Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet utánanézni, h. a mai napfogy mely országokban mikor és hány %-ban lesz átható? Lengyelország érdekelne. fórum

Hol lehet utánanézni, h. a mai napfogy mely országokban mikor és hány %-ban lesz átható? Lengyelország érdekelne. (tudásbázis kérdés)

4. katácskák (válaszként erre: 3. - Katácskák)
2008. aug. 1. 09:17
Bocsánat.. BIZTOS LESZ OLYAN HATÁSA MINT AMILYEN VOLT AZ 1999 8.11-E. De a 999, 888 számok az se semmi amit jelképez. Mint a 2006.6.6 is volt..Köszi az információt. BOCSÁNAT HOXA. én a csillagász lapot szoktam böngészni. www.csillagászat.Olyan jó, hogy TÉGED is érdekelnek az Égi Állások. A CSillag VIzsgáló Lengyelországot tudja talán
2008. aug. 1. 08:59
Kedves HVIKI. S
2008. aug. 1. 08:55

Az alábbiakat találtam rá. Ebből én úgy látom, hogy ebből mi (még Lengyelországban sem) nem fogunk látni semmit.

"Egy héttel a pekingi olimpia megnyitása előtt, augusztus elsején teljes napfogyatkozás borítja sötétségbe a Föld területének jelentős részét, így Kínát is - jelezte az "égi mechanikával" foglalkozó párizsi intézet (IMCCE) kedden kiadott közleményében.

A napfogyatkozás teljes lesz egy olyan vonalon, amely Kanada északkeleti részénél kezdődik, majd áthalad Grönland északnyugati területein, a befagyott sarki tengeren, érinti az oroszországi Arhangelszk városát, és mielőtt Kínában véget érne, elsötétíti Szibéria északi és Mongólia keleti részét - olvasható a www.imcce.fr honlapon.


Más térségekben a jelenség majdnem észrevehetetlen lesz, Franciaországban például alig 6 százalékos lesz a sötétedés. A francia szakértők már most felhívták az emberek figyelmét arra, hogy óvják szemük világát, különösen pedig a gyermekekre vigyázzanak, mert a napfogyatkozás megfelelő védelem nélküli megfigyelése kisebb szivárványhártya-károsodást, vagy akár a látás végleges elvesztését okozhatja.


A napfogyatkozás után egy héttel nyílik meg a pekingi olimpia, de augusztus 8-át választotta házasságkötése napjául nagyon sok kínai pár is, mert a három nyolcast tartalmazó (08-08-08) dátum a néphit szerint szerencsét hoz."

2008. aug. 1. 08:42
Hol lehet utánanézni, h. a mai napfogy mely országokban mikor és hány %-ban lesz átható? Lengyelország érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook