Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
6325. ancspancs
2013. jan. 17. 22:40

Én is gondoltam egy pillanatig a bűzmirigyre, mert a barátom beagle kutyusának is szokott ilyen problémája lenni, de olyan picur még...

Szerencsére nem váladékozik és semmi elváltozást nem látok, de jövő héten megyünk úgyis oltásra és akkor rákérdezek erre is. Amúgy tényleg baromi gyorsan nőnek, már egy hét alatt látom a fejlődést. Ma reggelre felállt az egyik füle is, oda meg vissza voltam :) : )!!!

6324. Vigyorex6 (válaszként erre: 6318. - Ancspancs)
2013. jan. 17. 16:45

Bakker, nem is merem többet megnézni a fotóidat, mert totál szerelmes vagyok a kis zsebdömperbe. :) <3

Úgy van ez, mint a gyerekeknél ..., kár, hogy hamar megnőnek! :)

6323. Vigyorex6 (válaszként erre: 6322. - 0636571bd4)
2013. jan. 17. 16:39

Persze; kizárni semmit nem lehet.

Egyébként létezik fülrühesség, hormonális alapú fülgyulladások, és egyéb "nyalánkságok". :S

A bulldogok elég nagy hánydának szűkűlt hallójárata van, és nehezebb tisztítani, hamarabb gyullad be nekik, mert benne marad a trutyi és nehezebb ezáltal kikezelni is.


Az én kutyám 2 hónap múlva 4 éves. Az első évben sok váladék volt a bűzmirigyében, de azóta kitapasztaltam az étkezésével kapcsolatban mindent, így olyan állagú a széklete, hogy magától ürül kaksizásnál. Az elmúlt 3 évben csak az évi kötelező oltásnál nézetem meg és szinte semmi nincs benne. Ha a kutyának sokszor van lazább széklete, akkor nem tud ürülni magától (kivétel ezalól, ha valamiféle hajlama van a bűzmirigy gondokra).

6322. 0636571bd4 (válaszként erre: 6321. - Vigyorex6)
2013. jan. 17. 14:45

Igen, gondoltam én is erre, hogy túl fiatal még. De azért nem zárnám ki ezt a lehetőséget, benne lehet a pakliban, mert sosem lehet tudni.

Mindenesetre a gazdinak jobb tisztában lenni a tünetek hasonlóságára utalva, hogy lehet ez is, az, meg amaz.

Szerintem még ez a szitu lenne a legkönnyebb egy gazdinak. Mert kinyomják. Persze, nekem anno azt mondták, hogy rossz esetben havonta kell vinni a kutyámat. Eddig szerencsém volt: 3-4 hónapja tünetmentes. Pedig már rögtön észrevenném, ha ez a baj lenne.

Semmi baja ne legyen a kutyusnak, akiről szó van!

Szia, Tibi!

6321. Vigyorex6 (válaszként erre: 6320. - 0636571bd4)
2013. jan. 17. 07:47

De ő még nagyon pici.

Nem is igen szoktak a babák bűzmirigyével foglalkozni. Azért ahhoz idő kell, hogy megteljen a bűzmirigye, ő meg szinte ki sem bújt az anyukájából. :))) Azért 6-7 hónapos kutya már kiskamasz, nyilván az más.

6320. 0636571bd4 (válaszként erre: 6316. - Ancspancs)
2013. jan. 17. 01:14

Szia!

Vicces amit írok, de nyugodtan gyanakodj bűzmirigyre még. Az én kutyám ugyanezeket a tüneteket produkálta olyan 6-7 hónapos korában: rázta a fejét jobbra és balra, vakarta a fülét és a füle mögötti részt. Egyre sűrűbben. Elvittem dokihoz, rögtön a bűzmirigyre kérdetett rá. Á, mondom ne vicceljen már! Bűzmirigytől fülvakarás? Ráadásul ilyen fiatalon?

Kinyomta neki és megszünt a panasz.

6319. Rudibaba (válaszként erre: 6316. - Ancspancs)
2013. jan. 16. 20:32
szia! nekünk egyszer valami atkás fülgyulladás volt, rázta a fejét meg vakarta, cseppet kapott rá, és irdatlan mennyiségű barna trutyi volt a fülében(csak az egyikben)
6318. ancspancs (válaszként erre: 6317. - Vigyorex6)
2013. jan. 16. 16:45

Köszi a gyors választ!

Igen, junior tápot kap.

6317. Vigyorex6 (válaszként erre: 6316. - Ancspancs)
2013. jan. 16. 15:59

Szia!


Nem a tápra gondolnék, inkább gyulladásra.

Gomba, baci ..., és atka szokott lenni fülgondoknál.

Ezzel a hallása miatt (is) érdemes foglalkozni.


A táp amit kap kölyköknek való? Mert az még fontos, hogy ne normál, felnőtt táppal etesd.

6316. ancspancs
2013. jan. 16. 14:07

Sziasztok!


Múlt hét pénteken hoztam haza a kutyust és szépen fokozatosan átszoktattam valami pedigree-s tápról(amit a tenyésztőtől kapott) a Select Gold bárányos-lazacos sensitivejére.Pár napja elkezdte vakarni a fülét és a füle mögötti részt, néha a fejét is rázza. Ez még a tápváltás miatt lehet,vagy az új táppal lehet már a baj? Direkt olyat választottam ami még nyomokban sem tartalmaz csirkét.Nem piros a füle és nincs benne kiütés sem, bórvízzel is óvatosan kitöröltem neki.

Szerintetek mi lehet az oka?

6315. LadyGirbal (válaszként erre: 6309. - 0636571bd4)
2013. jan. 15. 16:03

Szia!:)

Kennel név az egyértelműen nincs, mert csak egy tanyasi ketreces hátsóudvari szaporító. Takács Lajos névre hallgat. Remélem senki nem fut már bele...

6314. róku (válaszként erre: 6312. - Vigyorex6)
2013. jan. 15. 13:05

Szia!


Köszi a választ! Ma mindenképp visszamegyünk vele az orvoshoz. Péneteken már jártunk nála, mert az akkori tünetei alapján látatlanban bélcsavarodásra gyanakodott..az szerencsére téves diagnózis volt..

Remélem, most sem lesz semmi komoly :/

6313. malcolm.first (válaszként erre: 6310. - 0636571bd4)
2013. jan. 15. 12:02
köszönöm szépen
6312. Vigyorex6 (válaszként erre: 6311. - Róku)
2013. jan. 15. 08:04

Szia!

Az én kutyám testvére epilepsziás lett.

Ilyenkor a kutya már eszméleténél sem volt.

Nem minden kutyánál indul ilyen komolyan.

Ha minimális sansz is van az epilepsziára, akkor azonnal orvoshoz kell vinni, aki diagnosztizálja a problémát és előírja a gyógyszeres kezelést, mert enélkül a problémák egyre inkább súlyosbodnak.

Az fent említett kutyát néhány hónap alatt elvitte.

Ha nem is epilepszia áll fenn nála, akkor sem szabad ezt ennyiben hagyni, hiszen nagyban romlott az egészségi állapota és ezáltal az életminősége.

6311. róku
2013. jan. 14. 21:40

Sziasztok!

Epilepsziával kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? Arra gyanakszom, hogy a 3 éves bullimnál előjöhetett ez a betegség.. A neten írt tünetekből kb. a fele igaz nála.remegés,fejrázás,nyeldeklés stb..a hátsó lábaival is lehet valami, mert a lépcsőn is nehezen jön fel valamint az ágyra is alig bír felugrani szegény. Esetleg van köztetek olyan akinek a kutyusa ilyen betegségben szenved? mit kell tudni róla, ti mikor voltatok biztosak benne, hogy ezzel van dolgotok? köszi előre is!

6310. 0636571bd4 (válaszként erre: 6305. - Malcolm.first)
2013. jan. 14. 18:48

Látom senki nem reagált.

Il Dago Ungherese. Az egyik tuti. Kezességet vállalok érte. Szia!

6309. 0636571bd4 (válaszként erre: 6308. - LadyGirbal)
2013. jan. 14. 18:43

Szia Lady!

Ha nem is jelented fel, mert az ember megtenné ugye, de procedura, ami hosszú és nyögvenyelős sehol sincs igazságban végződik, akkor legalább tedd ki ide a kennel, vagy tenyésztő nevét, hogy akik olvasság ezt a fórumot legalább azok, ne vegyenek tőle blökiket!

Nem?

6308. LadyGirbal (válaszként erre: 6306. - Ancspancs)
2013. jan. 14. 16:34

Ilyen válaszokat én is szoktam kapni... Kedvencem volt, amikor a "kedves tenyésztőnek" írtam, hogy a kutyust aki megtetszett törzskönyvvel, oltási könyvvel, chippel, orvosi vizsgálatokkal adja-e új gazdihoz. A következő választ kaptam:

-A kutyáknak nincs oltási könyve, mert otthon magunk oltjuk őket (!!!)

-Törzskönyve nincs, mert kék kutyának nem lehet törzskönyve! (Van itthon egy törzskönyves blue-fawn fiam)

-Minek kellenek magának azok a papírok, kutyát akar, vagy papírokat?!

-Chip nincs, mert csak arra jó, hogy "megdöglessze a kutyát". (:DD)


Ezek után szerintem nem is kell mondanom mi volt a reakcióm, köpni nyelni nem tudtam. Visszaírtam az illetőnek a véleményemet, kikértem magamnak a hangnemet, és megfenyegettem egy feljelentéssel. Három nap múlva visszaírt, hogy a kiskutya 250 000 Ft-ért (!!!) 6 hetesen elkelt, és nekem semmi pénzért nem adta volna oda. Azóta bánom, hogy nem tettem feljelentést, egyel kevesebb kegyetlen paraszt szaporító lenne.:(


Azóta megtaláltam a tökéletesnek tűnő kennelt, várom, hogy megszülessen a tökéletes kiskutyám.:)


A Tiéd egy gyönyörű kis gombócka, hasonlít anyukám Lunájára.:)Milyenek voltak az első napok?:)

6307. 0636571bd4 (válaszként erre: 6306. - Ancspancs)
2013. jan. 13. 06:22

Jaajjj, de kis pamacs még! Aranyos!

Ha a tápot vízzel keverted neki, lehet, hogy azért nem eszi. Próbáld meg, hogy a táphoz teszel neki egy kis ízt: valami Jogobellát, leveslevet, vagy tegyél rá neki egy kis husit. Még szokatlan neki a környezet, biztos ijedt is azért nem eszik. Valami ilyesmivel segíts ezen, hátha bejön.

Sok boldogságot nektek!

Szia!

6306. ancspancs (válaszként erre: 6304. - 0636571bd4)
2013. jan. 12. 17:26

A nevét tudom csak a hirdetőnek és szívesen elárulom, Tölösi Attilának hívják! Az ilyen ember ne foglalkozzon kiskutyákkal!

Azóta én is boldog bulldog tulajdonos lettem :). Tegnap hoztam el a picit és nagyon büszke vagyok rá!

Szinte végig aludta a két és fél! órás autó utat. Éjszaka nem sírt,egyből otthon érezte magát. És amiért a legbüszkébb vagyok rá, hogy első pillanattól fogva a pelusra végzi a dolgát, pedig azt hallottam, hogy nem nagyon szokott beválni.Ma aggódtam picit, nem nagyon evett napközben, de most a kezemből sikerült megetetni. Nem akarom rászoktatni, hogy kézből egyen, de ahogy a tálkában megszagolta a tápot mintha megijedt volna és otthagyta. Teszek fel képet róla :)

2013. jan. 11. 17:23

sziasztok


A párommal nagyon szeretnénk új családtagnak egy fekete Francia bulldogot. A segítségeteket szeretném kérni hogy ha esetleg tudnátok ajánlani egy megbízható tenyésztőt akinek a segítségével kibővíthetnénk kis családunkat.

Elképzelésem szerint egy fekete kan kiskutyust szeretnénk.


Előre is köszönöm

6304. 0636571bd4 (válaszként erre: 6301. - Ancspancs)
2013. jan. 11. 06:46

Ancs, és a helyedbe bepancsolnék neki egyet... :)

Megírnád akár priviben akár itt, ki, vagy melyik kennel volt?

6303. ancspancs (válaszként erre: 6302. - Vigyorex6)
2013. jan. 10. 19:11
Ja a két ember nem egy és ugyanaz... ennek csak ezt az érdeklődő levelet írtam és ez volt a válasz. Igen én is írtam egy hasonló üzenetet neki! Hihetetlen, hogy csak egy normális kérdést tettem fel és ez rá a válasz, teljesen ledöbbentem...
6302. Vigyorex6 (válaszként erre: 6301. - Ancspancs)
2013. jan. 10. 18:59

Pfff..., no comment!

Mondjuk gyanús mindig már alapból, ha valaki 8 hetes kora előtt oda akarja adni a kistyáit. Ismerek olyan tenyésztőt, akinél csak 10hetesen hozhatók el.


Lehet, hogy elöntötte volna a sz.r az agyam, ha én ilyen levelet kapok.

Nem többet, de annyit valószínűleg írtam volna, hogy:

"Köszönöm az intelligens választ! További szép napot!"

De tudom, hogy az ilyennek már ez is megtiszteltetés ..., csak elvesztem a kontrollt. :S

6301. ancspancs
2013. jan. 10. 18:25

Gondoltam ezt megosztom veletek, mert nem jutottam szóhoz amikor olvastam a választ, ilyen embertől nem is szeretnék kiskutyát...

Általam írt e-mail egy hirdetésben megadott címre:

Szia,

Szeretnék érdeklődni a kiskutyákról. Mindegyik szuka? Főleg a vörös színű érdekelne...

Chipet, törzskönyvet, oltásokat tartalmazza az ár?

A válaszokat előre is köszönöm!


Válasz:

Te nem a földön jársz!!! Ez az ár egy egyszerű kereskedői ár! Én oda írtam,h Tk-val stb. annyi!? A chip -3500, a Tk az 20-ezer, 1-oltás meg jár. Amúgy a vörös szín, főleg a lány a legdrágább! Azt jelen pillanatban 75-80-ért viszik. Az az ár egy átlag ár volt, megvan melyik mennyi. Na de sebaj, már bőven lekéstél róluk! Így jár aki a nyamvadt emailhoz van oda nőve. Én oda írtam az elérhetőségemet, na mindegy ezen nem veszünk össze, van még ott kiskutya ahonnét ezek jöttek. További szép napot!

2013. jan. 6. 18:50
Olyan sok helyen olvastunk mi is a bulldogról mielőtt megvettük. Az én kis dilinyósom is 6, fél hetes volt hogy elhoztam. Nem láttam sem az anyját sem az apját. Egy müanyag ládába hozta az eladó, egy pár szót alit tudtam belőlle ki szedni, hogy legalább azt mondja meg hogy mit eszik. Egy baj volt csak hogy mikor meg láttam a kutyik felvettem és csak itthon tettem le a kezemből. Utánna volt olyan probléma hogy hullott a szőre nagyon , felhívtam hogy mit csináljak vele hát nem volt egy bőbeszédü akkor sem. Azóta talán én hívtam fel kétszer ennek már egy éve, neki eszébe sincs hogy vajon milyen helyen van a kutya. Sajnos azóta rájöttünk hogy butaságot csináltunk mert ő nem tenyésztő, csak szaporító és örült hogy pénz áll a házhoz. Hála Istennek a kis nyavajásom nagyon szépen fejlődött és semmi komoly baja nincs, le is kopogom. Ha most vennék akkor sokkal körültekintőbb lennék az biztos. Úgy látom hogy itt is aki tenyésztő nagyon lelkiismeretes, hát csak le akartam írni hogy én hogy vettem meg Lizikémet. Már nem adnám oda a világ semmi kincséért sem, nagyon okos és szófogadó imádom, szerintem ő is tudja.
6299. wicky85 (válaszként erre: 6297. - Ancspancs)
2013. jan. 6. 18:13
IGEN, lehet komolyabb probléma. A kiskutyát 5 hetesen még anyatejet is kell, hogy kapjon. 4 hetesen lehet elkezdeni mellé etetni táppal, ami fokozatosan váltja fel az anyatejet 6-7 hetes korra. Az 5 hetes kutya immunrendszere nincs rendesen kifejlődve, még szocializálódnia kell az anyukája és a testvérei mellett. Az első pár hétben minden nap számít, amit a kölyök az anyjával tölthet. Arról nem is beszélve, hogy Magyarorzágon törvényileg szabályozva van, hogy 8 hetes kor előtt nem szabad eladni a kölyköket. Akkor is csak chippel. Ha az, akitől vennéd a kölyköt, hajlandó 5 hetesen odaadni, akkor az nem tenyésztő hanem szaporító. És ennek fényében erősen meggondolnám, hogy a legjobb hellyről hozom-e el a kicsit.
6298. Vigyorex6 (válaszként erre: 6297. - Ancspancs)
2013. jan. 4. 20:55

Lehet, igen. Az immunrendszerének "érnie" kell még.

Később sokféle probléma származhat belőle, és ezt mind a kutya, mind a gazdi megsínyli. A kutyus szenved tőle, a gazdáját pedig lelkileg teszi padlóra. :(((

A pénztárcát sem kíméli. Sok-sok tízezer forintról beszélhetünk itt (alsó hangon).

Egyébként normális tenyésztő nem adja oda a kiskutyát 8 hetes koránál hamarabb, mert tisztában van ezzel, és fontos neki minden nála született kölyök sorsa.

6297. ancspancs
2013. jan. 4. 18:37
Most 5 hetes a kiskutya, jövő héten mennék érte, az akkor még korai? komolyabb probléma lehet esetleg később ebből?
6296. Vigyorex6 (válaszként erre: 6293. - Ancspancs)
2013. jan. 4. 18:29

Szia!

8hetesnél fiatalabb kiskutyát véletlenül se hozz el!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook