Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


2010. szept. 25. 10:28

Sziasztok!

Holnap szépségversenyre megyünk Hercegnővel. Bemutatjuk a tül rucit.

Megmutathatom mindenkinek az én kis gyönyörűséges hercegnőmet.

Ad egy pár puszit a bíráknak, szokásos örömtánc és hízelgés, és tuti leveszi őket a lábukról.

3444. H.Ancsi (válaszként erre: 3442. - Cincimo)
2010. szept. 24. 20:09
gratula hozzá, kérjük a képeket
3443. H.Ancsi (válaszként erre: 3441. - Kencsike)
2010. szept. 24. 20:09
lehet a csirke a bibi, a fajta hajlomos allergiás lenni rá, próbálj neki mást, marhát, pulykát, disznót, halat -nálunk az egyik kedvenc olajos hal tésztával-
3442. cincimo
2010. szept. 24. 19:12
megérkezett a kis drágánk:)tündéri imádnivaló picur:)))az egész nap nagyon nagy élmény volt vele majd töltök fel képeket. ja Ali lett a neve
3441. kencsike (válaszként erre: 3440. - H.Ancsi)
2010. szept. 24. 16:32

Szia H.Ancsi!


A tünetei a következöek:pl.a fején voltak kis apro pupok olyanok mintha pattanás lenne de száraz volt körülötte a bör,a fülét állandóan véresre vakarja,a lába között is mindig piros foltok vannak(ami mondjuk lehet a fertötlenitös felmosotol is,de van rá krémünk és szinte azzonal elmulik).Legutobb a szeme alatt volt egy hatalmas dudor olyan szemölcs féle ami egyre csak nött és erre mondta a doki csaj h allergiás,de a szemére nem adott semi kérmet meg semmit.(elöször arról volt szó h a büzmirigytöl is lehetnek ilyen tünetek)Szoval a dudor a szeme alatt csak nött aztán elvittem megint az orvoshoz a sokadik alkalom után és pont egy férfi doki volt ott aki egyböl adott vmi löttyöt a szemére és el is mult párnapon belül.

Nos a doki csaj is mondta h fözzek neki pl.bárányhúst.az a baj h én a legtöbb mindent csirkéböl fözöm.(amugy imádja a házi kaját mindent megeszik amit mi.pl.még a fözeléket,vagy levest is kiissza a táljából.tényleg amit mi eszünk azt ö is megeszi.azzal nincs gond.Csak nem tudom h disznó húst adhatok e neki?mert akkor fözök neki disznó húsból,nem túl füszeres kaját)

Én nem ragaszkodok a táphoz nekem az a lényeg h jól lakjon és ugy h ne legyen semmi baja. :))))

3440. H.Ancsi (válaszként erre: 3439. - Kencsike)
2010. szept. 23. 07:32

szia

milyen tünetei vannak pontosan? az orvosok szeretnek kissé szélsőséges megoldásokat -na meg jó drága- javasolni. Mindenre nem lehet allergiás, általában a csirke a hunyó.

Én simán főznék neki valami jó kis házikaját, mondjuk rizses husit.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a doki által javasolt táphoz, akkor viszont ne adj neki mást, ha rájön, hogy nem kap egyebet, meg fogja enni, nem fog éhen halni.

Már többször kifejtettem itt a véleményem a kutyák etetésével kapcsolatban, nyugodtan lehet neki főzni, ne adj Isten ehet a miénkből is, ha olyan. Végül is kutyákról beszélgetünk, akik eredetileg húst esznek valós formájában.

3439. kencsike
2010. szept. 23. 02:01

Sziasztok!


Két nagy kéréssel fordulok hozzátok.Az egyik az h van egy 2éves fekete tigris mintás francia bulldogom,aki kisfiú,és szeretném pároztatni.Hogy ,,nagyfiú,,legyen.Ha valakinek kislánya van és szeretne randizni a kis Keni-mel,akkor várom válaszát.


A másik nagy kérdésem az h 14.-ker-be lakom és a környéken tud-e valaki jo kutya dokit,mert mostanába alergiás tüneteti vannak a kiskutyámnak.Diétát javasoltak neki 6héten át h csak hipoallergén tápot ehet,de két nap után nem kellett neki.Probáltam bárányos kaját adni neki,de azt is 1-2nap alatt megunta,igy most nem tudom mivel etesem.(mert sajnálom mikor nem eszik,de ártani se szeretnék neki)Az orvos akihez járunk meg nem nagyon javasol mást csak h 50ezerért csináltassak allergia vizsgálatot,de arra sajna nincs pénzem.És még akkor semi biztos h kiderülne h pontosan mire allergiás.

Elöre is köszönöm

3438. wicky85 (válaszként erre: 3437. - Cincimo)
2010. szept. 22. 14:26

Szia!


És honnan lesz a kicsi?

Milyen színű, nemű?


Várjuk a képeket!:-)

3437. cincimo
2010. szept. 22. 12:23

sziasztok!

úgynézki végre sikerrel jártam kutyus ügyben.pénteken megyünk a kis drágáért.szerelem volt első látásra :))) majd rakok képet is ha lesz. csak a névvel vagyunk bajban

3436. H.Ancsi (válaszként erre: 3435. - Wicky85)
2010. szept. 21. 19:24
én nem tervezek, terveznek ők:)))
3435. wicky85 (válaszként erre: 3434. - Folti3)
2010. szept. 21. 12:43

Szia!


Nekem egyik kutyusom sem törzskönyves.

Mivel mi nem akartuk versenyeztetni őket, így nem ragaszkodtunk a törzskönyvhöz.

Hogy mennyire szükséges? Erről megoszlanak a vélemények.

Szerintem a törzskönyves kutya is lehet ugyanolyan beteges, ezt sajnos nem lehet előre megmondani.

(Erről már beszéltek itt a fórumon, de akkor sem jutottak dűlőre.)


Más tenyésztőt nem ismerek, mert nekünk ő bevált és nem is kerestünk mást.


A második pedig Ancsitól van (innen a fórumról), de ő most nem tervez almot.

3434. Folti3 (válaszként erre: 3433. - Wicky85)
2010. szept. 21. 10:14

Szia!


Köszi a sok infot. Még egy kérdés. Szerinted mennyire fontos , hogy a kis kutya törzskönyvezve legyen ? És valóban kb. 30 e Ft a tk, mert általában ennyivel drágában adják az ilyen kutyusokat. Esetleg tudsz még olyan tenyésztőt, akinek a kiskutyáit dicsérik, és érdemes lenne megnézni.


Köszi

3433. wicky85 (válaszként erre: 3432. - Folti3)
2010. szept. 21. 07:19

Szia!


A fekete fehér mellényes tuti kislány, meg a foltosak közül az egyik.

Én láttam őket élőben, a fekete nagyon édes.

Felemeltem és tök nyugodt volt a kezemben.

Ami nem rossz jel egy kiskutyánál, szerintem.


Igen, nekem mind a két kutyusom szuka.

Szerintem a szukák bújósabbak, gazdásabbak és állítólag több embert is elfogadnak gazdinak, míg a kanok inkább "egy gazdásak". Bár az utóbbi nem személyes tapasztalat.


Hát a hányással kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy ez azért lehet, mert elég érzékeny gyomruk van és oda kell figyelni rá mit adsz nekik enni.

De pl. nálunk ezzel nincs probléma.

Csak akkor hánynak, ha hirtelen sokat esznek, vagy benyelnek valami szöszt vagy botot rágnak (ez többeknél is gondot okoz ilyen szempontból).


Van még valami, amit tudni szeretnél?

3432. Folti3 (válaszként erre: 3429. - Wicky85)
2010. szept. 20. 19:41

Szia!


Megnéztem a kutyusokat az adatlapodon. Nagyon aranyosak. Nem tudod véletlenül, hogy melyik kislány? Két kan kutya után most egy kislányt szeretnék. Neked mind a két kutyusod lány? A fajtával kapcsolatban lenne egy kérdésem.A lakótelepen ahol lakunk elég sok francia bulldog van és sokan mondták, hogy ez a fajta sokszor hány. Neked mi a tapasztalatod? És mit tudsz ezzel kapcsolatban mondani,hogy vajon ez mitől van?


Köszi

Folti3

3431. wicky85 (válaszként erre: 3426. - Lali75)
2010. szept. 20. 14:55

Szia Lali75!


Az adatlapomon van egy kép a Balázs kutyusairól. Nézd majd meg!

Szerencsére úgy néz ki, most sikerült a Tuffi műtétje és minden rendben lesz a szemével.

A szobatisztasággal még küzdünk, ami nekünk szokatlan, mert a Zsebivel ilyen baj sosem volt, de majd ez is megoldódik, ha nő még egy kicsit.

Majd valamikor összefuthatnánk játszani egyet.

3430. cincimo (válaszként erre: 3427. - Wicky85)
2010. szept. 20. 12:52

szia wicky85!

láttam van eladó kutyus árat tudnál mondani illetve h milyen színben van?

köszi

3429. wicky85 (válaszként erre: 3428. - Folti3)
2010. szept. 19. 20:13

Szia!


Én mindenképp azt a tenyésztőt ajánlanám, akit az előző bejegyzésemben említettem.

Tőle van a mi első kutyusunk.

(A második Ancsitól, innen a fórumról, de úgy tudom ő mostanában nem tervez újabb kiskutyákat.)

Soha semmi betegsége nem volt még.

Nyugodt kutyus, gyerekeket szereti, a gazdi a mindene, iszonyú játékos, igazi kis bohóc.

De ez szerintem minden Francia Bulldogra igaz.

Mit szeretnél még tudni?

Miről meséljek?

3428. Folti3
2010. szept. 19. 17:28

Sziasztok!


Most regisztráltam a fórumon.A véleményetekre lennék kíváncsi.Van egy 14 éves amerikai buldogom és nagyon szeretnék mellé egy kis francia buldogot.

Tanácsra is lenne szükségem hogy kitől érdemes kis kutyát venni? És minden tapasztalat érdekelne a francia buldogról.


Köszönöm Folti3

3427. wicky85
2010. szept. 17. 10:15

Sziasztok!


Van eladó kiskutya Fejér Megyében, ott ahonnan mi hoztuk a foltos kutyusunkat.

Jövőhéten elhozhatók.

Sokan kerestek itt kutyust, csak azért jeleztem.

3426. Lali75 (válaszként erre: 3425. - Wicky85)
2010. szept. 14. 13:15
na abban biztos vagyok, hogy édesek a kiskutyák. Most milyen színűek vannak amúgy a Balázsnak? Nem is tudom mikor találkoztam vele az orvosi rendelőben, de mondjuk akkor még csak egy kicsi angol volt Neki. Suliba már nem járunk mert időbe nem nagyon fér most bele, bár meglátjuk. Illetve nyáron nagyon nagy melegek voltak és nem gondoltam, hogy vinném olyan időben. Jobb volt Kirának otthon a hűvös lakásban. Amúgy minden rendben, este most már ugye a sötétedés miatt korábban megyünk sétálni. Kira nagyon jól viselkedik hála égnek. Ahova csak lehet és tudjuk visszük magunkkal Őt uh most már azt hiszem minden egyes szituációt megszokott:-) Öcséméknél is most már találkozott a kisgyerkőccel és imádták egymást. A kis srác sikongatott neki Kira meg csak türelmesen nézte és figyelte Őt. Édesek voltak nagyon. Aztán most idén is sztem tuti jön majd velünk ha megyünk vmerre Szilveszterkor. Nem fél hála égnek a durrogtatástól, de nem is akarnánk Őt egyáltalán otthon hagyni. Szóval zajlik az élet és hála égnek minden rendben:-)
3425. wicky85 (válaszként erre: 3419. - Lali75)
2010. szept. 14. 12:58

Szia!


Tündériek a kiskutyák Pátkán. Múlthéten megnéztük őket. Legszívesebben mindet elhoztam volna, de néha rosszalkodásban ez a kettő is sok. :)

De imádjuk őket.

Tuffi növöget, mér most 11,6kg és akkora mint a Zsebi. Szerencsére jól elvannak.

Zsebi megint tüzelt, de így sem volt vita köztük.

És veletek mi újság? Jártok suliba?

3424. Krok (válaszként erre: 3413. - Wicky85)
2010. szept. 14. 11:50

Sziasztok!

Én egy új látogató vagyok,és örülök hogy rátaláltam erre a fórumra.Igazából úgy sikerült,hogy az én kis drágám elkezdett köhögni,és erre kerestem rá a neten..Tegnap már elkezdte szedni a gyógyszert,úgyhogy remélem még pár nap és jobban lesz.A fő probléma inkább az,hogy az egyéves nagy mellé,most került hozzánk egy két hónapos csöppség,ezért nagyon félek,hogy el ne kapja ezt a köhögéses kórt.

Majd én is teszek fel róluk képeket,mert én is kíváncsian nézegettem a ti kutyusaitokat.:-)

Szép napot mindenkinek!

3423. rita67
2010. szept. 14. 10:21
Sziasztok!Nagyon hullik a szőre a kutyinknak.Az állatorvos azt mondta hogy azért mert lakásban van tartva.Naponta fésülöm de félek nehogy vmi baja legyen esetlegesen.
3422. R75
2010. szept. 14. 09:11

Nem tudom... lehet, hogy túl sokat sétáltatjuk, mert mi azért van, hogy fél-háromnegyed órát a dunaparton reggel + délután visszük+még napközben is sétál és este.. és ugye ezek a kutyák a hátsó lábaikra amúgy is érzékenyek/ebbek... fene sem tudja...

Doki annyit mondott porckorongsérv, kapott injekciót, fájdalomcsillapítót, de egyenlőre ennyi... persze ha nem múlik, visszavisszük...

3421. Lali75 (válaszként erre: 3420. - R75)
2010. szept. 14. 08:53
Te jó ég, szegény Brook. Mi történt, hogy ez most jött elő viszonylag ilyen hosszú idő után? Az orvos mit mond? Hát nagyon nagyon drukkolok Nektek és sok sok egészséget kívánok és jobbulást!
3420. R75
2010. szept. 14. 08:41

A mi kutyánk sajna még mindig nincs túl jól, a gyógyszerek nem hatnak, alig eszik, alig sétál...

Reménykedem, hogy nem kell megműteni.... :-((

3419. Lali75
2010. szept. 14. 08:29

Sziasztok! Ahogy olvasom azért hála istennek Minden kutyi alakulgat és jól van! Van ahol nő a család és van ahol pedig tervezgetés alatt van a dolog:-) wicky85, örülök Tuffival azért alakulnak a dolgok! Amúgy mi újság Veletek? Most olvasom, hogy Pátkán vannak újra most kiskutyik. De édesek lehetnek!


szép napot Mindenkinek!

3418. Lili mamája (válaszként erre: 3411. - Wicky85)
2010. szept. 13. 18:42

Köszi szépen!

remélem ha lesz lehetőségünk, nekünk is ilyen könnyű lesz a dolog.

most anyuéknál kiéli magát, ha ott van anyum kutyáit terrorizálja:-)

a tacsival van is emiatt néha balhé, de a keverékünk már beletörődött, pedig Lili elfér a hasa alatt, és mégis ő áll odébb. de ennek ellenére imád ott lenni, játszani, rosszalkodni :-)

3417. H.Ancsi (válaszként erre: 3416. - Wicky85)
2010. szept. 13. 16:22

küldök neki sok sok gyógypuszit:)))))))))

nem csak reméljük, tudjuk!!!!

3416. wicky85 (válaszként erre: 3415. - H.Ancsi)
2010. szept. 13. 12:24

Csütörtökön megvolt a műtét. Eddig minden rendben, egyre szebb a szeme. Már nem duzzadt, csak kicsit még piros.

Reméljük minden rendben lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook