Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


3415. H.Ancsi (válaszként erre: 3414. - Wicky85)
2010. szept. 13. 11:20
büszke is:))))
3414. wicky85 (válaszként erre: 3402. - H.Ancsi)
2010. szept. 13. 11:11

Igazad van, gyönyörű mind a két kutyus, a kicsi is nagyon.

Büszke lehet rá az anyukája :)

3413. wicky85 (válaszként erre: 3401. - Lili mamája)
2010. szept. 13. 11:03

Most olvastam, hogy Ancsi is írt neked, én is ugyanezt tudom mondani.

A kicsi tiszteli a nagyobb kutyust, behódol neki és így nincs rivalizálás.

Nálunk Tuffi ( a kisebbik) már ugyanolyan súlyban van, mint Zsebi, de mégsem rivalizál vele, mert valahogy kiskorából megmaradt benne, hogy a Zsebi a rangidős :)

3412. wicky85 (válaszként erre: 3403. - Cincimo)
2010. szept. 13. 11:00

Szia!


Egyenlőre még nem kaptam képek a kutyikról, mert még kicsik. 2-3 hét múlva lehet őket elhozni vagy a másik alomból 6 hét múlva.

Élőben láttam őket múlthéten és szerintem tündériek.

Legszívesebben mindet elhoztam volna. :)

Szólok a tenyésztőnek, hogy küldjön képeket és akkor rakok fel. Rendben?

3411. wicky85 (válaszként erre: 3401. - Lili mamája)
2010. szept. 13. 10:57

Szia!


Hát mi is izgultunk emiatta egy kicsit, hogy nem lesz-e nagyon féltékeny a nagyobbik, de szerencsére semmi komolyabb gond nem volt.

Az első pár nap az ismerkedéssel telt. Zsebi (a nagyobbik) kis távolságtartással fogadta az új jövevényt, nem értette, hogy ami eddig csak az övé volt azt most miért kell megosztania valakivel.

De bántani soha nem bántotta.

Egy hét elteltével összebújva aludtak, együtt játszanak és minden csínybe beleviszik egymást.

Igazi rosszcsontok együtt.

A nagyobbik most tüzelt másodszor, de még így sem volt semmi probléma.

Szerintem ha akartok második kutyust, akkor vigyétek magatokkal a nagyot és nézzétek meg, hogy reagál a kicsire, de nem hiszem, hogy gond lenne.

Mivel még kis kutyát vennétek, ezért nem érzi ellenfélnek és nem bántja. Szerintem.

De meg kell nézni.

3410. R75
2010. szept. 12. 09:58
A tojásról igen tudtam (apukám galambász és ő is azt ad a galamboknak), csak vhogy elfelejtettem, köszi ez is jó ötlet!
3409. Marcell1 (válaszként erre: 3408. - R75)
2010. szept. 12. 09:41

Én nem vagyok benne biztos de úgy tudom hogy a tojás héjban van, csont és porcerősító.

le kel darálni a tojás héját kávédarálóval és úgy egy kis kávés kanálnyit. De nem vagyok benne elég biztos az adagolásban. Meg a Royal Canninban is a tacsiknak valóban van porcerősító, Yoda is kap néha cannint.

3408. R75
2010. szept. 11. 21:13

Kiderült, hogy a kutyánknak porckorongsérve van, kapott gyógyszert, injekciót, fájdalomcsillapítót, de úgy tűnik még mindig fájdalmai vannak... Persze ha holnap is szarul lesz, ismét orvos..

Nincs vkinek ötlete vmi porcerősítőre? Vagy lehet vmit tenni?

3407. mumeen
2010. szept. 11. 18:54
Még azt szeretném kérdezni,hogy a fr.bulldogok nagyon hullajtják a szűröket,mert a bátyám allergiás a kutyaszörre,én is az voltam,de kinőttem.Majd februárban megy bátyám allergiavizsgálatra,ott megkérdezi,meg én is megkérdezem az orvostól,hogy mivelkinőttem,ugye akkor már lehet kutyám...
3406. H.Ancsi (válaszként erre: 3405. - Lili mamája)
2010. szept. 10. 17:48
nagyon szívesen
3405. Lili mamája (válaszként erre: 3402. - H.Ancsi)
2010. szept. 10. 15:34
Köszi szépen a segítséget!
3404. Benybulldog (válaszként erre: 3390. - Marcell1)
2010. szept. 10. 14:16
Sziasztok! Nagyon-nagyon örülök,h meglett a kutyus:)))))) ez volt a nap híre nálam:) dolgoztam úgyh most tudtam visszaolvasni!
3403. cincimo (válaszként erre: 3400. - Wicky85)
2010. szept. 10. 08:47

szia!

köszönöm elfogadom a segítséged!esetleg valahol vannak képek a kutyusokról megnézni őket?

3402. H.Ancsi (válaszként erre: 3401. - Lili mamája)
2010. szept. 10. 08:33

tényleg szépek a kutyik, főleg a kisebb:))))))

Bár nem tőlem kérdezted, remélem nem baj, ha én is válaszolok.

Ha pici kölyökként kerül oda a második kutyus, akkor az esetek 99 %-ban nem lehet baj. A felnőtt kutya ösztönösen védi a kicsit és nagyon hamar elfogadja, falkatagként kezeli. Egy dologra kell nagyon figyelni, a második kutyus semmiképpen ne legyen dominánsabb fajtából, és ne legyen sokkal nagyobb mint az első, hogy az idősebb kutya vezető szerepe megmaradhasson, igy nem lesz baj.

3401. Lili mamája (válaszként erre: 3400. - Wicky85)
2010. szept. 10. 05:55

szia wicky!

Én azt szeretném kérdezni, hogy a találkozás a nagy és a kicsi kutyi között hogy sikerült, jól megvannak e?

Mi is szeretnénk Lili mellé egy kutyit de félek hogy elkényeztettem és féltékenységből bántani fogja a kicsit. most van az udvaron két kutyi és ha a közelembe jönnek nekik ugrik. morgás van és vita. rájuk kell szólni. de amúgy meg játszik velük, rohan birkózik, csak velem ne akarjanak haverkodni.

előre is köszi a segítséget

u.i.: nagyon cukik és szépek a kutyik:-)

3400. wicky85 (válaszként erre: 3396. - Cincimo)
2010. szept. 9. 21:35

Szia!


Én tudok kiskutyát Pátkán. Igaz nem 30ezer, hanem 40, de ettől a tenyésztőtől van a mi nagyobbik kutyink is és csak jót tudok róla mondani. Lelkiismeretes tenyésztő, egészséges kiskutyák.

Ha gondolod szólj és megadom a számát.

Éppen most is van kiskutya és nagyon édesek, pont tegnap láttam őket.

3399. rita67
2010. szept. 9. 10:35
Szia!Az adatlapomon találsz róla képet,este megy a cim!!:)
3398. cincimo (válaszként erre: 3397. - Rita67)
2010. szept. 9. 10:11

szia!

azt nagyon megköszönném:))))

3397. rita67
2010. szept. 9. 09:06
Szia!Nekünk francia bulldogunk van.Mi Tatabányán vettük,ha gondolod a cimet megtudom adni.A párom tudja a pontos cimet este megtudom irni neked.Mi 25.000ft vettük,törzskönyv nélkül.
3396. cincimo
2010. szept. 8. 20:01

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni. párom nagyon szeretne egy francia bulldog kiskutyát. teljesen beleszeretett ebbe a fajtába..sajnos nem rég meghalt a kutyája és nagyon hiányol maga mellől egy ilyen kis gombócót.

a kérésem az lenne hogy ha vki tud max 30000 Ft értékben ilyen kutyut jelezné nekem itt a fórumon vagy emailben: zsuzsi.pocsai@freemail.hu

köszönöm

3395. Bellababa (válaszként erre: 3394. - Marcell1)
2010. szept. 7. 20:29
nagyon helyes!!!! remélem tanult belőle!!!
3394. Marcell1 (válaszként erre: 3393. - Bellababa)
2010. szept. 6. 19:23
Ha részletezném a dolgot az egy kicsit durva lenne ma láttam a palit aki ellopta a kutyit hát... DURVA!!!
3393. Bellababa (válaszként erre: 3390. - Marcell1)
2010. szept. 6. 15:39
sziasztok! Remélem aki ellopta azt a kis disznót jól helyben hagytátok mindenért a lopásért a szenvedésér amit átéltetek és a kutyi 7 ledobott kilója miatt!!!!! ha a kezem közé akadna ,ég én is belerugnék jó nagyot!de azért örülök hogy meg van! Tudjuk milyen érzés ha ellopják és amikor megvan barátom bulliját tavaj lopták el desz szerencsére azis meglett egy rendes bejelentő álltal!
3392. rita67
2010. szept. 6. 14:39
Szisztok!Nekünk 11hónapos francia bulldogunk van 25.000ft volt,törzskönyv nélkül.Nagyon szép kiállásu kutyus.Az oltásai rendbe voltak.Mi Hollandiában élünk ezáltál chipelve lett és útlevelet kellett csináltatni neki.Augban voltunk otthon akkor kapott kötelező oltást,amugy mindent tendbe talált a doki bácsi nála.Igazi kis ördög imádjuk őt nagyon .:)
3391. macahari (válaszként erre: 3390. - Marcell1)
2010. szept. 6. 01:13

Az szép!!!!!

De a lényeg h megvan..nem is értem az embereket, hogy gondolta h ellop egy kutyát majd ugyanazon a környéken "büntetlenül" sétáltathatja majd úgy h senkinek sem fog feltűnni????

pff

na mindegy, meg is érdemelte bármit is kapott :D


Sok sok egészséget a kutyinak :)

3390. Marcell1
2010. szept. 5. 23:19
Valamelyik oldalon írtam hogy elloptak egy Bo névre hallgat bulit.Most örömmel értesítelek titeket hogy a gazdája megtalálta,egy másik pali sétáltatta a környékükön, azt is írtam hogy a gazdi nem tisztességes úton keresi a pénzét, nem is írom le mit csinált azzal az emberrel aki ellopta tőle a kutyust. De az a lényeg hogy megvan és örül most mindenki, fölég a kutyi 7 kg fogyót,most megint eszik rendesen.
3389. enyikos
2010. szept. 5. 14:05
Persze, nem azt állítom, hogy a törzskönyv 100% garancia arra, hogy nem lesz beteg a kutya, de sokkal jobb, ha tudod, ismered a kutya hátterét. Szerintem egy megbízható tenyésztő sokat számít!
3388. Drdd
2010. szept. 5. 10:09
Biztos sokan megszólnak majd azért amit írok, de szerintem nem jelent sokat hogy honnan veszünk kutyát.Tisztelet a kivételnek, mert nem ítélkezem senki felett, csak a saját tapasztalatom alapján írom ezt.Mi 13 évvel ezelött egy neves tenyésztőtől vettünk 60ezer forintért kutyát, törzskönyvvel.A kutyus nagyon beteges volt, több műtéten esett át.Hiába volt megbízható a tenyésztő a kutya mégis beteges volt, és horribilis összegeket hagytunk a dokinál.Szóval szerintem nem garancia semmire, sajnos nem lehet tudni,hogy beteges lesz-e a kutyus vagy sem. Biztos vannak nagyon jó tenyésztők, és megbízhatóak, de még náluk sem lehet biztosan mondani,hogy a kutya beteges lesz-e vagy sem.Remélem nem bántottam meg ezzel senkit, csak nekem negatív tapasztalataim vannak sajnos ebben a témában.
3387. enyikos
2010. szept. 3. 12:01
És lehet, hogy amikor veszed a kiskutyát többet fizetsz érte a törzskönyv miatt, de ezzel megspórolod azt az összeget (ami lehet sokkal több, mint a kutya ár), amit állatorvosra költenél. Arni csak a kötelező oltások miatt megy dokihoz.
3386. enyikos (válaszként erre: 3384. - Mumeen)
2010. szept. 3. 11:56
Én is a törzskönyv mellett voksolok. Arni is törzskönyves kutya, már egy és fél éves és még soha nem volt beteg. Nagyon egészséges bulldog. Nem a kiállítások miatt fontos, hanem, hogy ismerd a kutya felmenőit. Nagyon beteges fajta. Vigyázni kell, hogy kitől veszed! Szintén a törzskönyv mellé jártak az oltások, chip, szerződés....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook