Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2012. dec. 1. 17:03
Sziasztok! köszi a sok segítséget,a RC az tiszta csírke, még előbb arra gondoltam, hogy egy egy falat házi kajától hullik a szőre. Hát a házikaja teljesen kimaradt és csak a tápot ette, ugye tele csírkével és valami borzasztó ahogy a szőre hullik, nem foltokban hanem mindenhol. Most vettünk egy spanyol tápát ami marhahúsos, nem tudom hogy hallottatok -e már róla / inalcan diary menű,/ leírva, én is utánna nézek itt a netten, ha nem jó akkor lehet hogy én is a Pro Plan Sensitivet veszem , írjátok már meg hogy mit adhatok még neki , köszike
6204. Mama1989 (válaszként erre: 6203. - Mama1989)
2012. nov. 30. 19:15
Páromat bocsi telorol vagyok
6203. Mama1989 (válaszként erre: 6202. - Veronika1989)
2012. nov. 30. 19:14
Huha azt elhiszem:-/nekem még így is.bár a páromaz teljesen hülyének nézi:-Dérzi h nem volt dolga benti kutyával:-Digazi bulldog.nálunk sír ha fázik de így gyorsan elvégzi a dolgát kint (is...)
2012. nov. 30. 18:57
Hát köszönöm szépen miis megpróbáljuk kivinni.Próbáltam már de remeg először szegénykém de miután mozog kicsit abbamarad. Én vettem neki kis kabátot úgy féltem, nemakarom hogy megfázzon de panelba kicsi gyerek mellett nehéz a szobatisztaságra nevelés...
6201. Mama1989 (válaszként erre: 6200. - Veronika1989)
2012. nov. 30. 18:53
Sya!az enyém most megy a 9hetes oltásra lehet sokan felhorkannak de én az első percrtől kiviszem.fázós nagyon nem szereti az esőt.nem tudom mi lesz ha itthon hagyom hétfőtől 8óràt egyedül,levágtam neki egy lábszárvédot a lábait kivágtam és azt adom rá.zokni is jó.ruhát nem mertem venni mert 2hét múlva kinovi:-)
2012. nov. 30. 17:26
Sziasztok. Énis kérdezni szeretnék valamit. Most 10 hetes a bulldogom hamarosan kapja a következő oltását. Eddig még nem vihettem ki ugye. A szobatisztasággal vannak gondok, nagyon nehezen szokik pelusra pedig minden tőlem telhetőt megteszek. Agyondicsérem jutalomfalatot kap ha odasikerül neki pisilni, óránként ráteszem még éjjelis. A kérdésem az lenne hogy ha minden oltását megkapta akkor kiszoktathatom? Csak azért mert tél van ugye és akkor már minuszok lesznek, vagy akkor nemszabad kivinni? Félek hogy ruhában is megfázna, hisz olyan kicsi még....
6199. 0636571bd4 (válaszként erre: 6195. - Viron)
2012. nov. 30. 07:59

Szia!

A bulldogoknál vigyázni kell a légcső állapotára, mert könnyen begyulladhat. Nálam is volt már 2 alkalommal. Mindkétszer kezelték antibiotikummal, ami nem a legjobb.

Jövőhéten viszem orvoshoz és beoltatot Kennel-köhögés ellen.


jellemzői a netről: "A kutyák fertőző légcső és hörgőgyulladását "kennel köhögésnek" nevezzük. Ez egy összefoglaló elnevezés, hiszen a betegségnek számos fertőző oka lehet, a tünetek azonban megegyeznek: a kutya rendszerint láztalan, élénk, eszik, iszik, azonban erősen köhög. A köhögés lehet száraz, de akár nedves ("produktív") is, amikor a beteg fehér, habos váladékot köhög (szinte öklendezik) fel, amit sok gazdi hányásnak gondol. Esetenként szövődményként tüdőgyulladás is kialakulhat, illetve a másodlagos fertőzések miatt gennyes orrfolyás, kötőhártya gyulladás is jelentkezhet - ilyenkor természetesen a kutya már bágyadt, lázas, étvágytalan lehet".

6198. viron (válaszként erre: 6196. - Vigyorex6)
2012. nov. 30. 01:48
Köszi a választ:)
6197. Mama1989 (válaszként erre: 6189. - Vigyorex6)
2012. nov. 29. 10:04

Igen tegnap is velem aludt,de így legalább végig alszunk éjszaka:)Reggel ismét megtisztelte a saját ágyát:DNem tetszik neki:D:D


Tibi66 Köszönöm igyekszünk:):)Nehéz rá haragudni

Jövő héten mér egyedül lesz napközbe valami tanács hogy ne sírjon annyyira egézsz nap vagy ne rágjon?

6196. Vigyorex6 (válaszként erre: 6195. - Viron)
2012. nov. 29. 08:06

Mi rendszeres összejártunk 6 másik bulldoggal. Közülük csak az enyém csinálja.

Szerintem inkább alá lehet szaladni, hogy olyan kutyát fogsz ki, akinek van valami rendellenessége genetikailag, de azért nem ez a jellemző.

Egyébként ami alapszabály náluk, hogy nyáron amennyire lehet, hűvös helyen tartod viszonylag nyugodt körülmények között (nincs séta, rohangálás nagy melegben), de figyelni kell rájuk évszaktól függetlenül, nem szabad őket túlhajtani. Ha látod, hogy túlhevül a játékban, akkor leállítod.

Az én tapasztalatom a sajátommal az, hogy nem nagyon tudok vele semmit sem csinálni, csak simogatom és elmúlik. Nálunk az egész nyár egy rémálom, de az én kutyám extrém eset. Ilyenkor nem szabad bevizezni csak a fejét, és beleállítani szoba hőmérsékletű vízbe, mert a talpukon rengeteg hajszálér van, és ott hűtik magukat a legjobban. Én befürödtem már, mert mikor nagyon fulladt, levizeztem a mellét és a hasát, ennek eredményeképpen még be is lázasodott, mert megfázott. Ekkor kaptuk az orvostól a fenti tanácsot.

6195. viron
2012. nov. 29. 07:49

Tapasztaltabbak segítsetek...

Több helyen olvastam hogy elég jellemző a fajtára a "fulladás-sípolás" akár nyáron akár télen.

a kérdésem az lenne mennyire tartsak ettől a jelentségtől?

és ami sokkal fontosabb, mit kell tenni ilyenkor?

nem szeretném hogy váratlanul érjen a helyzet.

köszi:)

6194. Edja (válaszként erre: 6193. - Edja)
2012. nov. 28. 18:45
Ja és igaza van Vigyorexnek, kb. hat hét amire kiürül a régi táp a szervezetéből, túl gyors változást ne várj.Immmunovetet és tápot is tudsz rendelni a netről, én a Webkutyától rendelem mindig.
6193. Edja (válaszként erre: 6190. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 28. 18:42
Szia! Ha hullik a szóre és nyalogatja a lábát tuti allergia. Yoda két évig kapta a Royalt mikor elkezdte nyalogatni a lábát és néhány helyen pattanásszerű kütései lettek, A doki azt mondta valószinűleg tápallergia. Megnéztrem a Royalban, amt ettünk volt baromfiliszt, és ők általában csirkeallergiások. Megtaláltam neki a Pro Plan Sesitive Dermát, amiben hal van, imádja és hála istennek azóta nincs baja. Szerintem nektek is megérne egy próbát, hogy kizárjátok a baromfi dolgokat.
6192. Vigyorex6 (válaszként erre: 6190. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 28. 17:09

Szia!

Netről a legegyszerűbb megrendelni. Egyébként állatptikában kapható az Immunovet.


Táppal kapcsolatban:

- a tápnál meg kell nézni, hogy nincs-e benne csirkeszármazék, mert attól, hogy pl marhás, még lehet benne, ezért jók a sensitive tápok

- valamint egyik napról a másikra nem túl jó döntés váltani. Szépen fokozatosan kell az újat egyre nagyobb arányban keverni a régihez, mert a hirtelen tápváltás is okozhat gondot


Egy-két napon belül nem fog változni a szőhullás. Ehhez hetek kellenek.

Én még nem vinném orvoshoz, mert tele fogják nyomni injekcióval.

Adnék neki immunerősítőt, és ráállítanám az új tápra, amiről meggyőződtem, hogy nem tartlamaz szárnyast. Ha emellett sem kezdene el rendbejönni az elkövetkezendő 1 hónapban, vagy foltos szőrhullást, esetleg sebesedést látnék, akkor mennék.

6191. viron
2012. nov. 28. 16:39

tapasztalt franciások, érdekelne a véleményetek. hátha már találkozott valaki ezzel:


[link]


házi, magyar kutyatáp...

amit ír, sok hús (30%) pulyka... 10kilós táp 6500ft.


vélemény?:) köszi

2012. nov. 28. 16:21

Szia Vigyorex6! Állatorvos írja ki vagy hol lehet ilyen immunerősítőt venni?? Köszike , ja most egy marhahúsos tápot vettünk de még csak tegnap kapot belőlle, egy két napot várok ha nem javúl csak elviszem, mert különösen nincs semmi, csak a lábújját nyalogatja és csomóba hullik a szőre, még arra gondoltam, hogy esetleg nem -e a mütét miatt van, bár az már egy hónapja volt,

köszike a választ!!

6189. Vigyorex6 (válaszként erre: 6186. - Mama1989)
2012. nov. 28. 15:20

Lesz még részetek néhány pisi-kaki kalandban :D , de ez legyen a legnagyobb gond, hiszen olyanok, mint a gyerekek! :)))

Azt hiszem ha most már így álltok, akkor úgy jártok, mint mi itt legtöbben: a malac az ágyat fogja bitorolni, és ki nem teszitek onnan többet! :D A saját szép "gyerekágy" nálunk is csak dísznek volt, majd a macskák alvóhelye lett.

6188. 0636571bd4 (válaszként erre: 6186. - Mama1989)
2012. nov. 28. 15:17

Szia Mama!

Kitartás és meglesz a köszönet!


Vigyorexnek: Ő a Te kutyád és 100x egészségesebb sem pótolhatja soha!... :)

6187. Mama1989 (válaszként erre: 6184. - Vigyorex6)
2012. nov. 28. 13:20
Kaptunk egy rongyot a régi mamitól azzal alszunk:)Az a minden
6186. Mama1989 (válaszként erre: 6184. - Vigyorex6)
2012. nov. 28. 13:20
Úristen:(Nagyon sajnálom szegényt:(Érdekesen telt az első este:)Hazavittük 8körül aludt.Lefeküdtünk mi is(természetesen előtte bepisilt jó párszor a kakit el tudtam kapni rátettem a pelusra.Aztán rájöttem, hogy nem fogok pelusozni)Gyönyörű alvóhlyet vettem neki úgy dönrörr belepsil,így biztosította, hogy az ágyba aludjon velünk.Ha mocorgott simogattam hátradobta magát és aludt mint egy csecsemő:)Reggel fél 5kor keltett gyors felöltöztem addig a párom fogta simogatta.villámsebességgel lerohantunk, volt kaki pisi.Felmentünk és telekakilta a lakást..:DAztán vissza az ágyba.6ig akkor reggelizett persze úgy szedtem ki az ágyból ..fél órás séta:)se pisi se kaki .Felmentünk be az ágyba én meg készültem dolgozni:)Jött velem:$Fekszik mellettem egy dobozba ha kik kell mennie nyuszít(a doboz 1 széken van).Itt nem pisilt kakilt be még.Otthon biztosan be fog.Alszik egész nap:DAmúgy 8 hetes előbb el se hoztam volna:/
6185. Vigyorex6 (válaszként erre: 6179. - Psycho)
2012. nov. 28. 09:04

Tibi már leírta amit szerettem volna. Annyival kiegészíteném, hogy esetleg megpróbálhatnád hámmal is. Sok kutya nem érzi olyan "erőszakos" eszköznek. Mi hámmal tanultunk sétálni anno. Amikor otthon vagytok, akkor a lakásban is tedd rá (mindegy, hogy a nyakörvet, vagy a hámot, amelyikkel szeretnéd, ha a későbbiekben sétálna), hogy szokja.

Spiky mikor pici volt már dugta a mellső lábikóit a hámba mikor rá akartam adni. :)

6184. Vigyorex6 (válaszként erre: 6182. - Mama1989)
2012. nov. 28. 08:59

Ők hárman voltak egy alomban.

Az enyémnél kiderült, hogy légcsőszűkületes, ami azt takarja, hogy a nyarak kibírhatatlanok. Bent van egész nap, de így is rosszul van, hörög, sípol, hűteni kell, pedig családi házban lakunk. Jövő nyárra légkondit kell beszereltessünk. Idén már szteroidkezelést kapott, de ez meg lerombolja az immunrendszerét, rövidebb ideig fog élni (bár a betegsége miatt amúgy is), de azt a gyógyszerrel élvezhetőbbé tesszük. Ha viszont ez nincs akkor mihelyst eléri azt a bizonyos fokozatot a hőtorlódás, akkor a légcsöve összeomlik, és menthetetlenül megfullad.

Nem kívánom senkinek.


A másik testvérét ugyanabba a városba vitték, ahol mi laktunk így összehordtuk őket. 2 évesen epilepsziában elment.


Nekem 3-ból 2 nagyon rossz arány. :( A harmadikról nem tudunk semmit, bár picinek ő meg elég mimózának nézett ki.


Annyira remélem, hogy a ti malacotoknak nem lesz semmi baja, mert az ember komolyan mondom, beledöglik mikor betegek. :(

Hány hetesen hoztátok el? Hogy tetszik neki az új otthon? :)

6183. 0636571bd4 (válaszként erre: 6181. - Thomas74)
2012. nov. 28. 06:37

Szia!

RC medium junior, 15 kg. Múlt hét csütörtökön rendeltem, tegnap kedd volt.


Psychonak: Szoktasd csak, szoktasd a nyakörvhöz, mert akkor élete végéig ellenkezni fog! Tegyél a zsebedbe száraztápot, vagy finomfalaltot, menj távol tőle ameddig a póráz enged fogj egy darab tápot és hívd oda magadhoz. Ezt csináld többször, talán így könnyebben beletanul.

6182. Mama1989 (válaszként erre: 6176. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 21:24
Most kicsit megleptél eddig mindenhol pozitívat olvastam róluk.mi a baja a tiédnek?mennyi idős?
6181. Thomas74 (válaszként erre: 6177. - 0636571bd4)
2012. nov. 27. 20:38
Melyik tápot rendelted a Caninból?Hány kilost rendeltél és mennyiért?Mennyi idöbe telett mire megjött?
6180. Psycho
2012. nov. 27. 19:07
Jaj még egy kérdés. Hogy lehet megtanítani arra, hogy jelezze ha "dolga" van? Az újságpapírt nem merem elhagyni a lentebb írtak miatt.
6179. Psycho
2012. nov. 27. 19:01
Az én problémám a póráz-nyakörv. Eddig teljesen eredménytelen a dolog. Lehet korai még ezzel próbálkoznom? (3.5 hónapos) Meg se mozdul ha rajta van, ha leveszem és elindulok jön ha hívom... Mi tévő legyek? :) Köszi előre is!
6178. Psycho
2012. nov. 27. 18:57
Én sem engedem be ha nem vagyok itthon, vagy ha nem tudok rá figyelni (pl fürdök) kint van az előtérben, ami viszonylag nagy, wc nyitva újság a földön ha nem bírjaki bemegy a wcre :) Van egy lépcső ami az emeletre vezet és félek, hogy felmegy és leesik, eltörik a lába. De szerintem nem is az a lényeg neki hogy hol van hanem hogy velem lehessen. Nekem se rág szét semmi olyat amit nem szabad. Az ilyen bolti műanyag vackok nem érdeklik. Plüss állat és rendes fa amit cibálni és rágni szeret...
6177. 0636571bd4 (válaszként erre: 6174. - Thomas74)
2012. nov. 27. 17:17

Thomas! Ha ez a negyedik bulldogod, akkor neked van ezen a fórumon az egyik legtöbb tapasztalatod.

A kettőnk közötti különbség a kutya nevelésében alapvetően ott kezdődik, hogy én soha nem zárom be a kutyámat. Nyitva hagyok mindent előtte, mintha otthon lennénk. Soha, de SOHA nem tett kárt semmiben, én mindig azt szoktam mondani, hogy nem csak egy bútorom széle nincs megrágva, de még a cipőfűzőnk sem... Bizalom. Bizalom, ha otthon vagy, bizalom, ha nem. Ez a kapcsolat lényege az embernél is. Próbáld ki!

Egyébként megjött a Canin 12,890 Ft. Kaptam hozzá bónusz 1,5 kg. Pedigree Juniort meg kölyökkutyák számára egy 5 db-os Pedigree Denta Stix fogtisztítós kaját.

6176. Vigyorex6 (válaszként erre: 6175. - Mama1989)
2012. nov. 27. 17:09

Szia!


Ha lesz konkrét kérdésed szívesen válaszol itt mindenki.


Maraháziékkal kapcsolatban annyit, hogy nekem onnan való a kutyám, és nem ajánlanám őket meleg szívvel. :(

Annyira remélem, hogy a tiéd egészséges lesz, mint a makk!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook