Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szocpol VS vagyonmegosztás fórum

Szocpol VS vagyonmegosztás (beszélgetős fórum)


2008. aug. 2. 10:49
írtam egy privit!
2008. aug. 2. 10:32

Szia!


Bocs, csak volt pár dolog, meg a saját szaros dolgaim...

2008. aug. 2. 09:58

Látom már nem találtál ide vissza :-(

Jó lenne volna ha valaki tudna segíteni...

14. pall mall (válaszként erre: 13. - D0860dee94)
2008. aug. 1. 13:33

Igen, házasok voltunk, de külön papír van arról, hogy az az én örökségem apai ágon.


2002-ben házasodtunk, 2008.06.25-én váltunk, 2006.02.28-án szerződtünk az új lakásra, és májusig bezárólag fizettük ki az árát, amiből a 3 millió ft-ot április körül kaptam.

2008. júl. 31. 14:47

végig gondoltam, de sajna egyik sem jó megoldás, ami eszembe jutott...

viszont most lőtt az agyam, hogy ezzel talán tudsz jutni vmire...

csak előbb még egy pár kérdés:

már házasok voltatok, mikor Te megkaptad(sajnos) az apai örökségedet és úgy lett véve/építve a ház, ugye?

mindennek mennyi ideje is?

12. pall mall (válaszként erre: 10. - D0860dee94)
2008. júl. 31. 14:13

akkor pontosítsunk! :-))


kamattámogatásos, mák, ex dolg.hitele, saját szem.kölcs.(jelzálog alapú)


Ezek mindegyike jelzálogjog és elidegenítési tilalmi jegyzés a tullapon.

11. d0860dee94 (válaszként erre: 9. - Pall mall)
2008. júl. 31. 11:35

pont én is írni akartam, merta gyerkőcöm éhes lesz... :)

szia

10. d0860dee94 (válaszként erre: 8. - Pall mall)
2008. júl. 31. 11:35

akkor hogy pontosítsunk: kamattámogatásos, mák és az ex dolgozói hitele

és ami (fedezet nélküli) személyi kölcsön...

2008. júl. 31. 11:34
most mennem kell, délután még benézek...
8. pall mall (válaszként erre: 6. - D0860dee94)
2008. júl. 31. 11:29
Van/volt két dolgozói hitel (ebből ma már csak az övé dolgozói) meg egy kiegészítő kamattámogatásos hitel.
7. pall mall (válaszként erre: 5. - D0860dee94)
2008. júl. 31. 11:29
De, házastársként, adóstársként vettük fel, éppcsak a három hitelből kettőben ő az adós, én adóstárs, a harmadik meg tőle már független, mivel anno amikor felvettük még adóstárs volt, de amikor GYED után visszamentem volna dolgozni, elküldtek, így a dolgozói hitel személyi kölcsön lett, és oda nem kellett adóstárs.
6. d0860dee94 (válaszként erre: 4. - Pall mall)
2008. júl. 31. 11:28

a szoci az világos, mert megelőzőre vettétek fel, majd mikor megszületett a Kicsi jóváírták.


én azt nem értem, hogy hogy van két külön hitel???

pl. vásárlási, majd egy szabadfelhasználású???

5. d0860dee94 (válaszként erre: 3. - D0860dee94)
2008. júl. 31. 11:25

hogy hogy?

nem mint htársak vettétek fel a hitelt?

Htársaknál tök mind1 ki az adós v. adóstárs, mert egyetemlegesen felelnek a hitel visszafizetéséért....

4. pall mall (válaszként erre: 3. - D0860dee94)
2008. júl. 31. 11:24
Kicsit több, mert 3 hitel van a lakáson plusz a MÁK, de annak is két bejegyzése, mert amikor vettük, még csak egy gyerek volt, a második csak bevállalósra. Azóta már az is átalakult szocpollá, de két részletben van rajta a két gyerek után a szocpol.
2008. júl. 31. 11:17

húúúúúúú, ez zúzós-húzós!!!

Egy kicsit segíts léccci:

a tullapon akkor 3 bejegyzés van,

két külön hitel, a Te neveden, az exén, meg a MÁK?

2008. júl. 31. 11:15
Lehet, hogy nem jó helyen indítottam a témát :-(( Azért remélem, jön valaki, aki hozzá tud s zólni a témához...
2008. júl. 31. 11:10

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Kb. egy hónapja elváltam, és a vagyonmegosztás még hátravan. Az ingóságok már elosztásra kerültek, egyedül egy lakás meg a hozzá tartozó garázs van még függőben.


A helyzet az, hogy 1/2-1/2 tulajdonban van a volt férjem és az én nevemen az újépítésű lakás és a garázs. Viszont anno a vételárba részemről 3 millió forint apai örökség is bekerült, de ez a tulajdonviszonyokat nem módosította (sajnos), mivel nem úgy indultunk az életnek, hogy válás lesz a vége... mindegy, most már okosabb vagyok.


A probléma onnan adódik, hogy a lakáson 10 millió forint hitel van, amiből 2 az én nevemen, a többi az ex nevén fut; továbbá a lakásra felvettünk két gyerek után 2,4 millió szocpolt. A gyerekek megszülettek, szocpol elvileg kipipálva. Gyakorlatilag a két gyerkőc ugyan velem marad abban a lakásban, amire anno a szocpolt felvettük, az államkincstár mégis visszakéri a szocpol volt férjemre eső részét, mivel 10 éven belül eladta az ingatlant – nem érdekli őket, hogy a gyerekek anyjának adta el, és a lakásban is maradnak, kérik vissza az 1,2 millió forintot. Valahol jogos, hiszen a szocpol feltétele, hogy 10 évig nem lehet eladni az adott ingatlant, ugyanakkor válásnál nem tudom van-e kiskapu…


Mivel elég nagy hitelterhet vállalok át a volt férjemtől, egyedülállóként két gyerekkel nagy terhet jelentene még 1,2 Mió Ft törlesztése (ugyanis felajánlották a részletfizetést). Mivel az ex nem szándékozik 5 éven belül lakást venni, ez a pénz visszavándorol állam bácsi zsebébe, de egyelőre nem tudom miből visszafizetni, az ex ugyanis csak akkor hajlandó eladni nekem, ha nem marad a nevén hiteltartozás, és nem is kell semmit fizetnie...


Hogy lehetne valahogy "megúszni" ennek a visszafizetését? Van valami ötlet? Előre is köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook