Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


3565. R75 (válaszként erre: 3564. - Zsanett001)
2010. nov. 11. 18:49
Szerintem fajtabetegség... nálunk a 9.héten jött ki..
2010. nov. 11. 18:45

Nagyon örülök, hogy örökbefogadták a kutyust, biztosan jó helye van :) Tegnap én is felnéztem az oldalukra és már nem volt fennt. Gondoltam is hogy már biztosan van gazdija.

Egyébként ez a szemprobléma mi miatt alakulhat ki? Már előre aggódok, nehogy nálunk is előforduljon hasonló. Megelőzni nem lehet ezt valahogy?

3563. wicky85 (válaszként erre: 3554. - Lili mamája)
2010. nov. 11. 16:08

Szia!


Nálunk a kisebbiknél volt ez a probléma és őt megműtötték. Sajnos kétszer is, mert az első műtét nem sikerült és egy hét után úgy kelt fel, hogy ugyanolyan volt a szeme. De a második műtét szerencsére jól sikerült, azóta semmi baja.

Csak arra kell figyelni, hogy ha műtétre kerül a sor, akkor a doki, nehogy kivegye ezt a mirigyet (Harder-mirigy), mert ez a mirigy felel a könnytermelés 60-70%-ért. Ha ezt eltávolítják, akkor pár éven belül szemszárazsága lehet, ami azzal jár, hogy egész életében cseppenteni kell e szemébe.

Tehát a mirigy vissza tételét kell kérni.

3562. wicky85 (válaszként erre: 3553. - Noccika)
2010. nov. 11. 16:03

Szia!


Visszaírtak, hogy már van gazdijelöltje. Reméljük, jó helyre kerül.

3561. R75 (válaszként erre: 3560. - Lili mamája)
2010. nov. 11. 13:11
drukkolok akkor, hogy visszahúzodjon.. Nekünk sajnos sokszor elmúlt, visszajött, aztán mikor ezt párszor eljátszotta, akkor került műtétre a sor..
3560. Lili mamája (válaszként erre: 3559. - R75)
2010. nov. 11. 12:39
azért remélem nem lesz műtét, most úgy tűnik magától visszahúzódik, még kenegetem krémmel, de a doki szerint minden ok.
3559. R75 (válaszként erre: 3554. - Lili mamája)
2010. nov. 11. 11:22
Mi kutyánknak is megműtötték, nincs vele gond, ne izgulj...
2010. nov. 11. 05:52

Mi is purinát adtun k neki, csak a proplant, mert a dog cshow-t nem ette meg,később orjent is próbáltunk meg sima acanat is. azt mondták a boltban hogy a tápot nem szabad váltogatni, nem tesz jót a pocaknak, de Lili semmilyen tápot nem eszik egyszerre 1-2 hétnél tovább, így 800g-ként váltogatjuk. Amúgy mi is a nature konzervet esszük, nagyon drága, de tényleg nagy a hústartalma a többihez képest. plussz imádja míg a pedigrés konzerv ránk penészedett. mondjuk ő kap ezt azt amazt is tésztát rizset főtt husit levest stb, ha anyumék vigyáznak rá akkor mindent amit mamám is eszik mert egy falat ide egy falat oda. bezzeg itthon csak konzervet enne. :-)

mondjuk ott van három konkurencia kutyi :-) ezért ott mindent megeszik nehogy a többiek egyék meg.

3557. tittuka
2010. nov. 10. 20:49
6 hetes kora óta a Purina Dog Chow-t kapja,nagyon meg vagyunk elégedve vele, szép a szőre is tőle, nem hullik.
3556. BPeter (válaszként erre: 3555. - Tittuka)
2010. nov. 10. 19:39
Szia! A Fressnapf real nature elnevezésű termékét tudom neked ajánlani a konzerv elméletileg (nem szeretnék nagy butaságot mondani) 80% húst tartalmaz. Én még csak a száraztápját próbáltam ki, az eléggé bevált, csak drága, de biztosan kipróbálom a konzervet is. Ha már kajánál vagyunk, mivel a mostani kicsit drága, gondoltam váltunk, mit ajánlanátok, (száraztáp) acana v select goldra gondoltam, ti melyiket ajánlanátok? Esetleg valami mást?
3555. tittuka
2010. nov. 10. 13:54
Sziasztok. Nekem 3 hónapos a kis bullim, mini morris a neve :) Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen konzervet egyen? Száraz tápot is kap, egy jó minőségűt, azzal nagyon meg vagyok elégedve, de nekik nincs konzervjük. eddig a pedi konzervet ette de csak a bárány-rizsest bírja a pocakja. Ha valaki tud valami jót ajánlani megköszönném.
2010. nov. 10. 12:07

Sziasztok!

Szegény Lilinek ma reggel kifordult a 3. szemhéja, a belső és úgy néz ki mintha második szemgolyója nőtt volna. Voltunk dokinál, most kenegetni kell, de ha nem javul meg kell műteni.

Kis babucim most az ölemben kucorog :-(

Szerencsére a látása nincs veszélyben a doki szerint, de azért nagyon féltem.

3553. noccika (válaszként erre: 3552. - Wicky85)
2010. nov. 10. 09:37
na? visszaírtak neked a menhelyről?
3552. wicky85
2010. nov. 8. 16:28

Gondolom én is, hogy azért szeretnék Pest megyében, mert ő még nagyon kicsi és lehet rendszeres infót szeretnének róla, nem akarják, hogy esetleg valaki jó pénzért eladja, vagy rosszul bánjon vele.

Én azért írtam nekik, hátha lehetséges a vidéki örökbefogadás is.

2010. nov. 8. 16:22
köszi szépen, nagyon aranyosan szunyókál a kis foltos, milyen nagy pocakja van :)
2010. nov. 8. 16:21
pont most töltöttem fel még 2 képet
3549. noccika (válaszként erre: 3548. - Zsanett001)
2010. nov. 8. 16:19
megnéztem a képeidet, és nagyon szép a kutyusod!!!! nagyon aranyos
2010. nov. 8. 16:02
Én meg Szoboszlói vagyok. Én is szívesen befogadtam volna, mert egyébként is szeretnénk még egy kis kutyust. Kár hogy csak Pest környékieknek lehet :( el is mentem volna érte
3547. noccika
2010. nov. 8. 15:31

hmm, nem tudom, lehet ellenőrizni akarják majd azt h. hova került. én úgy tudom, hogy örökbefogadás után is szoktak csinálni ilyen ellenőrzéseket.

bocs ha nem jól tudom, nem akarok butaságokat mondani.

2010. nov. 8. 15:27
Mi szívesen örökbe fogadnánk, de Debrecen az sajna nem Pest megye. Mondjuk nem értem ezt a szűkítést. Lilivel épp birkózunk, milyen jót játszanának :-)
2010. nov. 8. 15:23
Sziasztok! Ezt nem értem, miért csak Pestieknek lehet örökbe fogadni?
3544. noccika (válaszként erre: 3543. - Wicky85)
2010. nov. 8. 15:19

igen. tényleg mint egy családtag.


és az ilyenek milyen emberek lehetnek....ha a kutyájával megteszi, akkor másokkal miket csinálhat..

3543. wicky85 (válaszként erre: 3542. - Noccika)
2010. nov. 8. 15:08

Hát igen, aki szereti a kutyáját, annak olyan, mint egy családtag.

Itt Fehérváron csak azért adtak le egy francia bulldogot a menhelyre, mert már a gazdája nem tudott mit kezdeni vele. Szerintem az ilyen nem is ember.

Szomorú, amit az állatokkal tesznek egyesek.

3542. noccika (válaszként erre: 3541. - Wicky85)
2010. nov. 8. 14:57

nincs sajnos, de nyugi, biztos hamar örökbe fogják őt fogadni!!! nagyon kis édes.

olyan jó lenne örökbe fogadni, de hát ez van. na de majd ha egyszer lesz egy saját....:D:D


ezt én sem értem, hogy lehetnek ilyenek az emberek. én el sem tudnám képzelni már az életemet a kutyám nélkül. annyira imádom!!!!

3541. wicky85 (válaszként erre: 3540. - Noccika)
2010. nov. 8. 13:51

Szia!


Hát sajnos albérletbe nem adják. :(

És esetleg nincs ismerősöd, aki szeretne és Pest megyében lakik?

Tényleg nem értem, mi visz rá valakit, hogy leadjon egy kutyát, főleg ilyen kis korban.

3540. noccika
2010. nov. 8. 13:45
:-( nagyon cuki!!! én szívesen örökbe fogadnám a 10 hónapos kutyóm mellé, de sajnos albérletben lakunk, oda örökbe meg nem adnak, ahogy olvastam :-(
3539. wicky85
2010. nov. 8. 08:50

Sziasztok!


Nem tudom van-e olyan, aki szeretne francia bulldogot, de a fajtamentés oldalán most találtam egy 13 hetes kislányt. Sajnos csak Pest megyében lehet örökbe fogadni. Ha esetleg valaki szeretne kutyust érdemes megnézni.

[link]

Nem tudom mi visz rá embereket, hogy beadjanak egy kutyát menhelyre.

Itt, Fehérváron is most szólt az állatorvosunk, hogy leadtak a menhelyre egy fiatal kant, mert már a "gazdi" elmondás szerint nem tudott mit kezdeni vele. Szerencsére őt már örökbe fogadták, de akkor sem tudom megérteni ezt a lelketlenséget.

3538. Marcell1 (válaszként erre: 3537. - Drdd)
2010. nov. 6. 19:27
Yoda kutyusnak is hullik a szőre. De nekünk a doki azt mondta nekik folyamatosan hullik a szőre, egyszer jobban, egyszer meg nem.
3537. Drdd
2010. nov. 6. 17:53
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, megnyugodtam, hogy ez normális :) Remélhetőleg idővel azért egyre kevesebbet fog hullani a szőre...köszönöm mégegyszer :)
3536. noccika
2010. nov. 6. 17:42
sziasztok!! az én bulldim 10 hónapos. és neki is nagyon hullik a szőre. neki is olyan 5 hónapos kora körül kezdett el hullani. nálunk állandóan porszívozni kell mert tiszta szőr lesz a padló. nem allergia, hanem a rövid szőrű kutyáknak általában eléggé hullik a szőre. mi azt csináljuk, h. gumikefével (direkt rövidszőrű kutyáknak való fésű) dörzsöljük minden nap, sőt fürdetés közben is lehet ezzel, illetve van egy nagyon jó fésű ami nagyon sok szőrt kiszed. Furminátor a neve. :) keressetek rá. nálunk nagyon bevált. addig fésülöm vele, amíg jön ki szőr. hát sokszor egy kisebb zacskónyi is kijön. :S nem allergiás, szép fényes a szőre, csak hát hullik, de ez tök normális.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook