Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2012. nov. 22. 14:50
Mya01! Mond meg a párodnak, ha bulldogot vesztek nagyon fogja imádni. Én nem tudom elmondani mennyire okos, vagy lehet már megszokta amit mondok és tudja mit kell tenni. Most Lizikének hullik a szőre, ő a házi kaját nem bírja csak a Royal Canin tápot , Sajnos mostanába adtam neki puffasztott kukoricát mert fogyózunk egy kicsit és attól is nagyon hullik a szőre. De ha oda figyelsz rá semmi probléma a szőrével. Hányás hála Istennek nekem ilyen gondom nincs Lizikével, egyedül a csontot nem tudja megemészteni mert habzsol és azt egy az egybe kihányja, így hát azt nem adok neki , gyümölcsöt azt kap. De tudod minden bulldog más, itt én is olvastam olyanokat hogy a hajam az égnek állt, hogy a saját kakiját megeszi, hát ilyen eddig nem történt velünk, pedig látod milyen kicsin került ide most 29-én egy éves lesz a drágám. Ha nagyon szeretnél ne enged lebeszélni magad. Látod az enyém fekete és tigriscsíkor állitólag a sörét színüek kevésbé betegek én itt olvastam. Imádom én is és a férjem is most mind a ketten alszanak egymás mellett. Ebéd után Lizike a szoba ajtó előtt ül és várja apát hogy jön aludni és bujik mellé. Figyelj drága ezeket meg kell élni a kutyákkal, én sem hidtem hogy van ilyen, napokat tudnék neked mesélni. Ne gondolkodj rajta, sok sikert.
2012. nov. 22. 13:55

Kutyatáp infó:

Nekem lassan elfogy. Vettem a tenyésztőtől tápot, akkor amikor a kutyámat is elhoztam tőle úgy július közepén. Én eddig nem tudtam, hogy 20 kg-os kiszerelésben csak tenyésztőnek adnak. Ugye minél nagyobb kiszerelés, annál olcsóbban lehet hozzájutni, ha a kilónkénti árát nézzük. Hát elkezdtem a netet bújni. Minden drága, slussz!


Kb. kétórányi keresgélés után megtudtam, hogy Lengyelországban csak 8%-nyi az ÁFA. Nálunk 27. Így innen rendelve több mint kétezer forinttal ezt találtam a legolcsóbbnak 15 kg-os kiszerelésnél:

[link]


Remélem jó a link!

2012. nov. 22. 13:42

Sebaj, így is imádnivaló :-)) , mint minden francia buli!

Egyébként a feleségem is kávéval meg kekszel kezdi napot. Mondjuk a kutyánk még nem kávézik, de kekszel. Reggel a feleségemmel, aztán meg bármikor, ha úgy van kedve, de ekkor nem örülünk, inkább kiszellőztetjül a lakást..

6142. Vigyorex6 (válaszként erre: 6141. - 0636571bd4)
2012. nov. 22. 11:05

Semmi. :( Minden postafordultával visszaköszön, ha kicsit is lédús, szaftos, szószos.

A száraz marad bent és minden reggel néhány kocka kenyér. Nekünk ez vált be, mert valószínű, hogy felszívja a gyomorsavat és így leredukálja a hányást.

6141. 0636571bd4 (válaszként erre: 6139. - Vigyorex6)
2012. nov. 22. 10:37

Szia!

Szegénykém! És a gyümölcsökkel hogy áll? Pár szem szőlő, gerezd narancs, egy centi vastag banán? Esteleg egy tojásrántotta, leves? Semmi?


Myának még amit nem ehet: borsó, bab, mogyoró és állítólag krumplit sem, bár ez utóbbit már többször kapott.

6140. 0636571bd4 (válaszként erre: 6137. - Mya01)
2012. nov. 22. 10:27

SziaMya!

A csirkehústól általában allergiásak lesznek és nehezen emésztik meg a zsírt is. Vannak olyan tápok is, amiben több a zsírtartalom és már azt sem bírják. Gomba, füstölt hús, fűszeres, csípős és sós házikoszt, valamint nyers sertéshús tilos.

Szerintem minden gazdi igenlően fog bológatni arra, hogy szeretik-e a házikaját. Hajaj! Sőt az én blökimet le sem lehet vakarni. Ott ül és tisztelettudóan várja, hogy adjak neki egy-egy falatot. Nyűszög, ha nem kap. Tudom ez rossz szokás, de nem lehet neki nemet mondani. Lehetetlen!

De én ezt úgy oldom meg: 8 hónapos lesz, így még napi 2x eszik. Kellene neki adnom összesen 230 gr. körüli kaját. Én nem adok neki annyit, hanem egy tejfölös pohárba belefér 90 gr-nyi, azt kimérem és azt kapja reggel, ugyannyit este. A többi a kunyizása. Ezért is neveztem el Kunyer bának...

6139. Vigyorex6 (válaszként erre: 6136. - Mya01)
2012. nov. 22. 07:56

Az enyémnél és az ismerős bulloknál úgy vettem észre, hogy nem mérvadó milyen évszakban vagyunk szőrhullatás szempontjából, főként, mert annyira benti kutyák, hogy nem is kell alkalmazkodniuk az időjáráshoz.



(Egyébként a 6137-esre amit Tibinek címeztél, szerintem inkább bele lehet nyúlni a kutyaválasztásba, ahogy én tettem, mert az enyém nem kaphat házit, sem konzervet, csak száraz tápot, mert minden más a gondolat erejével kijön belőle.)

6138. Vigyorex6 (válaszként erre: 6134. - Psycho)
2012. nov. 22. 07:50

Ahány orvos, vagy állatpatika, annyi féle porcerősítőt lehet kapni. Névlegesen nem emlékszem nálunk milyen volt, csak begaloppoltam a szokásos patikába.


A tápváltás megoldható, de nem szabad sűrűn. Jó beállni egyre, aztán ha mégis áttérés van, akkor szépen fokozatosan kell keverni a két félét, egyre kevesebbet a régiből, míg csak az új marad.

1 éves koráig kölyköknek való táp szükséges, majd át kell térni felnőtt tápra. Nekik a halasak, bárányosak a legjobbak, a csirkés felejtős, én főtt kajánál is azt mondom, hogy nem kell csirkével tömni őket. Ezen kívül kerülendőek a szilánkosra törő csontok, de egyébként próbálkozni kell. Ha hányni fog valamitől, akkor azt többször úgysem adod, és az is nagyon feltűnő, hogyha borzasztóan el kezd hullani a szőre.

6137. Mya01 (válaszként erre: 6132. - 0636571bd4)
2012. nov. 21. 20:41

Melyek a fajtára jellemző nem kívánatos kaják? A házi kosztot általában bírják?

Ezt a hányós dolgot minden alkalommal elmondják,hogy ez miatt se válasszuk(nekik mopszuk van)...lehet ők kifogtak egy ilyen érzékeny egyedet.

6136. Mya01 (válaszként erre: 6133. - Vigyorex6)
2012. nov. 21. 20:37

Ez olyan, mint mikor a gyerekes anyák átadják tapasztalataikat a gyereken gondolkodóknak, nem minden gyerek egyforma,de minden gyerek mégis csak csodálatos. :)

A szőr hullatás ahogy olvasom velejáró dolog...Nem tudom eddig miért mondták,hogy csak szőrváltáskor hullatják (nyár,tél).

6135. Mya01 (válaszként erre: 6130. - 0636571bd4)
2012. nov. 21. 20:31
Még szép, hisz teljes jogú családtag, nem maradhat ki semmiből. :D
6134. Psycho
2012. nov. 21. 14:11
Köszi az infót! Melyik porcerősítő a jó? Továbbá mik az említett kerülendő érelek? Most Pro Plant kap egy ideje, halasat, mellé főzök rizst répával. Majd szeretnék váltani Royal Caninra hogy nem mindig ezt egye. Viszont a késöbbiekben szívesen adnék nemi házi kosztot is, biztos örülne neki :). Szval mi az amit kerülni kell? Köszi a választ előre is!
6133. Vigyorex6 (válaszként erre: 6130. - 0636571bd4)
2012. nov. 21. 12:15

Igen. Nekünk is kézre húzható gumikefénk és kézzel is átsimogatom nap, mint nap, de egyes időszakokban ez sajnos kevésnek bizonyul. :S

Olvastam már többektől, hogy a furminator nagyon bevált. Lehet be kellene ruháznunk ...


Egyébként tényleg az van, hogy sosem vagy egyedül, mert mindig a közeledben van a dömpered. :)))

A családom már sokszor árnyéknak hívja Spiky-t! :)


Amikor leendő bulldog gazdi érdeklődik a fajtáról, akkor le szoktam írni a lehetséges hátulütőket, amik nem törvényszerűek, de benne vannak a pakliban.

Ez olyan, mint a gyermekvállalás. Nem beszélhetünk csak rózsaszínről, és vattacukor hangulatról, mert van betegség, hiszti, éjszakázás ... és kaki :), de ami jót kapsz, azt nem lehet szavakba önteni. :)

6132. 0636571bd4 (válaszként erre: 6126. - Mya01)
2012. nov. 21. 11:51

Szerintem az embernél is úgy működik, hogy van olyan aki a hagyát, fokhagymával eszi. Uborkalevet iszik rá, majd kent egy sárgabarack-dzsemmes kenyeret még és kutya baja. A hasa se megy.

Van aki ránéz egy tzatzikire és két Renniet kell máris bevennie.

Meg kell találni az összhangot, nem szabad beletörődni abba, hogy a kutya hány.

Mert hány kutya nem hány? Rengeteg. Sokan allergiásak a csirkére, de sokan nem. Persze vannak fajta jellemző nem kívánatos kaják, de ha ezt leszúkíted, és valamikor a sok próbálkozás után megtalálod a kutyusnak legkedvezőbb ételt, akkor kutya baja sem lesz!

6131. 0636571bd4 (válaszként erre: 6112. - Wicky85)
2012. nov. 21. 11:34
Felugrálnak? Dehogy rontottad el őket! Ezek így születnek, erről csak LESZOKTATNI lehet őket, megtanítani nem...
2012. nov. 21. 11:30

Most olvastam végig az elmúlt két hét hozzászólásait. Wicky 6112 és Vigyorex 6114 hozzászólások nagyon reálisak.

Ez arról jutott eszembe, hogy ma reggel a feleségem azt kérdezte tőlem:

- Tudod miért jó ez a kutya?

- Na, miért?

- Mert,ha a kanapén ülök az egyik sarokban, akkor ő (a kutya) ha feljön a kanapéra, akkor nem a másik sarokba megy. Odajön hozzám, dörgölődzik, nyalogat, nem hagy békén mert játszani akar. Ha meg kimegyek a konyhába és leülök a székre, ő (a kutya) nem megy el a konyha másik sarkába és onnan néz bambán, hanem felkéredzkedik. És bárhová megyek jön utánam, bármit teszek, neki ott a helye, mert nélküle semmit nem lehet csinálni, mert neki (öneki a kutyának) mindenről tudnia kell!

Vigyorexnek szőrhullatásra: Gumikefe. Naponta egyszer egyik sétáltatásnál én mindig átfésülöm. Két perc, nem több. Sőt, most már nem hullajt annyi szőrt mint az utóbbi másfél hónapban, így elég két kézzel alaposan átdörzsölni a szőrét.

6129. Vigyorex6 (válaszként erre: 6127. - Psycho)
2012. nov. 21. 09:18
Szia! Ha csak a hegye konyul vissza, akkor adj neki porcerősítőt (ne calciumot).
6128. Vigyorex6 (válaszként erre: 6126. - Mya01)
2012. nov. 21. 09:17

Lehet, hogy van kivétel, de nálunk nagy küzdelem a kutyaszőr. Vannak időszakok amikor eléggé elviselhetetlen.

Ráadásul beleáll mindenbe, mint a tüske. :S

A shi-tzu szőre egész más, ráadásul őket trimmelik.

Az én kutyám hányós pici kora óta. Reggelente mindig kap egy kis kenyeret, és azóta jelentősen jobb a helyzet. Konzervet nem is tudok neki adni emiatt. Amúgy prémium tápot kap. Bárányos, sensitive. Viszont tényleg nem minden bulldog ilyen. Sőt! De sajnos nálunk ez van.

6127. Psycho
2012. nov. 19. 22:33

Sziasztok!


Nem oly rég vagyok francia bulldog gazdi, 3.5 hónapos és fiú. :) Csak annyi kérdésem lenne, hogy érdemes-e felkötözgetni a fülét!? Nem az egész lóg, csak a hegye hátrafele. Még elég gyenge a porc benne, és ha fel is kötöm pár napra újra lekonyul a hegye.

6126. Mya01 (válaszként erre: 6124. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 19. 22:19

Szia!

Megnéztem a képeket, nagyon mókásak, mint két gyerek! :)

Akartam korábban is kérdezni,hogy a bulliknak mennyire hullik a szőrük? Illetve szimplán hullik és beterít mindent vagy száll is,mint pl a shi-tzu-é?

Valamint a párom munkatársa azt ülteti a fülébe,hogy nehogy bulldogot vegyünk,mert ismerősi körében mást sem hall,csak azt,hogy folyton hánynak....De laikusként azt gondolom,hogy ott más is áll a háttárben,nem megfelelő táplálék,allergia,érzékenység....egy szó mint száz,nem hiszem,hogy minden bulldog folyton hány.

2012. nov. 19. 19:57
Teszek fel egy régi képet nézzétek meg, érdemes, ez most is így van,
2012. nov. 19. 19:55
Szia Mya01! Figyelj az én férjemet ha meg látod hogy a 6 és fél hetes kutyával mit csinált , hát biztos azt hogy nem normális. Pegid az de ezt a kis szarjankót imádni kell, mást nem tudok mondani. Olyan mint egy gyerek, most itt labdázik és begurul a labda addig ugat amig valaki ki nem veszi neki, utánna ő maga vissza teszi és kezdi előrről. Imádom , vedd meg ne hagyd ki!!! nem bánod meg, eleinte én is takarítottam, de már nagyon ügyess és nagyon okos!!!
6123. Vigyorex6 (válaszként erre: 6121. - Mya01)
2012. nov. 19. 18:21

Tény, hogy elejében bepiszkítana, hiszen egy kisbabát kapsz. De aztán ha megtanulja, ez elmarad. Rágni lehet, hogy kezdetnek rág, de tudatos munkával leszoktatható. Kell neki elfoglaltság, saját játékok, és meg kell tanulnia, hogy csak azokat macerálhatja. Sajnos a kutyaszőr elég macera mindennapos takarítással is, de a sok jó, amit ad elfeledteti ezt a kellemetlenséget.

Vannak hátulütők, főleg kezdeti nehézségek, de ezek vannak párkapcsolatban, kisgyermekkel, mégsem mondjuk, hogy egyedül akarjuk leélni az életünket. :)

6122. Mya01
2012. nov. 19. 17:20
Pedig tényleg az egyik álmom válna valóra, ha boldog bulldog gazdi lennék...
6121. Mya01 (válaszként erre: 6120. - 0636571bd4)
2012. nov. 19. 17:20

:D

Ki lehet nem tenne vele, max lefújná az esküvőt.. :D

Elég nehéz "megnevelni" egy pasit ilyen téren, bár lehet nem aez a megfelelő kifejezés. Nagyon makacs tud lenni, lehet benne is egy kis bulldog vér csörgedezik? :D

Attól tart pl, hogy bepiszkít, szétrág mindent és kutyaszőrös lesz az egész lakás (mintha nem takarítanék... :s ), és mint korábban írtam, soha semmilyen állata nem volt, így nem is tudhatja milyen az érem másik oldala, őt így nevelték, hm...lehet mégis jó kifejezést használtam. :)

6120. 0636571bd4 (válaszként erre: 6110. - Mya01)
2012. nov. 19. 06:21
Persze, hogy nem tenne ki a párod, ha hazaállítanál egy bulldoggal. És biztos vagyok benne, hogy a második napon már ugyanúgy kedvelné a kutyust mint te. A harmadikon már kicsit jobban. Aztán rájönne, hogy még csak alig pár napja ismeri de már imádja. Aztán, ha jól belegondolok egy-két hét eltelte után már esélyes, hogy kitenne téged. De csak kutya nélkül... :))
6119. Thomas74
2012. nov. 18. 16:33
Azt szokták mondani,hogy a kutya olyan mint a gazdája.Én azért választottam ezt a fajtát mert ,viszonylag kistermetü,zömök,tiszta izom kutya.Nekem ez már a 4. franciám.Mind a négy teljessen más személyiség volt,viszont mindegyik rendkivűl igényli a társaságot és imádja a gyerekeket.Mi társasházban lakunk és semmi gond nincs vele(mostmár)Aludni és horkolni is nagyon szeretnek.Makacs fajta,könnyen besértödik,ilyenkor igen vicces tud lenni.
6118. Mya01 (válaszként erre: 6114. - Vigyorex6)
2012. nov. 17. 21:46

:)

Nekem vannak kétségeim,azt mondja lehet, majd ha kertes házunk lesz,ez persze nem fog bekövetkezni. Nem tudom meddig éri meg érvelnem... :(

6117. Mya01 (válaszként erre: 6116. - Edja)
2012. nov. 17. 21:42

Hihetetlen mennyire értelmes kutyus,gondolom ebben nagy szerepe van a következetes nevelésnek,a sok foglalkozásnak és persze a szeretetnek. :)

Az, hogy képesek hagyni még egy kicsit aludni,persze csak hétvégén, nagyon tetszik. :)

6116. Edja (válaszként erre: 6111. - Mya01)
2012. nov. 17. 13:55
Szerintem egyáltalán enm nehéz. Egészen egyszeűen, mivel mindig velünk van, alkalmazkodott. Eleinte, ha korábban ébredt mint mi, csak rászóltam, "Yodácska aludj még egy kicsit" , nézett rám egy kicsit, látta, hogy nem mozdulunk és visszafeküdt. (Persze amikor még nagyon baba volt és a szobatisztaságra szoktattam, akkor még rögtön kivittem, ha felébredt) Most ott tartunk, hogy rögtön megérti mit szeretnék. Ha szólok, hogy "nem szabad" nem is kell felemelnem a hangom, teljesen normális hangnemben mondom, rögtön abbahagyja amit éppen csinál. Vagy pl. ő olyan kutya, hogy keveset iszik. (Szerintem) Ezért naponta párszor mondom neki, hogy "menj, igyál vizet" és akkor megy a vizes táljához és iszik. Lehet, hogy kinevettek, de tényleg igy van. Meg vagyok győzödve arról, hogy mindent ért amit beszélek neki. :) Úgyhogy állandóan "beszélgetünk." :) :)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook