Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1585. Gasparur
2009. jún. 30. 13:39

[link]


:) Yodám

1584. julywhite
2009. jún. 30. 08:16
Nagyon aranyos kiskutya,én nem hiszem,hogy valami baja lenne.Nekem azt tanácsolta a doki,hogy kicsit taktikázzak,játszak az étellel,és egy idő után rájövök arra mi is a jó neki.Pl házikosztot nem eszik,csak husit igen.Kutyakolbászokat egyáltalán nem,mivel azoktól rögtön jön a hányás-hasmentés,száraztápból most a Happy Dog jön be neki nagyon.Próbáljatok ti is varriálni,hátha bejön.Amúgy ma reggel az én Stitchikém is kidobta a tacssot,túl sok volt tegnap a fűvezgetés.
1583. julywhite (válaszként erre: 1582. - Janika & Vader)
2009. jún. 30. 08:10
Az én kutyim pont ilyen volt!Én is futkostam vele az orvoshoz,mert mindíg megilyedtem,éjszakai hányások(néha még most is),hasmenés(a konzervtől mindíg),de végülis minnél nagyobb,annál jobban kinövi ezeket a dolgokat.Mi naponta játszunk bulldogokkal és még játék közben is előfordul,hogy felbukizzák az ételt-vizet,még olyan kutyusok is akik már jóval isősebbek,mint az én kutyim.Nekem azt mondta az oevos,hogy ne aggódjak!
2009. jún. 30. 04:56
Mostmárnagyon elvagyunk keseredve, hogy vmi komoly baja lehet :(((
1581. Janika & Vader (válaszként erre: 1578. - Julywhite)
2009. jún. 30. 04:55
Igen azt tudom,hogy hányogatnak, de nem napi szinte. Ma éjszaka is vayg 3 szor hányt. Ha lonzervet adunk neki akkor hasmenése van, ha tápotakkor azt meg masszába kihányja. Ha keverem akkor meg mindkettő. Főtt húst is kihányja...
2009. jún. 29. 21:37

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni!


Elindult a szon-on az állatszépségverseny! Neveztem a kis Zsebdömperkémet.


A szavazáshoz regisztrálni kell.


Felül található a nevezés/belépés fül, ott megadod a felhasználói neved s az e-mail-ed. Erre a címedre küldenek egy levelet, itt a jelszavad lesz, s elvileg egy link, amire ha rákattintasz, elvileg indulhat a szavazás. Mikor újra belépsz a szépségversenyre kiválasztod fent a kategóriát.


BRIAN néven szerepel a kis Zsebdömperem, a Vicc kategóriában az ellenállhatatlan mosolyára lehet szavazni , Gazdi s kedvence kategóriában pedig együtt alszunk . Mind a két helyen az első oldalt vagyunk. Légyszi nyomj 10 csillagot a kis bulldogocskámra!


Várjuk szavazataitokat!


Köszönjük! Puszi, s arcnyalás!


A link:


[link]

1579. abb9705ce4 (válaszként erre: 1577. - Janika & Vader)
2009. jún. 29. 21:34
Szia! ÉN azt tanácsolnám, egy könyvben olvastam, hogy a habzsoló kutyák ellen azt lehet tenni, hogy kicsit nagyobb méretű tányért raksz elé, s abba egy olyan darab követ, amit nem tud lenyelni...tehát nagyobbat, beletenni a tányérba. Így nem éri el egyben a falatokat, s képes lesz apróbb falatokat bevenni.
1578. julywhite (válaszként erre: 1577. - Janika & Vader)
2009. jún. 29. 21:06
Az én tapasztalatom az,hogy általában hányogatnak ezek a fajták,már sok kutyussal járunk össze,és köztük is előfordul.
2009. jún. 29. 20:29

Sziasztok! Szerintetek, hogyan szoktassuk le a kutyust a gyors zabálásről, mert szörnyű, amit művel fél perc alatt bármilyen mennyiségű kaját eltüntet és persze utána meg visszaöklendezi vagy kihányja.

Mi még mindig küszködünk a napi hányással, bár most már csak leginkább, amikor másik kutyát lát és felcukkolja magát. Ha neki állnak játszani, akkor meg tuti a hányás több órával a kaja után is. Már vagy 5 féle gyógyszert szedtünk rá, de eddig semmi sem segített. Van valami jó ötletetek? A doki szép lassan műtétet javasol, hogy a gyomor száját kitágítsa, mert azt mondja attól lehet.

De szeretnénk elkerülni, ha egy mód van rá. Ezért számítok rátok, hogy másnak is ilyen a kutyája, vagy a mi picikénk egyedi eset. Nem látni rajta, hogy beteg lenne vagy ilyesmi, mert nagyon életvidám, ugrál szaladgál egy percre sem áll le. Bármilyen jó ötletet szívesen fogadunk

1576. julywhite
2009. jún. 29. 14:01
Mi Soltszentimrén vettük.Persze előfordulhatnak problémák,de nálunk hála istennek minden rendben volt,azért nem árt elvinni megvizsgáltatni,hogy orvos is lássa,hogy egészséges,én is elvittem.
1575. Lali75 (válaszként erre: 1574. - Julywhite)
2009. jún. 29. 10:41
Nagyon köszönöm a gyors válaszod. Ti merre vettétek a kutyust? Egészségügyi problémák nem szoktak lenni? Gondolok itt (amiket idáig olvastunk): a redők befülledésére, a tömpszli orr miatt előforduló fulladásra. Mert hát sajnos ilyen jellegű dolgokat is lehet olvasni.
1574. julywhite (válaszként erre: 1573. - Lali75)
2009. jún. 29. 09:27

Nem lakom nagyon messze tőled,csak 43 km-re:).

Semmilyen kárt nem tett a lakásban,a bejárati ajtó körbe van stukkózva,azt egy picit megkaparta bal oldalon,de az nem vészes,amúgy semmi rosszat nem csinál-csinált,nagyon játékos,de e melett szeret aludni is.Kicsinek a cípőket akarta rágni,de én vettem neki plüss papucsot,és az lett a kedvenc nem pedig a cipő.

1573. Lali75 (válaszként erre: 1572. - Julywhite)
2009. jún. 29. 07:20

Jé most látom hogy te is Fejér megyei vagy:))))

Amugy a lakásban sok "kár" keletkezett amikor egyedül maradt?

1572. julywhite (válaszként erre: 1571. - Lali75)
2009. jún. 28. 21:47
Mikor kiléptem az ajtón pár percig,kitaró volt,de aztán eluta magát.Mikor eljöttem kicsit álltam az ajtó előtt és hallgattam mi lesz,de nem volt vészes,még a szomszédom sem hallotta,hogy sír,pedig panelban elég jól terjed a hang:).viszont minnél kissebb,annál könnyebb beszoktatni,Stitch 5 hónapos volt már mikor előszőr maradt egyedül.Nyugodtan vágjatok bele,szavakban nem lehet kifejezni,hogy milyen boldogság egy ilyen kutya.
1571. Lali75 (válaszként erre: 1564. - Julywhite)
2009. jún. 28. 16:54
Azt hogy érted hogy sírdogált?? kicsit sirdogált vagy kítartoan Órákon át?
1570. Lali75
2009. jún. 28. 16:51
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Szóval azt javasoljátok, tanácsoljátok, bátorítottok, hogy HAJRÁ!!!! Legyünk mi is Boldog Bulldogosok!!???
1569. H.Ancsi (válaszként erre: 1568. - Picúrka_89)
2009. jún. 28. 12:57
hát, igen, nyilván mindegyik más, én este mindig valami finomságot főzök nekik, talán ezért nem nyakalják be a szárazat:))))
2009. jún. 28. 12:34
Pont ezt akartam írni,hogy ez szerintem sem a legjobb ötlet. Ők nem igazán tudják mennyi a nekik megfelelő mennyiségű kaja.Valószínű elég hamar felfalná az egészet és az nem biztos hogy jót tesz neki. Akár vissza is köszönhet az a kaja,ha befalja az egészet.
1567. garfield6 (válaszként erre: 1566. - H.Ancsi)
2009. jún. 28. 12:08

Hát én ezt a száraz kaját előtte megfontolnám, mert a mi zeuszunk még mikor kicsi volt, mi is igy csináltunk, ha véletlen nem vagyunk otthon akkor is tudjon csipegetni.Na reggeli után elmentünk egy-két órácskára, és az egész száraz tápot amit elé raktunk benyakalta, sőt, megtalálta a táposzsákot,és abból is hányásig ette magát a kis falánk:)De látszik is a képeimen, h szereti a hasát még mindig.

De persze ez is lehet személyiség függő,a miénk kezdettől ilyen kis falánk,nem lehet előtte hagyni több kaját, mert betegre enné magát.

1566. H.Ancsi (válaszként erre: 1565. - Picúrka_89)
2009. jún. 27. 23:17
szerintem jó ötlet a fokozatosság, de etetni szerintem nem kell olyan sűrűn, reggel, este bőven elég, száraz meg lehet mindig előtte.
2009. jún. 27. 23:09

Hát az én Dieselem az bármikor kapható egy nagy futkározásra meg játékra,de ha arról van szó hogy egész nap aludni kell,akkor azt nagyon nagy örömmel teszi. Igazi lustálkodómester:)


Amúgy még Lali75 nek üzenem,hogy a második héten például fokozatosan, az 1-2 perctől kezdve kezdjétek el egyedül hagyni, majd pár órára és akkor nem lesz olyan nagy törés neki a 8 óra! Az etetését meg valahogy meg kell oldani. Hátha van olyan ember aki beugrik..

1564. julywhite (válaszként erre: 1560. - Lali75)
2009. jún. 27. 21:49
Az én kutyusom is egy energia bomba,most is 3 órát voltunk lent még 4 bulldoggal,de annyira elfáradt,hogy már alszik is.Viszont mi is panelban lakunk.Mikor előszőr volt egyedül sírdogált,de ez kb. három napig tartott,ő sem egy ugatós fajta,általában alszik mikor egyedül van.Szerintem nem kell aggódnod.
1563. H.Ancsi (válaszként erre: 1561. - 2a17240ae3)
2009. jún. 27. 20:43
az enyém gyakorlatilag sosem ugat, inkább nyafog, igaz ő nincs egyedül soha:)
1562. Lali75 (válaszként erre: 1561. - 2a17240ae3)
2009. jún. 27. 20:42
Elvileg mindketten 2 hét szabin lennénk ha jön a kutyus. De ha letelt a 2 hét és ujra dolgozunk akkor fél9-fél5ig egyedül lenne.
1561. 2a17240ae3 (válaszként erre: 1560. - Lali75)
2009. jún. 27. 20:07
Ezt bizony nagyon nehéz igy eldönteni,hogy sokat lenne egyedül a kicsi.Ahogy elöttem is irták,az lenne a legjobb,ha olyan idöpontban vinnéd haza,mikor tudnál kivenni szabit.Legalább 1hetet.Mert mikor elszakitják a tesoktol,uj helyre kerül,akkor elég sokat kell vele fogalalkozni.A 8óra szerintem elég hosszu idö neki egyedül,amig meg nem szokja az uj helyet.Az nem biztos hogy ugatos lesz,ez sztem 50-50%.Nálunk Kormi bent elég nyugodt,kint az udvaron viszont tele van energiával.De azt 10000%-ra mondthatom,hogyha vesztek francist,nem fogjátok megbánni.Csak tényleg tanitgatni kell öket,és sokat velük lenni.
1560. Lali75
2009. jún. 27. 19:34

Még mindig nehezen döntünk....ne haragudjatok:)

Sokan azt írjátok hogy a kutyus egy energia bomba.. aggodom hogy lenne el egyedül a panelban több mint 8 órát mig mi dolgozunk. Sőt rigoattila bulldogja nagyon ugat...ez csak egyedi eset vagy mind ilyen?

Még egyszer bocsi mindenkitől ha nehezen döntünk de nagyon alaposak akarunk lenni

2009. jún. 27. 17:56

Sziasztok!

Én is tettem fel pár képet Kormosomrol :)

Ö sem egy ugatos tipus,nagyon ritkán lehet hallani a hangját.

Kormi most lesz 10 hónapos,és 12kg :)Nem kövér,hanem szép izmos.Állandoan mozgásban van,kis energia bomba :)

1558. julywhite (válaszként erre: 1557. - Gasparur)
2009. jún. 27. 16:12

szia!

Nem hiszem,hogy probléma lenne Yoda súlyával.nem is veszed észre,hogy milyen hamar megerősödnek.Az én Stitch-em 8 hónapos és 14 Kg,a doki szerint szép,pont amilyennek lennie kell,pedig ő sem volt nagy kutyus.

1557. Gasparur
2009. jún. 27. 10:59

Sziasztok.


Yoda most 3 hónapos, kíváncsiságból érdekelne mi ilyenkor az átlag súly, ő 3 kiló. Ez normális-sok, vagy kevés?

1556. julywhite (válaszként erre: 1554. - Katibaba)
2009. jún. 27. 09:05
Köszönöm!A tiéd is nagyon aranyos!Imádni valóak ezek a Franciák mind!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook