz nem az a betondzsungel hely , hanem inkább ilyen kis lakopark,sok zölddel és parkkal.Inkább a fő probléma h a kutyus kb reggel fél 8-tól minimum 2-ig egyedül lenne.nemtudom hogy ez a kiskutyust mennyire viselné meg.Már annyit beszéltünk a családba erröl a fajtáról hogy a tesómnak is megtetszett és ő már vett is egyet.De ők kertes házban lanak és állandóan van otthon valakivele.Azóta többet vagyunk nálluk mint itthon ,és mégjobban fáj a szívünk. Az ő kutyusuk 5 hónapos ,és értelmesebb mint néhány ember ,szinte az elsö pillanattól szobatisza és mindent egyböl megért.Nagyon jó kislány nem csinál semmi rosszat.Ez eggyébként jellemző a fajtára?Vagy szerencséjük van:-))Szóval az lenne a kérésem hogy beszéljetek le vagy bátorítsatok.Előrre is köszönöm a válaszokat
1217. Tibi81 (válaszként erre: 1194. - Diegobaba)
2009. ápr. 5. 17:05
Szia! Keresd meg az olcsokutya.uw.hu/azon belül a fajta ismertetőt ott keresd meg a Francia Bulldogot mert ott olvastam!
2009. ápr. 5. 16:49

Sziasztok!

Volna egy olyan kerdesem, hogy a szomszedsagban van egy bullesz haverja a Killahnak,es atkas.Szerintetek azt elkaphatja a masik kutya?

2009. ápr. 5. 15:09

Na szép napot mindenkinek!

Hazaérkeztünk a találkozóról,nem indult túl jól sajna:amire odaértünk két kutyus már keményen nyomta a harcot nem volt valami felemelő látvány ahogy folyt a vér.Na de miután lecsillapodtak a kedélyek egyre jobb lett a hangulat és a szép időnek köszönhetően rengetegen voltak kint.Nem csak bulldik hanem volt ott basset hound skót terrier mi szem szájnak ingere:)Dózerunk nagyon kikészült azóta nem tér magához a drága!Röviden ennyi és ígéretemhez híven rakom fel a képeket már is!

1214. H.Ancsi (válaszként erre: 1213. - Diegobaba)
2009. ápr. 5. 11:51

Tanult kollegam dícsérete napfényesebbé tette napomat, viszont most először - remélem nem veszi sértésnek - egy pöppet vitatkoznék.

Valóban nagyon fontos a nevelés, sok mindent megtudunk változtatni vele, de minden kutya születik bizonyos ösztönökkel, ami adott.

Be lehet "csibészelni" egy rettreivert is, de nem fogja szívesen csinálni, nem erre tenyésztették ki.

Fontos, hogy mikor fajtát választunk, döntsük el mire kell nekünk elsősorban. Akkor könnyebben tudjuk neveléssel, a magunk céljaira formálni, vagy akár elszúrni is.

Egyebekben az egyetértésem teljes,kedves Prof. A kutyidat filmszerepre nevezném.

1213. Diegobaba
2009. ápr. 5. 11:29

na ez is tetszik képzeljétek el kisfiam pszihés viselkedéseit.

Péntek reggel amikor készültem tudta nem jön velem ezáltal jött a rámnéz és ovatossan sántít jelenet amiért OSCARRA is jelőltetem a drágámat ezután napközben fossott hányt otthon a csajénak egésszen addig amig haza nem értem egyszer csak abbahagyta és fél óra múlva meg is bocsátott utánna játék!Ma meg reggel óta felváltva napozik az erkélyen,de ha kocsiba kell ülni vagy olyanja van akkor nagyon elő adja az apa anya szenvedek darabot :)de ettől fügetlenül azért tapasztalom a meleggel kapcsolatos reakcióit.

1212. Diegobaba (válaszként erre: 1209. - H.Ancsi)
2009. ápr. 5. 11:18
Nagyon jó elolvastam a te hozzászólásod is tökre így is van és ha ezt Soma el tudjátok érni amit Ancsáék akkor meg van a tökéletes házörző.Nagyon jó kollegina :)
1211. Diegobaba
2009. ápr. 5. 11:16
Szia kollegina majdnem egyszerre nyomtuk az entert hehe :)
1210. Diegobaba (válaszként erre: 1208. - Soma21)
2009. ápr. 5. 11:15

Szia soma21!

Igazából minden nevelés kérdése.ne gondold azt,hogy a kis bulleszok nem komoly faszik vagy csajok.nagyon komolyan meg tudják védeni magukat és hidd el tud harapni ha az ösztöne beindítja.Diego még csak 8 hónapos lesz ő is kapott már nagyobb kutyától,de uram bocsá mondom még csak 8 hónapos lesz és nem agresszivitásra van nevelve és itt a lényeg.A kicsi nem fog megváltozni mindenki haver lesz mivel ők társasági kutyák illetve második kutyának és gyerek mellé ajálják!Ha megvákltozik akkor ott baj van valami történt.A boxer na ő is tud harapni sőt valamikor a 70 80 as években szerették használni őket a rendőrségnél is igazi kis vadórzót lehet belőlle nevelni de persze ti nem arra veszitek, ezért a ház őrzés is az ő életében inkább ösztönös lesz az ugatásával jelző értékű mint komoly.Pontossan ezért mint ahogy te is tudod a szomszéd kutyikat simogatni őt is fogják tudni mert agrszzió nélkül csodás jelző kutyus lesz ő is illetve taníttatni kell ha erre a célra lesz.ha nem akkor aranyos lesz ahogy a kicsi nagy nyomottképű együtt ugat majd a keritésnél!

1209. H.Ancsi (válaszként erre: 1208. - Soma21)
2009. ápr. 5. 11:13

Hát, én nem nagyon értem azt a részét a hsz.-nek, hogy a francia b. nem tud harapni. Miért ne harapdálhatnák egymást? Lehet a te kutyusod egyszerüen még nem akar harapni, talán kicsit megszeppent a kutyaoviban, nyomott orr ide-vagy oda hidd el jó nagyot tud harapni.Szerintem még nagyobbat harap, pont az arányaiban hatalmas szája miatt, mint a "gonosz" kutyák. Tapasztalat.


Természetesen egészséges féltékenység mindig van, ha egyiket simized a másik is ott csetlik botlik.

"De boxert azért nem lehet lakásban tartani,", miért is nem? Persze, mindenki maga dönti el, hogy kint vagy bent tart egy kutyát, de szerintem rövid szörű kutyát /vizsla, boxer/, inkább kertben nem lehet pl télen tartani. Lehet, persze,

csak nem szerencsés. A boxer alapvetően nagyon emberbarát, sztem. nem kifejezetten házőrző típus, sokkal inkább gyerek mellé szokták az okosok ajánlani, persze ez is egyénenként változik.

Az hogy mindenkinek örül, ez kölyök korban természetes, valószínüleg változni fog, ahogy felnő.

Az én nagykutyáim /talán láttad a képeken/ iskolapéldái voltak a tökéletes kutyának -mármint az én álláspontom szerint -. Akit én engedtem be, az feltétel nélkül haver volt, akár a hátára is ülhetett, ha nem voltunk otthon, mennydörgésszerű morgással hozták a tudtára - még a legjobb barátunknak is, akit imádtak - hogy ne nagyon próbáljon bejönni, mert most ők vigyáznak a portára. Szerintem ez a dolga egy kutyának, igaz két ekkora kutya mellett nem is gondolta soha senki, hogy bejöjjön hozzánk , ha nem vagyunk otthon.


Kollega, válasz értékelése?

1208. soma21 (válaszként erre: 1187. - H.Ancsi)
2009. ápr. 5. 10:36

Olyan kertes házban lakunk, ahol az utcában mindenhol van 1-2 házőrző kutyus, gondolom nem véletlenül... A francia bulldogot nem erre a célra vettük, egyértelműen benn van velünk a lakásban. Azért gondoltunk a boxerra, mert ő is turcsiorrú, így nem harapdálhatják/téphetik egymást. Sajnos a kutyaoviban minden "gonosz" kiskutya (retriever, labrador, németjuhász) a mi kis Castorunk bőrét tépte, ő meg nyomott orránál fogva nem tudott visszaharapni...szóval turcsiorrú kell!


A szomszédban van egy sharpei, a másik oldalon meg egy tacskó. Szoktam őket simogatni, de kiskutyám a féltékenység egyetlen csíráját se mutatja.Rá se hederít, hogy épp egy másik ebet simiz a gazdi...Nagyon remélem, hogy nem lenne féltékeny a másik kutyára, bár ki tudja. Ez is csak nevelés kérdése, vagy inkább a kutya természetétől függ?


Őszintén én sem tudom elképzelni, hogy hogyan leszünk képesek megoldani ezt az "egyik kutya benn, másik kinn" dolgot. De boxert azért nem lehet lakásban tartani, és az a fő cél, hogy őrizze a házat. Ismerőseimnél egy kis bischon hav. és boxer remekül megoldja ezt a ki-be mászkálást, és semmi gond nincs belőle.

És azért én is nyugodttabb lennék, ha egy határozottabb kutya lófrálna kint..Castort is meg kell fogni, ha pl jönnek a vízórát leolvasni, de azért, mert mindenkire ráugrál örömében!!!:))) Az idegenekkel is annyira barátságos, mintha régi cimborákkal találkozna. Ez meg fog változni valaha?

1207. H.Ancsi (válaszként erre: 1206. - Diegobaba)
2009. ápr. 4. 21:11

Felmásztam a létrára, és a tetején emeltem meg a kalapom. Kedves Prof. ez már PhD esély.

Köszönöm szépen. Sajna elkülöníteni nem tudom, valószínüleg marad az esemény utáni szuri, nem túl jó de ez van. Ivartalanítani később fogom, szeretnék majd egy almot, csak még nem most.


Jó bulizást a holnapi találkozón.

1206. Diegobaba
2009. ápr. 4. 17:09
Remélem kedves kollegina kielégitettem a válaszommal :)
1205. Diegobaba (válaszként erre: 1197. - H.Ancsi)
2009. ápr. 4. 17:09
Igazából ha otthon lesznek a kicsik és ti melóban vagy valahol akkor vagy külön szoba vagy ivartalanítás mert ez a spray is csak egy pár órát hat!
1204. Diegobaba
2009. ápr. 4. 17:07
Szivessen Bogyócska remélem megnlézted a bulldogpikniket mert ott minden hónapban van frissités szerintem talikkal kapcs de a Hónap első vasárnapja és a 10 óra az biztos Dózerkáék a múltkorin kint voltak vannak neki fent képek is és szerintem ezen is kint lesznek érdemes egyeztetni vele :)
1203. Diegobaba
2009. ápr. 4. 17:05

Forrás link a tüzeléssel kapcs:

[link]

1202. Diegobaba
2009. ápr. 4. 17:04
Nagyjából azt írja a Fődoki amit én mondtam :)
1201. Diegobaba
2009. ápr. 4. 17:03

AZ IVARTALANITÁSRÓL…



Azt javasoljuk, a kutyatulajdonosok döntsék el, tenyészteni akarnak-e a későbbiekben kölyök szukájukkal. Ha nincs tenyésztési cél, a leghasznosabb még az első tüzelés előtt ivartalanitani. Korábban azt tartottuk, hogy legalább egyszeri szülés szükséges ahhoz, hogy utána műteni lehessen a kutyust. Kiderült azonban, hogy egy sor, akár a szuka életét fenyegető betegség megelőzhető az 5-6 hónapos korban elvégzett beavatkozással. Nem lesznek emlődaganatai, méhgyulladása, nem lesz cukorbeteg, nem támad újra és újra a szőrtüsző atka, stb. A műtét kedvezőtlen következményei: hizásra való hajlam, valamint igen ritkán inkontinencia.


A tavasz kemény megpróbáltatások elé állítja a kutya- és macskatartókat. Már maga a tüzelés, illetve ivarzás is elég hangos és látványos: a tüzelő szukakutyák szomszédságában lakó bővérű kan kutyák képesek egész éjjel nyüszíteni és a házunk körül tanyázni, az ajtót kaparni és a vadonatúj kerítést szinte lerombolni, illetve a macskák egész éjjel tartó hangversenyt képesek csapni. A kutyák első tüzelési időszakában (a kisasszonyok általában 7-10 hónapos korban válnak nagylánnyá) a nemkívánatos vemhesség elkerülésére ajánlható a fokozott éberség a gazdák részéről, a séták időpontjainak és helyeinek gondos megválasztása (ne csúcsidőben és ne a legzsúfoltabb parkban), esetleg olyan szagközömbösítő spray használata, amely néhány órára közömbösíti az ivarzó szuka szagát. A későbbi tüzelések során (általában tavasszal és ősszel leggyakoribb a tüzelés) választhatunk különböző hormonkészítmények között. A tüzelést elhalasztó injekciót két tüzelés között kell a kutyánknak megkapnia, így a következő tüzelés kimarad. Vannak olyan tabletták, amelyek a fogamzást akadályozzák meg, ha tüzelés alatt adjuk be. Ha azonban éberség ide, fokozott körültekintés oda, a tettre kész kan kutyák hadából egy rafinált, amelyek falkába verődve kísérnek bennünket napi sétánkra (általában a legkevésbé kedvencünkhöz illő keverékkutya), pár pillanat alatt örömet szerzett tüzelő szukánknak, mielőbb el kell vinni kedvencünket állatorvoshoz. Létezik ugyanis olyan injekció kutyáknál, aminek kétszeri beadása (a balesettől számított 3. és 5. napon) fogamzásgátlást okoz (a megtermékenyített petesejtek nem lesznek képesek letapadni a méh falára). Egyes, nem is túl ritka esetekben sor kerülhet kutyák (főként nem megfelelően pedigrés és keverékkutyák, valamint döntő többségében szukakutyák) ivartalanítására.

2009. ápr. 4. 16:56
Köszi a segítséget!
1199. Diegobaba (válaszként erre: 1184. - H.Ancsi)
2009. ápr. 4. 16:53

Na megtaláltam igen erre nem válaszoltam!!!

Szóval igazából tüzelésnél én sajna semmiben nem hiszek csak az addigi külön zárásba mert ezek a kis mocskok nagyon okossak és főleg agyafurtak mint az emberek ha lepedőszaggatásról van szó!

A bugyi hamar lejön az ivartalanítás hátttt szerintem hosszú távon nem rosz de én sajnálom őket és csak akkor ha valami gondja van miatta!A lwegtutibb ilyenkor egy injekció illetve a gyógyszer a kicsiknek de attól egy kicsi hízás bekövetkezhet ha nem figyelünk oda az etetésnél!Illetve ha véletlen megtörténne úgy hogy nem veszitek észre azt hiszem de nem emlékszem pontossan hogy az esemény után szurit kaptak a csajok vagy gyógyszert!

De most kiokosodok valamit innen addig nem folytatom.

1198. Diegobaba
2009. ápr. 4. 16:47
Pill visza olvasok egy perc mert azért voltak nekem kiscsajsziaim igaz tacsikeverékek voltak pill a Prof agyal :)
1197. H.Ancsi
2009. ápr. 4. 16:27

Hééé, mindenki hol vannak a tüzeléssel kapcs. kérdésemre az ötletek.

Prof.úr te mindig tudsz valami jót, márcsak benned bízom!

1196. Diegobaba
2009. ápr. 4. 13:33

ez is egy érdekes oldal ha nem láttátok!!!!


Link: [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook