Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elviszi a mentő a szülő kismamát a messzebbi, válsztott kórházba is, vagy csak a legközelebbibe viheti? Ki tud erről valamit? fórum

Elviszi a mentő a szülő kismamát a messzebbi, válsztott kórházba is, vagy csak a legközelebbibe viheti? Ki tud erről valamit? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 22. 23:35
Változott valamit 2008 óta a rendszer? Inzulinos kismama vagyok, a legközelebbi kórházban ilyen esetet nem vállalnak. Tehát a fogadott orvosnak olyan helyen kell dolgoznia, ahol le lehet egy ilyen szülést vezetni. Így az nem a legközelebbi kórház lesz. Ebben az esetben vajon hová szállítanának. 26. héten vagyok, van idő, de érdekel a kérdés. Ha tudnátok segíteni, megköszönném!
2008. okt. 8. 15:33
Nem, a mentő csak a legközelebbi kórházba visz, onnan csak akkor ha kifizeted a szállítást.
17. lillenet (válaszként erre: 14. - 39f5f6877d)
2008. szept. 3. 11:29

Sziasztok!


Igen, nekem a kiskönyvbe írta a doki, hová vigyenek, lebélyegezte és így semmi gond nem volt (2008.07.hó). A szülésznő is azt mondta, hogy ha aláírás, bélyegző van a dokitól, akkor kötelesek a távoliba is elvinni.

16. sikia
2008. aug. 11. 11:20
Engem is elvittek oda, ahova én akartam, felhívták a kórházat, hogy fogadnak-e, és odavittek. A csordogáló magzatvízre megjegyezném (egyik hozzászólásban olvastam), hogy azért mert elfolyik vkinek a magzatvize, még egyálalán nem törvényszerű, h egyből jönnek a fájások, s indul a szülés. Van amikor napokkal utána indul be, ha hagyják, s nem indítják el a szülést. Persze megfelelő steril körülmények között lehet csak várni vele.
15. supin (válaszként erre: 14. - 39f5f6877d)
2008. aug. 3. 06:27
Pontosan!!
2008. aug. 2. 21:42

Szia!

Az én férjem mentőtiszt és ő azt mondja, ha van orvosi pecséttel ellátott igazolásod amin rajta van a fogadó kórház neve és cime akkor elvisznek, de egyébként a körzeti kórházba visznek.

2008. aug. 2. 17:27
én több éve szültem,akkor elvitt aba ahol én akartam szülni:)Holott elviekben a másikhoz tartoztam....Most nem tudom hogy van ez...
2008. júl. 31. 12:40
csak a legközelebbibe, mondván nem taxi vállalat, messzebb csak akkor vihet, ha a helyi kórház küld
11. Icus
2008. júl. 31. 11:55
Én ugy tudom nem:( Ha elvisz, akkor az csak a mentőorvos saját felelősségére lehet. Ha valami gond van és bepereled őket, akkor fizetni kell. Ezért hivatalosan csak a "körzetes" korházba vihet. Még akkor is ha véletlenül a választott korház közelebb is van. Tehát nem a közelebbibe kell vinni, hanem a körzetes korházba:(
10. supin
2008. júl. 31. 11:18
B izonytalan.
2008. júl. 31. 11:14
Engem elvitt a messzibbe is, mikor 3 perces fájásoknál mondtam a mentőnek hogy ha a közelebbibe visz, akkor nem szállok be. :D De ez komoly. Kérdezte, hogy várnak-e ott (a távolabbiba) mondtam hogy igen. És kért engedélyt valakitől, aztán elvittek. Szerencsére. :)
2008. júl. 31. 11:05

Szia!

A kiskönyvbe elméletileg beírhatja a doki "utasításként" a mentősnek, (vagy külön papíron) persze pecsét, aláírás mindenafene mellett, hogy melyik kórházba vigyen.

De úgy tudom, hogy a mentős a helyzet súlyosságát megítélve vihet egy közelebbi kórházba is.

2008. júl. 31. 11:03
Én úgy tudom a kismama könyvbe bekell jegyeztetni melyik kórházban fog szülni a kismama, ennek hiányában az ügyeletes kórházba szállítják, de ezt az orvosodnak tudni kell.
2008. júl. 31. 11:03

Szia!

Én is úgy tudom, hogy köteles elvinni ha van igazolásod, hol van a fogadott dokid és hol fogad Téged. Egyébként kérésre sem visz máshová, csak a kijelölt ügyeletes kórházba.

2008. júl. 31. 10:59
Kell a kiválasztott kórházból befogadási nyilatkozatot kérni, mert ha nincs akkor a legközelebbibe viszi ahová helyileg tartozik.Most kérdeztem meg én is...
2008. júl. 31. 10:58
Köszi. Akkor meg kell oldanunk valahogy....
2008. júl. 31. 10:57
Pár nap múlva aktuális lesz nálunk a kérdés. Újpesten lakunk, de a SOTEII-n fogunk szülni. El fog vinni minket a mentő oda? Mik a tapasztalatok? Kocsink nincs, és a taxi nem biztos, hogy elvisz bárkit csordogáló magzatvízzel...
2008. júl. 31. 10:55
Az ügyeletesbe viszi.
2008. júl. 31. 10:55
Elviszi a mentő a szülő kismamát a messzebbi, válsztott kórházba is, vagy csak a legközelebbibe viheti? Ki tud erről valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook