Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a már kialakult lúdtalp okozta fájdalmakat enyhíteni? fórum

Hogyan lehet a már kialakult lúdtalp okozta fájdalmakat enyhíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 20. 08:48

én is felváltva hordtam egy betétes papucsot- betétes cipQvel.

Naponta 14 órát álltam ,strapáltam lábam 32 évet.

Gyógyulást MINDENKINEK.

2008. nov. 20. 07:29
Próbáld meg az MBT cipőt. Azóta nem hordok betétet, nem fáj a térdem és csípőm sem.
12. Naposcsibe (válaszként erre: 11. - Almi20)
2008. okt. 11. 18:15
A lényeg,hogy a betétet szoktatsd a lábadhoz,minden nap növeld a hordási intervallumot,így kb.2 hét alatt elérhető,hogy már egész nap jól essen ha a cipőben van.(Első napokban szigorúan tilos a túlerőltetés,ha jelez a láb h elég,azonnal vedd ki a cipőből.)A gerincferdülésre az úszáson kívül még nagyon jók az ún.dinamikus ülőpárnák,ezek levegővel vannak töltve,és folyamatosan mozgásban tartják a gerincet ülés közben,vagy ha van fitt ball labdád,az is nagyon jó szék helyett.Ezektől lényegesen drágább megoldás lehet még a Ryn vagy az Mbt cipő,de 40-50 ezer Ft.körül vannak.
11. almi20
2008. okt. 11. 13:15

Köszönöm szépen a válaszokat!

Most csináltattam egyedi lúdtalpbetétet, kicsivel jobb így a talpamnak, de mikor sokat kell állnom, azért elkezd egy kicsit fájni...


Nekem az ortopédián még azt is mondta a doki, hogy enyhe gerincferdülésem van. Az úszáson kívül mi hatásos még az orvoslására?

10. Naposcsibe (válaszként erre: 9. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 16. 21:38
Sziasztok!A szendvicsbetétet csak 18 éves kor alatt írják fel,ha vki betöltötte,már nem jár rá tb-támogatás,de az egyedi kategóriákba tartozó betétekre még van támogatás,igaz nem sok,ilyen betét pl.a "starflex".Ezt legalább egyedileg lábra készítik,míg a szendvics kész betét,csiszolással tudják módosítani valamelyest.Szakmabeli vagyok,ha van kérdés,szívesen segítek.
9. ec63a7fc29 (válaszként erre: 7. - Ec63a7fc29)
2008. szept. 16. 20:59
Ortopédián írják fel, de recept nélkül is vásárolható.:))
2008. szept. 16. 04:18
A páromnak az ortopédián írtak betétet, ami bevált.A háziorvos ad beutalót.
2008. szept. 15. 23:20

Szendvics típusú talpbetét használatával.



Siesta cipő, vagy Scholl vagy olyan, aminek a talpa úgy van kialakítva.

Jóval drágább, de sokáig jó.

6. Naposcsibe (válaszként erre: 5. - Almi20)
2008. szept. 15. 19:52
Szia.Nem tudom aktuális-e még a kérdésed.Beutaló kell,amit háziorvos állít ki.Sajnos ott a dokiknak túl sok ideje nincs a kivizsgálásra,így aztán legtöbb esetben lúdtalpbetétet írnak fel első körben..ami az esetek nagy részében be is válik.Lehet hogy érdemesebb rögtön gyógyászati segédeszköz boltban érdeklődnöd,ahol egyből kaphatsz egyedileg készült betétet,nagy difi nincs árban,max 3300 Ft a Tb-támogatás egy betétre..vagy ha megteheted,akár MBT-t is vásárolhatsz,bár már van konkurrense is ami sztem még jobb és olcsóbb,az a Ryn márka.Remélem tudtam segíteni.
2008. aug. 3. 10:35

Ortopédiára már régóta tervezem, hogy elmegyek...

Oda kell beutaló?

2008. aug. 3. 00:07

El kellene menni ortopédiai vizsgálatra, mert a lúdtalp sokszor gerincferdülés eredménye( lehet, hogy nem is látszik) és gyógytornával sikeresen "kinőhető"

Ha nem akarsz elmenni, akkor erősíts a hátizmokra, amik ha jobban tartják a gerincet, akkor nem lesz rossz tartás okozta gágogás. Remélem tudtam segíteni, de azért kérdezz meg minimum egy gyógytornászt sztem.

2008. aug. 2. 23:06

MBT cipővel. Nagyon szépen alakítja a láb boltozatát. Szaküzletekben kapható, alapos felmérés után.


Vannak még mindenféle lábgyakorlatok, keress rá a neten. Az hosszadalmasabb, talán kevésbé hatékony módszer, de a kitartás meghozza az eredményt.

2008. aug. 2. 23:06

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy akinek lúdtalpa van, mit tesz? Van-e esetleg vmilyen torna vagy módszer, amivel javítani lehet a helyzeten?

Hordok lúdtalp betétet, de állómunkát végzek és sajnos nap végére már alig van erőm menni, ilyenkor masszírozom. Mi jó még rá?

2008. aug. 2. 23:03
Hogyan lehet a már kialakult lúdtalp okozta fájdalmakat enyhíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook