Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e a légzésfigyelő? fórum

Kell-e a légzésfigyelő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2007. jún. 25. 13:32
Nekünk nem volt, Én amióta megszülettek nem aludtam át az éjszakát egyszer sem a legapróbb zajokra de a feltűnő csöndre is felébredek.Semmi gond nem volt náluk, de akit megnyugtat, hogy ott van szerezze be.
32. dee
2007. máj. 24. 00:31

Nekünk is van légzésfigyelő és bébiőr is.Volt riasztás is,valóban nem vett levegőt Balázs.Nagyon mélyen aludt,amikor kikaptam az ágyból megijedt és újra lélegzett.Én jobban megijedtem,mint ő.


Örülök neki,hogy megvettük.:)

31. 104bdd8c43 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2007. máj. 24. 00:07
A kisfiam ágya fél méterre volt az enyémtől de a légzésfigyelő akkor is volt!! Sokkal nyugodtabbak a szülők is, mert nem tudnak minden pillanatban a baba ágya mellett lenni, de tudják, hogy vigyáz rá a légzésfigyelő!!
2007. márc. 15. 01:31

A bordatöréssel kapcsolatban is megvan a véleményem.

Még jó hogy nem a kisfeje fájt a babának.

:)

29. image13 (válaszként erre: 27. - Hoxa)
2007. márc. 15. 01:29

Nem csak a kölcsönzött,hanem az aukciós oldalakon használtan vásárolható légzésfigyelőkkel is vigyázni kell,mert vannak olyan lelketlen emberek,akik hibás elhasználodott rossz állapotú készülékeket árulnak.

A szomszédunkban lakó hölgy ismerösünket is igy szedték rá.Mentünk baba látogatóba hozzájuk és akkor derült ki,hogy / kontakt/ híbás a használtan vett légzésfigyelőjük,ugyanis az elöző tulajdonosnál megáztatták a készüléket valami ragadós folyadékban.

Majdnem elájult az anyuka,amikor megtudta,hogy a biztonságban tudott gyermeke egy percig sem volt biztonságban légzésfigyelő ügyileg.

28. kawics
2007. febr. 19. 00:07
Nagyon ajánlom mindenkinek!Nekünk nagyon bevállt.Kétszer jelzett nálunk,mondanom sem kell,borzalmasan megijedtünk.Utána az orvos megvizsgálta a babánkat és megállapította,hogy visszafolyása van a nyelőcsővében(a gyomor és a nyelőcső közötti izom nem zárt jól).Szerencsére már teljesen kinőtte a kisfiúnk.Azóta már a gépet sem használjuk.
27. Hoxa
2007. febr. 18. 23:58

A kölcsönzéssel azért vigyáznék. Azt hiszem már leírtam, hogy a bababoltban, ahol bérelni akartam a teszt során sem működött a légzésfigyelő.

Én ajánlom mindenkinek, nyugodtabb tőle az ember, csak rá kell pillantani. Nem hiszem, hogy tévriasztásnál elkezdtem volna eltörni Benji bordáit. Nálunk is volt téves riasztás, elég volt meggyőződni arról, hogy szuszog.

26. Ditke62 (válaszként erre: 25. - Ivice)
2007. febr. 18. 23:55

Ivice

Ez amit írtál nagyon szépen hangzik, de láttál te már olyan gyereket akinek összetörték a mellkasát, mert beriasztott a légzésfigyelő, a szülők meg bepánikoltak és nekikezdtek csinálni az újraélesztést, úgy ahogy a tanfolyamról emlékeztek a dolgra? Sajnos én igen... Pedig mint később kiderült téves riasztás volt... Szegény gyerek meg örült, hogy életben maradt összetört bordákkal és szegycsonttal, légmellet kapott...

Erre gondol az aki megveszi, használja?

25. Ivice
2007. febr. 18. 21:19

Én a Baby Controllt ajánlom, ez a legjobb ma Magyarországon.

De ha errre nincs pénzetek jó az Angelcare is.

Csak legyen ez a lényeg!!

MINDEN BABA MEGÉRDEMLI, HOGY MEGMENTSÉK HA ELFELEJT LEVEGŐT VENNI, MÁR PEDIG EZ ELŐFORDULHAT, ÉS ÍGY A SZÜLŐ IS NYUGODTABBAN ALHAT!!

2007. febr. 7. 23:54

Én minden képpen veszek egyett,ha gyerekem születik.

Sokkal többet ér a gyermekem biztonsága,mint amenyibe kerül ez az eszköz!!

23. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 22. - Negerne)
2007. febr. 7. 10:30
Lehet már kölcsönözni is.Van pár történetem,hogy mrgmentete a baba életét a légzésfigyelő.Pl.:Rubint Rékáék.
2007. febr. 7. 10:27
Nekem sem légzésfigyelőm, sem bébiőrzőm nem vollt. És 3 gyermekem van. Úgygondolltam felesleges, mert csak aggódsz miatta. Szerintem felesleges pénzkidobás.
2006. dec. 2. 23:52
Az én gyermekem felnőtt nélküle,nem tartottam szükségesnek!Volt egy bébiörzőnk,kerek 1 éjszakán át működött,na akkor azt figyeltem szuszog e!Másnap éjjel elromlott,és csak reggel ijedtünk meg,h nem kelt fel éjjel(jelzem mi sem),talán már nem is él stb....Aztán kidobtam a kukába,és nem paráztam soha az ágya mellett állva,h lélegzik e,pedig szinte soha nem ébredt fel éjjel!
2006. dec. 2. 20:03
ÉS milyet árulnak a madarász utcai kórházban? még soha nem jártam ott.
19. Lizett
2006. dec. 2. 13:12
Szerintem, ha megoldható, kell. Én mindenkinek ezt javaslom, aki kérdezi tőlem. Mi a Madarász utcai kórházban vettünk és el is mentünk a tanfolyamra. Megnyugtató volt úgy aludni, hogy tudtam, hogy beriaszt, ha gond van. Nagyon ritkán aludt anélkül, de olyankor én szinte semmit sem, mert azt figyeltem, hogy jól van -e. Egyszer sem volt téves riasztásunk. Szerencsére igazi sem. Én úgy érzem megérte és újra így döntenék.
2006. dec. 1. 22:15
Nekünk nincs, de néha azért jó lett volna. Hadd ne mondjam, milyen érzés amikor, éjszakánként megébredve, álltam a kiságy mellett és figyeltem a gyerkőc hátát, hogy mozog-e. Jó lett volna ha van egy készülék, ami jelzi, hogy minden ok. Így maradt a rázogatás, hogy sóhajtson ő is egy mélyebbet és én is.
2006. dec. 1. 08:00

Sziasztok !

Épp most van elegem az Angelcare légzésfigyelőből. A frászt hozza rám, ma reggel is 5 x beriasztott. Nem tudom, mi a baj, jól van beállítva. Vagy a fiam nem vesz levegőt folyamatosan ??

2006. nov. 30. 12:30
Nem árt ha van, de sztem nélkülözhető.
2006. nov. 29. 01:09

Szerintem felesleges. Nekem ikreim vannak, koraszülöttek voltak és mégsem vettem. Szerintem ez is csak egy dolog amivel sok pénzt ki lehet szedni a kismamák zsebéből. Persze most tudom, hogy sok an lehurrognak miatta, de szerintem nagyon kicsi az eséklye, hogy tényleg leálljon egy egyébként egészséges pici légzése, és ha leáll, tudni is kell kezdeni vele valamit, és az egyáltalán nem olyan egyszerű, hogy akkor lélegeztetem... Tudom, hogy van tanfolyam, de szerintem az nem elég arra, hogy ha sok hónappal később tényleg baj van hajnali két órakkor, ráadásul élesben, a saját gyerekeddel, akkor tudj is valamit csinálni és ne csak bepánikolj.

Persze ha eleve van valami gond a babával és a gyerekorvos javasolja, az más.

14. Hoxa
2006. aug. 31. 10:38

Alszik ő középen is. De a hajnali órákban, amikor ébredezik, akkor sokszor elvándorol, miközben a hasrafordulást gyakorolja. Nem hiszem, hogy azért, mert nem lenne jó középen neki.

Egyébként sosem teszem vissza. :)

13. Hoxa
2006. aug. 28. 14:26
Benji az ágy különböző sarkaiba képes elvándorolni, hason, háton, labdává összegömbölyödve, szóval mindent csinál, amit el lehet képzelni, de téves risztásunk még nem volt soha. 2 lap van a matrac alatt, az érzékenység is állítható. Ajánlom ezt a márkát mindenkinek: angelcare. Sok helyen lehet kapni, azt hiszem valami díjat is nyert. Én megbízhatónak és remek dolgonak tartom.
2006. aug. 28. 13:55

A bölcsőhalálnak a mai álláspont szerint az lehet az oka, hogy a babák nem folyamatosan veszik a levegőt, hanem akár 20 másodpercre is abbamaradhat a légzésük. Akkor van a baj, ha ezután úgymond a baba elfelejt levegőt venni.

A gyakori szoptatás illetve cumizás hasznos lehet abban hogy elkerüljük a tragédiát.


Mi kb 5 hónapos korig használtunk légzésfigyelőt, de ahogy a pici elkedzett mocorogni azonnal beriasztott. Volt olyan éjszaka, hogy 4 -szer kelltem fel, leírhatattlan, hogy akkor mit éreztem. Egy idő után ki is kapcsoltam a gépet.

2006. aug. 28. 13:29
Szerintem ha egészséges a baba akor nem kell. Mi nem vettünk, az ember olyan éberen alszik, hogy ha baj van akkor úgy is felébred. Majd meglátod. A Hugomék vettek, de az Ő picije koraszülött volt és neki kelett, de nem is használták, mert a babaának kelett a biztonság érzet és nem aludt a kiságyába, csak az anyukája melett, így el is adta. Sok szerencsét és kitartást.
2006. aug. 25. 15:31
Mi nem használjuk. A kicsi nem velünk alszik, hanem a másik szobában, de eddig nem volt gond. Az első hónapban csak hason volt hajlandó aludni és őszintén nem aggódtam. inkább megnyugtatott hogy ha esetleg álmában bukik, nem fog tőle megfulladni.
2006. aug. 16. 18:20
Sziasztok! Szerintem nagyon jó a légzésfigyelő, de csak az a fajta, amelyiket a Madarász utcai Gyermekkórházban lehet megvásárolni. A kislányom koraszülött volt, 5 hétig élet-halál között az intenzív osztályon inkubátorban, és az orvosok ajánlották ezt a fajtát. A többi ha kell, ha nem, beriaszt. Igaz hogy drága, de a nyugalom és a gyerekem élete mindennél többet ér. Ráadásul a 24-órás "alvásmegfigyelés" kimutatta, hogy hajlamos a bölcsőhalálra. A kislányom 13 hónapos koráig használtuk, és mindenhova vittük magunkkal. Nagyon nagy biztonságot nyújtott.
2006. aug. 15. 21:01
Szerintem csak vegigzongoraztak a kockazati tenyezoket, es azok alapjan mondtak, hgoy nincs hajlam. Mast nem nagyon tudnak tenni, eleg misztikus dolog a bolcsohalal.
2006. aug. 5. 22:19
Szerintem jò ha van.Minden esetben megnyugtatò ha tudjuk figyelni a gyereket.Nekunk van ès nagyon bevàlt.
2006. aug. 5. 21:55
Jó ha van, de nem nagyon használjuk. Ha gond lenne, azt hiszem akkor ugyanúgy nagy lenne a riadalom. Minden esetre megnyugtató, hogy van itthon. :)
2006. aug. 5. 19:43
Mi klinikáról kölcsönöztük a légzésfigyelőt, és egy rövid oktatást is kaptunk mellé, való igaz, hogy feltétlenül szükséges.
2006. aug. 5. 16:27

Én vagyok az ellenpélda, vettünk mi is a gyerekorvos javaslatára, de nem használtuk. Mindig elfelejtettem kikapcsolni mikor a babát kivettem, s mire épp mellre cuppant volna a kicsi, elkezdett a légzésfigyelő riasztani. A babónk ráadásul 4 hós koráig mellettünk aludt a nagyágyban, így egyáltalán nem éreztük szükségét.


A témához még annyit tennék hozzá, hogy akinek megnyugtató és megengedheti magának, az vegyen, de célszerű elmenni egy baba elsősegély tanfolyamra is, hogy ha komoly riasztás van akkor tudjon mit kezdeni a helyzettel. Ilyen tanfolyam Budapesten a Madarász utcai gyermekkórházban van, www.bolcsohalal.hu. Mi voltunk, nagyon hasznos akár vesz valaki légzésfigyelőt, akár nem.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook