Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkával kapcsolatos tapasztalatok. fórum

Ausztriai munkával kapcsolatos tapasztalatok. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
35. Speck (válaszként erre: 34. - Kiscsillag73)
2011. júl. 3. 22:20
köszi a válaszod :) kedden megyek szerencsét probálni Burgenlandba :) remélem sikerül valamit találnom... és ilyen munka ruha kell ? vagy milyen öltözék kell ? :)
34. kiscsillag73 (válaszként erre: 29. - Speck)
2011. júl. 3. 20:44
Általában kell segíteni a saláták elkészítésében,előkészítésben-pl hagymapucolás,petrezselyem felaprítása,krumplipucolás....Mosogatni,de sok mindent betehetsz a mosogatógépbe.A nap végén meg ki kell takarítani a konyhát.Van olyan hely,ahol elő kell készíteni a másnapi reggelit,és a reggeliztetésnél is segíteni kell.Nem vészes,pár nap után már tudsz mindent.
33. kiscsillag73 (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2011. júl. 3. 20:38
:)))
32. kiscsillag73 (válaszként erre: 30. - 06718ca650)
2011. júl. 3. 20:31
Aztán még ők hiszik,hogy mi a folyónál mosunk ......
31. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - Kiscsillag73)
2011. júl. 3. 15:06
miért nem mentetek el egy barkácsboltba, és egy kalapács meg néhány szög segítségével készítettetek szúnyoghálót? vagy olyan sok ablak volt?
30. 06718ca650 (válaszként erre: 26. - Kiscsillag73)
2011. júl. 3. 15:04
Uniós körülmények...
29. Speck
2011. júl. 3. 14:48
valaki dolgozott mosogatóként kint ? ha igen mit kelet csinálni stb írja le nekem.. :) előre is köszöntem a válaszát :)
28. kiscsillag73 (válaszként erre: 26. - Speck)
2011. jún. 30. 15:57
Bocsi,a 28. hsz.-t Neked írtam.
2011. jún. 30. 15:56
Ne haragudj,de szerintem úgyis gondoljátok,hogy átverés.....
26. Speck
2011. jún. 30. 12:57
sziasztok..... érdeklödnék hogy ismertek e ilyen kőzvetitöt Arbeit Line információ és Szolgáltató kft. ? 1 x ki vitt minket a pasi... találtunk egy Munkát az Ams-nél és 2 hete nem tudta fel hívni... mert állítólag nem érte el a munka adót..szal most nem értem ezt az egészet... meg elkért összesen 75 ezer ft a semmiért... mert még mindig itthon ülünk és várjuk hogy mi lesz... válaszokat előre is köszöntem
2011. jún. 23. 10:16

Szia Esom!


Ha még aktuális, tedd fel a kérdéseid, szívesen válaszolok.

2011. máj. 22. 07:24

Sziasztok!

Van itt valaki aki már dolgozott Dél-Tirolban szobalányként?

Szeretnék néhány kérdést feltenni.

2011. ápr. 20. 12:02

Szia Haddes!

Elég nehéz menet lesz! :-( Kell találni egy munkahelyet, aki alkalmaz majd.Azt fogja kérdezni, hogy honosítva van-e a diplomád, mert ha igen, akkor mehetsz.A mnisztérium meg azt mondja, hogy honosítja, ha van munkahely, aki foglalkoztat! :-( Na most ez a honosítás kb. 5 hónap.Eddig nem igen fognak várni rád, illetve nem is dolgozhatsz az egészségügyben gyógytornászként.Akkor is beadhatod a kérelmet, ha van bejelentett osztrák lakcímed!Mindent le kell forditatni,lehetőleg osztrák hivatalos fordító irodával!Ez egy kissebb vagyon (kb.500.-€),plusz fizetni kell a minisztériumnak elbírálási díjat (kb. 160 ,-€).Szóval nem egy könnyű menet.Utána Ők megmondják, hogy neked esetleg még miből kell vízsgáznod kint.Tehát a német nyelvvel "jóban kell lenni"! :-) Hirtelen ennyi, ami eszembe jut.

2011. ápr. 18. 18:13
Burgenland nehéz,a legtöbb helyen csak 20 órára akarnak bejelenteni.Mi szezonozunk,és az eures.eu-n találtunk munkát.
2011. ápr. 17. 22:51
Ausztriában szeretnék dolgozni szállodában recepciósként vagy londinerként. Szerintetek hogy próbálkozzak? Burgenland előnyben.
20. hadees
2011. ápr. 7. 20:56

Sziasztok!


Lenne egy olyan kérdésem, hogy van valaki közületek, aki mint gyógytornász dolgozik kint Ausztriában vagy van valakinek gyógytornász ismerőse??Én is készülök kimenni és lenne pár kérdésem, persze csak ha volna valaki akit zavarhatok velük.Azt hiszem a papírjaim nagy része megvan ami kell az "Anerkennunghoz", de azért szeretnék néhány infót kérni méh.

Előre is köszönöm e segítséget.

2011. márc. 22. 17:58

Sziasztok!


Keresek olyan személyeket akik Pamhagen (Pomogy) közelében dolgoznak akár szállodai munka, akár kertészeti is érdekel.

18. kiscsillag73 (válaszként erre: 17. - Kingsjerry)
2011. márc. 5. 15:19
Szia!Annyit tudok,hogy ha az első szezonod,akkor még nem aktuális az adóbevallás,hanem majd csak 1 év után.Mi is kinn vagyunk a párommal,Neki 1.,nekem 2. szezon.Reméljük,jó helyed van.
2011. márc. 4. 22:01

Sziasztok!

Én kint dolgozom Ausztriában (szezonmunka)december óta, és szeretném tudni, hogy kell adóbevallást készíteni? És az adóvisszaigénylés hogyan működik??? Mit kell kitölteni?

Köszi

16. höji
2011. jan. 18. 17:25

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy esetleg van-e itt vki, aki már dolgozott Ausztriában recepciósként, vagy hallott bárminemű infót róla?


Köszönöm szépen előre is! :)

15. kellitimi (válaszként erre: 1. - Vardia)
2011. jan. 3. 14:41
szia!a férjemmel mi is így vagyunk,el innen messze.mi is tapasztalatokat szeretnénk kérni hogy lehet melót találni.mosogatás is megteszi,mi is elvállalnánk mindent csak sikerülne kijutni.melyik közvetítővel léptetek kapcsolatba?
2011. jan. 3. 08:54
sziasztok!abban szeretnék tanácsot kérni aki kint él Ausztriában hogy van-e lehetőség pici babával kimenni.Férjemmel nagyon szeretnénk kimenni dolgozni mert itthon kilátástalan a helyzet.hol érdemes érdeklődni munka után?mennyire tolerálják a gyereket?mert itthon nem lehet elhelyezkedni,pláne gyerekkel.köszönöm előre is a segitséget.
13. vercysm (válaszként erre: 12. - Kiscsillag73)
2010. okt. 15. 21:47

Szia!Nem kellett hála égnek kimenni bemutatkozni!!!Ahogy látom egy cipőben járunk sok esetben.Nálunk is fenn állt ez a probléma, hogy szobalány kell, a párom nem.1500email eredménye, hogy sikerült helyet találnunk.Kb szeptember eleje óta mindennap küldtem őket, és 1hete sikerült lefixálni.Énis gondolkodtam burgenlandban, de rájöttem, hogy esélytelen.:(

Most mi a gyakornokit igényeltük meg, és azzal az engedély sem lesz gond 1évig.Ez is gáz volt, hogy mindenhol az engedélyt kérdezgették, hogy van-e, ja és persze, hogy menjünk ki személyes találkozóra.Sztem Voralberg és Tirol a legesélyesebb számunkra.Ja és ezek a helyeken a legtöbb a lovetta is:)Ami nem mind1!

2010. okt. 15. 21:07
Kedves vercysm!Nektek ki kellett menni bemutatkozni oda,ahova most mentek?Nekem már jött sok e-mail,meg pár telefon is,de inkább csak én kellenék nekik.Viszont 1 szezont végigcsináltam a párom nélkül,és nagyon nehéz volt mindkettőnknek,pedig a tesóm is ott dolgozott,ahol én.A németet folyamatosan tanulom,mert 1-2 osztrákot elég nehéz megérteni telefonon.Ti is a neten kerestétek a munkát?Mi szerencsére közel lakunk a határhoz,de itt Burgenlandban általában heti 20-25 munkaórás állások vannak.Ami meg innen 100-200 km-re van,ott nem nagyon adnak szállást.Úgyhogy a párom nélkül csak Burgenlandban vagyok hajlandó dolgozni,ha meg együtt megyünk,muszály elmenni legalább Salzburgba vagy Tirolba.Mindenképpen ez van a jövőképemben,amíg itthon ilyen állapotok uralkodnak.A kinti munkában leginkább viszont a nyelvtanulás vonz.Ja,azért a pénz is:)
2010. okt. 15. 16:28
Köszi kiscsillag73 a válaszod! Hát igen, pont erre gondoltam, hogy ilyen fortélyokat kell majd megtanulnom:).Még a gyomrom is fel-alá jár ha rá gondolok.Mi Voralberg tartományba megyünk, szóval elég messze, de végülis marha mind1.Ráadásul mi is valamilyen szempontból hátrányból indultunk, mert ahol 1 évet voltunk, onnan szinte úgy szöktünk haza, mert olyan állat alkoholista volt a főnök.Terrorizált minket folyamatosan, a szakácsunkat meg is verte, egy lelkitörést éltünk ott át.Reménykedek benne, hogy nem mindenhol ilyenek, és bizok benne nagyon, hogy csak felfelé buktunk.:)De ezt sajna csak akkor látja meg az ember, mikor már megtapasztalja a 7köznapokat!
2010. okt. 15. 13:15
Hy!A 4 csillagos általában sokkal flancosabb.Pl az ágyazásnál vannak ilyenek,hogy a paplant szív alakúra kell hajtogatni,vagy a párnákat is ilyen-olyan alakúra kell megcsinálni.Ilyen helyeken kicsit aprólékosabb a munka,a hotel sok mindennel tud kedveskedni a vendégeknek,pl apró csokoládék,hotelsampon-,és tusfürdő,szaunaköppeny,prospektusok,pipereszett,stb.Pl a lépcsőházat valamilyen ronggyal kell felmosni kézzel,hogy a legkisebb sarok se legyen poros.Ilyen helyen általában több a tükör és az ablak,az is plusz munka.Több a munka,mint egy 3 csillagosban,és a főnökön múlik,hogy hány emberrel csináltatja meg.Viszont nem kell félni tőle,amit nem tudsz,majd megmutatja valaki.És pl egy ágyazásnál érdemes elfogadni egy régebben ott dolgozó tanácsát,hiszen ő tapasztalatból tudja,hogyan könnyebb és gyorsabb.4 csillagosban előfordulhat,hogy vannak apartmanok,amikhez tartozhat konyha is.Nem kell félni tőle,kívánom,hogy legyen egy normális főnökötök,és akkor könnyen elmegy a kinn töltött idő.Mi még sajnos nem találtunk,inkább csak egyikünket vennék fel.Viszont folyamatosan keresünk,úgyhogy télen biztosan kinn leszünk mi is.Sok szerencsét még egyszer!
2010. okt. 15. 09:17

Hali mindenkinek!Énis tudnék mesélni kemény élményeket a volt munkáltatóimmal kapcsolatban, de már hála égnek túl vok rajta és tovább léptem!Énis Szobalány vok, a párom pedig Hausmeister, sikerült télre már lebeszélnünk egy munkát, és dec.1-én indulunk ki.Eddig mi 3csillagos Hotelben dolgoztunk, most 4 csillagba megyünk.Éredekelne, hogy valaki dolgozik-e, vagy dolgozott-e ilyen helyen?


Én eddig 24 szobát (3-4 ágyasak)csináltam közösen a másik szobalánnyal, csak mi 2-en voltunk.


Kiváncsi vok, hogy 4csillagosnál, hány szobát bíznak a szobalányra, és hogy minden szobát egyedül kell-e takarítani, vagy többen csinálják-e egyszerre.Illetve váltásnál is ez hogyan működik.


Minibárral sem kellett eddig foglalkoznom, de attól tartok, ez most képbe jön...


Nálunk az ágyazás sem volt eddig akkora szám, de azért megterhelő volt.Tudom hogy 4 csillagban még flikk-flakkosabban huzatolnak, nálunk csak egyszerű ágyazás volt , ezzel kapcsolatban is tanácsra szorulok.


Valaki leírná nekem részletesen a napirendjét 4 csillagnál?


Hát remélem tud vki segíten...


Nekünk saját magunktól sikerült elhelyezkednünk, de vannak barátaink akik közvetítőn keresztül kaptak munkát párban.sok sikert mindenkinek!

2010. okt. 10. 11:38
Sziasztok!Dolgoztam már Ausztriában 1 szezont szobalányként,a további tervem is ez,most munkát keresek,a párommal.Nemrég dolgoztam Burgenlandban pár napot egy 4 csillagos szállodában,ahol a bejelentett munkavállaló 6 €-t kap óránként.A volt főnököm nem akar bejelenteni senkit,akinek nincs engedélye,egy átjáróház a hotel,mindenkit csak pár napot dolgoztat,neki így jobban megéri.Gondoltam,bejelentem a kamaránál,de lehet,hogy bosszúból csak a helyzetem lehetetlenítené el.Ha van valakinek valami javaslata,megköszönöm.Ja,nyáron a párommal dolgoztunk egy Salzburg-környéki szállodában,4 napig bírtuk,napi 2 tányér kaját kaptunk,de olyat,ami a vendégek tányérján maradt.Ott a pénzzel viszont nem volt gond.Még mindig hiszek abban,hogy vannak Ausztriában normális munkaadók is.Még valami!Ha tudtok pároknak való osztrák vendéglátós munkát,szóljatok!Köszi!Szép napot!
7. babi7808 (válaszként erre: 6. - Pingu24)
2010. szept. 1. 15:49

Szia!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ott vagytok-e még, és milyen munkát kaptatok?

2010. márc. 16. 17:37
Sziasztok én kint dolgozom Ausztriaban a párommal mar lassan 4 honapja elötte is voltak kisebb probálkozások itt kint de most ugynezki ez a hely bevállt nekünk,viszont mint mindenhol itt se happy mert van két kolega aki szinten külföldi szerb állampolgárok es ök arra mennek hogy a többi külföldit kicsináljak,de ha látjak hogy nem hagyod magad ugyse fog nekik menni tehát kitartonak kell lenni,nehéz volt a kezdet de már kezdjük megszokni,nekünk magyaroknak igyis joval könnyebb ide kijutni mint egy olyan menekült népnek tehát elönyben vagyunk.:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook