Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy főzzem az "előgőzölt" rizst? fórum

Hogy főzzem az "előgőzölt" rizst? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 29. 15:00
Sós{csapot kávés kanál}viz melegités-ha forr bele a rizst,és 15-20 percig föz.szüröbe rak,ha lecsepegett kibont és izesit ami tetszik.
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Aniani63)
2008. aug. 2. 21:10

az előgözölésnek is az a lényege, hogy a főzési időt lecsökkentsék. (illetve azt is állítják, hogy így több tápanyag marad a rizsben, de ezt vagy elhisszük vagy nem:)))


elvileg tehát annyi csak, hogy rövidebb ideig kell főznöd, illetve nem kell az elején olajon pirítani.

7. aniani63 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2008. aug. 2. 20:39
Bocsi,nem "előfőzött" hanem "előgőzölt" a rizs és nincs használatiuti.Nem a 2 vagy 4 zacsis "belógatós fajta,1kg-os kiszerelés,Riceland-os.
2008. aug. 2. 20:17

nem értem, nem volt használati utasítás a dobozán?

leginkább úgy kellene megfőzni, ahogy ott le van írva.

amúgy ezek általában elég egyszerűen működnek, amit én szoktam venni, azt csak be kell rakni 10 percre forralni, és már kész is. (de nem biztos, hogy mindegyik egyforma, lehet hogy a főzési idők eltérhetnek, ezt meg kellene nézni a dobozán a terméknek)

2008. aug. 2. 20:08
Há jó gyorsan.:)
2008. aug. 2. 18:53
Főzési utasítás nem volt rajta? Hahó!
2008. aug. 2. 18:32
Hahó,nem tudja senki sem?:o((
2008. aug. 2. 16:33
Legutóbb-én balga- előgőzölt rizst vettem.Nagyon ehetetlenre sikerült,pedig úgy készítettem el,ahogy a "mezeit" kell.Még maradt a zacsiban 3-4 adag.Hogyan készítsem el szerinted,hogy jó legyen?Nem kezdő háziasszony vagyok,de ez most feladta a leckét.:(
2008. aug. 2. 16:28
Hogy főzzem az "előgőzölt"rizst?Tippeket írjál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook