Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1315. hajini (válaszként erre: 1312. - Diegobaba)
2009. ápr. 21. 16:17

akkor lehet a kálciumtól van, azt szed pluszban.

mindenkinek köszönöm a segítséget, hasznos tanácsokat. most a placebó hatás van, bekentem neki körömlakkal, és nincs semmi baj, olyan fürge mint régen. tegnap fürdött a kisöcsi, már nem fél annyira mintt a múltkor, remélhetőleg kezdi elfelejteni a jeges-tavas sztoriját. egy kutyányi szőrrel lettünk kevesebbek:)

1314. katibaba
2009. ápr. 20. 21:49
rigoattila78 Nagyon tündéri a csöppség! Olyan cukik ilyenkor mikor picurkák! Még simogatni se lehet rendesen őket! És nemcsak a horkantásokhoz kell majd hozzászoknotok, hanem a szagokhoz is!! Tudnak ám olyan dolgokat produkálni ami tényleg iszonyú! :D
1313. rigoattila78 (válaszként erre: 1308. - Diegobaba)
2009. ápr. 20. 21:32
Köszönöm a jókívánságokat neked,és mindenki másnak!
1312. Diegobaba
2009. ápr. 20. 21:27

Hajini ezt írta neked Mr.Dimitrij a másik fórumon.


Mitől kophatott le? Sok betontól sem szokott... Kapjon egy vitaminbombát. (A-vitamin, vas+folsav, kis C-vitamin, még kevesebb Kalcium

1311. Diegobaba
2009. ápr. 20. 20:54
Igazából a legjobb dolog ha nincs fájdalma akkor vigyázni nem futtatni és bekötni ha kell ennyi.
1310. Diegobaba
2009. ápr. 20. 20:53

A körömápolás


A körömápolás szintén nagyon fontos része a kutya gondozásának. Minden mancson nézzük át a lábujjak közötti részt, majd nedves vattával távolítsuk el az esetleges piszkot, szennyeződést. Elõfordulhat, hogy kis kavicsdarab szorult oda, ami hosszú időt eltöltve a kutya lábujjai között felsértheti azt.

A lábak ápolásának nagyon kényes része a köröm lecsípése. Szerencsésebb smirglit vagy körömráspolyt használni és csak reszelni a körmöt, nehogy a körömben húzódó idegvégződést megsértsük. Ha bizonytalanok vagyunk, inkább állatorvossal vagy kutyakozmetikussal végeztessük ezt a műveletet.

1309. Diegobaba
2009. ápr. 20. 20:38

Hajini ez van egyszer de ezt olvasva arra gondoltam,hogy lehet a baj elkerölése érdekében amig a köröm kicsit visszanő érdemes lenne bekötni a kis lábát,nehogy gyulladás legyen a kicsi lábában.


A karmok hossz- és harántirányban ívelt, oldalt lapos körömképletek, horogszerûen meghajló hegyekben végzôdnek, folyamatosan kopnak. A karmokkal egységet képeznek a rendkívül fejlett ujjpárnák, amelyek a karmok talpi felületére is ráterjednek. A karmon falat, talpat és karomhengert lehet megkülönböztetni. A falnak két oldalsó felülete van, ezek tompa élben találkoznak egymással. A talp keskeny, hosszant tojásdad, szarúja száraz, morzsalékony. A karomhenger átmenet a bôr és a karom között. A karmok a kutyákban többféle funkciót töltenek be: az ásás, kaparás, alátámasztás, támadás és tapintás szervei.


A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó kutyáknál fordul elô. Kezdetben csak szépséghiba, az állat kemény talajon járva kopog, súlyos esetben csúszkál. Tovább növekedve a karmok madárkaromszerûen túlnônek, belenônek a talppárnába, ez már fájdalmat és fertôzés esetén talppárnagyulladást is okoz. Ugyancsak ez történik a kutyák talajjal nem érintkezô, ezért nem kopó farkaskörmével is, ha rendszeresen azt nem vágjuk. A túlnôtt karmokat speciális kutya körömvágó ollóval vágjuk le. Néha elôfordul, hogy a karom levágásakor az irharéteget megsértjük, ami erôs és kellemetlen vérzést okoz.


A vérzés csillapítható elektrokauterrel, Tonogén oldattal vagy Aluminium spray ráfújásával. Esetleg átkötést teszünk a lábra.


A karom leszakadása annak beakadása után következik be részlegesen vagy teljesen. Ez erôs vérzéssel jár és talppárna-gyulladás forrása lehet. Ilyen esetben a bódított vagy altatott kutya ujját mindkét oldalán befecskendezett Lidocain oldattal érzéstelenítjük, majd a karmot, illetve csonkját tôben levágjuk. A végtagot kötéssel fedjük, antibiotikummal kezeljük a kutyát. A gyógyulás néhány nap alatt bekövetkezik, a köröm késôbb kinô.


A karmok fölött viszonylag gyakran észlelhetô daganat, ami a karmokra is ránô. A lágyrész-daganatokat radikális kimetszéssel orvosoljuk, sajnos gyakran az ujjakat is amputálni kell mûtétileg.

1308. Diegobaba
2009. ápr. 20. 20:33

No előszőr is rigoattila78 nagyon édes a kicsi irigyellek is hogy most éled át azt amin mi már túl vagyunk és olyan jó volt de sok Bulldog évet nektek tündéri a kicsi.


Oszt másodszor Kollegina a kishölgy 17kg-ja nem semmi a fiuk szoktak ennyi súlyal lenni de kellenek a nagy csajok is :)


Ludasmatyi harmadszorra: A körömkopásról annyit,hogy annak oka van ha ennyire kopik ha aszfalton van a séta és ott futtatás akkor nagyon gyorsan leállni illetve a esetleg ha nem látni elváltozást a körömnél ami gombásodásra illetve egyéb gondra utal, akkor tényleg a fűre kell vinni.de utánna nézek olvasok de ez max ilyenkor szokott lenni aszfalt miatt vagy ha a szaruréteg megbetegedhetett de most belemélyedek :)

1307. Diegobaba
2009. ápr. 20. 20:18
Sziasztok szia kollegina!
1306. H.Ancsi (válaszként erre: 1304. - Hajini)
2009. ápr. 20. 11:26

Szerintem egy darabig próbáld kerülni a betont, ha van rá lehetőséged sétáljatok inkább fűves részen. Ha nem lesz jobb orvos, hátha van rá valami csodakence.. de előtte várjuk Prof. hasznos tanácsát a dologgal kapcsolatban! :D


Képzeljétek az én csöppem már 17 kg., és még lehet, hogy nőni fog./ahhoz képest, hogy azt mondta a tenyésztő, hogy max 8 kg. lesz.../

1305. H.Ancsi (válaszként erre: 1293. - Diegobaba)
2009. ápr. 20. 11:22
Hé Kollega! Igazolatlant fogsz kapni!!!
1304. hajini
2009. ápr. 20. 10:28

sziasztok

az enyémnek olyan problémája van, hogy nagyon lekopott a körme, szinte az érzékeny részig,ha vkinek van ez ügyben tapasztalata légyszi írja meg . köszi

1303. H.Ancsi (válaszként erre: 1295. - Rigoattila78)
2009. ápr. 20. 08:50
Gratulálok az új családtaghoz. Nagyon édes!Pontosan így nézett ki az Mancim is picinek./most meg akkora mint egy kis malac! /
1302. R75 (válaszként erre: 1299. - 56aa700e62)
2009. ápr. 19. 15:10
próbáltam finoman megfogalmazni, hogy ne bántsak meg senkit.. sajna már voltak ismerőseim is hasonló szitukban, mikor még kiskutyákról van szó, azt mondom hagyján, de ha neked kiskutyád van és egy nagy ugrana neki, simán beléd harap akár, ha felkapod a kutyát...
1301. rigoattila78 (válaszként erre: 1300. - Hajini)
2009. ápr. 19. 14:14
szia,kösz! még nem horkol,de 1-2szer már mintha hallotunk vna röfögést :-) jót nevettek a lányaim.
1300. hajini (válaszként erre: 1295. - Rigoattila78)
2009. ápr. 19. 13:26
szia! gratulálok az új családtaghoz! nagyon aranyos kis kuszi! kezdhetsz te is hozzászokni a cocogáshoz, horkoláshoz és az állandó játékhoz.remélem nektek is sok boldogságot hoz a kicsike
1299. 56aa700e62 (válaszként erre: 1296. - R75)
2009. ápr. 19. 12:47

Sziasztok!

Annyira igaz amit írtál erről a felkapós szituról,saját bőrünkön tapasztaltuk sajnos!Séta közben Dózer odaszaladt egy pórázon sétáló Westihez,aki nem volt épp barátságos hangulatba egymásnak estek és a párom reflexszerűen felkapta a kutyinkat,mire a Westi lazán combon harapta.Egyértelműen a mi hibánk volt:(

1298. H.Ancsi (válaszként erre: 1297. - R75)
2009. ápr. 19. 12:21

Szia, sajnos vannak olyan szituációk, amikor tehetetlen vagy egy rátok támadó kutya ellen. Nekem mióta kis kutyáim vannak, a séta rémálom számba megy. Itt vidéken sok kutya császkál szabadon és a máltaim egy macskabőrba bújt oroszlán a maga 3 kg-val. Őszintén megmondom, hogy nem is nagyon viszem őket sétálni, inkább az erdőbe megyünk. Szerencsére a nagy kertben ketten ki tudják rohangálni magukat.

Egy jó tanács és viszonylag humánus, lehet venni magas hangfrekvenciát kiadó kutyariasztót. Gyakorlatban is láttam, abszolút működik, nem okoz kárt a kutyában - igaz a tiédnek sem túl kellemes - és garantáltan távol tartja a nem kívánatos kutyákat. Nem túl drága kb. 4-5 ezer ft..

1297. R75 (válaszként erre: 1296. - R75)
2009. ápr. 19. 10:16
helyesbitek (mielőtt vki nekem ugrik), ha nem is belerúgni (még sosem rúgtam kutyába), de arrébb lökni a másik kutyát, vagy a sajátommal arrébb menni gyorsan.. de szerintem semmiképpen nem felkapni, mert akár neked is ronthat a másik kutya..
1296. R75 (válaszként erre: 1294. - Bogyócska)
2009. ápr. 19. 10:13

hát ez elég komoly történet:-((


de tapasztalat, hogy sosem szabad felkapni a kutyát... vagy bele kellett volna rúgni a boxerba, vagy nem tudom...

ha felkapja az ember a kutyát, a másik még jobban bevadul..

mi is nagyon sokat találkozunk pici testű kutyákkal, és irtóra féltik Brooktól a kutyákat, miért is???:)) nem egy vadállat tipus, csak megijednek attól, ahogy levegőt vesz...

no mindegy.. és persze egyből felkapják kézbe... persze, hogy amelyiket felkapják is irtó ideges lesz, Brook szintén, pedig ő alapból nem egy vadállat + azzal a bulldog kis pofájával igazán harapni sem tudna...


mindenesetre sajnálom a kiskutyát!!!!:-(( borzasztó lehet...

2009. ápr. 19. 09:39
Sziasztok!Megtörtént a nagy esemény,hazahoztuk a legkisebb családtagot Bonit.Ezért nem írtam mert szinte minden idöm vele töltöm.azt ne is mondjam h a 2 lányom mennyire örült :-))! El se hiszem ,4hónap gondolkodás,és vágyakozás után döntöttünk amibe ti is sokat segítettek,és ezt köszönöm!A kutyus 2 hónapos mult a füle még nem áll,de aztmonták h nemsokára fel fog állni.Az elsö éjszaka még nagyon hiányzott neki az anyukája,és a testvérei.De a második este már harcolt velünk h az ágyon köztünk akar aludni :-)) Mostmár nagyon hozzánk szokott sokat játtszik alszik ,és amin nagyon meglepödtem rengeteget ugat.Voltunk dokinál,aztmondta nagyon egészséges kutyus.Select Gold bárányos lazacos tápot ajánlottak neki,nagyon szereti.Ismeritek -e ezt a tápot mi a véleményetek róla?Probálok rola képet tenni.Majd írok még a fejleményekröl:-))
2009. ápr. 18. 21:28

Sziasztok!

Kutyaséta közben taliztam egy gazdival és elmesélte történetét. Egyik este sétáltatta a kutyáját (nem francia bulldog), de kicsi kutya. Találkozott egy boxert sétáltató lánnyal és szokás szerint el volt engedve a boxer. A két kutya ismerte egymást, először csak szaglászás volt, de 2 perc múlva már a boxer szájában volt a kiskutya feje. A kiskutya gazdája felrántotta kutyáját, de a boxer ahogy utána kapott megtörtént a baj és a kiskutyának "kifolyt" a szeme. Persze a lány tagad mindent, hogy nem is csinált semmit a kutyája, de egy kutyának csak nem "folyik" ki magától a szeme? Azóta a kiskutya gazdija 50 ezer ft-ot költött az orvosi beavatkozásokra. És persze a kiskutya sajnálatos módon fél szemére meg is vakult. A lány nem nagyon szeretne bármilyen költséget állni vagy akár beleadni a költségekbe. Már a pereskedés is szóba jött. Ezt nem elrettentés képpen írom, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Pl. nagykutyák tartása lakótelepen és azok sétáltatásának körülményei.

1293. Diegobaba (válaszként erre: 1292. - H.Ancsi)
2009. ápr. 17. 13:43
Na ez az bújtam a netet de a normál nunci duzzadáson kívül nem olvastam sehol olyat,hogy természetes lenne más duzzadás főleg olyan amit vissza kell nyomni,volt két szuka kutyusom de ilyen sose volt sőt tényleg semmi írás erről így én javasolnám egy normális hozzá értő állat orvos felkeresését.
1292. H.Ancsi (válaszként erre: 1288. - Diegobaba)
2009. ápr. 16. 10:32

Kedves Prof., jól esett, hogy hiányoltál, olvaslak ám Titeket, csak nem tudtam mit írni.

Remélem igy tüzelésközeli időszakban Manci lányom nem fogja megenni, mindig szexelni akaró Peti kutyát. Azt eddig minden kutyámnál megfigyeltem, hogy az első tüzelés alapvetően megváltoztatja a szukák addigi jellemét. Onnantól igazi nagylányok. Tüzelő kutyus Gazdik, ilyenkor kell rájuk a legjobban figyelni - itt most leginkább a nevelésre gondolok -, ha alapból domináns típus, akkor időben el kell kapni a grabancát.


Én nem értem azt a "ping-pong labda szerű" dolgot,

az egész "pérája" megduzzad, esetleg vörös lesz, de hogy ping-pong labda....??

1291. Diegobaba
2009. ápr. 15. 23:18
tudom hogy szabéjtalan hírdetni más honlapot de ez jó ügyet szolgál és minket érint ez a téma bulldogmentés.kérlek titeket ha nem tudjátok azt a bizonyos 1 százalékot adni akkor jusson eszetekbe a kis kedvencetek és az ő fajtatársaik akiknek roszabb a helyzete de tehetünk azért hogy jobb legyen!elnézést ha valakit zavar ez a beírás és a fórum vezetőitől is de ez tényleg jó ügy! Köszönöm nektek nekik.
1290. Diegobaba
2009. ápr. 15. 23:15
1289. Diegobaba (válaszként erre: 1279. - Soma21)
2009. ápr. 15. 22:41
Pont a Vizslával kapcsolatban van tapasztalat de csak napi szintű játszás terén tehát ha a vizsla is jó idegzetű akkor nagyon jó barátok lesznek és biztos együtt jól meglesznek :) nálunk pozitivak az élmények.
1288. Diegobaba
2009. ápr. 15. 22:39

Röviden ennyi a lényeg a kis nunusa megduzzadhat de azt nem kell visszanyomni és fpleg nem kell ilyen jellegű fájdalmat nem kell érezni a kicsinek.

H Ancsa el vagy tünve kollegina. :)

1287. Diegobaba (válaszként erre: 1280. - Balubuci)
2009. ápr. 15. 22:31
A tüzelés vége felé, függetlenül attól, hogy pároztattad-e kutyádat, a váladékozás megszűnik és a nemi szervek is visszanyerik eredeti formájukat.
1286. Diegobaba
2009. ápr. 15. 22:29
Maximum megduzzadhat a nunusa de semmiféle képpen azt nem kell viszanyomni ha nagyon kijön akkor tényleg javaslom a dokit főleg ha fájdalmai vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook