Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1675. garfield6 (válaszként erre: 1674. - Abb9705ce4)
2009. júl. 29. 17:15

Szia!

Sajnálattal olvastam mi történ brainnel, nekem ez a rémálmom h valami hasonlóra érkezem haza...:(Remélem mihamarabb rendbe jön,igazán ügyesen türte az infúziót, tényleg egy kis hős:))

2009. júl. 29. 16:39

Sziasztok Kedves Bulldogtartók!


Ma egy váratlan, elég szomorú dolog történt velünk, amit jobbnak vélek megosztani veletek, hogy nehogy Ti is így járjatok.


Reggel én elindultam a tanfolyamomra, a mindennapos rutinként. Édesapám itthon volt, csak délután ment dolgozni, így Brian vele vol délelőtt, s hát kertes házban lakunk apu kivitte magához.


Szerintem nem kell bemutatnom nektek milyenek a kis bullik. Minden érdekli őket, s mindent meg kell vizsgálni.


A lényeg az, hogy én a megszokáshoz híven siettem haza a kicsikémhez, kb. 13órára itthon is voltam, apu 10.30-kor ment el, a kutyust bezárta vissza a házba (mivel van kert, de hát még szép hogy ő velünk van fent :) ).


Szóval hazaértem, üdvözlöm a kicsikém, de a kicsike sehol nincs... majd előlép tök letörten, a kis füle hátrakonyulva. Belépek a szobámba, tiszta véres folt, hányás a szobám. Nagyon megijedtem, emeltem néztem, de elég hamar rájöttem, hogy ez a szájából jön. Gyorsan hívtam anyut, hogy jöjjön az autóval, vigyük be a kórházba.


Bevittük... infúzió, s injekció hegyek (8db), röntgen (de semmi idegen testet nem találtak) meg vért vettek tőle.


Aput felhívtam, hogy ő nem e vett észre valami furcsát Brian-en. Elmondta, hogy látta hogy vmit hurcolt...meg is nézte (egy sárga virágú dudva, ami a bogáncshoz hasonlít)- szóval mi erre gyanakodtunk, mert elvileg mérgező. De mondta a doki, hogy nézzek már szét majd a portán, hogy nincs e bedobva vmi kaja...mert lehet, hogy megmérgezték. Ugye bár tudjátok, hogy nekem februárba ellopták, tehát éppenséggel az sem kizárt, hogy egy rosszakaróm van (de szétverem ha megtudom, hogy ki az, s hogy erről van e szó).


Szóval mivel eltelt kis idő mire én is hazaértem dolgozhatott a kis szervezetében a dolog, úgyhogy a rötgen kimutatta, hogy tüdőödémát kapott, vérrel s vízzel telítődött a kis tüdeje.


Szerencsére az orvosok nagyon tudják a dolgukat itt nálunk, úgyhogy most értem haza a kicsikémmel, s azóta egyhuzamban alszik. Holnap vissza kell vinnem egy vizsgálatra, vagy ha netán valami baj van... 0-24óráig nyitva vannak, szóval akkor menet, de remélem csak holnap kell vinni.


Nagyon féltem hogy elveszítem, mert elvileg ha ez a gyom okozta, s ha többet eszik belőle...szóval a növény általi mérgezésre nincs ellenszer.


Most felébredt, voltunk kint az előbb pisilni, mert szegénykém vízhajtót is kapott, úgyhogy elég sűrűn megyünk most... s az előbb kefirt is nyalogatott, szóval remélem nem lesz gond.


Gondoltam megosztom veletek, hogy nagyon kell figyelni rájuk, mert nem elég hogy makacsak, de nagyon kíváncsiak is :).


Minden jót nektek!

1673. katibaba (válaszként erre: 1672. - 3530c3fcb5)
2009. júl. 28. 14:20
És ez hogy nézett ki a kutyuson? Mik voltak a tünetek?
1672. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 1666. - Picúrka_89)
2009. júl. 28. 13:46
Wilcsimnek is volt. Nekünk azt mondta a doki hogy szőrtüsző atka. Sajnos bárhol elkaphatja, séta közben, mi kaptunk egy lötyit amit vízzel kellett hígítani, és be kellett dörzsölni vele a szőrét. Hála égnek, azóta nem kapta el.
1671. julywhite
2009. júl. 28. 11:15

Sziasztok!

Tanácsot vagy megnyugtató segítséget szeretnék kérni!A kutyusom kb. két hónapja összeszedte ezt a Papillóma nevű szemölcsös betegséget,ami a szájban van.Elvittem orvoshoz,megcsináltattam a vakcinát,de sajnos nem hatott,holnapig az orvos sem tud mit mondani,mert nem tudja,hogy leoltsa e mégegyszer.Volt már esetleg valakinek ilyen problémája???Nagyon aggódom,mert eddig itt ő az egyetlen,akinek nem használt a szer.

1670. tofika03
2009. júl. 27. 22:39

sziasztok:)


ha vki szeretné pároztatni a kutyusát van egy szép állású kan kutyánk:)

1669. katibaba
2009. júl. 27. 18:46
Sajna nállunk is ez a helyzet, bár nekünk az oldalunkon jöttek ki piros foltok, amik eleinte dudorok voltak, csak visszahúzódtak. Énis arra gondoltam hogy várunk egy kicsit hátha csak a meleg miatt van. Remélem el fog múlni. Ha nem akkor persze irány a doki.
1668. jucineni1
2009. júl. 27. 13:30
Szretettel várunk minden bulldogot 2009.08.02.-án este fél 7kor egy fergeteges francia bulldog találkozóra. A helyszín a kaposvári cseri parkerdő. Egyéb információ: 20/219 56 47 vagy ddorian@freemail.hu
1667. julywhite (válaszként erre: 1665. - Killah fr.bulldog)
2009. júl. 27. 11:26

Szia!

Az egyik ismerősöm kutyusának a hasán lettek ilyen piros foltok,ő elvitte dokihoz,és azt mondták neki,hogy a fűben szedett össze valamilyen allergiát.Én Dunaújvárosi vagyok,itt a környéken sok kutyi allergiás.

2009. júl. 27. 09:45

Szia!


Nekünk is vannak a hasán és a lágy részem ilyen kis piros,apró..nem is tudom sebfélék. Én is arra gondoltam hogy a meleg miatt.Én várok, hátha elmúlik.

2009. júl. 26. 18:43

Sziasztok!

Tanacsotokat szeretnek kerni!Killahmon kijottek olyan piros foltok, nagyon csunya, de csak a hasan es a hona alatt. Lehet,h a melegtol van?

Ha volt mar hasonlo tapasztalatotok, legyszi irjatok meg mi lehet, de szeritem ha nemmulik el holnapra,doki lesz a vege!

1664. tofika03
2009. júl. 24. 16:30

sziasztok.

fekete fehér kan franciánknak kislányt keressünk

pároztatásra,örömszerzésre.

hmonika1984@t-online.hu

pest és környéke elöny.

1663. 39f5844c76 (válaszként erre: 1662. - Julywhite)
2009. júl. 22. 22:57
Akkor jó..engem is piszkált,de végül is csak nől, még csak 4 hónapos Sergike:D
1662. julywhite (válaszként erre: 1661. - 39f5844c76)
2009. júl. 22. 21:40
z én kicsimnek is picike nagyon!Mikor baba volt aggódtam is,hogy túl pici.
2009. júl. 22. 19:23
Ha már itt tartunk,én is kérdeznék ezzel kapcsolatban valamit:D az én életemnek elég kicsi farka van..alig látszik...ez normális?Más kutyákkal akikkel találkoztam sokkal nagyobb,de a miénk nem:D
1660. julywhite (válaszként erre: 1658. - Panna11)
2009. júl. 22. 13:13
Ők nem tudják a farkukat csóválni!A popójukat riszálják csak.
1659. h.timkeee (válaszként erre: 1658. - Panna11)
2009. júl. 22. 11:38
szia ... igaz én kezdő vagyok bulldog téren .. :D de ők inkább a popójukat riszálják :D legalábbis az enyém .. meg így csavargatja magát mikor örül .. :D
1658. panna11
2009. júl. 22. 10:29

sziasztok

van egy 9hetes francia bulldogom, de még nem láttam egyszer sem h csóválta volna a farkát,pedig szinte éjjel nappal velem van..ez normális dolog?vagy lehet nem tudja, vagy kicsi hozzá? szerintetek?

1657. h.timkeee
2009. júl. 22. 10:14

Sziasztok ... lenne egy fura .. illetve lehet h másnak annyira nem is fura, kérdésem .. :D

van egy 4 éves bulldogom .. pár hónapja került hozzám .. mert a gazdája kiment külföldre .. hála az égnek nagyon jól érzi magát nálunk .. sőt :) és ami fura nekem .. hogy lehet az h képes végigülni egy filmet, mesét .. és nézni a tv-t? először azt hittem h csak a hangokra reagál .. és h látja max a színek mozgását .. de nem .. mert mikor futott egy kutya .. hang nem volt .. abba az irányba elkezdte kergetni .. persze a végkifejletet nem mertem megvárni .. mert féltettem a tvt .. :D és ugatott is mellé ... amennyiben azt ugatásnak lehet nevezni .. olyan kis édes .. :D valaki mondjon már pár dolgot ezzel kapcsolatban ... mert a neten semmit nem találtam róla .. viszont már a családomat is érdekelné h tulajdonképpen mi is ez ... mert elég vicces :D

tapasztalatokat kérek :D:D:D:D:D

viszont ami már ennyire nem vidám .. de kérdés ... és tanácsokat szívesen fogadnék .. visszatérő méhgyulladása van a kincsemnek ... :( és sajnos megint kijött .. most adom neki a gyógyszert .. így tünetmentes ... de ivartalanítás lesz sztem belőle .. mert nem akarom h szenvedjen miatt ...

esetleg valaki akinek volt hasonló probléma a kutyájával ... bulldogos kezdőként tanácsokat elfogadnék .. előre is köszönöm .. :D

Timi

2009. júl. 20. 23:49
Sziasztok:D Végre találtam 1 normális fórumot:D nekem egy 4 hónapos bébim van,kisfiú és Sergionak hívják(L)imádom..sajnos nem ismertem a tenyésztőt(lehet csak annak mondta magát)és elég beteges volt a kutyus kezdetekben...:S lekopogom de mostanában minden rendben,szépen növekedünk:D
1655. hajini (válaszként erre: 1654. - Rodesz)
2009. júl. 19. 10:54
Szia! a miénk purina pro plant eszik, először a puppy bárányosat, most az 1-2 éves korit.a tenyésztő adni fog a kiskutyuval tápot, amiet ott kapott, azt próbáld meg eleinte keverni azzal, amit te fogsz adni neki. persze az elején vizezd fel a kicsikének. mi adtunk neki még kálciumot + algás multivitit. Ő most 15hónapos, tiszta izmos fényes szőrű kis szuszmancs.a miénk nem eszik konzervet. (tenyésztő javasolta, h ne)imádja a répát, dinnyét, gyümiket. sztem ez is megteszi desszertnek.a melegre nagyon vigyázzatok, mert megviseli a kicsikéket.csodás kis állatok, imádni kell őket, és ők viszonozzák is:) jó bullyzást.
1654. Rodesz
2009. júl. 18. 21:36
Sziasztok:) két hét múlva kapom a kis kan francia bulldogomat és érdeklődni szeretnék h ti milyen tápot adtok neki? Mert van egy 14 hónapos bullmasztiffom ő happy dog gr 23at eszik de a kis bulldognak fogalmam sincs mi kell. Köszi előre is a segítséget.
1653. Nicole27
2009. júl. 16. 15:24
Úgylátszik tényleg ezt a legnehezebb megtanulnia,mert amúgy meglepett milyen gyorsan tanul. 5-10 perc alatt megtanult idáig mindent amit akartunk,ül,pacsit ad,fekszik,elereszti a játékát(ez nem volt könnyü :)és nem nyúl a kajcsijához,amig nem mondjuk neki,h. Tied. Nagyon édi :)
1652. katibaba
2009. júl. 16. 13:32
Ez a pisilés dolog nekünk is nagyon hosszadalmas folyamat volt! Azt hittem soha nem fogja megtanulni. De tényleg csak türelem és kitartás kérdése az egész. Sokszor levittük ha kellett neki, ha nem. Mikor itthon rajta kaptam akkor rászóltam: Nem szabad! Felkaptam közben , mire ő abba is hagyta. Akkor gyorsan póráz , és futás lefelé. Lent befejezte és agyon dícsértem milyen ügyes kis kutyus. Nehéz volt de megérte! Már ő is kibírja órákig, és jelez ha mennie kell. :D
1651. H.Ancsi (válaszként erre: 1650. - Phys)
2009. júl. 16. 11:44
szerintem simán elég leszidni, akkor amikor pisil, nem utána, Nozizás! semmi értelme, nem érti:)) pisilés közben kell leszidni, viszont kint nagyon dicsérni. Ennyi a titka, csak van amelyik könnyen megérti, van amelyik nem,jelenleg az enyém a nembe tartozik:).
1650. phys (válaszként erre: 1649. - Nicole27)
2009. júl. 16. 11:31
Persze, hogy normális. Még pici, úgyhogy türelem! Viszont ha beáll a szobatisztaság, akkor tényleg le a kalappal előttük! Nekünk volt, hogy 9 órán keresztül kibírta, hogy nem pisilt (nem elítélni, sajna a munkánk hozta így, és ez nem sokszor fordult elő! Utána azért a kintlét hosszasan elnyúlt! :)) Működik az is, hogy ha bepisil, akkor a nóziát oda kell dugni a pisihez, és le kell szidni. Ennek viszont csak akkor van értelme, ha egyből elkapjátok. Ha később csináljátok akkor nem biztos, hogy tudni fogja, hogy mit csinált rosszul! Próbáljátok meg nem sajnálni közben, bár tudom, hogy ez nehéz...
1649. Nicole27 (válaszként erre: 1639. - Phys)
2009. júl. 16. 10:58
Nem az a baj,mert mi szinte mindig itthon vagyunk,de egész nap lennt lehetnénk vele,mert nagyon gyakran pisil,akár negyed óránként is. Normális ez egyeltalán? A kakival vár,meg jelzi is.
1648. H.Ancsi
2009. júl. 16. 10:49
ok, akkor majd máskor:) de nem elfelejteni:)
1647. phys (válaszként erre: 1646. - H.Ancsi)
2009. júl. 16. 10:18
Az sajna nekünk nem jó, mert sógornőm születésnapját fogjuk ünnepelni! Meg azért erősen függ az időtől is, mert nem klímás autónk van, és hát ugye a meleget nem nagyon bírják kedvenceink...
1646. H.Ancsi
2009. júl. 16. 10:09

szerintem nagyon szép hely, de mindenképpen a Tarcsa felé kell menni, ha szépet akarsz látni. Én is először arra mentem, és el is döntöttem,hogy valahol erre fogok lakni:)


Szombat délután???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook