Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » MOPSZ gazdik ide! fórum

MOPSZ gazdik ide! (beszélgetős fórum)


13. kirabetty (válaszként erre: 9. - Aranytulipán)
2014. jan. 4. 11:41

Szia!

A bűz nem a szájából jön?Nálunk fogköves lett a kutyunk(shih-tzu 8 éves,a mopink még baba) ,és azóta rettenetesen büdi a lehellete.Az állatorvos azt mondta leszedi neki altatásban,de én nem engedtem,mert nincs rá garancia ,h felébred.Annyit meg nem ér az egész,inkább elviseljük.A másik bűz ok,lehet még a pofa lebernyegében maradt étel,azt is nézzétek meg.Ezt meg boxeresektől tudom,ott ez a gond.

12. Drakobaby (válaszként erre: 11. - Szandi1988)
2013. ápr. 18. 19:26
Szia! Milyen tápot eszik? Ha csirke, akkor valószínűleg allergiás lehet rá.
2013. jan. 29. 16:08

sziasztok!!


olyan kérdésem lenne hogy egy 4 hónapos mopsz kutyának mär elegendöa anpi kétszeri etetés vagy még napi 3 a normälis?? éjjelente föként ha felébred a mopszom nagyon vakarózik pedig nem bolhás de ez még nem is lenne baj de olyan nagyon nyög is mellé ez miért lehet? välaszotokat elöre is köszzönöm!

2012. ápr. 3. 22:06
I.Bajai Mopszrandi! [link]
2011. febr. 1. 11:07

Sziasztok! Egy kegyetlen történet ami jól végződött.

Lányom egy nagyon hideg februári napon "éppen két éve" ment kocsival és az ország úton elé állt egy kislány mopsz és nem tágított,mivel nem akarta elütni ,kiszállt és el akarta terelni az útból,kereste a gazdáját de senki nem volt vele.A kutya egy pillanat alatt beugrott a kocsiba és nem akart kiszállni.Lányom hazahozta,hívtam hozzá állatorvost aki egy óra múlva meg is jelent és mivel ismerte a falu összes kutyáit és gazdáit,tudta,hogy kinek van ilyen kutyája és ez nem idevaló volt.Volt egy hasi sérve amit meg műtettük és akkor mondta az orvos,hogy most nemrég császározták meg valami nagyon ocsmány módon és komplikáció léphetett közbe mert a méhre el volt távolítva.Így a tenyésztő kidobta mert nem volt már rá szüksége. Nekem szerelem volt az első látásra és azóta is imádja az egész család.Nagyon boldog kutya lett belőle de azóta is fél amikor kocsiba visszük el valahová.

Akiknek ilyen kutyája van tud e segíteni abba,hogy mitől olyan nagyon büdös szegénykém? Fürdetve van,törölve a kis ráncai és olyan szaga van mint egy használt tornacipőnek.

8. jucusmucus (válaszként erre: 7. - Mumeen)
2011. jan. 19. 12:23

Szia !

Kérdéseidre az én válaszaim:

- sztem kutyusa válogatja, hogy rágcsálja-e a bútorokat vagy sem. Nekem 2 kutyusom van, ég és föld a 2 természete.

- normál kajával semmiképpen ne etesd még jónéhány hónapig. Nálunk a kicsi 7 hónapos, és ha új tápot akarok bevezetni nála, hasmenéssel reagál.

- igen, igaz, hogy nem szabad sokat emelgetni. Mi úgy csináljuk, hogy a másik kezeddel a feneke alá nyúlsz.

- sztem ennél a fajtánál a legnagyobb gond, hogy nagyon könnyű túletetni, ami egyértelmű, hogy eü. problémákat okozhat.

Remélem, tudtam segíteni.

2010. dec. 27. 14:08

Sziasztok!

Én valószínű,hogy holnap veszek egy mopszot (2 hónapos)

Volna pár kérdésem,amik még nem tiszták:

-a kábelekkel,bútorokkal kell vigyázni,megrágcsálja Őket??

-normál étellel (nem táppal) lehet etetni?

-azt hallottam,hogy nem szabad sokat emelgetni,mert kijön a gerincsérve.Bár ezt úgy olvastam,hogy súlytól is függ.

-nagy a valószínűsége,hogy beteg lesz,lesz valami egészségügyi problémája?

Ennyi volna.A választ előre is köszönöm!

2010. máj. 26. 12:19

Sziasztok !

Mint már régebben írtam, nekünk is van 1 kutyusunk. De már nem sokáig lesz egyedül. Ha minden jól megy, 3 hét múlva érkezik mellé 1 kislány :))))))

Már nagyon várjuk :))))

Minden mopsznak hörgésmentes szép nyarat kívánok :DDDD

2010. máj. 25. 22:11

Sziasztok!


Nekem is van egy rosszcsont mopszikám! Frankynek hívják, most 6 hónapos... imádom!

2010. jan. 13. 10:43

ELVESZETT !!!

MOPSZ KUTYÁNK JANUÁR 10-ÉN A XI. HEGYALJA ÚTRÓL!

6 ÉVES BÉZS KAN KUTYA, NAGYON BARÁTSÁGOS, KEDÉLYES.

FEJE TETEJÉN GOMBÁS FERTŐZÉSBŐL ADÓDÓ SEB, MELY ORVOSI KEZELÉS ALATT ÁLL!

ÉTELLALERGIÁS, CSAK SPECIÁLIS TÁPOT KAPHAT, KÜLÖNBEN SÁNTÍT.

NAGYON AGGÓDUNK ÉRTE, A MEGTALÁLÓ KOMOLY JUTALOMBAN RÉSZESÜL!


KÉRLEK SEGÍTSETEK MEGTALÁLNI!


30-371-7227

2009. dec. 30. 00:26

MOPSZ KLUB!!

Előre is elnézést kérek attól, akit zavarok ezzel a levéllel, bejegyzéssel.

Nagyon fontosnak tartjuk a klub megalakítását a fajta és a gazdák érdekében, ezért minden lehetőséget meg kell próbálnunk, hogy a szükséges tagszámot összetoborozzuk. Amennyiben érdekli Önt / Téged ez a csodálatos fajta és tenni szeretne(nél) érte, kérlek jelentkezz(en) tagnak! Köszönjük a figyelmet! (Nagy Anikó_ My Little Giant kennel)


„Kedves Tenyésztők, Sporttársak és Mopsz Imádók!


Sokunkban fogalmazódott már meg az igény egy MOPS KLUBRA, amely önállóan gondozná, azt az általunk szeretett fajtát, amely tenyésztésére sokan már több évtizedet áldoztak.

Szeretnénk, ha végre a fajta elfoglalná a többi kutyafajták között is azt a helyet, amit megérdemel, más ország mopszaihoz hasonlóan, nekünk magyaroknak is többszörös BEST IN SHOW győztes kutyáink lennének. A kiállítók és tenyésztők igényeihez alkalmazkodva hívnánk meg a bírókat a klub által rendezett kiállításokra, rendelkeznénk saját Mops Magazinnal és munkálkodnánk együtt közösen összefogva, hogy a magyar mopszokról olyan kép alakuljon ki a világban, ami a valóság, lássák azt, hogy milyen komoly munka folyik itt, és milyen erős és népes mezőny gyűlik össze egy-egy magyar kiállításon. Szeretném azt, hogy ez a munka elkezdődjön 2010 -ben és kibővüljön nemzetközivé, hogy a magyar mopsz tenyésztésnek híre szálljon Európa szerte és ebben a munkában kérem a segítségeteket, támogatásotokat.

A Klub alapításhoz 100 befizetett tag szükséges. A magyar tenyésztők, legalábbis akiket én ismerek 30-35-en vannak, ezért mindenkit megkérek, hogy segítsen a klub létrehozásában. Kérlek benneteket, hogyha partnerek lennétek az első magyar mopsz klub megalapításában jelezzetek vissza azzal együtt, hogy hány fővel léptek be, és a továbbiakban küldeni fogok egy nyilatkozatot és egy bankszámlaszámot, amire a tagsági díjat be lehet fizetni. (mail: mopeds@freemail.hu; mylittlegiant@freemail.hu)


Előre is köszönöm együttműködő segítségeteket:

Kecskeméty László

Giving Of God kennel"

2. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Máté Lajosné Klári)
2009. ápr. 29. 11:53

nekünk 2 éves lesz mopsz kutyusunk, és az egész család odáig van érte. Nagyon imádjuk, fantasztikus természete van.

Amikor a kisfiam kicsi volt, spánielünk volt. A kutyus alig várta, hogy nekiugorhasson a kicsinek. Eljött a pillanat, és megharapta a szeme alatt. Akkor volt a kicsi másfél éves.... Az állatorvos tanácsára elajándékoztuk a kutyust. Úgy volt, nem is lesz kutyánk többé. Aztán apukám tanácsára vettünk 1 mopszot már majdnem 2 éve. És nagyon jó választás volt. Örülök, hogy nem maradtunk kutyus nélkül a kertes házban.

2008. aug. 1. 14:45
Nekem másfél éves mopszom van.Aranyos,okos,nagyon imádom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook