Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van akkor, ha a fogamzásgátló tabletta új levelét a 8. nap helyett a 7. napon kezdtem el szedni? fórum

Mi van akkor, ha a fogamzásgátló tabletta új levelét a 8. nap helyett a 7. napon kezdtem el szedni? (tudásbázis kérdés)


20. Luna111 (válaszként erre: 19. - Luna111)
2021. jan. 15. 22:44
Mármint ha előbb vettük be
2021. jan. 15. 22:44
Akkor is ugyan úgy véd?
18. MelisUK (válaszként erre: 17. - 3bf35cffe3)
2008. aug. 1. 09:32
Hogy ha úgy gondolod, hogy nem lenne biztonságos, ha egy nappal később kezded el szedni a gyógyszert, akkor az után 7 napig nem engeded a párodnak, h beléd menjen, csak 7 nap elteltével. Legalábbis az én gyógyszeremnél 7 napról van írva arra az esetre, ha pl. kimaradt egy szem gyógyszer, mert a következő hét szem elegendő lesz ahhoz, h a szervezeted újra ellenálló legyen a spermiumok ellen. De ha egy nappal korábban kezded el szedni, akkor tuti semmi bajod nem lesz.
2008. júl. 31. 19:44

A betegtájékoztatóban benne van,ha el akarom tolni, vagy éppen kerülni,akkor szünet nélkül vegyem be a következő levelet,de egy-két nap eltolásról vagy hasonlóról nem írt. Ezért kérdeztem meg tőletek. Még egyszer nagyon köszönöm a válaszaitokat.

Egyébként nem szedek olyan régóta fogamzásgátlót. Szóval egy kicsit van mentségem erre a kérdésre. :)

Az elején még én is beállítottam a telfonom,de már nem kell. Hozzászoktam. Lefekvés előtt veszem be, ha mégis elfelejtem, akkor másnap reggel szoktam.

2008. júl. 31. 14:18

Most már nem szedek fogamzásgátlót, bár még van, de már lassan 2 hónapja nem szedem, mert úgy döntöttem, hogy csak pénzkidobás. Évekig szedtem, akkor is és azóta is ugyanaz a párom, a gyógyszer elkezdése előtt 8 hónapig nem használtunk se óvszert se semmit, egyszerűen nem jött belém... Most újra ez a helyzet, bár ha belém szeretne élvezni, akkor föladom rá az óvszert, van itthon. Ha mégis valamikor besikerülne a baba, most már nem lenne gond, benne vagyunk a korban. De kijelentem, hogy még nem szeretnénk azért gyereket, de ürüljön csak ki jól a szervezetemból a gyógyszer, mire mégis oda kerülünk, hogy gyermeket szeretnénk. :D

És ami nagyon tetszik, hogy egyáltalán semmi mellékhatásom nem volt a gyógyszeremtől és most sincs, hogy már abbahagytam. Kezdek visszaállni a régi kerékvágásba, újra fáj a hasam is a mensitől. Ilyen szempontból jobb volt a gyógyszer.


Nem tudom, hallottatok-e róla, de létezik gyűrű nevezetű fogamzásgátló szer, ezt föl kell helyezni szintén 21 napra, mint ahogy a gyógyszert szedi az ember, majd kivenni, ilyenkor a 7 napban megjön, de ilyenkor is véd a kivett spirál, nem esik teherbe az ember. Ez nem tartalmaz hormonokat, jóval egészségesebb, mint a gyógyszerek, nem lehet elfelejteni a bevételét sem, mert nem kell naponta berakni, hanem 28 naponta, amihez beállíthatja az ember a telefonját emlékeztetőnek, vagy be lehet írni a naptárba, de úgyis érzi az ember, hogy ha a mensi utolsó napja van, akkor este már föl kell tenni és kész. Az árát nem tudom.

15. SIldi (válaszként erre: 12. - Pemete)
2008. júl. 31. 14:10
Koszi, akkor jol tudtam, hirtelen osszezavarodtam, koszi szepen
2008. júl. 31. 14:10

Tehát: a lényeg, h így egy nappal korábban fog megjönni.


Ha a neked megfelelő fogamzásgátlót írta föl az orvosod, akkor nem lesz az után se semmilyen gondod, ha abbahagyod a gyógyszer szedését, ugyanúgy, mint ahogy akkor sincs mellékhatásod, amikor szeded.


Egyébként nem tudom, h kinek milyen a gyógyszere, de nekem nem egyszerűen úgy volt a levél, hogy be voltak számozva a szemek, h mikor melyiket kell bevenni, hanem napok voltak hozzá írva. Be lehetett jelölnöm rajta, h pénteken vettem be az első szemet és minden szem alatt ott volt a nap, hogy melyik napon vettem be. Így ha véletlenül kimaradt egy szem, azt egyből lehetett látni, mert azt azért mindenki tudja, h aznap milyen nap is van. :D És nem kellett mindig utánaszámolgatni, hogy most hanyadiknál is tartok, mikor is vettem be az elsőt, akkor most jó-e, vagy kimaradt esetleg 1-2... Így egyből rájöttem, ha kimaradt egy, én reggelenként is rápillantottam a levélre, így reggel pótolni tudtam, ha este véletlenül kimaradt egy szem. :D

Még eleinte egyébként a mobilomba állítottam be emlékeztetőt minden este 8 órára, hogy "Gyógyszer!", de egy idő után nem volt rá szükség, lefekvés előtt bevettem és kész.

13. MelisUK (válaszként erre: 3. - 3bf35cffe3)
2008. júl. 31. 14:03

Persze, hogy nem lesz semmi baj, 1-1 napokat mindig lehet tolni rajta annak érdekében, hogy olyankor jöjjön meg a menstruációd, amikor te szeretnéd. Én mindig péntekenként szedtem a fogamzásgátlót hosszú éveken át azért, hogy vasárnap estére vagy hétfő reggelre jöjjön meg. Egy ideig vasárnap esténként jött meg tőle, majd kitolódott hétfő reggelre, de nekem így volt tökéletes.

Amíg be nem állítod azt a napot, amikor jó lenne, ha megjönne, addig minden levélnél egy napot tolhatsz előre vagy hátra. Sőt, ha nyaralni mentek pl és nem szeretnéd, h megjöjjön közben, akkor ahogy vége az egyik levélnek, úgy folytatod a másik levelet is, nem hagysz szünetet, így nem lesz menszesz. Ezt is nyugodtan lehet alkalmazni, semmi gond nem lesz belőle. Egyébként a betegtájékoztatóba ilyesmit le szoktak írni, legalábbis az én gyógyszerem betegtájékoztatójába ez is benne volt. :D

12. pemete
2008. júl. 31. 13:56
21-én beveszed az utolsót, aztán nem szedsz be 22,23,24,25,26,27,28-án és 29-én elkezded megint szedni! = nap szünetet kell tartani.
11. SIldi
2008. júl. 31. 13:36

Szeretnek kerdeni en is valamit

Ha a honap elso napjan szeded be az elsot, szeded 21 napot, utana szunet, utana akkor egeszpontosan hanyadikan kell az uj levelet megkezdeni?

10. Nefertiti. (válaszként erre: 9. - Mokka78)
2008. júl. 31. 13:30

Ez azért nem úgyan az.

Ha 1 nappal elöbb veszi be, akkor meg főlleg nem, hisz most az egy hetes szünete 1 napapl kevesebb lett. Semmi gond nem lesz, csak 1 nappal korábban jön meg ezen túl.

Nekem i volt olyan, hogy zsünet nélkül 2 hónapig szedem, nem akartam nyaraláskor ezzel szenvedni. Más kérdés, hogy ma már nem szedném, mert ha abba hagyod a gyógyit rettentően felboríthatja a ciklusodat....

2008. júl. 31. 13:25

Hát azért vigyáznikell!

Egy régi osztálytársam csak egy szemet felejtett el bevenni és az évvégén nagypocakkal vizsgázott!

2008. júl. 31. 13:22
Köszönöm, ez megnyugtató. Ha egy nappal korábban jön meg, annak még örülök is. :)Köszönöm!
2008. júl. 31. 13:17

semmi baj nem lehet.

Maximum annyi, hogy ha pl. szombaton szokott megjönni akkor egy nappal előbb fog. Így lehet eltolni a ciklus idejét ahogy te most akaratlanul csináltad :D

6. pemete (válaszként erre: 4. - Pemete)
2008. júl. 31. 13:17
nem hát, mi baj lenne? Olyat is lehet csinálni, ha el akarod tolni a menstruációd idejét, hogy nem hagysz szünetet, két levél beszedése között, és akkor csak akkor jön meg a menstruációd, amikor abbahagyod a második levelet is.
2008. júl. 31. 13:17

Semmi...

Nekem volt hogy két napot kihagytam... vagy véletlenül egy nap két szemet is bevettem...

Nyaralás miatt pedig egy héttel eltoltam az egészet.

2008. júl. 31. 13:16
semmi
2008. júl. 31. 13:16
Szerdán kellett volna bevennem az első tablettát, de eltévesztettem a napot, így kedden vettem be. Ugye, nem lehet semmi baj?
2008. júl. 31. 13:15
semmi
2008. júl. 31. 13:14
Mi van akkor, ha a fogamzásgátló tabletta új levelét a 8. nap helyett a 7. napon kezdtem el szedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook