Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 3 héten belül 4 álmomban is megjelent a "WC szimbólum". Mit jelenthet ez? fórum

3 héten belül 4 álmomban is megjelent a "WC szimbólum". Mit jelenthet ez? (tudásbázis kérdés)


22. lilibe (válaszként erre: 21. - Wanita77)
2014. dec. 14. 21:03
Ne szívd mellre, csak vicceltem. Ha van bármi jelentése, azt szerintem úgyis csak te tudhatod.
21. wanita77 (válaszként erre: 20. - Lilibe)
2014. dec. 14. 17:04
Én nem gondolom, hogy felesleges, kiváncsi vagyok, mert hátha jelent valamit.
20. lilibe
2014. dec. 14. 16:56
Túl sok időd van felesleges dolgokon gondolkozni. :-)
2014. dec. 14. 12:07
Én nagyon sokszor álmodom azt, hogy pisilni kell, keresek wc-t, de sehol sem találok vagy csak nagyon sokára, sok keresgélés után . Hiába van kiírva, hogy wc, vagy nincs ott semmi, hiába keresem, sehol sem találom, vagy székek vannak helyette vagy olyan wc-ket találok, amelyiken nincs ajtó és nyilvánosan kell mindenki szeme láttára pisilni (néha ezt választom). Vagy nagyon sokat kell sorba állni, vagy nincs wc papír, vagy nagyon koszos, a lényeg, hogy a végén inkább nem megyek be. Nagyon ritkán az a vége, hogy mégis leülök a székre, amit helyette találok és ott kell végeznem a dolgom, de mindenem olyan lesz. Mit jelenthet ez? És nem ébredek arra, hogy wc-re kéne mennem, reggel sem kell annyira, szóval nem ezért álmodom.
18. Belana
2009. júl. 7. 08:53

Én ha WC-vel és dolog elvégzésével szenvedek (nincs WC, csak egy felső félszekrény és fel kell másznom oda, vagy lenti fél szekrény és nem férek bele stb.) álmomban, nekem mindig kell mennem és erre ébredek fel.

Az hogy lehet, hogy van akinek reggel nem kell mennie WC-re egy egész éjszaka után?

2008. aug. 26. 20:14
Értem!
16. Zizisicc (válaszként erre: 14. - 6a21058463)
2008. aug. 26. 20:10
Mindenki a saját álmát tudja/tudná legjobban megfejteni. Szerintem azon gondolkodj, hogy számodra mit jelent az esküvő. Mik jutnak róla eszedbe, milyen gondolatok, érzések kapcsolódnak hozzá, mikre asszociálsz róla. És próbáld összefüggésbe hozni az akkori helyzeteddel, múltaddal.
15. Zizisicc (válaszként erre: 2. - Goaway)
2008. aug. 26. 20:06

Lehet, hogy ideje lenne elengedni valamit érzelmi, szellemi szinten.


WC = ürítés, salaktalanítás, méregtelenítés, megkönnyebbülés, elengedés helye

2008. aug. 26. 20:03

Ez a fórum egy picit megmosolyogtatott. Én még nem álmodtam wc-vel, de nem is akarok. Viszont nekem is volt egy furcsa álmodós korszakom. Alig 3 hét leforgása altt négyszer álmodtam, nem kívánt esküvőt.

Az elsőben én voltam a menyasszony, és bármennyire is mondtam, hogy nem akarok, ahoz a pasihoz hozzá menni, mert egy másikat szeretek senki se figyelt rám.

A másodikban egy csajjal beszéltem, és megkért, hogy szervezzem meg az esküvőjét. És éreztem (ha még csak álom is volt) hogy a hátam közepépre se kívánom a nőt, és az esküvőt.

A harmadikba végig kellett ülnöm egy nem kívánt esküvőt.

A negyedikbe pedig az álombéli barátnőimmel beszélgettünk arról, hogy az esküvőnek nem kellett volna létre jönni.

Valamilyen szintem különbözőek voltak az álmaim, de mindegyiknél nagyon megviselt, és még napokkal utánna is ezen agyaltam. Ez vajon mit jelenthet. Az álomfejtó könyvekben nem találtam magyarázatot a nem kívánt esküvőre!

2008. aug. 26. 19:25
Én nem szeretnék WC-vel álmodni, mert legutóbb 10 évesen ezzel álmodtam, és bepisilés lett a vége. Lelkileg nagyon megviselt.
12. goaway (válaszként erre: 11. - Icus)
2008. aug. 1. 12:42
Hát én azt nem tudhatom :)
11. Icus (válaszként erre: 10. - Goaway)
2008. aug. 1. 12:36
én 20 éve férjnél vagyok:)) Nállam mi a helyzet akkor?
10. goaway
2008. aug. 1. 12:28

Hát egy szinonímát találtam.. Bár csak 1 álmomban volt az a wc pottyantós, de megteszi a magyarázat!

ÁRNYÉKSZÉK- A romantika és a realitás harcol benned szükség esetén az utóbbi győz.


És igaz is.. Van egy pasi akivel még tavaly nyáron jártam, de szakítottam vele.. akaratomon kívül.

Csak nyáron tudunk találkozni, így júniusban újra találkoztunk, és kiderült, hogy még ő sem zárta le a dolgot. De voltak dolgai, amik megakadályoznak benne, hogy újrakezdjem vele. Sajnos :( Tehát a romantika harcol bennem a realitással, és jó is hogy az utóbbi győz.

Tényleg nem is hülye magyarázat.

9. Icus (válaszként erre: 2. - Goaway)
2008. aug. 1. 12:10
Én is szoktam állmodni ilyenekkel:(( Legtöbbször nincs ajtó vagy nagyon koszos vagy csak pottyantós... Olyan rossz érzés, hogy csak keresem a jó WC-t álmomban:(( De, nekem legtöbbször azért ilyenkor mennem kell:))
8. goaway (válaszként erre: 5. - Fanni_85)
2008. aug. 1. 12:06

A fogak és a haj elvesztéséről szóló álmok a leggyakoribb álmok közé tartoznak, szinte mindannyian álmodunk erről életünk bizonyos szakaszában. Artemidórosz, a Oneirotika görög írója az elsők között volt, aki azonosította ezeket az álmokat. Azt állította, hogy a felső fogsor a háztulajdonosokat, míg az alsó a rabszolgákat jelképezi. Értelmezésében ezért a fogak elvesztéséről szóló álmok a ház valamely részében beállt zavarra utalnak. Másrészről, ha valaki mindkét fogsorát elvesztette, az azt sugallta, hogy az egész háznép szenvedni fog a jövőben.


Néhány író szerint a fogak kihullásáról szóló álmok az öregkor közeledtével és a jó megjelenés elvesztésével kapcsolatos szorongásainkat tükrözi.

Jemey Taylor értelmezésében...:

Taylor úgy gondolja, hogy az ilyen álmok az álmodó önbizalomhiányára és tehetetlenségérzésére utalnak. Szerinte az a tény, hogy az álmodó visszaemlékszik az ilyen álomra, arra utal, hogy az álmodó képes hatékonyan és kreatívan megbírkózni helyzetével.


Remélem hasznos válasz :)

7. goaway (válaszként erre: 5. - Fanni_85)
2008. aug. 1. 11:53
Épp tegnap vettem bnőmnek névnapjára egy ilyen álomfejtős könyvet, abban van a fogak kihullásáról. Pill és bepötyögöm neked.
2008. aug. 1. 11:51
De mikor pisilnem kell, arra mindig felkelek. Mikor meg álmodok, utána soha nem ébredek fel. Csak reggel ugrik be, h mit álmodtam. És ébredés után nem is kell wcznem.
2008. aug. 1. 11:51

Nekem az a visszatérő rémálmom, hogy kipotyognak a fogaim.

Illetve simán ki tudom őket szedni.

Szörnyű!!!

Nagyon élethű tud lenni.

Reggel hálát adok az égnek, hogy csak álom volt.

Amúgy a fogaim tökéletesek.

Mit jelent?

2008. aug. 1. 11:48
Azt jelenti, hogy menj ki a vécére, mert pisilned kell. Tényleg!!!
2008. aug. 1. 11:48
megnyered a 6-n a főnyereményt :D (bocs!)
2008. aug. 1. 11:41
Egyik álomfejtő könyvben sem találtam rá magyarázatot, még a szinonímáira sem. Legelőször gondoltam, hogy esetleg ki kellett volna mennem éjjel, és arra figyelmeztetett. De mikor másodszor, és harmadszor is megjelent, legutóbb pedig tegnap éjjel, komolyan elkezdett érdekelni. Eddig soha nem álmodtam a klozettel. Vagy legalábbis nem emlékszem... Mindenesetre érdekelne, hogy mit szimbolizál.
2008. aug. 1. 11:41
3 héten belül 4 álmomban is megjelent a \"wc szimbólum\". Mit jelenthet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook