Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkával kapcsolatos tapasztalatok. fórum

Ausztriai munkával kapcsolatos tapasztalatok. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
65. Nofertari07 (válaszként erre: 60. - Misike 2000)
2012. ápr. 24. 15:33
Lehetnék én a következő? :-)
64. hadees
2012. ápr. 18. 16:28

Sziasztok!

Nem szeretnék senkit zavarni, csak azt szeretném kérdezni, hogy Mistelbach környékén milyen munkaközvetítő cég van, aki egészségügyben utazik. Nem dolgozhatok még a szakmámban, mert nincs honosítva a diplomám (az még min 4 hónap), de addig is szeretnék segédápolóként esetleg idősek otthonában dolgozni. Ámbár az elején az sem nagy baj, ha valami egészen másfajta kisegítői munkát tudnék találni ezen a környéken. Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem szépen, hogy írja meg.

Köszi előre is.

Üdv: Noémi

63. Fzita5
2012. márc. 29. 22:25

Sziasztok!

Ausztriai vagy Németországi építőipari munkát szeretnék keresni.(gipszkarton, festés, burkolás)

Tudnátok benne segíteni, hogy hogyan kezdjek hozzá? Mennyire átverések a hírdetések?

Előre is köszönöm a segítséget: Robi

62. Aurora_becca (válaszként erre: 60. - Misike 2000)
2012. márc. 29. 14:57

Szia!

Te milyen területen dolgozol?

61. Misike 2000 (válaszként erre: 51. - Kisruszy)
2012. márc. 27. 14:53
Szia! milyen munkakörben szeretnél dolgozni?
2012. márc. 27. 14:51
Én jelenleg is kint dolgozok ausztriában. a nyelvtudás szükséges,legalább alap szinten. Én egyénileg jöttem ki 2002-ben,és úgy gondolom,hogy nem szabad előre fizetni közvetitőnek. Több embernek sikerült már munkát találnom
59. Cili54 (válaszként erre: 58. - Deepmariano)
2012. febr. 22. 20:25

T. deepmariano!

Folyamatosan figyelem a fórumozók hozzászólását véleményét. A tréningen biztos hasznos dolgokat tud meg az ember. Nagyon át kell gondolni, mert Tirol nem itt van a közelben és már a kimenetel egy csomó pénzbe kerül. Pláne ha blindre mégy ki. Én eléggé bizalmatlan vagyok ebben a témában.De!!! Nagyon sok jót is olvastam már. Véleményem, hogy a nyelvtudás mindenképpen nagyon fontos.

58. deepmariano (válaszként erre: 57. - Cili54)
2012. febr. 19. 13:44

Helló!


Én is néztem már ezt a Tiroli tréninget!Az én véleményem az, hogy valami furfangosság biztosan van benne!Azt tudom, hogyha egyedül akarsz kimenni akkor 100ezer forint körül kell befizetni nekik, ha párban akkor meg olyan 150ezer körül!Miután ez számomra kiderült én hagytam is az egészet!

Gondold át szerintem, de te döntöd el sok sikert hozzá azért!

57. Cili54
2012. febr. 2. 14:23

T. Fórumozók!

Érdeklődök, hogy van-e köztetek aki a "Tiroli Álláskereső tréning" segítségével ténylegesen munkát talált és elégedett volt az eredménnyel.


Én is szándékozok egy ilyen tréningen résztvenni és szeretnék a másik oldaltól is véleményt olvasni.

56. deepmariano (válaszként erre: 55. - Acosz)
2011. dec. 8. 09:41

Szia!


Az EU egészségkártyám már megvan!Elsősorban mosogatás vagy pincérkedés érdekelne!

Te mit fogsz odakint csinálni és hogyan sikerült kijutnod???Melyik szállodában, városban leszel?

55. acosz (válaszként erre: 50. - Deepmariano)
2011. nov. 22. 19:58
Szia, én most megyek ki először Ausztriába dolgozni. December közepén kezdek. Szerintem az egyik legfontosabb dolog, hogy eu kártyát váltsd ki, mert ha bármi bajod történik, ezzel bármelyik kórházban muszáj ellátniuk. Valamint ez a kártya olyan mint egy személyigazolvány. Milyen munkát végeznél kint szívesen?
54. katica28 (válaszként erre: 53. - Kiscsillag73)
2011. okt. 11. 21:00
Köszi a tippet, az euress-t már én is néztem, csak az összes állásnál feltétel a jó német nyelvtudás.A férjem annyira nem tud németül, hogy telefonon felvegye mondjuk egy munkáltatóval a kapcsolatot.
53. kiscsillag73 (válaszként erre: 53. - Katica28)
2011. okt. 8. 18:03
Szerintem nincs is megbízható munkaközvetítő.Most néztem az eures.eu-n,ebben a szakmában elég sok fenn van.
2011. szept. 13. 14:41

Sziasztok! Már sokszor elhangzott, a legfontosabb a német, hogy minél jobban menjen, ne okozzon gondot a beszélgetés. Ausztriában még hozzájön ehhez, hogy az osztrákok ritkán beszélnek hoch deutschban. Angolt is majdnem mindenki beszél, mégis a munkahelyeken elvárják, hogy németül kommunikáljon az ember a többiekkel.

Kell, hogy az embernek legyen egy alaptőkéje, hiszen Ausztriában drágább egy lakást bérelni, rezsit fizetni. A megélhetés is kicsit drágább, de a kaját lehet ügyesen, akciósan megvenni a boltokban.

Munkát az osztrák oldalakon érdemes keresni, illetve az osztrák munkaügyi központ honlapján. Kint sincs kolbászból a kerítés, itt is meg kell dolgoznia az embernek a pénzéért, persze tényleg jobban megfizetik az embert.

A munkakeresés ugyanúgy működik, mint otthon. Először el kell küldeni minél több helyre az önéletrajzot, utána felhívják az embert(vagy levelet írnak), behívják interjúra.

Munkavállaláshoz máj. 1. óta nem kell külön papír.

2011. szept. 13. 06:46

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni olyanoktól akik már kint vannak vagy akiknek tapasztalatuk van ilyen téren. Szeretnék kimenni ausztriába dolgozni, német nyelvtudásom alap, érettségiztem belőle. Mit érdemes kint csinálni, vagy hol kezdjem először? Nem bízok az ilyen neten hirdetett dolgokban, sok átverésről hallottam. Előre is köszi

2011. aug. 18. 14:10

Sziasztok!


Engem az érdekelne, hogy mi a legfőbb teendő, ha innen menni akarok!Milyen hivatalos dolgokat kell elintézni itthon és Ausztriában?Én Salzburg vagy a Tiroli részre szeretnék menni!Mivel érdemes utazni?Mennyi lovetta kell hozzá, ha a szállás ellátás ingyenes?Végzettségem is lenne a szállodai munkához+angol+német középfokú is megvan. Hogyha elküldöm valahova az önéletrajzom és azt mondják mehetek, akkor kell valamit tennem még?(gondolok itt bármire)esetleg ha valaki tud segíteni állással kapcsolatban vagy nem egyedül szeretne menni az szóljon és meglátjuk mire jutunk!


Szép napot mindenkinek és sok sikert a sikeres munkavállaláshoz!

2011. aug. 12. 20:26
Sziasztok! Mindenkinek szeretném felhívni a figyelmét, hogy ne menjetek Ausztriába BÉCSBE a műszaki egytemen és a kórházba dolgozni gipszkarton szerelést, mert egy vállalkozó mindenkit kicsábít Magyarországról, hogy kéthetente fizet, aztán vagy csak töredéket vagy egyáltalán nem fizet. Nekünk annyi pénzünk nem volt hogy haza jussunk és akkor se adott, ez volt májusba azóta se fizetett. már több csapatról tudunk vagy 30 embert becsapott, akiket kihívott dolgozni, aztán meg fel se veszi a telefont és különféle kifogásokat keres a fizetésre. Ha ti is tudtok ilyenről vagy esetleg érintettek vagytok a dologban írjatok.
48. kiscsillag73 (válaszként erre: 47. - Nanoma)
2011. aug. 4. 13:15
Szia!Szerintem segédmunkára nagyobb az esélyed,bár ez attól is függ,mennyire tudsz németül.
47. nanoma
2011. aug. 3. 19:41
Sziasztok! Teljesen amatőr vagyok az osztrák munkákkal kapcsolatban, ezért is kérdezősködöm itt. Lehet h.ez most itt buta, és nehéz kérdés, de pedagógusként(rajztanárként, egyéb kézműves dolgokban való magas fokú jártasság) mekkora esélyem van Ausztriában munkát találni, ami legalább kicsit szakmába vágó.Érdemes megpróbálni, vagy csak segédmunkára lehet esélyem. Köszönöm a választ.
46. kiscsillag73 (válaszként erre: 45. - Speck)
2011. júl. 24. 15:15
Láttam,azóta voltál itt.Mi újság?Sikerült?
45. Speck
2011. júl. 6. 23:31
köszi köszi :) majd meg írom hogy mi lett az eredmény :P
44. kiscsillag73 (válaszként erre: 43. - Speck)
2011. júl. 6. 18:45
A konyhai kisegítő tapasztalataim szerint ugyanaz,mint a mosogató.Ne aggódj,mindent megteszel a munkáért,úgyhogy sikerülni fog.Drukkolok!
43. Speck
2011. júl. 6. 09:37
na újra itthon :D tegnap reggel 7-től este 7-ig mentünk.... hát volt egy csomo melo... de 1 úgynézki hogy sikerül.... holnap megyek ismét ki, 3-ra kaptam idő pontot a faszinál... remélem fel vesz... de most már nem ezzel a manussal megyek... mert ismét nem fogok neki fizetni az zihher :) itthon van az osztrák uncsim anya..azt ő visz ki... meg ha az nem sikerül.. akkor kint maradok 1 hetet... azt addig steiermarkba keresek munkát... de ahova kaptam idő pontot egész jó szállás kaja van és heti 30 óra csak és 1205 eurot fizet... remélem sikerülni fog... de ez konyhai kisegitő... na itt viszont nem tudom mi lesz a dolgom :)
42. kiscsillag73 (válaszként erre: 41. - Speck)
2011. júl. 5. 10:55
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de szerintem keményen átvág.290 euro egy itthoni fizetés.Tőlünk soha nem kért senki pénzt ,igaz,hogy magunk kerestük a munkát.A németben még nálunk is vannak hiányosságok,de telefonon már le tudjuk beszélni a melót.Jobbanmondva én intézem ezeket a dolgokat.Páromnak kisebb a szókincse,viszont nagyon hamar tud reagálni,és bárhogy is,de elmondja,amit akar.Mindenesetre drukkolunk Neked!A németet muszály tanulni.Legalábbis én tanulom,Párom nem foglalkozik vele,őrá mindig "ragad" valami.Ja,és biztos,hogy sikerülni fog,ha nem ez,akkor más munka,ne aggódj:)
41. Speck (válaszként erre: 38. - Kiscsillag73)
2011. júl. 4. 13:09

hát én is... ma beszéltem ezzel a faszival aki visz ki.... hát tiszta vörös lett a fejem... mert még 1x el akarta kérni a 290 eurot...azt hittem össze fonom ezt a kis hajam... de aztán megbeszéltem hogy csak az útikölcséget fizetem neki...ha holnap se lesz meló akkor buktam ezt a lóvét...

ha tudnék jól németül már rég kint lennék az tuti.. mert kint laknak uncsimék... de azt mondták így nehéz melot szerezni ha az ember nem tud németül... majd ha lesz valami majd akkor meg írom mi lett... :)

40. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - Kiscsillag73)
2011. júl. 3. 23:02
mondjuk a tehénsz*szag az egyik dolog, amit itt nálunk két év után is nehezen szoktam meg, az tény...
39. kiscsillag73 (válaszként erre: 36. - 07c4794583)
2011. júl. 3. 22:51
Hát az nem a mi dolgunk lett volna.Amúgy volt más baj is,ahogy írtam.Nem is lett volna időnk "összeütni",hiszen dolgoztunk.
38. kiscsillag73 (válaszként erre: 35. - Speck)
2011. júl. 3. 22:48
Remélem,sikerül Neked!Én is próbálkozom Burgenlandban,eddig nem sok sikerrel.Tavaly voltam egy wellness-hotelben,de csak pár napot,mert akkor még kellett a munkavállalási,és a főnök nem csináltatta meg senkinek,úgyhogy egy átjáróház volt az egész hotel.
37. kiscsillag73 (válaszként erre: 35. - Speck)
2011. júl. 3. 22:43
Én melegítőben meg pólóban szoktam lenni,kötényt meg általában adnak minden konyhán.
36. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Kiscsillag73)
2011. júl. 3. 22:31

pedig nem viccből kérdeztem, én egy délelőtt összeütöttem volna, nem nagy truváj :)


vagy nem csak a legyek volt a baj?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook