Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6625. titti79 (válaszként erre: 6624. - Andi6020)
2016. jún. 14. 12:31

okés

köszönöm a segítséget :)


én is így vagyok ezzel tele a szőrével minden, nem fogom trimmelgetni.

Meleg is van jól ellesz kicsi bundával.

6624. andi6020 (válaszként erre: 6623. - Titti79)
2016. jún. 14. 12:28

Nem ismerem a nyerő számokat :)

a 7 mm egy óvatos vágás, lehet mehet annál rövidebbre is. Nálam 5-6 mm-esre van nyírva a csivava, pedig ugye azt sem szokták nyírni. De én utálom látni, hogy hullik.

6623. titti79 (válaszként erre: 6622. - Andi6020)
2016. jún. 14. 12:15

Megcsinálom én, nem akarom túl rövidre (annó tanultam ezt, de ezekre a nyerő számokra doszt se emlékszem)

A roti keverékem minden tavasszal megnyeri a 3mmes sérót és nagyon jól elvan vele :)


de igen ez valóban jó ötlet lenyírom hosszabbacskára aztán meglátom szedünk e még belőle :)


Igazából úgyis csak a hátán érdekes kb mert ott van kb 1 cmnél kicsitt hosszabb szőre a többi kis csutka :)

6622. andi6020 (válaszként erre: 6620. - Titti79)
2016. jún. 14. 12:11

Magadnak akarod, vagy kozmetikussal csináltatod?

Mindenképp azt javaslom, hogy előbb hagyjátok hosszabbra, megnézed milyen (kezeddel visszafelé simítod), aztán végig lehet menni rajta rövidebbel. Vigyázz, ne nyírjátok túl, mert az sem jó.

6621. titti79 (válaszként erre: 6618. - 70e5b68753)
2016. jún. 14. 12:08

Sokan nyírják/nyiratják....lakásban tartottakat főleg.


A miénknek is van néha baja, alergia ilyenek, de mostanában jól van :)

6620. titti79 (válaszként erre: 6619. - Andi6020)
2016. jún. 14. 12:07
Köszi :) <3
6619. andi6020 (válaszként erre: 6617. - Titti79)
2016. jún. 14. 11:59
7 mm
6618. 70e5b68753 (válaszként erre: 6617. - Titti79)
2016. jún. 14. 11:58

Szia! Mi még soha nem nyírattuk, mert eleve nincs hosszú szőre. De nem is hallottam mástól sem ilyet. A körmét szoktuk csak.

A tiéd beteges? A miénknek szegénynek mindig van valami hasfájós baja, úgy tud szenvedni. Mondjuk most pont jól van élvezi a jó időt. :)

6617. titti79
2016. jún. 14. 10:36

Sziasztok!


Nyíratta avlaki a bulldogját?

Hány mm-esre nyírták a szőrét?


Ksözönöm

6616. Zeon82
2015. júl. 30. 10:49

Sziasztok!


A feleségemmel azon gondolkodunk, hogy szeptember-október környékén szeretnénk egy kutyust. Sokat olvasgattunk a francia bulldog fajtáról és nagyon megtetszett a kutya formája, jelleme, kezessége, szerethető pofája és a pofájára kiülő őszinte érzelmei. Úgy gondoljuk, hogy nálunk nagyon jól el lenne egy ilyen fajtájú kutya és boldog lehetne velünk –bár lakásban élünk, de nyugodt csendes környéken.


Segítséget szeretnék kérni tőletek abban, hogy ajánljatok (privát levélben) olyan személyeket, akik odaadó szeretettel nevelnek ilyen kutyákat és néha „foglalkoznak” tenyésztéssel is. Olyasvalakitől szeretnénk kutyust elhozni, akiket Ti ajánlanátok, mert nektek is van pl. tőlük kutya és fitt, vidám eb, mindenféle tenyésztési degenerációtól mentes.


Mindennemű segítséget/ajánlást előre is nagyon köszönünk!

6615. tom0919
2015. máj. 23. 17:28

Sziasztok!


Francia bulldog tartásával kapcsolatban kérdezném, milyen körülmények között tartható szabadban és házi kosztot mennyire tolerálja?

6614. petyusko
2015. márc. 25. 15:34
Sziasztok.valaki tud segiteni?5honapos francia bulldog kiskutyam van.elkezdodott a fogvalltas es ha ossze zarja a szajat neha latszik a foga.de nem mindig.valaki azt mondja alsoharapasa van.akitol vettem azt hogy mèg novesbe van es azert nyult hirtelen az also alla.es 1eves korara ossze fog allni a szaja igy nem lesz ilyen.ha valaki tud valamit irjon.elire is koszonom sziasztok
6613. Mandika81 (válaszként erre: 6610. - Kornél81)
2015. febr. 24. 20:53
Royal Caningot nem ajanlom nekem 11 eves a francia bullim Benike,nalunk a Purina valt be!! Naon cuki a kutyatok))))
6612. Bobcsi82 (válaszként erre: 6610. - Kornél81)
2015. febr. 4. 10:12

Szia!

Mi Acana-t szoktunk venni, már több fajtát is adtunk a kutyusnak és bevált mindegyik.

6611. zoli1978 (válaszként erre: 6610. - Kornél81)
2015. febr. 2. 13:34
szia.én először Royal Cannin juniort adtam neki,de az nagyon nem vallt be!most pedig Pro Plan :puppy sensitive-t ez nekünk nagyon jó!!!
6610. Kornél81
2015. jan. 30. 14:36

Sziasztok!

A párommal 2 hete hoztuk el francia bulldogunkat.

Egyszerűen imádjuk, a gyermekünk. Ti milyen tápot tápot ajánlanátok. Mi most az acana ranchlands gabonamentesre állítjuk át chicopee-ről. Előre is köszönöm a válaszokat. Képek is lesznek hamarosan.

6609. Petraa23
2015. jan. 29. 17:07

Sziasztok, ezt kaptam ma a páromtól, imádom:)


[link]

6608. timi9321
2015. jan. 17. 13:40
Sziasztok! Áprilisban szeretnék egy kis bulldogot, viszont van már egy amerika bulldogunk aki a kiskutyákat nem nagyon tudja elviselni, nagy kutyákkal semmi baja..hozzá lehet majd őt szoktatni? Illetve bármilyen tanácsot, információt szívesen fogadok francia bulldoggal kapcsolatban! :)
6607. Barbi287
2014. dec. 30. 10:34
Sziasztok! Nekem van egy 5 éves Francia bulldogom. Neve Iván. Életem első kutyusa. Legszebb ajandek amit kaptam. Ezt a kutyát szerintem házban kell tartanni, mivel imad az ember közelében lenni.Az én tapasztalataim szerint akaratos, önfejű, de szeretni való. Nagyon boldog kiskutya, játékos, de hamar elfárad. Nem mozgékony kutyus, kicsit lusta. Imad enni, kaja bármennyi mehet neki. Kicsiz elvan kényeztetve, ágyban velem alszik. Minden ugy van csinalva ahogy öfelsége szeretné. Néha megmakacsolja magát. Imad társaságban lenni. Mindig középpontban szeretne lenni. Ha eszünk ő az első aki az asztalhoz ül. Néha azt hiszi ő a fönök. Pl: ellop egy papucsot es megszidom érte elkezd rám morogni s ugatni.... ő számomra nem egy kutya, hanem mar családtag.
2014. dec. 28. 11:48

Sziasztok! Van egy 4hónapos francia bulldog kiskutyám. Gemma di mare nevű tappal etetjük, ami lazacos, nekünk ezt ajánlották. Ezzel nem is volt soha probléma de az utobbi par napban nem akarja megenni illetve még csak nem is örül ha kajat kap pedg ez regen nem így volt..hozzateszem hogy jon a foga de beaztatva sem ette meg a tapot..mit tegyek? Valtsak tapot vagy ez csak amiatt van hogy jon a foga?

Koszonom a valaszokat elore iis:)

6605. antipink
2014. okt. 12. 23:25

Él még ez a fórum?Sziasztok!Beleolvasgattam az írásokba,de csak párba.Kint tartani egy rövidszőrü kutyát?Ez még viccnek is rossz,de nem csak ugye a kertre értendő egy francia esetében,mert szó szerint egy légtérben tud csak létezni az emberrel.Én örökbe fogadtam egy 4 éves kanocskát,Deant,és amit eddig a franciákról tudtam,azt kezdhettem előlről :)

Nem lehet különzárni,sokáig egyedül hagyni,magányosan,csak úgy játékokkal-de bizony meg kell tanulnunk együtt élni velük.Dean szívelégtelenséggel született,de nincs semmilyen tünete.Az,hogy fokozottan figyelni kell rá,az minden bulldogra igaz.Bizony tudnak baromira horkolni,szellenteni is,nem kicsit,és tudom,sokan most mondanának sokmindent,hogy biztos ettől vagy attól van,de nem.Bármit eszik,lökhajtásos.Baromi okos kutya,de makacs is.Néha a macskához tudnám hasonlítani,mikor tudom,hogy szeret,de mégis csak a maga feje után megy,és bizony rám se hederít.Saját trükköket tudnak.Hihetetlen.Tudnék róla mesélni,amikor néha el kell menni itthonról,miket csinál,hogy ne tudjam a helyére bezárni...Tisztában vannak testi felépítésükkel és adottságukkal,ezt maximálisan kihasználják.Iszonyat jó a szaglásuk,félelmetesen jó.Ezt még lehet,kamatoztatom.Imádom,de van,hogy eltűnődöm,miért nem egy akármilyen másik kutyát választottam,de semmi pénzért nem adnám őt senkinek :)

6604. hornyaz
2014. máj. 11. 20:09

Ezt készítettem ma, mivel egész nap esett:-))


[link]

6603. 0636571bd4 (válaszként erre: 6602. - Lola01)
2014. máj. 7. 16:04

Ha ezerötszáz euro alatt találsz olyat majd szólj! Addig majszolj...

:)

6602. Lola01
2014. máj. 2. 17:28
Sziasztok! Nem akarok tolakodó lenni, de meg tudná írni nekem valaki, mennyibe kerül egy törzskönyves, kiállítási minőségű kiskutya. Elég egy irányár is. Mert a hírdetőoldalakon talát hírdetésektől égnek állt a hajam. A választ előre is köszönöm!
6601. 0636571bd4 (válaszként erre: 6600. - Edja)
2014. márc. 13. 18:51

Szia!

Az biztos, hogy mint írtad és a lehető legjobban megfogalmazva azt "az egy térben létezést" az nagyon igénylik. Az tuti, nincs mese!

Szia!

6600. Edja (válaszként erre: 6597. - Cundarinka)
2014. márc. 9. 17:48
Szia! Szerintem inkább felejtsd el ezt a fajtát, ha nem engeditek be a lakásba. Rengeteg édes kutty van, amelyik kint tartható, a bulli nem! Annyira igényli a gazdijának a jelenlétét a vele egy térben létezést, hogy képes belebetegedni az elszeparálásba. Hidd el tudom miről beszélek, Yoda már 5 éves. :) Betegségek: Ő pl. nagyon jő kennelből való, nagyon vigyázok rá, mégis kiderült egy évesen, hogy csirkeallergiás. Vigyázni kell a meleggel, a hideggel,allergiás reakciót produkált az oltásra, szóval ezek benne vannak. De ha egyszer velük élsz, nem tudsz nélkülük. :) :)
6599. 0636571bd4 (válaszként erre: 6597. - Cundarinka)
2014. márc. 5. 11:59

Erre most leltem rá a neten. Olvasd el! Szerintem ebben minden benne van:

[link]

6598. 0636571bd4 (válaszként erre: 6597. - Cundarinka)
2014. márc. 5. 11:33

Szia!

Tartható-e kint a kertben vagy sem? Én ezt a kérdést elsősorban arról az oldalról közelíteném meg, hogy nagyon ember közeli és gazdájához ragaszkodó típus így hivatalos besorolása szerint is társasági kutya. Így jóval érzékenyebben érinti a francia bulit a gazdi hiánya, mint rengeteg más kutya fajtát. Aztán, ha kint tartod a kertben, akkor nyáron bizony a nagy kánikulában a rövid orra miatt elpusztulhat. Sajnos találkoztam egy gazdival, akinek egy kocsi hátsó ülésén pusztult el a kutyája, miközben mentek nyaralni kánikulában. 4 éves volt. Szóval nem szereti a kirívó időjárási végleteket, így a nagy hideget sem bírják annyira. A hasukon alig van szőr, így hát képzeld el, ha télen mondjuk lefekszik a fűbe. Ebből sok betegsége lehet. Aztán mivel bohókás kutya és szeret játszani, nyáron a 30 fokban már negyed óra futkározás után le kell állítani a gazdinak a kutyát, hogy ne kelljen orvostól orvosra járni vele. Emiatt több odafigyelést igényel az biztos.

Ellenben a világ legbarátságosabb kutya fajtájának egyike. Nekem kettő van. Az elsőt két éve vettem. Míg nem ismertem ki a fajtájának a rövid orrából eredő hiányosságait (pl: órákat futkározott a nagyobb kutyákkal), rendszeresen jártam orvoshoz. De csak megfázás miatt. Fél év múlva vettem még egy kutyut, de nála már tudtam mire kell figyelnem. Tavaly és idén is, csak a kötelező oltások miatt voltam velük orvosnál.

Az én tapasztalatom az, hogy ha a melegre érzékenységét meg tudod oldani, ha hetente kitisztítod a füleit és a pofijukat bórvízzel, jó táppal eteted (amiben benne vannak a szükségrs vitaminok), három havonta féreghajtózod és anno jó alomból vásároltad a blökit, akkor kutya baja sem lesz. Legfeljebb annyira áll neki a zászló mint minden más kutyának. A második kérdésedre pedig. Ha én kertes házban laknék az tuti, hogy tavasztól a hideg beálltáig kint lennének a kertben a kutyáim, de éjszaka bent lennének a házban. Velem. És a télen a hidegben is. Ha kertes házban laknék...

Szia!

2014. márc. 3. 13:11

Sziasztok!Nagyon oda vagyok ezekért az édes kis kutyusokért!Nekünk egy 4,5 hónapos Boxer kislányunk van.Nagyon szeretnék mellé egy Francia bulldogot is!De sajnos nagyon sok "rosszat" olvastunk erről a fajtáról,mármint ezalatt arra gondolok,hogy betegségekre hajlamos,mint pl: gyakori fülgyulladás,allergia,ami miatt antiallergén tápot igényel.Meg,hogy a rövid szőrük miatt könnyen megfáznak,a meleget sem bírják. Gyakori még a Harder-mirigy előreesés,és..stb-stb...!

A páromat az áruk miatt nagy nehezen rá tudtam beszélni,hogy vegyünk egy ilyen kutyust.Csak a problémája az,hogy betegesek,és nem szabad kint tartani őket!Ő pedig nem lesz hajlandó beengedni a lakásba a kutyát!Vehetünk ilyen kutyust,de csakis kintre,télen menne a garázsba a rövid szőre miatt!Bár olvastuk,hogy vannak emberek akik ugyanúgy kertben tartaják ezt a fajtát,bár sokak szerint csak bentre való!Mielőtt a Boxert is megvettük,sokat olvastunk a fajtáról stb...ő is nagyon rövid szőrű,nyomott pofijú,és kint él.Jelenleg a garázsban van neki egy rész,és nagyon jól is érzi magát,ezért gondolta a párom,hogy hasonlóan rövid szőre és nyomott orra miatt,a franci is ellenne kint egy hőszigetelt kutyaházban.

Az ára is méregdrága,egy havi fizetésem nem érené át,és akkor ennyi pénzért kapok egy beteges fajtát!Tudom,hogy jó helyről kell venni,stb..de pl van egy ismerősöm akinek volt 2 francija,az egyikkel állandó vendég volt az állatorvosi rendelőben,még a másiknak élete során soha semmi baja nem volt.

Nagyon szeretném ha segítenétek,és hogy normális válaszokat kapjak,nem pedig támadásokat stb..

A kérdésem tehát a következő lenne:

-Valóban ennyire beteges ez a fajta,hogy az ember lánya nem győzi majd állandóan állatorvoshoz hordani?

-És,hogy valóban nem élhet kint a kertben?(nem hiszem,hogy minden egyes francia bulldog tartó a lakásban tartja a kutyusát,biztosan van akinek a kertben él a kutyusa)

Előre is köszönöm a válaszokat!Szép napot Nektek!Puszi

6596. 0636571bd4 (válaszként erre: 6595. - Antipink)
2014. febr. 10. 15:25

Szia!

Ha nincs ivarzó hónapban lévő lány kuyus a közelében, akkor a kanosság, csupán a más kutyától látott és megtanult szokás, amivel őmaga sem tud mit kezdeni és az IDEGEN KUTYA iránti kiváncsiság és esetleg a falkavezérré válás iránti tudat ösztönzi leginkább. Leszoktatható sok odafigyeléssel egybefüggő erélyes határozottsággal a részedről. Ha nincs nőstény, aki tüzel éppen... Szia!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook