Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol jobb felnőni egy kisgyereknek? Kertes ház vagy penellakás? fórum

Hol jobb felnőni egy kisgyereknek? Kertes ház vagy penellakás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
89. zozo1983 (válaszként erre: 88. - Szimba)
2010. aug. 10. 00:07
Én amikor ott laktam túl csendes rész volt Békásmegyer hegy felöli oldala, de állítólag most is normális környék, a Dunai rész is csendes, normális?
88. szimba (válaszként erre: 79. - Zozo1983)
2010. aug. 9. 09:00
Én is Békásmegyeren lakom, most a Duna felőli, korábban a hegy felőli oldalon, és mindkettőt nagyon szeretem/szerettem! :)
87. zozo1983 (válaszként erre: 86. - Zozo1983)
2010. aug. 9. 06:12
Kihagytam Mendétől Tápiógyörgyéig menő vasúrvonalat (Bp-Újszász-Szolnok), szóba jöhetne még Ecser, Maglód és Gyömrő is simán. Laknék ezen a vasútvonalon is végig Tápiógyörgyéig, elég sűrűn mennek hétköznap és hétvégén is a vonatok és viszonylag a sárga buszok is. Meg nagyon tetszenek ezek a részek is:)
2010. júl. 25. 19:05
Én is mennék még családi házba lakni (most jártam arra) Dunaharaszti, Szigetszentmiklós, Szigethalom, Bp. XVI,XVII. ker. kertes részeire, Gödöllői HÉV vonala és a Budai oldalra. Talán még Dunakeszi és Göd is szóba jöhetne, jó a közlekedés, a vonat a Nyugatiba visz, a sárga buszok is az Árpád hídig. Nagyon Bp-től többszöri átszállással nem szívesen mennék lakni vidékre.
2010. júl. 10. 15:50

Én egyértelműen a kertes házra szavazok!

Csak nagy szükség esetén költöznénk panelba, igaz ehhez nagyban hozzájárul az is, hogy apa világ életében kertes házban lakott vidéken, míg én javában panelban laktam városban. Most, hogy megszületett a lányunk, kertes házban lakunk...számtalan előnye van, nem sorolnám....

KERTES!

84. Anka71
2010. júl. 10. 07:13

Jó kérdés. Mi hat éves koromig kertes házban laktunk, aztán költöztünk lakótelepre. Nagyon jó volt, ott volt a játszótér, a sok ismerős gyerek, nagyon élveztem.

Mikor férjhez mentem, férjem családi házába költöztem, Bp. melletti városban lakunk. Mondjuk, jó volt a gyermeket babakocsiban kitolni a teraszra (biztonsági intézkedések, darázsvédő háló a babakocsin), és ott altatni.

Amúgy később, amikor kiment az udvarra játszani, én ott ültem mellette a homokozó szélén, szóval egyedül soha nem mehetett ki (bár én ilyen agyonféltős "hülye anya" vagyok, ez más téma.)

De mondom, szerintem a panel is jól, nem ezen múlik.

2010. júl. 10. 07:09
A kertes lakás azért jobb, mert a kisgyerek megismerkedik a természet egy részével is. Növények, állatok pl. madarak, csigák, ökörfarkkóró. Sorolhatnánk a végtelenségig. Panelban mit lát a gyerek? Betonfalat, a szomszéd panellakást. Semmi állat a csótányon kívül. Növény az ablakpárkányon. Még a csillagos éggel sem nagyon tud megismerkedni, pedig az ilyesmi nagyon érdekli a gyerekeket. Ha nem hisznek nekem, akkor olvassák el Tömörkény István: Munkák és napok a Tisza partján c. könyvét. Sok szülőnek a gyereke fejével kellene gondolkodnia, ehelyett mit tesznek? Saját magukat képzelik bele ebbe az élethelyzetbe, pedig a gyerekükről van szó. A gyerekeket miért nem kérdezik meg? Ők sokszor sokkal többet látnak meg a világból, mint mi felnőttek.
82. zozo1983 (válaszként erre: 59. - 18ba5935e0)
2010. júl. 10. 02:33
Mindenhol ez a téma főleg ezen a fórumon, hogy panellakás vagy családi ház? Tényleg más fajta lakás nem létezik, ill. más fajta lakást nem ismernek itt? Én már írtam, hogy én egy Budapesti belső kerületi bérházban lakom (ilyen tipikus belvárosi nagypolgári lakásban), s én nagyon szeretek itt lakni, itt mindent megkapok amit akarok. Színház, mozi, Városliget, Margitsziget, Duna, sétáló utcák, Dunakorzó, közel a Budai-hegyek, a Budai vár, a Margitsziget, a Szent István Park, van nyüzsi, nem lehet megunni ezt a helyet:) Közlekedés első osztályú:) Én nagyon szeretem:) A szomszédok, csendesek, kulturáltak, rendesek, a ház is az. Semmi pénzért nem mennék el innen lakni, bár sajnos itt albérletben lakom:(
81. zozo1983 (válaszként erre: 80. - Zozo1983)
2010. júl. 10. 02:23
Kertes házas részen (városokban is) igen bosszantóak tudnak lenni a megvadult hangos ugató kutyák:)
2010. júl. 10. 02:22
Kertes házaknál, vidékkel még az a baj, ha nagy havazás van, akkor eléggé meg vagy ott fogva, be vagy zárva, tehetetlen vagy, vagy ha árvíz, vagy belvíz van, akkor is sajnos csak a gondok vannak, mind higiéniailag meg máshogy is. Pl. a mentők vagy a tűzoltók is sokkal később tudnak kimenni egy családi házas vagy vidéki részre, mint egy lakótelepi, Belvárosi vagy Budai részre. Vidéken igen bosszantóak tudnak lenni a megvadult hangos ugató kutyák (éjszaka is).
2010. júl. 10. 02:17

Én egy budapesti belső kerületi bérházban lakom, ahol én nagyon szeretek lakni. Csendes, zöld udvaros, rendezett, kulturált szomszédok. Az utca is csendes, nem nagyon zajos, forgalmas. Közbiztonság sem rossz. Én laktam lakótelepen és kertes házban is. 27 éves autista fiú vagyok. Attól függ, hogy milyen a lakótelep vagy kertes házban is hol. Lakótelepen laktam: Békásmegyer, Újpest, Újpalota. Békásmegyert nagyon szerettem, most is nagyon szeretem, visszamennék oda lakni, én a hegy felöli oldalon laktam, szép panoráma, rendezett, kulturált környék (főleg a hegy felöli oldal) jó levegő, csend, ami igen fontos szerintem. Normális, csendes szomszédok, csendes utca. 4 évig laktam ott. Visszamennék oda szívesen. Aztán laktam még Újpesti lakótelepen a Virág utcában, azt nem annyira szerettem már, de még az is jobb volt, mint Újpalota. Újpalotán nagyon nem szerettem lakni, rossz szomszédok, sok brorozó, lump elemek. Unatkozó kábítószeres és italos fiatalok, hippik és repper bandák. De állítólag már az óta változott Újpalota is jó irányba, nem nagyon járok arra.

Kertes házban kát helyen laktam.

2 évet Bács-Kiskun megyében, Jakanszálláson.

Nem akarom a vidéki embereket mesgérteni, biztos van közöttük jó is, de Jakabszálláson borzasztó volt lakni. Fő úton laktunk, sok kamion, szmog, idegesítő, kötekedő szomszédok, rossz lakóközösség, unatkozó fiatalok (ostoroztak, petárdáztak nyáron is), mindig bömböltették a motort és a zenét is kocsiból és a házból is. Oda soha többet nem mennék vissza lakni. Utána laktam Budakalászon (Pest megyében) 2 és fél hónapot, azt viszont nagyon szerettem, szép táj, csend, jó levegő, jó közlekedés (ami Jakabszállásról nem mondható el), de sajnos Budakalászon a nagynénémnél laktam, nem a sajátom volt.

Ezért is írtam hogy attól függ, milyenek a lakók, a szomszédok (lakótelepen vagy kertes házban), milyen a környezet, meg hasonló dolgok:) Jakabszálláson láttam kissé durva dolgokat is.

78. eeab532645 (válaszként erre: 77. - Szimba)
2010. máj. 16. 09:40

Ebből is látszik nem vagyunk egyformák.

35 évig voltam városlakó de most már semmi pénzért nem mennék vissza.

77. szimba
2010. máj. 16. 09:33
Én 6 éves koromig panelban laktam, után kertesben. Sokkal jobban szerettem a panelban.
2010. máj. 15. 20:38
Vidék és kertes
2009. okt. 16. 09:44
kertes haz , ha lehetseges videken.
2009. okt. 16. 08:40
Persze hogy kertes házban, ha van rá lehetőség. Nem hinném, hogy bárki az ellenkezőjét állítaná:)
2009. aug. 28. 16:03

Természetesen kertes házban.

Ha megnyernénk a lottó 5-öst, rögtön vennénk is egyet magunknak!!!!!! :))))

2009. aug. 28. 15:54
kertes
2009. aug. 28. 14:20
kertes ház
2009. aug. 28. 13:26
Mi kertes családiházba lakunk egy csendes kis faluba,persze jobb a gyereknek,mert jobb a levegő,bár más előnye nincs.A baj csak annyi,hogy a kertel is kell foglalkozni nem csak a gyerekkel,ami nem kevés munka és idő!Viszont nálunk semmi nincs a közelbe és így mindenért be kell menni a városba.Vannak olyan városok is,ahol rengeteg a park és kedvére szaladgálhat a pici,egyedül ígyse-úgyse hagynám.Akkor meg mindeggy,hogy az udvaron vagy egy játszótéren vigyázok rá.Az,hogy valaki panelba lakik nem biztos,hogy hátrány.
2009. aug. 28. 13:02

Mi laktunk panelban is, kertesben is. Jelenleg 4 emeletes téglaház 4. emeletén lakunk. Ha egyszer lesz annyi pénzünk,akkor biztos veszünk egy kertes házat,mert azt jobban szeretjük. És szeretnénk megint kutyust,cicust is.

De nagyon örülünk, hogy itt lakhatunk,nem kell albérletet,lakáshitelt fizetni. Ez a mai gazdasági helyzetben fontos.

68. Akymo
2009. aug. 28. 12:30
Kertes.. én tapasztalatból mondom :-) Nekem sikerült.
2009. júl. 2. 16:06
Egyértelműen a kertes ház! Bár ez nekünk sajna egyelőre csak álom, itt a panelben, ami nem is a sajátunk. De ha módom lenne rá, csak kerteset vennék, ahol a 3 gyerkőcöm kedvére szaladgálhat!
2009. jún. 26. 21:41
Én panelben nőttem fel és a gyerekeim is itt fognak. Sajnos nem telik szép családi kertes házra.Nem is ez a lényeg hanem ,hogy van fedél a fejünk fölött.
2009. jún. 26. 19:18
Ahol a családból mindenki a legjobban érzi magát. A gyerekeknek mindenhol jó ahol sokat foglalkoznak velük és gondoskodnak róluk.
64. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 62. - Ekka)
2009. jún. 26. 18:45
A településünkön minden van, ami a városban, egyedül a középiskola miatt kell majd utazgatni 12 év múlva. A busz 20-25 perc alatt beér a városba, míg ha a lakótelepen laknánk, min.negyed órát akkor is kellene buszozni.
2009. jún. 26. 18:29
Az en gyerekeim kertes hazban nottek fel, nem is tudtak volna elkepzelni a panell lakast. Futkarozhattak, reggeltol estig, a jo levegon. Mikor mar nagyobbak lettek, akkor meg, jottek a haverok, az udvaron nagy bulikat csinaltak.Most meg a kisunokam, ha elmegy a masik mamajahoz, aki panellban lakik, alig varja, hogy hazajojjon, a kis homokozojaban jatszhasson, a jatekaival.
62. Ekka (válaszként erre: 61. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 26. 18:01
Szerintem sem létfontosságú a városban élés. Hiszen 10-15km-re csuda jó házakat lehet venni, és a közlekedést is meg lehet oldani. Autóval 5 perc, másrészt szinte már mindenhol sűrű a buszjárat!
2009. jún. 26. 17:23

Kertes házban lakunk, két gyönyörű lányunk van. Laktunk panelban is, így szóba sem jöhetett. Nem teljesen értek egyet azzal, hogy pénzkérdés lenne.

Az egyik legdrágább megyeszékhelyen néztünk először kertesházat, majd később panel lakást. Végül feladtuk, hogy városban lakjunk és 15 km-rel távolabb egy nagyközségben vettünk harmad annyiért egy 100m2-es kertes házat, mint amennyiért a városban egy 60m2-es 8. emeleti panellakást kaptunk volna.

A kertes ház előnyeit pedig már sokan leírták előttem, nem ragozom.:) SZUPER!

60. Ekka
2009. jún. 26. 17:10

Egyértelműen a kertes.. és nem kényelmi szempontból! Mi az, hogy kicsapják a gyereket az udvarra?!?!?

..hogy miért? ..mert pl. kedvére szaladozhat, játszhat. Jókat aludhat a friss levegőn, könnyebb a szobadisztaságra nevelésnél is, és nem néznek őrültnek, ha meztelenül szaladozik v. mezítláb ill., ha este 1/2 9-ig kinn van sincs semmi érdekesség benne, de gondolom a játszin senki nem "ül" addig! Kertes házban az ember jön-megy, ki-be.. nem kell külön túlélő felszerelés, mint amivel a játszótérre járunk...

És ez mind tapasztalat! Mi panelban lakunk, de kertesben nőttem fel, és anyukámék még mindig ott laknak. Lányom mikor ott van egész nap kinn lehet a levegőn, éjszaka jókat alszik. (nem a kutyasz@ros játszin szenved)

Aki panelban él, és meg tudja oldani, hogy a gyereke reggeltől-estig (nem szó szerint) kinn tud lenni a levegőn, az írjon:D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook