Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet a szénhidrátot helyettesíteni? fórum

Hogyan lehet a szénhidrátot helyettesíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
32. 2ce679405c (válaszként erre: 20. - C299b9bcdc)
2008. aug. 8. 10:40

Szia!

Igen tudom! De már sikerült 2 kg-ot lefogynom úgy, hogy csak ezeket eszem!-és lustaságomra semmit nem mozgok. De tudni kell, hogy ezeket a szervezetem hamar lebontja és könnyebb feldolgoznia is, mint egy nagy szelet, ropogós, fincsi, laktatós fehér kenyeret!A barnát nem szeretem...

Mint már említettem, nem bírom ki hogy ne egyek valami kenyér félét, így inkább választom ezeket. Azóta, vagyis 2 hete sokkal fittibnek érzem magam, és nem vagyok fáradékony, meg alvós.

Persze a mennyiségre is odafigyelek! 1 hét alatt fogysztok el 1 zacsi abonettett és egy fél zacsi korpás kekszet.

Rengeteg gyümit eszem, és néha répát és paradicsomot a kertből, ha rám jön az 5 perc... :-) Szigorúan magában! Nem eszem hozzájuk semmit. Ha és a jó emesztés végett, napi 500 g kefírt eszem. A kedvencem a M. kaukázusi. Sült húst is eszem panír nélkül. Lehámozom... Vagy natúran sültet. Olivaolajban!-ez fontos


Hál' Istennek én nem vagyok nagyon duci, csak azért csinálom mindezt, mert leszoktam a dohányzásról már 2,5 hónapja és bizony feljött felesleges 5 kg, és narancsbőrileg is eldurvúlt a helyzet. Ettől szeretnék megszabadulni, vagy legalábbis tartani a mostanit, mert megindultam a lejtőn, és csak jöttek a kilók pár nap alatt. Szerencsére hamar megálljt parancsoltam magamnak. :-D Sajnos anyukám részéről mindenki kövér a családban, egyedül én vagyok "gebe" (szerintük), és nem akarok beállni közéjük.

Tehát ennyi.

Hajrá mindenkinek!!!! És óvatosan!-én a minap elájultam, mert elfelejtettem enni..., ilyet ne csináljatok!!!!Mindig egyetek egy falatot!

Ui.: dinnyét megutáltam annyit ettem... :D A szénhidrát pedig igenis kell a szervezetnek, csak nem minegy hogy mennyi!!!!!

Puszi

2008. aug. 8. 08:42
Miért kellene helyettesíteni bármivel is a szénhidrátot? Ésszel kell enni! A szénhidrátra szüksége van a szervezetnek,ugyan úgy,mint pl. a fehérjére. Ha megvonod a szénhidrátot, idegbeteg leszel. Délig egyetek szénhidrátot,persze mértékkel és teljeskiőrlésű pékáru,esetleg durumtészta formájában,délután pedig már a fehérjéé legyen a főszerep!
2008. aug. 7. 21:46

Na tesóm ellátott tanáccsal:

14.00 után semmi szénhidrát!

17.00 után semmi szilárd kaja!

Vacsora lehet zöldség valami husival,

Ezt fogom betartani,tesóm igy fogyott 7 kilót 3 hét alatt.

2008. aug. 7. 17:41
Én akkor fogyok heti 1,5-2 kilót , ha a napi szénhidrátbevitelem nem több 25 grammnál.
2008. aug. 7. 15:47
meg a legrosszabb esetben is igyekeztem nem átlépni a 50%-45%-5%-os arányokat, ezért tünik túl nagynak nekem a dinnyében lévő ch arány
27. c299b9bcdc (válaszként erre: 26. - C299b9bcdc)
2008. aug. 7. 15:45

elirtam, javitva:


60%-35%-5% volt a fehérje-ch-zsír között

2008. aug. 7. 15:43

a "gyakorlatilag teljesen szénhidrát" nálam továbbra is megállja a helyét


10 deka dinnyében 6.5g ch és 0.5g fehérje


vagyis 13x annyi a ch benne, mint fehérje


az én mércém szerint ez nagyon rossz arány a szénhidrát javára, persze biztos azért mert én fehérjealapú diétán fogytam 60 kilót :) nálam az arány kb olyan 60%-35%-5% volt a ch-fehérje-zsír között... mindenesetre így nagyon jól működött a dolog

2008. aug. 7. 15:32

A cikket csak azért másoltam ide, mert azt írtad, hogy: "a dinnye gyakorlatilag teljesen szénhidrát", sokáig én is ezt hittem, de utána olvastam a férjem enyhe cukorbetegsége folytán.

Szerintem is a mindenből mértékkel evés és a mozgás, mozgás, mozgás (így háromszor) a legegészségesebb.

2008. aug. 7. 15:23

szerintem sokkal jobb megoldás a zsírszegény, minőségi sovány fehérjén alapuló, rossz szénhidrátszegény diéta, ahol kicsit inkább a fehérjék felé tolódik az egyensúly, mert ilyenkor nem pusztul az izom, sokkal inkább a hájunkból fogyunk


a hájból való fogyást még tovább gyorsítja, ha mozgunk is mellé


az sem elhanyagolandó, hogy a háj térfogata ötször akkora, mint az izomé, tehát centiben is jobban látszik, és ugye az a lényeg amit a tükör mutat és nem a mérleg.

2008. aug. 7. 15:19

attól függ hány napig eszed a dinnyét és milyen mennyiségben


az igazi baj az, mint minden egyoldalú diétánál, hogy bár lehet, hogy beviszed azokat a vitaminokat, amit azaz egy étel tartalmaz, de számos más vitaminból és ásványi anyagból meg hiány keletlezik.


a dinnyekúrákkal meg főleg az a baj, hogy kevés fehérje van benne, annélkül meg az izomzat is pusztul, sőt inkább csak pusztul, mint a háj, és a sziv is izom...


tudniillik ha szénhidrátot nem viszel be a szervezetbe, azt a szervezet tudja a hájunkból pótolni, de fehérjét nem tud a hájból csinálni, kénytelen izmot bontani

2008. aug. 7. 14:27

Miért jó?

A görögdinnye több mint 90%-a egyszerűen víz, ezért telít, s bár édes, viszonylag kalóriaszegény. 100 g görögdinnye energiatartalma átlagosan 29 kcal, tulajdonképpen csekély mennyiség. Fehérje- (0,5 g) és zsírtartalma (0,2 g) is minimális. 6,5-8,5 g szénhidrátja sem túl sok, nagyrészt gyorsan felszívódó cukrokból áll, ezért viszonylag gyorsan megemeli a vércukor-szintet. Emellett növényi rostokat is tartalmaz.

Vitamintartalma hasonló a fán termő, lédús gyümölcsökhöz. A-vitamin, 0,04 mg B1-, 0,02 mg B2-vitamin, valamint 7 mg C-vitamin rejtőzik benne. Gyümölcshúsának pirosas színét nagyrészt színes antioxidánsainak köszönheti, emiatt még rákellenes hatást is tulajdonítanak neki. Nyomokban tartalmaz karotint és valamennyi likopint.

100 g gyümölccsel 0,8 mg-1 mg vasat, káliumot, kalciumot, magnéziumot, kimutatható mennyiségű cinket és szelént is megeszünk. Fogyasztása jól oltja a szomjat a nyári melegben, mert a levében oldott sók pótolják az izzadtsággal elvesztett mennyiséget. Víztartalma és teltségérzetet okozó volta miatt akár fogyókúrás ételnek is beválik, bár némelyeket puffaszt. Méregtelenítő kúrákhoz és a vese és hólyag átmosásához is kiváló.


Szóval a dinnye ehető a fogyókúrában és nem sok a szénhidrát tartalma. Még a cukorbeteg is fogyaszthatja mértékkel, nem tiltott, mint a cukor.

21. sajt1979 (válaszként erre: 20. - C299b9bcdc)
2008. aug. 7. 12:52

Hát én most mértékkel fogok fogyasztani mindent.Na de főtt kajákat is kell enni,annélkül nem tudok létezni.

laconicgirl te lettél a példaképem,nagy csodálód lettem,elolvastam a naplódat...

Szeretném azt a fogyókúrát csinálni amit te,de nekem az költséges kicsit.Mivel 2 gyermek anyukája vagyok,nem tudom megengedni magamnak.+párom Pestre jár melózni.Hát ő is viszi a pénzt heti szinten.

Ja majd elfelejtettem,ma majdnem sirva fakadtam.Gondoltam vagyok olyan 95 kg körül.Hát vagyok 103kg!!Nagyon nem jó ez igy,és most már tényleg valamit tennem kell!

20. c299b9bcdc (válaszként erre: 13. - 2ce679405c)
2008. aug. 7. 08:54

mind az abonett, mind a korpás keksz, mind a dinnye szinte teljesen szénhidrát :)


a dinnye gyakorlatilag teljesen szénhidrát, azaz cukor. Kekszből attól függ mennyit eszel, 8 szem korpás korpovit kekszben simán annyi ch van, mint egy zsemlében.


minden a mértéktől függ :)

19. berdor
2008. aug. 7. 08:41

Azért egy minimális mennyiségű szénhidrát kell a szervezetnek a normális működéshez. Ezt azért általában be lehet vinni gyömölccsel és zöldséggel is. Minden tápanyagra szükség van, különben felborul a szervezet egyensúlya.

Fogyókúránál érdemes lecsökkenteni mondjuk 100 g-ra a napi szénhidrát fogyasztást és mellette mozogni rendszeresen, mert ez felgyorsítja az anyagcserét.

2008. aug. 7. 08:34

Húst, csirkét, túrót, sajtot, tejfölt, uborkát, paprikát, paradicwsomot(max 2db.-ot naponta),felvágottat, virslit vehetsz. Ezekből bármilyet és bármennyit ehetsz. Nem baj, ha a sajt vagy a hús zsíros és a csirke bőrét is megeheted, ha szereted.Naponta kb. 2 csészényi zöldsalátát is ehetsz, de babot, borsót, lencsét nem.

A gyümölcsöt és a többi tejterméket felejtsd el!Se tej, se joghurt! A kávéba inkább tejszínt tegyél, mint tejet.Keksz, Abontett, kenyér, tészta,rizs és krumpli tilos.

2008. aug. 7. 06:58

látom nehéz lesz bevásárolnom a diétára.Valaki esetleg tudna segiteni összeállitani mit vegyek 1 heti kajáláshoz?Szombaton megyünk bevásárolni gazdaságosba,ott megvenném ami kell.

szívós!!gyöngyi!!nektek mi ötletek van?

16. gyöngyi (válaszként erre: 12. - Sajt1979)
2008. aug. 6. 08:56
A joghurt sem jó! ok benne a szénhidrát. ha tényleg fogyni akarsz napi 25 grammnáltöbbet nem ehetsz szénhidrátból. Nézd meg a tápanyagtáblázatban, meg fogsz lepődni mennyi ételben van!A gyümölcsök is tilosak!
2008. aug. 6. 08:53

szivós hány kilóról indultál,és mi a cél?

Én holnap mérem magam,és akkor kiderül mi lesz a cél.de igy kg tudta nélkü egy 20kg-t szeretnék leadni.laconicgirl adatlapját,és naplóját olvasva és videoajálásait végignézve,szeretném az ő diétáját követni.

14. adri25
2008. aug. 5. 20:42
Hogy álltok a fogyóval?
2008. aug. 5. 20:40

Persze! Én veled tartok!

Vagyis hát, én már több, mint egy hete nem eszem szh-ot...

Abonettel és korpás keksszel próbálom helyettesíteni, mert amúgy nem bírnám ki. Ezt meg hamar-hamar lebontja a szervezetem!

Kitartás!!!

12. sajt1979 (válaszként erre: 3. - Adri25)
2008. aug. 5. 12:17

Nekem is van egy ilyen ismerősöm,éppen a minap találkoztam vele,(és mivel ma elhatároztam,hogy fogyni fogok olyan 20 kg-t,)megkérdeztem tőle hogyan fogyott le közel 30kg-t!!!

Elmondta,hogy semmilyen szénhidrát tartalmú ételt nem eszik,a virslihez párolt zöldséget,eszik pacalt is,meg amit kiván,főzeléket is,de nem rántással,hanem keményitővel!Zöldség,gyümölcs,joghurt...

Hát én most eldöntöttem,hogy megpróbálom.Mit veszithetek?A súlyomat :D

Velem tart valaki?

2008. aug. 1. 11:51
hát én most kimegyek a kertbe és keresek néhány répát meg paradicsomot... :-)
10. adri25 (válaszként erre: 9. - 2ce679405c)
2008. aug. 1. 11:22
hát ezektől jobb
2008. aug. 1. 11:21
a dinnyét azért könnyebben megemésztem (szinte kifolyik), mint a kenyér, vagy a tészta. Nem?
8. gyöngyi (válaszként erre: 6. - 2ce679405c)
2008. aug. 1. 11:16

A dinnyében elég sok szénhidrát van!!

Én az Atkins diétát csinálom naponta 20-05 gramm szédhidrátot eszem. Két hét alatt 3 kilót fogytam úgy, hogy minden evésnél teleettem magam.Nem vagyok éhes!

7. adri25 (válaszként erre: 6. - 2ce679405c)
2008. aug. 1. 11:06
Hát igen ha eddig mindig ettél nehéz megállni,de egy idő után megszokod. Én édesség függő vagyok. Meg eleve amit tilt az ember magának,azt jobban kívánja.
2008. aug. 1. 11:03

már 3. napja nem eszem szénhidrátot. Meg megpróbálok dinnyét enni egész nap, kivéve délben. Akkor vmi főtt kajcsit eszem.

Lehetséges hogy mondjuk a kenyér függőséget okoz? Annyira vágyom rá, mint egy tál paradicsomszószos tésztára!!! :-)))))

5. adri25 (válaszként erre: 4. - 2ce679405c)
2008. júl. 31. 20:34
hidd el a mozgás jót tesz, a bőröd is feszesebb lessz
2008. júl. 31. 20:29

hát én kicsit lusta vagyok... :-)))

Csak 3-4 kg-ot szeretnék fogyni.

3. adri25 (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. júl. 31. 20:27
Nekem van olyan ismerősöm aki elhagyta a szénhidrátot,semmit nem mozgott,tornázott és mégis sokat fogyott. Csak ez ritka szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook