Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6595. antipink
2014. jan. 29. 12:31
Sziasztok!Kb 1 hónapja örökbe fogadtam egy csodálatos,nagyon jó jellemű,valóban szép,és okos francia bulldogot ivaros kanocskát.Nekem van két nagyobb testű szuka sztafi,és boxer,de a bulldog borzasztóan kanos.Az ivartalanítása nekem evidensnek tűnk,ám az előző gazdi mondta,hogy ő azért nem műtette meg,mert vele született szívbetegsége miatt kockázatos,ezért én is megnézettem egy dokival,aki megerősítette,a szívzörejt.Állítása szerint szívelégtelenség.Mondanom se kell,hogy végigbőgtem a hazafele utat,de nem tudom,mivel állok szemben.A műtétet csak gázos altatásban végeznék,hogy minél kisebb legyen a szívleállás kockázata.Szeretném megkérdezni tőletek,hogy volt e nektek tapasztalatok ilyen szívbetegséggel?Állítólag még kinőhető,de folyamatos kontrollra van szűkség.A kutyus elmúlt 3 éves,és csak remélni tudom,hogy minél tovább velünk marad.
6594. willow' (válaszként erre: 6589. - ::zsozsi::)
2014. jan. 20. 17:47
Vélemények a Süd-Russian kennelről engem is érdekelnének, mi is szeretnénk kutyust.
6593. missmonroe (válaszként erre: 6587. - Reszka)
2014. jan. 20. 12:13
alapvetően császárral tudnak szülni, ami egy kellően nagy műtét. Én azt mondom, hogy ha megszülettek a kicsik az összeragadásból mondd meg a dokinak, hogy azzal a mozdulattal ahogy kiveszi a kicsiket, ivartalanítsa is őt...így többet nem lesz probléma, nem kell különzárás sem.
6592. missmonroe (válaszként erre: 6590. - Mostakkor)
2014. jan. 20. 11:59

szia...én személy szerint megkérdezném a MEOE-t, hogy a tk-n szereplő kennelnevek rendben vannak-e, sorszáma oké-e. Ha még mindig nem vagy biztos, akkor esetleg szoktak csinálni dns vizsgálatot...


miért merült fel benned a gyanú?

6591. 0636571bd4 (válaszként erre: 6590. - Mostakkor)
2013. dec. 9. 19:49

Most akkor tékás, vagy nem tékás? És, ha csak emtékás, akkor mi van? Én a töltött káposztát például tkp-nak nevezem.

És ha azt mondom, hogy "kpdb" a négyzeten akkor az mi? További jé-ó el-e-vé-e-el-e-zé-é-es-té!

6590. mostakkor
2013. nov. 28. 20:23

Sziasztok,

szeretnék tanácsot kérni egy fajtához nagyon jól értő személytől..A történetem lényege, hogy felmerült bennünk, hogy a két TK-s kutyusunk nem biztos, hogy tiszta fajkutyus..:( Imádjuk őket persze nem arról van szó , de szeretnénk ha egyszer szerelmük egy alomban forrna össze..De ezt nem rizikóznánk meg, ha beigazolódna a sejtésünk.

Aki tudna rám/ránk egy kis időt szánni nagyon értékelném.

Köszönöm

2013. nov. 19. 11:00

Sziasztok!

Az első kutyusunkat tervezzük megvenni a párommal. Sokáig a Boston terrierrel szemeztünk, de aztán több okból is a Francia bulldog mellett döntöttünk. Albérletben lakunk Budapesten, így a 2 legfontosabb dolog, amit meg akarunk tanítani a kutyának, az a szobatisztaság és az hogy ne ugasson nagyon sokat.

Kb. 1 éve tervezzük a kutyavásárlást, nagyon sokat olvasgattunk a fajtákról, meg alapvetően a kutyatartásról. Próbálunk felkészülni, de gondolom így is jó sok meglepetés fog minket érni, meg azért bármit is írnak, minden kutya más. Mi próbálunk jó gazdivá válni.

A kölykök valószínűleg Szarvasról, a Süd-Russian kennelből fogjuk venni. Van valakinek onnan kutyája? Mik a tapasztalatok?

Mennyi idő alatt tudtátok ti szobatisztaságra nevelni a kutyátokat? Mik a legjobb módszerek?


Bármilyen információt, tanácsot, ötletet nagyon szívesen fogadunk!

Köszi!

6588. H.Ancsi (válaszként erre: 6587. - Reszka)
2013. nov. 17. 21:50

ájáj, én kicsit belezavarodtam ebbe:)., szóval össze voltak ragadva ezért szeretnéd külön zárni ha majd tüzel????? hát, ahogy gondolod :), a barátod bizonyára meg fog dicsérni:),

Innen szeretnéd megtudni, mi a teendő fialásnál???? ........ valakinek lenne esetleg egy eladó kardja??? :)

6587. Reszka
2013. nov. 14. 10:01

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van 2 buldogom amit az egyik barátomtól kaptam külföldre utazása miatt.. És tegnap előtt vettem észre, hogy össze voltak ragadva! A fialással kapcsolatos dolgokat szeretném tudni, megtud-e szülni természetes úton vagy csak császármetszéssel? És még annyit, hogy hányszor lehet egy kutyát császározni mert akkor most már ha tüzel akkor külön zárnám őket, mert nem szeretném ha valami baja lenne a szukának!! Előre is köszönöm!

6586. pipacs90
2013. nov. 3. 23:26

Sziasztok!

Most találtam rá a topikra és olyan bulli gazdiktól szeretnék kérdezni akiknek allergiás a kutyujuk. Az én manóm 5 hónapos ( fehér-fekete foltos) és kb. 2 hónapja vakarózik. Az allergia tesztet csak 1 éves korában csinálják meg neki ,így addig csak találgatások vannak... Első perctől bárányos ,rizses táppal etettem de az utóbbi 2 hónapban TROVET Hypoallergén tápot kap ,viszont nem sok változást érzek,látok rajta. Ami nekem furcsa és érdekes ,hogy leginkább csak egy helyen vakarja magát(jobb oldalán és ott egy bizonyos ponton) Ezen a részen a bőre pirosas és a szőre is megkopott.Egyébb tünet amit észrevettem ,hogy időnként a fül belső részén kis pattanásszerű pöttyök vannak de ezek max pár órára jönnek elő és aztán el is tűnnek.Az egész vakaróást és a pöttyeit nem tudom semmihez kötni mert nem az etetés után hanem inkább ébredés után és este lefekvés előtt vakarja magát ,ill akkor jönnek a pöttyök is. Laikusan azt gondolnám ,hogy ha étel allergia lenne akkor a vakarózása egész nap intenzív lenne .Elvileg pedig a hypoallergén tápnak már hatnia kellene ,hiszen a szervezetéből az allergén anyagok lassan de ürülnek. Valakinek lenne valami tanácsa? Természetesen járunk dokihoz de csak találgatás van és egy szurit kapott eddig ami ugye steroid.Azt sem nagyon értem ,hogy ha valóban étel allergia akkor miért nem az egész testét ,fejét, stb vakarja ? Totál tanácstalanság van :( Előre is köszönöm a válaszokat és persze továbbra is megyünk a dokihoz is .

2013. nov. 3. 01:34
Nem tervezem hogy vissza tartson csak próbálok felkeszulni mire is szamitsak. :) mindenképpen szeretnék egy kis horkolo gépet :) nagyon köszönöm a te válaszodat is :) üdv Szandi :)
6584. dömperke (válaszként erre: 6581. - Picilanyka21)
2013. nov. 3. 00:02
Szia, nalunk hazorzes van :), csaladi hazban lakunk, ha nyilik a kerti kapu, akkor mar ugat, jelez, vagy ha nyomjak a csengot, nincs hozzaszokva a tarsashazi zajokhoz. De ha epp edesanyameknal vagyok, ott is megy a hazorzes, ha valakit hall a lepcsohazban jarkalni. De hozzateszem, ez teruletvedes, es csaladi hazhoz vagyunk szokva, ezert surubb tarsashazban az ugatas. De ha a kezdetekto fogva ott neveled, es kezeled a nehai megkergeluseket :D, ami fiatalabb koraban surun elofordult, mikor mar lattuk a pucsitast es mentek a korok a hazban le fol, mint aki nincs maganal, semmi gond lehet. Szerintem ez ne tartson vissza! :))
2013. nov. 1. 14:36
Szia nagyon szépen köszönöm a valaszodat! Sokat segítettél! Üdv Szandi
6582. Rudibaba (válaszként erre: 6581. - Picilanyka21)
2013. nov. 1. 11:12
Szia! Nem egy ugatós fajta a francia bulldog, de igaz, ami igaz, ismerek ugatósat is. Nagyon nagy %ban rajtad múlik, ha rögtön az elejétől következetesen neveled, nincs gond! (Mi mindig rászóltunk, amikor még otthon laktunk, mert tudtuk, hogy el fogunk költözni, és nem akartuk mi sem, hogy az ugatásba kössenek bele. És nem is lett semmi gond :)
2013. okt. 28. 21:42
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem mint kezdő kutya tartonak. Szeretnék a párommal a családba fogadni egy kis horkolo gépet, viszont amire nagyon keresem a választ az az hogy mennyire ugatosak??? Számos oldalt olvastam a fajta jellemzojerol és ott általánosan csendes fajtának írták, de kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is.sajnos elég harpia a szomszédunk és nem szeretnék feszültséget ahogy költözni sincs kedvunk:) válaszaitokat előre is köszönöm. Szandi.
6580. H.Ancsi (válaszként erre: 6569. - 0636571bd4)
2013. okt. 24. 17:18
szívemből szóltál :)
6579. H.Ancsi (válaszként erre: 6575. - Ancspancs)
2013. okt. 24. 17:16
egyes állatorvosok szerint -és egyre többen gondolják így -ivartalanítani, még az ivarérés előtt a legjobb időpont , főleg szukákról beszélek. Igy nem indulnak be a hormonváltozások, és állitólag sok későbbi betegségtől kiméli meg a kutyát.
6578. Ata06
2013. okt. 21. 19:20

Talán valakit érdekel közületek!

[link]

6577. 0636571bd4 (válaszként erre: 6575. - Ancspancs)
2013. okt. 18. 15:57
Szia! Ha jól tudom az USA-ban 6-8 hónapos korban szokták az ivartalanítást elvégezni, de ennek ellentmond az európai felfogás, hogy amíg fejlődésben van a szervezet, addig nem szabad efféle műtétet elvégezni. Persze semmi sem tiltott.
6576. dömperke
2013. okt. 17. 00:41

Sziasztok,

egy kerdessel fordulnek hozzatok, vagy kettovel :)

Volt valakinek a kutyusanak a hatso labaval terdkalacs problemaja, vagy porc problemaja?

Masodszorra jott elo nalunk sajnos, szegenykem nem tud raallni a jobb hatso labara, remeg, faj neki, es eleteben eloszor olyat vonyitott, mint meg soha :(( Voltunk orvosnal, ezelott 4 honapja volt neki, akkor jott ki eloszor. Pontosabbat a rontgen mutatna, erdekelne valakinek volt-e ilyen gondja, ha igen mire jutott vele, most elkezdtunk szedni taplalekkiegeszitot, kimondottan a porcra hatekony, es akinek volt-e ilyesmi megmutette-e, es mik a tapasztalatai.

Koszonom elore is a valaszokat!

Ez nem tipikus francia bulldog betegseg amugy, azt mondta az orvos, hanem hogy kis testu kutyaknal fordul el gyakran...

De ha valaki kuzdott hasonlo problemakkal orulnek, ha megosztana a tapasztalatait. Koszonom!

6575. ancspancs
2013. szept. 27. 21:20

Sziasztok!


Beni 10 hónapos lesz a napokban és az ivartalanításról szeretnélek kérdezni benneteket. Ajánlott vagy nem ajánlott? Ha igen, akkor mennyi idősen? Hallottam olyat is, hogy kan francia bulldogot addig nem szabad amíg növésben van, ez igaz? Tapasztalatokat és véleményeket szívesen fogadok :).

6574. aitana (válaszként erre: 6561. - Dennissza)
2013. szept. 25. 15:20
Szia Denissza, nagyon nem ajánlatos francia bulldogot kint tartani,garázsban sem. Ezek benti kutyák ráadásul nagyon különlegesek és belepusztul a bánatba ha kizárod az életedből. Ráadásul nagyon rosszul viselik a hideget és ! a meleg is. Semmiképpen ne tartsd kint ha fontos neked és kutyaszerető vagy....
6573. aitana
2013. szept. 25. 15:16
Sziasztok! Tudnátok segíteni saját tapasztalattal??Nagyon fontos lenne. Francia bulldog kutyánknak a nyáron piros,gyulladásos lett a tappancs és a középső ujjai között mind a 4lábán piros pattanásszerü dudor alakult ki.Vakaródzott és otitise lett.Rengeteg szőre hullott ki elöször. A hirtelen jött melegre és valamilyen allergiára gondoltunk.Az orvos adott neki sampont és a fülére Conofite-t,mindkettő hatásos volt, kivéve a tappancsai nem javultak,egy picit talán az antibiotikumtól. Már 2hónap elmúlt és még mindig nem javul a lába, kenegettem antibacteriális krémekkel,aloe vera-val, deszt.vizben hígitott gyenge betadinnel etc. Most újból kap antibiotikumot.Voltunk allergia teszten,negatív tehát nem allergia. Tudnátok segíteni ebben a témában,légy szíves. Annyira sajnálom szegénykémet, alig visszük ki sétálni és csak este,amikor már hüvös van,de így is begyullad séta után jobban. Szőrtüszőatkára gondolunk....valakinek volt hasonló esete,tudna kezelésekről írni!!Köszönjük előre is...
6572. Rudibaba (válaszként erre: 6570. - 0636571bd4)
2013. szept. 23. 22:34
Szia kutyulimutyuli! Azt vettem észre, mikor írsz valamit, hogy a kutya megint más tápot eszik. Nem lehet, hogy ezzel van a baj? A gyakori váltogatástól? Szerintem ha tutira akarsz menni, csináltass allergiatesztet!
6571. viron
2013. szept. 17. 20:39

sziasztok,

11hónapos Miánknak pár hete van egy borsó méretű kemény csomó az alsó ajkán oldalt-belül. azt gondoltuk megszúrta egy bot, vagy valami, de nem múlik neki, a mérete sem változik.

a napokban elmegyünk dokihoz, addig is bárkinek bármi ötlet-tapasztalat? volt már ilyen?


Előre is köszönjük a válaszokat

6570. 0636571bd4 (válaszként erre: 6563. - Kutyulimutyuli)
2013. szept. 14. 14:03

Szia!

Nem tudom miért írod le mindig, hogy a kutyusod - akivel éppen baj van - milyen tápot eszik. Köze sincs ahhoz, hogy hullik a szőre, hacsak nem tápallergia. Egyébként rá van írva szinte minden tápra, hogy ettől meg ettől a táptól szép fényes lesz a szőre, meg (majdnem magától tisztul is) meg minden baromság. De hagy kérdezzem meg tőled - mint régi kutya tulajdonostól -,hogy te ebben még hiszel? A kutya-mesekönyvekben ez talán létezhet. De rá van-e írva a tápra, hogy szőratkára jó-e? Ugye, nincs ráírva. És a többi és a többi... Szia!

6569. 0636571bd4 (válaszként erre: 6567. - Pimpifül)
2013. szept. 14. 13:52
Egyszerűen szörnyű! És kész! Röviden. A hosszabb változatot most nem írnám le...
6568. Farkas Laci (válaszként erre: 6567. - Pimpifül)
2013. szept. 5. 19:46

Sziasztok!


1,5 év körüli Francia bulldog szukának keresünk szerető gazdát, családot.

1 hónapja alapítvány gyűjtötte be komoly sérüléssel (bal szemét el kellett távolítani). Azóta teljesen rendbe jött, visszahízott.

A kutya ingyen elvihető alapítvány részére látogatási lehetőség biztosításával, ivartalanítva, vagy ivartalanítási kötelezettség vállalásával, chippel, féregtelenítve. Abszolút kedves, jóindulatú, embercentrikus, törődésre kiéhezett, értelmes.

Szaporítók kíméljenek!


Érdeklődni ideiglenes befogadónál: Farkas László M: 204383213

6567. pimpifül
2013. szept. 3. 12:11

Sziasztok!


Új francia bulldogos fülbevaló eladó 1500 Ft-ért.

[link]

Ajándéknak is kiváló!


Üdv,


Ildi

6566. Ata06
2013. aug. 29. 23:58

Talán valakit érdekel! Nálatok biztos jó helyen lenne!

[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook