Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e a légzésfigyelő? fórum

Kell-e a légzésfigyelő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. jan. 18. 10:55

Sziasztok!

Nekünk is van légzésfigyelő és örülök neki. A kisbabánk koraszülött volt és fontosnak tartottam. Be is riasztott de csak mert olyan pici volt a drága hogy ha szivacs alatt volt az érzékelő nem érzékelte jól a baba mozgását. Minket nagyon megnyugtat. Különben milyen idős korig javasolt a használata?

2008. jan. 11. 21:34
Nekünk is van és nagyon megnyugató! Nálunk is egyszer bejelzett, - tévesen ugyan mert merült le az elem- rohantunk be a férjemmel, hogy ÚRISTEN!!! De édesen pislogott ránk a kis drága. Nem volt semmi...csak utána bőgtem el magam a nagy ijedtség miatt.
2008. jan. 11. 21:27
Nekünk van. A hajnali szoptatásnál rendszeressen elfelejtettem kikapcsolni, befészkeltem magam a gyerekkel a szoptatós párnával a fotelba és BAM-BAM- BAM. MAJDnem szívrohamot kaptam:) Egy évig használtuk és szerintem is szükséges.
2008. jan. 11. 20:31
Igen, igen, nem szabad sajnálni rá a pénzt.
59. Laryan
2008. jan. 11. 20:17

Mindenképp kell!!!

Mikor a lányom megszületett csak utána 2 héttel tudtuk megvenni,addig egy percet annyit se tudtam lehunyni a szemem,alig vártam,hogy menjünk megvenni!

Nagyon fontos a pici és a te érdekedben is!Utána sokkal nyugodtabb leszel,bár van aki nem tartja fontosnak-de ne avval foglalkozz hanem magatokkal!

2007. nov. 20. 07:45

Szerintem is nagyon jó dolog a légzésfigyelő, biztonságot nyújt a babának és a mamának is. Viszont nem mindegy milyet vesz az ember. Érdemes vásárlás előtt kikölcsönözni egyett. Én az első légzésfigyelőt a védőnőmtől kaptam. Őszinte leszek az a készülék már az első nap a frászt hozta ránk. Ahányszor leraktam a picurkámat a kiságyba és bekapcsoltam pár perc után bejelzett.

Annyira megilyedtünk hogy ezek után a párommal felváltva néztünk a kislányunkra. Mivel szinte rögeszmésen féltem, ezért a páromat elküldtem egy kölcsönzőbe, hogy hozzon el egy légzésfigyelőt, azt a fajtát amiről hallottam, hogy a legjobb. 1 hónap után ilyen készüléket vettünk.

Mindenkinek azt ajánlom próbáljon meg előszőr kölcsönözni és csak utána vegyen!

57. mylene
2007. nov. 16. 15:01
Én nem vettem és nem is kölcsönöztem, de nagyon jó dolognak tartom.
2007. nov. 16. 14:59
Nekünk is volt a fiam 1 éves koráig . Eleinte folyamatosan használtam,amikor a kiságyban volt,később pedig csak este. Hozzáteszem,hogy kicsit túl aggódtam a dolgot,ezért nehezen szoktam le róla. Valahol azonban mindketten, a párommal, nyugodtabbak voltunk.
55. ALLICS
2007. nov. 10. 19:55
Engem megnyugtatott de csak éjszaka használtuk.
54. egypt (válaszként erre: 48. - Évke)
2007. nov. 10. 19:54

Szia Évke!


Én úgy tudom, sokszor nem vesznek levegőt, és a legtöbb esetben maguktól elkezdenek újra lélegezni. Szóval ha egy kis rázástól helyreállt a dolog, akkor valószínű ilyenről lehetett szó, én se hívtam volna orvost.

Egyébként mi is vettünk, és azt mondom, jobb félni, mint megijedni. Lehet, hogy nálatok sem történt volna semmi, de ezt utólag nem tudhatjuk, és kár kckáztatni.

2007. nov. 10. 19:53

En szerencsere kaptam, bar valoszinuleg vettunk volna egyebkent is, legfokepp a sajat nyugalmam miatt.

Az igazsag az, hogy nagyon draga, de bolcsohalal igenis megtortenik, es akivel tortenik, az utana biztos elete legnagyobb hibajanak tartja, hogy nem vett, es mar akarmennyit fizetne, ha lehetne...

2007. nov. 10. 19:47
Szerintem igen!!
2007. nov. 10. 19:35
Én nem vettem, de nem is kölcsönöztem légzésfigyelőt a gyerekemnek.
50. badonyimariaeva (válaszként erre: 49. - Badonyimariaeva)
2007. okt. 1. 16:14
*levegő vételt!Bocs!
2007. okt. 1. 16:12

Nagyon jó dolognak tartom!Én csak ajánlom mindenkinek.

Az unokámnak van,folyamatosan mutatja a levegővételt. Ha sípol,azonnal ki kell venni,felébreszteni gyereket,mert ilyenkor "elfelejtenek"levegőt venni,ami végzetes is lehet.

48. Évke
2007. okt. 1. 14:24

Nekünk van, és nagyon örülök, hogy vettünk, mert az első 2 hétben rengetegszer riasztott, még belegondolni is borzalmas, hogy 2 hetet élt volna a kisfiam...(viszont én orvosnak nem szóltam, kellett volna????) És valóban nem vett levegőt, de én csak finoman megráztam, és már fel is ébredt, nem törtem össze a mellkasát.:))

És onnan tudom, inkább csak gondolom, hogy nem téves riasztás volt, mert azóta egyszer sem riasztott, és már 3 hónapos lesz jövő héten!

Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom, ez a legeslegfontosabb dolog az első hetekben!!!!!!!

2007. okt. 1. 13:38
Mi béreljük,de mivel alig van a kiságyban,így szinte felesleges.
2007. okt. 1. 13:36
Mi vetettünk egyet a szülökkel,mert azt mondták hogy szükséges. Az első hetekben használtuk,utána csak ott porosodott.Megnyugtató érzés,hogy tudod ott van,de egy idő után már elfelejted bekapcsolni.
2007. szept. 23. 12:40
Amilyen aggódós vagyok, mindenképpen beszerzek egyet - már kölcsönözni is lehet, nem kell feltétlenül megvenni (nem olcsó mulatság)
44. Duncan
2007. szept. 23. 12:38
Én úgy hallottam, hogy nagyon fontos:) HA meglesz a baba tutira megveszem én is:))
2007. szept. 23. 12:32
Szerintem mindenképpen kell.
42. Zsu77
2007. szept. 16. 13:26
A kislányom 15 hónapos és még mindig használom. Természetesen azért vettem, hogyha vmi baj van jelezzen, de annak sem utolsó, hogy nyugodtan kimehetek az udvarra, kertbe tevékenykedni, hallom, ha felébred. A mai napig éjjelente felébredek, ha megmoccan, de nekem így jó. Sajnos elég drágák amelyek igazán megfelelők.
2007. szept. 16. 13:19
Engem nagyon megnyugtat, hogy van.
2007. szept. 16. 10:14

Mi használunk légzésfigyelőt! nyugodtabb vagyok bár a fiam minden moccanására felnézek!

Mikor állapotos voltam mesélték hogy a szomszéd utcában majdnem tragédia lett,használták a légzésfigyelőt,amikor az riasztott a rémült anyuka ijedtében addig rázta a gyerkőcöt amig fel nem ébredt!

Ha ezt és hasonló történeteket nem hallottam volna lehet,hogy eszembe se jut légzésfigyelőt venni,De már benne maradt a bogár a fejembe ......

2007. szept. 16. 08:52
PÉNZFÜGGŐ A DOLOG,MERT A NAGYON OLCSÓ KÉSZÜLÉK MINDEN NESZRE BEINDUL(TAPASZTALTUK)NEKEM EGYIKNÉL SE VOLT,DE HA BESZERZEL,KÉRDEZD MEG ISMERŐSEIDET,MELYIK VÁLT BE.hASZNÁLTAN IS JUTÁNYOSAN HOZZÁJUTHATSZ.
38. edek
2007. szept. 11. 10:02

Nekem három gyermekem van.A középső kis súlyú koraszülött volt.Nála elgondolkoztam,hogy vegyek-e.Végül nem vettem.Én is féltem a gyermekeimet,de szerintem nincs szükség légzésfigyelőre.Engem idegesített volna.Olyan ,mintha a kórházhoz

hasonlóan állandóan "monitoron" lenne...

2007. júl. 2. 19:30
Mindenképpen kell légzésfigyelő készülék. Nemrégiben egyik ismerősöm kisbabája úgy nem ébredt fel többet, hogy a szülőkkel aludt egy szobában.
2007. jún. 25. 14:51
Nagyon jó ha van.Az unokámnak vásároltunk.Sokkal kipihentebb,nyugottabb a lányom.Ha már a kicsi nem úgy veszi a levegőt mint azt kellene,abban a pillanatban jelez.Jobb a bajt megelőzni.
2007. jún. 25. 14:13
szerintem nagyon fontos hogy legyen, az egészséges babáknál is ....bármi megtörténhet...jobb megelőzni a bajt..
2007. jún. 25. 13:51

Engem megnyugat, mondjuk az elején voltak téves riasztások, mert a mienknek lehet állítani az érzékenységét. Gondolhatjátok mekkora rohanások voltak :( aztán ott vigyorog a gyermek a képembe...De végülis rájöttünk hogy milyen érzékenység a jó... és én is nyugodtabban alszom.

Nálunk a bébibogyó külön szobába van 4 hónapos korától, azért is jó mert ez egyben bébiőr is, és hallom ha éjszaka akciózik :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook