Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet kivenni a tintát nagyon finom műbőrből? fórum

Hogyan lehet kivenni a tintát nagyon finom műbőrből? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 8. 12:39

Köszönöm szépen a kedves és hasznos tanácsokat,de már nincs meg az a táska,ami tintás lett.Sajnos nem sikerült megmenteni annó. :(

Azért köszönöm.

Szép napot nektek!

10. punku1
2010. jan. 2. 22:18
Az Ink Killer eltávolítja a tinta és golyóstoll nyomokat mindenféle textíliából beleértve a mikroszálas anyagokat. Nem használható nyomott mintás anyagokhoz és selyemhez. A bőrhöz is jó szerintem . A DM-ben is kapható sárga flakkonban tintafolt eltávolitó. Sok sikert.
2010. jan. 2. 22:06

a műbor kényes, aki ezt kérdezte, biztos komolyan kérné a segítséget - az ecet, hypo ilyenre nem való,pontosan a maró hatásuk miatt, az egész anyagot tönkretenni.

Javaslat: sampon (lehetőleg illatmentes,esetleg kamillás a legjobb) vagy folyékony mosószer picit öntsél a foltra, ha megszáradt és kijött,szokásos módon tisztítsad ki, ha nem jött ki, a samponos vagy folyékony mosószeres vízben áztasd a holmit néhány órán vagy egy éjszakán át, majd öblítsd át mosószer-mentes vízben (hidegben) és mosd ki úgy,ahogy szoktad. Esetleg a Vanishel próbálkozhatsz, ha nem nagyon színes az anyag,vagy nem látható helyen van a folt - a tintát biztos,hogy kiveszi, de ilyen anyagon még nem próbáltam, de ezt a szert mindenképpen langyos vízbe tedd,abba a foltos holmit, a foltra közvetlenül ezt ne használd, mert akkor előfordulhat, hogy nemcsak a foltot veszik ki a mosószer! Remélem,segítettem és még nem későn,de csak most olvastam az írásodat. Majd írd meg,sikerült-e, ha nem,még egy könyvben utánanézek,de ne haragudj,most már nincs kedvem olvasgatni,mert eléggé fáradt,álmos vagyok már.

Szia, Éva (methy)

2008. nov. 30. 08:45

Ecetes ollóval!!!

Ez volt a vicc része.

A tinta ami valószinűleg golyóstollból való a műbőrből nem szedhető ki. Talán egy kis szappannal meg szivaccsal meg lehet halványitani de végleg eltüntetni nem lehet.

2008. nov. 1. 23:47

körbe kell vágni :DD

Anyukám a régi jó háziasszony tanácsolta :)

6. JázminBarnuska (válaszként erre: 3. - Smudlaagi54)
2008. aug. 7. 21:38
Megpróbálom,köszönöm.
5. JázminBarnuska (válaszként erre: 4. - Gyöngyi)
2008. aug. 7. 21:37
Köszönöm,ezzel sokt segítettél.
2008. aug. 4. 09:32
ollóval....))
2008. aug. 4. 07:23
Egy olyan helyen ami nem feltűnő rajta,próbáld meg hipóval.
2008. aug. 3. 22:10

Sehol egy hozzáértő háziasszony?

Nagyon jó lenne,ha valaki tudná a választ.Manócskáim összefirkálták az új táskámat,és a vaj színen nem mutat az a sok toll firka.

SOS

2008. júl. 30. 15:30
Hogyan lehet kivenni a tintát nagyon finom műbőrből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook