Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell-e a légzésfigyelő? fórum

Kell-e a légzésfigyelő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. nov. 26. 16:58
Sokan úgy gondolják,hogy ha hason alszik a baba,akkor nem fullad bele az esetleges hányásba.Pedig nagyon sok helyen lehet arról olvasni,hogy a hason altatás növeli a bölcsőhalál kockázatát!!!Leginkább az oldalára fektetés ajánlatos.
2009. nov. 20. 21:44

Sziasztok


Olvastam a hozzászólásokat. Az én kislányom beteg volt így a légzésfigyelő mentette meg többször is. Nagyon hasznos dolog. Az egy ágyban alvás nem jó. A baba túlmelegedhet és azt sokan nem tudják. Én ebből írtam (a bölcsőhalálból) a szakdolgozatomat, kutatásokat felméréseket végeztem a témakörben és budapesti professzor is segített benne. Egy szobában aludni az elején hasznos dolog, de egy ágyban nem jó aludni. Ha netán valakinek orvosok címére van szüksége akik ilyenekkel foglalkoznak szívesen segítek. DE NE LEGYEN SZÜKSÉGE SENKINEK RÁ. Nagyon nehéz helyzet ez, tapasztalatból tudom.

2009. nov. 16. 19:52

Sziasztok!

Én kb.1hónap múlva szülök.A kiságyba kókuszmatracot vettünk,lesz légzésfigyelőnk is.Azt hallottam 1-2 embertől,hogy a kókuszmatrac alatt nem érzékel a légzésfigyelő,mert olyan kemény,masszív.Van ebben tapasztalatotok?

150. noszi
2009. szept. 15. 10:40
Helló mindenki. Mi most várjuk első babánkat és gondolkodunk mi legyen, kell-e vagy nem. Én azon vagyok , hogy legyen. Egyszer kell végignézni egy ilyen esetet és nem fogsz tétovázni. A testvéreméknél voltunk kint a kertben, a szomszéd pár hónapos babájával szintén. Míg ő a kertészkedett addig baba aludt a fa alatt a babakocsiba. Kb. félóra múlva nagy rohangálás, pánik, mentőriasztás, de sajnos már későn. Bármikor megtörténhet!
149. *Pillango* (válaszként erre: 143. - 5ac9665679)
2009. júl. 10. 17:27
na ilyet tuti nem, mert a szűk családban nálunk is van ilyen, és nagyon betegesnek tartom (de ez nem ennek a fórumnak a témája). Szóval vagy hárman alszunk, vagy a baba külön. Máshogy nem szeretném... Hát az én férjem is ugyanilyen beosztásban dolgozik:D csaknem egyhelyen:D
148. *Pillango* (válaszként erre: 137. - 656f03db60)
2009. júl. 10. 17:23
én is így terveztem, de nagyon kezdek elbizonytalanodni, azt hiszem, nem tervezem el:) hanem inkább ahogy kényelmes lesz, ahogy a baba is szeretné.
147. Pici04
2009. júl. 9. 20:45
Különben nem szerintem erdemes hasznaltan is venni akar.
146. Pici04 (válaszként erre: 145. - Pici04)
2009. júl. 9. 20:44
Most olvastam,hogy kaptok.;)
145. Pici04 (válaszként erre: 143. - 5ac9665679)
2009. júl. 9. 20:43

Szia!


Na ,azert en sem a vegtelensegig gondoltam az együttalvast.

Irtam is,hogy nalunk december vegeig aludt velünk 1 szobaban a Kisfiunk.

Huuuu,a Ferjedet nem irigylem ezert a munkaidöbeosztasert.Persze Teged sem.

Ebben az esetben tenyleg erthetö,ha mas lehetöseget is kiprobaltok.

Attol,hogy esetleg külön alszotok,nem kap kevesebb szeretetet a Babatok.

Nem olvastam el,hogy Ti legzesfigyelöt vesztek?

2009. júl. 9. 09:19

Biztos minden baba más és más,kinek mi működik, mi nem;)


én azt találtam ki, h lesz egy légzésfigyelőnk, lehet kapok kölcsön, de ott fogok vele aludni, amíg szükségesnek látom.

143. 5ac9665679 (válaszként erre: 141. - Pici04)
2009. júl. 9. 09:12

Sziasztok!

Hát az együtt alvásból az lett ismerősöméknél, h már lassan 8 éves a ygerek, de még mindig ő alszik ott anyával, apa meg számüzetésben van...nem hajlandó külön aludni,bármit csináltak.


Nálunk külön szobában lesz a baba, mert a férjem egy nap nappalos, aztán éjszakás, aztán két nap szünet, horkol néha:) És így egy szobában....hát vagy ő nem aludna soha, vagy a baba nem, vagy senki:S

142. monizsofi1982 (válaszként erre: 135. - *Pillango*)
2009. júl. 9. 09:08
Nézd,ha szoptatsz,akkor egyszerűbb,ha vele alszol.Csak ti ketten,nemcsak a légzése miatt.Ha esetleg tápszeres lesz a babád,akkor szerintem nem olyan fontos,mert azok a babák /eddigi elmondások szerint/ szinte az egész éjszakát végigalusszák.A hugommal is így volt anno.Amíg szopizot,addig 2-3 alkalommal felkelt,aztán tápszert kapott,akkor 1-2 alkalommal.
141. Pici04 (válaszként erre: 137. - 656f03db60)
2009. júl. 8. 22:47

Szio! Szerintem igaza van a Parodnak.

Ugyis latjatok/erzitek,hogy mikor van itt az ideje a külön szobanak.;)

140. Pici04 (válaszként erre: 139. - Pici04)
2009. júl. 8. 22:46
Ja,es a mi Kisfiunk is kiegyensulyozott ,mosolygos Baba,aki ugyan neha sirt es sir,na de valljuk be öszinten minden Baba szokott sirni neha.
139. Pici04 (válaszként erre: 135. - *Pillango*)
2009. júl. 8. 22:43

Szia!

A mi Kisfiunk most volt 1 eves es mi december vegeig 1 szobaban aludtunk Vele.

Nalunk ez bejött.:)

Nem bantuk meg.

138. Pici04 (válaszként erre: 133. - Monizsofi1982)
2009. júl. 8. 22:40

Szia!


A bebiör valoban nem jelez legzeskimaradast.

137. 656f03db60 (válaszként erre: 135. - *Pillango*)
2009. júl. 8. 22:20
Én is úgy terveztem, hogy külön szobában lenne, az ajtót meg nem csuknám be. De a Párom tiltakozott ellene, mert inkább felkelne éjszaka, de a gyerek legyen velünk.
136. Alexa77 (válaszként erre: 135. - *Pillango*)
2009. júl. 8. 20:23
Együtt! Ez a legjobb mindkettőtöknek! Jobban alszotok, a pici kevesebbet sír, könnyebb az igény szerinti szoptatás, fel sem kell kelned, csak cicire húzod és kész. Mi is így csináljuk, nem is voltam soha kialvatlan, belealszunk a szopiba mindketten... De a legfontosabb: az a picur 9 hónapig a lehető legszorosabb közösségben él veled. Megszületik, idegen számára minden és ijesztő. Még a megszokott szívverésedet se hallja... Neki nagyon kell, hogy érezzen téged! Nálunk bevált az együttlét. Mosolygós, kiegyensúlyozott, sose síró lányom van.
2009. júl. 8. 18:22
én most az összes újságben, cikkben azt olvasom, hogy amíg icipici (az mit jelent, meddig?) addig jó ha nem is egy ágyban, de egy helységben aludni vele. Ezzel ki ért egyet? Én eddig úgy képzeltem, hogy külön szoba...
134. gozsu
2009. júl. 8. 15:03

Sziasztok!

Mi úgy kaptuk a légzésfigyelőt azoktól a babáktól akikre anno vigyáztam. Amikor vigyáztam rájuk mindig elfelejtettem bekapcsolni, de csak nap közben vigyáztam rájuk. Most első babámat várom, és örülök, hogy megkaptuk a légzésfigyelőt. Nélküle biztos fél éjszakát fent lennék és figyelném a pici légzését, másik felére meg felkelteném apát!

2009. júl. 8. 14:54
Mi úgy kapjuk anyóséktól,de ha nem így lenne,akkor vennék.Mert hiába alszok szoptatái idő alatt vele,nem biztos,hogy észre venném,ha nem lélegezne.A bébiőrt nem ismerem.De szerintem az kevés,hogy észrevegye,ha baj van nem?Mert olyan,mint egy Walkie-talkie.Vagy rosszul tudom?Javítsatok ám ki!
2009. júl. 8. 14:44

Nicsak egy Pillango:)


Én is ma jutottam el odáig, h kell-e vagy nem?


22 hetes kismama vagyok...


Hát, azt gondoltam eddig, h nem kell.

De most már nem így látom.


Munkatársam elhozza nekem az övékét, nem hiszem, h Angelcare, majd betesztelem Apán, ha nem jó, veszünk újat.

131. *Pillango* (válaszként erre: 116. - 89b99f816e)
2009. júl. 1. 15:18
Én 4. hónapos terhes vagyok. Ez hogy történik, besípol, és odaszalad anyuka és megrázza a babát, akkor veszi tovább a levegőt? Bocsi, én még nagyon kezdő vagyok, csak olvasgatom a véleményeket, pont ezen rágódunk, hoyg vegyünk e majd...
130. Alexa77
2009. jún. 25. 06:35

A Pediatrics című rangos gyermekgyógyászati lapban márciusban jelent meg az a kutatás, amely kimutatta, hogy a kizárólagos anyatejes táplálás jelentősen csökkenti a hirtelen bölcsőhalál (SIDS) kockázatát. Egy hónapos korban például felére csökken a SIDS veszélye, ha a baba csak szopik, s bizonyították azt is, hogy a védőhatás a szoptatás egész időtartamára érvényes.

(Kismama, 2009. júliusi szám)

2009. jún. 23. 19:41

Sziasztok.

Szerintem kell mindenképpen, hogy nyugodt(abb) legyek. De meddig szokták használni, hány éves korig ajánlott?

128. Pici04 (válaszként erre: 127. - Hetvari)
2009. jún. 4. 12:42

Szio!

Nekünk is van es ugyanaz a marka.Megbizhato.

Mi egyszobaban es sokszor egy agyban aludtunk,de az egyagyban alvasrol leszoktunk,mert nem aludt olyan nyugodtan a Kisfiunk mar nagyobbkent.

Ha vmi baja volt,persze ott aludt.;)

Aztan külön szobaba került 7 honaposan es nagyon jol,nyugodtan alszik.

Az együttalvasrol annyit,hogy sokan vannak akik tul melyen alszanak.Sajnos balesetek is törtenhetnek igy.

Az anyai ösztön nem minden esetben eleg.

Ja es a 20 masodperces legzeskimaradas tenyleg sok es karos lehet.

Nekünk sajnos volt a csaladban ra pelda,ahol a 8!honapos kislany halt meg.

Ja es ha hanyas fordul elö almaban es az zarja el a legutakat az elsö dolog persze amennyit csak lehet kikotorni a Pici szajabol.Erdemes az orvostol,vedönötöl felvilagositast kerni,hogy mi a teendö ebben az esetben.Sokszor eletet menthet a tudas.

Persze nem kell a legrosszabbra gondolni,de fö a biztonsag!;)

Gratulalok a Babatokhoz!

127. hetvari (válaszként erre: 114. - A7f41877f6)
2009. jún. 1. 21:13

Első babánkat várjuk, és most kérdés, hogy kell-e légzésfigyelő, vagy elég a bébiőr. Gondoltam körülnézek ezen a fórumon is. Elolvastam ezt a hozzászólást is. Nyújtottam a laptopot a férjemnek is, mire azt kérdezte, hogy ezt én írtam-e. :-D

Hát igen, ha éjszaka megébredve a férjem légzését is hallgatózva figyelem, s ha nem hallom, hozzáérek, mit művelek majd a babánkkal?

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat. Egyértelmű, hogy megvesszük az angelcare 301-et!

2009. márc. 20. 13:57
Szerencsére valós riasztás sem volt még :)
2009. márc. 20. 13:56
Az én kisfiam csak hason hajlandó aludni, mert úgy könnyebben beszippantja a hüvelyk ujját :D Vettünk is neki légzésfigyelőt 3 hónapos korában és azóta SOKKAL nyugodtabban alszom! Én is az Angelcare-re szavazok, nálunk még egyszer sem szólalt meg tévesen. Egyben bébi őrző is, úgyhogy nagyon szeretjük. Én is sokszor elfelejtem kikapcsolni, de ez annyira minimális bosszúság, hogy egyáltalán nem érdekel. A gyermekem és az ő biztonsága az első! Valóban a legtöbb esetben elég megrázni "felébreszteni" a babákat, mert annyira mélyen alszanak, hogy azért következik be a hirtelen bölcsőhalál. Látszólag teljesen egészséges babáknál is!! És a statisztikák szerint a fiúk veszélyeztetettebbek. Egyébként az említett márkánál most akcióban pelus szemetest is kaptunk ajándékba. Ezt sem akartam venni, mert fölöslegesnek tartottam, de amióta megvan, ennyivel is könnyebb az életünk :) tényleg jó dolog! Aki teheti, vegye meg külföldön az angelcare figyelőt, mondjuk Angliában, mert fele annyiba kerül, mint itthon. Én tudtam volna onnan hozatni, mert a párom ott dolgozik, de mikor mondta a doki néni, hogy hason alváskor mi a helyzet, ráadásul épp a kritikus korba lépett a bébé, akkor azt mondtam, hogy nem várok rá még két hetet, míg a párom hazajön, hanem azonnal megveszem. Került is jó sok pénzbe, de kit érdekel??? A gyermekem az első!!!!!
2009. márc. 16. 17:13
Ja és a Baby Control a legjobb!!!!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook