Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha gyümölcsöt rakok fagyasztóba babának, azt elő kell készíteni? fórum

Ha gyümölcsöt rakok fagyasztóba babának, azt elő kell készíteni? (tudásbázis kérdés)


8. poszata01 (válaszként erre: 4. - Evicaka)
2008. szept. 4. 08:52

Szia!


Szerintem meghámozva, felezve tedd el. A héját még jobb, ha nem eszi. Turmixolni felesleges, mire majd kiolvad, úgyis összeesik.

Én most tettem el őszibarit és szilvát is, babának. Télen majd előveszem, a szilva akkor majd "leolvad" a héjától, kicsit villával szétnyomkodom és kész. Ja, és csomagold be a feleket egyenként folpack-ba! Máskülönben nem fogsz tudni kis adagokat kivenni belőle. Ha mindenképp ragaszkodsz a turmoixoláshoz, akkor meg jégkockatartóan fagyaszd le a pépet.

7. katácskák (válaszként erre: 2. - 2577cdcc12)
2008. aug. 1. 10:14
A rost -ballaszt anyagok , pektin stb SEGÍTS Kedves VILLERS a héj alatt van? Nekem annak idején nem engedték meghámozni. Azzal a jelszóval, hogyha meghámozom el veszíti vitamin tartalmát..igaz ez SZERINTED?Hiszen annyit változik a Világ és érdekel mit mondtok TI,mi a TE véleményed. Köszönöm a választ.
6. katácskák (válaszként erre: 3. - Evicaka)
2008. aug. 1. 09:58
én turmixoltam.A magot szerintem vedd ki. Mondjuk a ribizliét nem tudod. Kis kanállal meg kóstoltattam ha ette adtam tovább. Söt MILUPÁBA is raktam. AZT hiszem azt most is lehet kapni 5 hónapos kora után . Amikor már nem szopott és úgy. Ja villával pürésítettem bele kevertem BABA PISKÓTÁT persze feláztatva, amikor már kezdett jönni a fogzási szakasz.Nekünk ezt mondta a csudijó Gyermek Dokim és a Védönöm.Mézet is tanácsolták Igaz ez 27 éve volt.Remélhetem csak,hogy tudtam segíteni és megoszthattam tapasztalaimat köszönöm
2008. aug. 1. 09:30
SZERINTEM, CSAK ANNYIRA mintha mintha most adnád NEKI fagyasztás nélkül.Mi úgy csináltuk kisebb adagokra osztottuk és úgy tettük el. Arra vigyáznom kellett hogy rögtön oda adjam NEKI, mikor fel olvadt, természetesen langyosan.Hogy ne veszitsen a vitamin tartalmából.De ezt biztos tudod TE IS. SZÉP, EGÉSZSÉGES, BOLDOG NAPOKAT NEKTEK és MINDENKINEK.
2008. aug. 1. 09:23
Konkrétan most kopaszbarackot katunk az egyik rokontól, de ipar mennyiséget... azt szeretném fagyasztani
2008. aug. 1. 09:22
6 hetes lesz a picúr, télen már ehet gyümit. Ti hogyan csináljátok a fagyasztást? Turmuxolni kell, vagy csak mossam meg és magozzam ki?
2008. aug. 1. 09:20
Megmosni mindenképpen, de ha olyan, amit hámozni szoktál, akkor én azt is meg szoktam csinálni, mert felengedett állapotban már nehezebb (pl őszibarack)
2008. aug. 1. 09:19
Ha gyümölcsöt rakok fagyasztóba babának, azt elő kell készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook