Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekápolási táppénz fórum

Gyermekápolási táppénz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

15. napfenyvirag (válaszként erre: 12. - Wendy87)
2009. okt. 20. 08:28
Akkor mi a jó fenének hozták létre, hogy az önkormányzatnál "bejegyzett élettárs" fogalmat, ha nincs mögötte semmi
2009. okt. 17. 21:46

Ez a komoly, hogy fórumokon sokkal jobb infókhoz jutunk, mint a hivatalos szerveknél. Vannak akik sumákolnak, és ha nem tudom mire kell rákérdezni, nyilván nem fogja elmondani.

Ez a tapasztalat sajnos!

13. mreich
2008. dec. 2. 07:53

Köszönjük az információkat. Most éppen itthon vagyok én is a kisfiammal. Valamit összeszedett az oviban.

Most már tudom a szabályokat, de először akkor jöttem tisztába velük, amikor a fiam először beteg lett, és vittem a munkahelyemre a doktor bácsi által kitöltött papírt. Akkor még egy plusz igénylőlapot is ki kellett töltenem. Na, annak a hátulján voltak rajta ezek a rendelkezések, iciri-piciri apró betűkkel.

12. Wendy87 (válaszként erre: 11. - Ájrin)
2008. aug. 28. 15:51
Hát ezaz. Ilyenkor anyának nem jár több nap, mivel nem egyedülálló, de az élettárs nem mehet táppénzre a nevelt gyerekkel, mert nem házasok. Érdekes...
11. ájrin (válaszként erre: 10. - Wendy87)
2008. aug. 28. 15:30

Sok igazságtalanság tör elő a jogalkotók tollából. Szerintem a való élettől eléggé elrugaszkodva élnek, sejtelmük sincs, hogy milyen élethelyzetek adódhatnak...


Valóban, ki igazán az apja annak a gyereknek...aki nem él a családdal, de vérszerinti, vagy az az élettárs aki helyette neveli anyucival közösen a gyereket, nem házasok, de a gyerek betegsége esetén aggódik érte, orvoshoz viszi, otthon marad vele?

2008. aug. 28. 12:44

Jó cikk nagyon!

Azért azon nagyon kiakadtam, hogy ha nem vérszerinti szülő az élettárs, akkor neki nem jár a GYÁP, viszont az nem minősül egyedülállónak, és így nem jár neki több nap, akinek élettársa van.

9. ájrin (válaszként erre: 8. - 8d17011552)
2008. júl. 31. 09:29

Nekem az az elkeserítő ebben - és ez késztetett a cikk megírására - hogy ezek az infók szinte csak "szájhagyomány" útján terjednek.

Persze, kérdezne az ember előre, ha tudná kitől és mit.

Az információáramlás nem valami tökéletes magyar honunkban.

Örülök, ha segíthettem. Csak abból indultam ki, miket szoktak kérdezni tőlem...

2008. júl. 31. 08:20
jó ez a cikk hiszen sokan nem tudják mi és hogy van a mai magyar törvények szerint legalább itt minden infót meg kapunk.
2008. júl. 31. 07:45
Szívesen:)
2008. júl. 31. 06:33
Köszi a cikket, egy-két dologgal én sem voltam tisztában. Egyedülállóként én sem tudtam, hogy több nap jár! Köszönöm szépen!
2008. júl. 30. 21:37
Én egyedül nevelem a gyermekem, örülök, hogy segítettél a cikkeddel, mert nem tudtam, hogy több nap jár! Köszönöm!
2008. júl. 30. 20:02
Köszi hogy megírtad ezt a cikket, sokat segítettél vele. :)
3. ájrin (válaszként erre: 2. - Sivilla)
2008. júl. 30. 18:47
Már nem törtem magam hiába:)
2008. júl. 30. 18:04

Köszi ezt a jó cikket!

Máris okosabb lettem mert erről fogalmam sem volt

2008. júl. 30. 17:03
Kicsi szemünk fénye megszületett, telik az idő lejárt a gyed, gyes, kénytelenek vagyunk visszamenni munkahelyünkre dolgozni.
Gyermekünk azonban nehezen viseli a közösségi életet, a bölcsödét, óvodát, elkap mindenféle nyavaját, de legfőképpen anyu hiányzik neki, beteg lesz, orvoshoz kell vinnünk.

Tudjunk róla, hogy gyermekünkkel jogosultak vagyunk táppénzre menni, és ezekre a napokra külön napokat biztosít a jogszabály.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook