Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meg tudja nekem valaki mondani, hogy az elveszített halotti anyakönyvi kivonatról másodlatot melyik önkormányzat állít ki? fórum

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy az elveszített halotti anyakönyvi kivonatról másodlatot melyik önkormányzat állít ki? (tudásbázis kérdés)

2008. dec. 3. 19:47
Ahol az illető elhunyt, és kiadták a halotti anyakönyvi kivonatot, ott adnak másolatot.
2008. aug. 4. 15:57

Úgy gondolom, hogy most, hogy túlvagyok az ügyintézésen, leírom hogyan működik, hátha vkinek még fontos lesz.

A halotti anyakönyvi kivonatot ott (Bp-en abban a kerületben) állítják ki, ahol elhúnyt az illető. Az elsőt ingyen, de ha pótolni kell elveszítés vagy bármi miatt, az 2.000,- Ft illetékbélyegbe kerül. Valamint sem az okmányiroda, sem az ügyfélszolgálat nem illetékes a dologban. Kizárólag a polgármesteri hivatal anyakönyvi osztálya. Vagyis az ő félfogadási idejüket kell megcélozni. Egyébként még1x köszi mindenkinek aki segített, mert igazából teljesen jófelé terelgettetek!

2008. aug. 3. 14:19
Biztos lehetsz benne, hogy ott kapsz ahol elhunyt, azaz ahol a anyakönyvezték az elhalálozást.
2008. aug. 3. 14:11
Én is úgy tudom, hogy az az önkormányzat adja ki, ahol elhunyt édesapád. Ő az illetékes, függetlenül a lakóhelytől. És ugyan ez van a születésnél is...
2008. aug. 3. 14:00
én ugy tudom ahol meghalt. Nekem 12. ker.ben halt meg és ott adták ki az eredetit. Gondolom a másolatot is ott csinálják.Reggel 8 órakor van Ügyfélszoli, kérdezd meg, addig NE indulj el. Részvétem.Ja ez 1999-ben volt. És , lehet, hogy ez változhatott.
2008. aug. 3. 13:52
Nálunk az volt a helyzet, hogy ott adták ki, ahol az elhunyt elhunyt! Ezt kérdezd meg előbb, hogy ez igy van-e még, mert nálam 9 évvel ezelőtt volt ez!
12. Ne add fel (válaszként erre: 11. - 8ef78160df)
2008. aug. 3. 13:48

Bocsi én csak a jogszabályt tudom :)))

De egy másik törvény viszont azt települést veszi figyelembe, ahol a személy elhalálozott.

Kissé joghézag van.

11. 8ef78160df (válaszként erre: 6. - Ne add fel)
2008. aug. 3. 13:05

az én rokonomnak a tartózkodási helyén lévő önkormányzat adta ki, nem az állandó lakcím alapján kaptuk meg!

Esetleg telefonon nem tudsz érdeklődmi?

10. 1.Amálka (válaszként erre: 8. - Vereskati)
2008. aug. 3. 12:37
Nem. Már nem tudom.
9. Ne add fel (válaszként erre: 7. - 1.Amálka)
2008. aug. 3. 12:13
Nagyon szívesen
2008. aug. 3. 12:11
A kollégádnak igaza van. Esetleg nem tudod attól megkérdezni aki megkapta az eredetit hogy hol volt?
7. 1.Amálka (válaszként erre: 6. - Ne add fel)
2008. aug. 3. 12:10
Nagyon köszönöm.
2008. aug. 3. 12:08
Szia! A jogszabály szerint annak a polgármesteri hivatalnak kell kiadnia, ahol az elhalt utolsó bejelentett állandó lakcíme volt.
2008. aug. 3. 12:03
Sziasztok! Arról van szó, hogy az édesapáméra lenne szükségem. Az eredetit nem én szereztem be, vagyis nem tudom hol adták ki. Az egyik kollégám szerint az a kerület illetékes ahol elhúnyt az illető, a másik szerint az, ahol az állandó lakcíme volt. Szerintetek? Holnap kéne intéznem és mivel 100 km-t utazom csak Pestig, nem volna mindegy merre indulok tovább! Köszi a segítséget.
4. gabcsyka (válaszként erre: 2. - Ea9bff1b44)
2008. aug. 3. 11:56
Igy van.
2008. aug. 3. 11:56
Szia. Én ugy tudom hogy mindig ahhoz kell menni ahol születtél.
2008. aug. 3. 11:55
Szerintem annak az önkormányzatnak az anyakönyvi hivatala, amelyik az eredetit is kiállította, hiszen náluk van nyilvántartva az elhúnyt is.
2008. aug. 3. 11:54
Meg tudja nekem valaki mondani, hogy az elveszített halotti anyakönyvi kivonatról másodlatot melyik önkormányzat állít ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook