Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Szocpol VS vagyonmegosztás

Kategóriák: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Anyának lenni » Szervezés, pénzügyek

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17. bittibetti2008-08-02 10:49
írtam egy privit!

16. bittibetti2008-08-02 10:32
Szia!

Bocs, csak volt pár dolog, meg a saját szaros dolgaim...

15. pall mall2008-08-02 09:58
Látom már nem találtál ide vissza :-(
Jó lenne volna ha valaki tudna segíteni...

14. pall mall2008-08-01 13:33
Igen, házasok voltunk, de külön papír van arról, hogy az az én örökségem apai ágon.

2002-ben házasodtunk, 2008.06.25-én váltunk, 2006.02.28-án szerződtünk az új lakásra, és májusig bezárólag fizettük ki az árát, amiből a 3 millió ft-ot április körül kaptam.
(válasz bittibetti 13. hozzászólására)

13. bittibetti2008-07-31 14:47
végig gondoltam, de sajna egyik sem jó megoldás, ami eszembe jutott...
viszont most lőtt az agyam, hogy ezzel talán tudsz jutni vmire...
csak előbb még egy pár kérdés:
már házasok voltatok, mikor Te megkaptad(sajnos) az apai örökségedet és úgy lett véve/építve a ház, ugye?
mindennek mennyi ideje is?

12. pall mall2008-07-31 14:13
akkor pontosítsunk! :-))

kamattámogatásos, mák, ex dolg.hitele, saját szem.kölcs.(jelzálog alapú)

Ezek mindegyike jelzálogjog és elidegenítési tilalmi jegyzés a tullapon.
(válasz bittibetti 10. hozzászólására)

11. bittibetti2008-07-31 11:35
pont én is írni akartam, merta gyerkőcöm éhes lesz... :)
szia
(válasz pall mall 9. hozzászólására)

10. bittibetti2008-07-31 11:35
akkor hogy pontosítsunk: kamattámogatásos, mák és az ex dolgozói hitele
és ami (fedezet nélküli) személyi kölcsön...
(válasz pall mall 8. hozzászólására)

9. pall mall2008-07-31 11:34
most mennem kell, délután még benézek...

8. pall mall2008-07-31 11:29
Van/volt két dolgozói hitel (ebből ma már csak az övé dolgozói) meg egy kiegészítő kamattámogatásos hitel.
(válasz bittibetti 6. hozzászólására)

7. pall mall2008-07-31 11:29
De, házastársként, adóstársként vettük fel, éppcsak a három hitelből kettőben ő az adós, én adóstárs, a harmadik meg tőle már független, mivel anno amikor felvettük még adóstárs volt, de amikor GYED után visszamentem volna dolgozni, elküldtek, így a dolgozói hitel személyi kölcsön lett, és oda nem kellett adóstárs.
(válasz bittibetti 5. hozzászólására)

6. bittibetti2008-07-31 11:28
a szoci az világos, mert megelőzőre vettétek fel, majd mikor megszületett a Kicsi jóváírták.

én azt nem értem, hogy hogy van két külön hitel???
pl. vásárlási, majd egy szabadfelhasználású???
(válasz pall mall 4. hozzászólására)

5. bittibetti2008-07-31 11:25
hogy hogy?
nem mint htársak vettétek fel a hitelt?
Htársaknál tök mind1 ki az adós v. adóstárs, mert egyetemlegesen felelnek a hitel visszafizetéséért....
(válasz bittibetti 3. hozzászólására)

4. pall mall2008-07-31 11:24
Kicsit több, mert 3 hitel van a lakáson plusz a MÁK, de annak is két bejegyzése, mert amikor vettük, még csak egy gyerek volt, a második csak bevállalósra. Azóta már az is átalakult szocpollá, de két részletben van rajta a két gyerek után a szocpol.
(válasz bittibetti 3. hozzászólására)

3. bittibetti2008-07-31 11:17
húúúúúú, ez zúzós-húzós!!!
Egy kicsit segíts léccci:
a tullapon akkor 3 bejegyzés van,
két külön hitel, a Te neveden, az exén, meg a MÁK?

2. pall mall2008-07-31 11:15
Lehet, hogy nem jó helyen indítottam a témát :-(( Azért remélem, jön valaki, aki hozzá tud s zólni a témához...

1. pall mall2008-07-31 11:10
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb. egy hónapja elváltam, és a vagyonmegosztás még hátravan. Az ingóságok már elosztásra kerültek, egyedül egy lakás meg a hozzá tartozó garázs van még függőben.

A helyzet az, hogy 1/2-1/2 tulajdonban van a volt férjem és az én nevemen az újépítésű lakás és a garázs. Viszont anno a vételárba részemről 3 millió forint apai örökség is bekerült, de ez a tulajdonviszonyokat nem módosította (sajnos), mivel nem úgy indultunk az életnek, hogy válás lesz a vége... mindegy, most már okosabb vagyok.

A probléma onnan adódik, hogy a lakáson 10 millió forint hitel van, amiből 2 az én nevemen, a többi az ex nevén fut; továbbá a lakásra felvettünk két gyerek után 2,4 millió szocpolt. A gyerekek megszülettek, szocpol elvileg kipipálva. Gyakorlatilag a két gyerkőc ugyan velem marad abban a lakásban, amire anno a szocpolt felvettük, az államkincstár mégis visszakéri a szocpol volt férjemre eső részét, mivel 10 éven belül eladta az ingatlant – nem érdekli őket, hogy a gyerekek anyjának adta el, és a lakásban is maradnak, kérik vissza az 1,2 millió forintot. Valahol jogos, hiszen a szocpol feltétele, hogy 10 évig nem lehet eladni az adott ingatlant, ugyanakkor válásnál nem tudom van-e kiskapu…

Mivel elég nagy hitelterhet vállalok át a volt férjemtől, egyedülállóként két gyerekkel nagy terhet jelentene még 1,2 Mió Ft törlesztése (ugyanis felajánlották a részletfizetést). Mivel az ex nem szándékozik 5 éven belül lakást venni, ez a pénz visszavándorol állam bácsi zsebébe, de egyelőre nem tudom miből visszafizetni, az ex ugyanis csak akkor hajlandó eladni nekem, ha nem marad a nevén hiteltartozás, és nem is kell semmit fizetnie...

Hogy lehetne valahogy "megúszni" ennek a visszafizetését? Van valami ötlet? Előre is köszönöm...